Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Başlangıç için biraz zorlanacağım diye korkuyorum ama hadi hayırlısı bakalım, 2 ay sonra en önceliğim Hyosung gt250r olacak gibi görünüyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakimk dun yaptirdim merkez servis yedek parcada. Titiz calisiyor,kaliteli malzeme kullaniyorlar. Bugune kadar gittigim servisler arasinda honda konşuk ve merkez servis yedek parcayi tanirim gerisi hikaye

ipon yag konuldu ve filtrex yag filtresi takildi,zincir ipon zincir yagi ile yaglandi. Birde benim zincirin segmani yerinde degildi sag olsunsan sifir zincirin segmanini cikarip taktilar. Isin guzel tarafi hepsi icin 100 tl odemiş olmam.. malum kocaelideki yamyam servis sadece yag ve yag filtresi degisimi icin 200 tl istemisti!
    Merkez Yedek Parça genelde cruiser motor baktığı için Ipone yağ tercih ediyor.Ve sattığı için Ipone koymuş fakat cruiserlar gibi düşük devir çeviren motorlar için yeterli gelen o yağ yüksek devirli motorlar için çok da iyi değil.

Yağın API değerine bakarsan alt limitlerde bir yağ "API SG" değeri var. Zaten kullanım "kılavuzunda en düşük API SG yağ kullanın fakat değeri yüksek yağ motorunuzu daha uzun süre kullanmanızı sağlar" yazar.
    1 kerelik kullanmanızda bir sakınca yok fakat bizim motorlar için koyulabilecek sınırda olan ve koruma derecesi en düşük yağ olduğu için daha sonra kullanmamanızı tavsiye ederim.
    IPONE kötü bir yağ değil fakat merkezde IPONE un yüksek API değeri olan yağı yok sebebini de söyledim Çünkü cruiser bakıyorlar genelde.

Yağ değişimi sonrası motorun titreşiminin artması muhtemeldir.En azından benim motorumda öyle oldu.

MOTUL 5100 den şaşmamanızı öneririm. Fransızları hiç sevmem fakat bir fransız ürünü olsada MOTUL'u tek geçerim.

Bakımı gerçekten ucuza yapmışlar.

Yağ 1.5lt 45TL
    Yağ Filitresi 15TL
    Zincir bakımı+segman 15tl
    işçilik 25tl

Tabi bu rakamlar son kullancı rakamları fakat o bizi ilgilendirmez
    ver gazı... ver çoşkuyu

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merkez Yedek Parça genelde cruiser motor baktığı için Ipone yağ tercih ediyor.Ve sattağı için Ipone koymuş fakat cruiserlar gibi düşük devir çeviren motorlar için yeterli gelen o yağ yüksek devirli motorlar için çok da iyi değil.

Yağın API değerine bakarsan alt limitlerde bir yağ "API SG" değeri var. Zaten kullanım "kılavuzunda en düşük API SG yağ kullanın fakat değeri yüksek yağ motorunuzu daha uzun süre kullanmanızı sağlar" yazar.
    1 kerelik kullanmanızda bir sakınca yok fakat bizim motorlar için koyulabilecek sınırda olan ve koruma derecesi en düşük yağ olduğu için daha sonra kullanmamanızı tavsiye ederim.
    IPONE kötü bir yağ değil fakat merkezde IPONE un yüksek API değeri olan yağı yok sebebini de söyledim Çünkü cruiser bakıyorlar genelde.

Yağ değişimi sonrası motorun titreşiminin artması muhtemeldir.En azından benim motorumda öyle oldu.

MOTUL 5100 den şaşmamanızı öneririm. Fransızları hiç sevmem fakat bir fransız ürünü olsada MOTUL'u tek geçerim.

Bakımı gerçekten ucuza yapmışlar.

Yağ 1.5lt 45TL
    Yağ Filitresi 15TL
    Zincir bakımı+segman 15tl
    işçilik 25tl

Tabi bu rakamlar son kullancı rakamları fakat o bizi ilgilendirmez

Iponun cogu yagi vardi,standi inceledim hatta uzerinde fazer resmi olan yag da vardi,superpsort resmi olanda (r4000rs) hatta cilekli 2 zamanli yagi bile vardi. Ss motorlara bakmak pek istemiyorlar cunku malum musterisi hep parasiz ve sorunlu oluyor yag konusunda konustuk, hyosung V motor oldugu icin iponun V motorlar icin uygun olan yagindan koydu. Her ne olursa olsun castroldan iyi olacagini dusunuyorum eski motorumda motul kullaniyordum, suanki motorumda da bakimdan once motul vardi, vites gecisleri ile ilgili henuz bir sorun yasamadim ama bencede motul daha iyi. Bu sefer aceleye geldi birdahakine motul yag stogu yapip yagim ile gidicem

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Temiz, garantili, kazasız motor arayanlara

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...69713061/detay

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    bende 250r varken v motor için.olan yağı koymuştum hiç bi espirisi yoktu titremenin az birşey artmasından başka.gt650 yi bursa karacabeyden almıştım.daha alırken sahibinin yanında yağını rs4000 ile değiştiriştim.arkadaş yok böyle bir titreme. ben motorun yapısı böyle sanmıştım.sonra yağ değişiminde motul koyunca gerçeği anladım ki ipone bizim motorlara yaramıyor.
    3 hyosung motorum oldu. 10 11 defa yağ değiştirdim. shell, ipone, castrol,petronas ve motul denedim. motulda karar kıldım ötesi.yok.
    yeni gt 650 de motul 7100 tam sentetik kullanıyorum. eğer motorunuzu satmayı düşünmüyorsanız. motor ömrünü 2 3 kat uzatmak için motor sıfır– 10binkm arasındaysa her zaman tam sentetik yağ kullanmaya başlayın.
    motor pistondaki en büyük hasarı ilk marşta yağsızken silindir içindeki hareketi sırasındaki çizilmeden alıyor.işte bu olaya çare tam sentetik yağ. çünkü çok ince olduğu için piston üzerinden tam sıyrılmıyor minik gözeneklere giriyor, bir film.tabakası oluşturuyor.
    işte bu basit olay motorun ömrünü 2 3 kat arttırıyor. tabi bu faydayı motor 150bini geçtikten sonra görüyorsunuz o sebeple bu kadar uzun kullanmayacaksanız yarı sentetik kullanın. motor ısındıktan sonra günlük kullanımda çok büyük fark yok bizim motorlar için

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    bende 250r varken v motor için.olan yağı koymuştum hiç bi espirisi yoktu titremenin az birşey artmasından başka.gt650 yi bursa karacabeyden almıştım.daha alırken sahibinin yanında yağını rs4000 ile değiştiriştim.arkadaş yok böyle bir titreme. ben motorun yapısı böyle sanmıştım.sonra yağ değişiminde motul koyunca gerçeği anladım ki ipone bizim motorlara yaramıyor.
    3 hyosung motorum oldu. 10 11 defa yağ değiştirdim. shell, ipone, castrol,petronas ve motul denedim. motulda karar kıldım ötesi.yok.
    yeni gt 650 de motul 7100 tam sentetik kullanıyorum. eğer motorunuzu satmayı düşünmüyorsanız. motor ömrünü 2 3 kat uzatmak için motor sıfır– 10binkm arasındaysa her zaman tam sentetik yağ kullanmaya başlayın.
    motor pistondaki en büyük hasarı ilk marşta yağsızken silindir içindeki hareketi sırasındaki çizilmeden alıyor.işte bu olaya çare tam sentetik yağ. çünkü çok ince olduğu için piston üzerinden tam sıyrılmıyor minik gözeneklere giriyor, bir film.tabakası oluşturuyor.
    işte bu basit olay motorun ömrünü 2 3 kat arttırıyor. tabi bu faydayı motor 150bini geçtikten sonra görüyorsunuz o sebeple bu kadar uzun kullanmayacaksanız yarı sentetik kullanın. motor ısındıktan sonra günlük kullanımda çok büyük fark yok bizim motorlar için
    En son hondada kullandigim motul5100 du, litresini 30 tl ye almistim. Satan adam motulda sentetik olayi yok ester far farkli bi teklonoji demisti. Birdahakine yine motul alicam zaten garajda 200 ml var gecen bakimdan artan

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Bende 2 hafta sonra motoru 7bin bakımına götürmeyi düşünüyorum, yağ konusunda motul 5100 vardı aklımda, sitesinden baktım öneri olarak 7100 vermişler. Çoğu hyosung kullanan 5100 tavsiye ediyor, sitesi 7100. Fiyat olarak aralarında litre başına 10 tl kadar fark var. Sonuç olarak uzun ömürlü bir motor için 7100 konulmalı ? yoksa 5100 yeterlimidir ?

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Motoru nasipse hafta içinde veriyorum birine. İstanbul'da servise göstermek istiyor. Şişli'deki hangi hyosung servisine gidiyorsunuz, tavsiye edersiniz?

arkadaslar 2013 gt250r var bende bu aralar çok çabuk ısınmaya başladı egzoz yanıyo ateş gibi oluyo hemen motorun sıcagı bacaklarımı yakıyo ateş gibi motor yağı eksilmemiş tam neden yapar

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru nasipse hafta içinde veriyorum birine. İstanbul'da servise göstermek istiyor. Şişli'deki hangi hyosung servisine gidiyorsunuz, tavsiye edersiniz?
    BENDE ŞİŞLİDE OTUYORUM kUŞTEPEDE MERKEZ YEDEK PARÇA(UĞUR BULUT) MECIDIYEKOYDE MOTOSER LEVENTDE KAYALAR MOTOR VAR SATIŞ VE YETKILI SERVIS AMA GITMEDEN ARARSANIZ ONLARI DAHA DETALI BILGI VERIRLER BENIM TERRCIHIM KAYALAR MOTOR

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:14 ----------

BUGUNKU ISTANBUL YAGMURUNU MALESEF YEMIS BULUNUYORUM YAGMUR DEGILDE SORUN SU BIRIKINTISINDEN GECMEK ZORUNDA KALDIM VE OTOPARKIMA ULAŞTIM BEŞ DAKIKADAN FAZLA SURE CALISIR DURUMDA BIRAKTIM SONRA ISTOP ETTIM BIRAZ DAHA CALISTIRDIM ISE GERI GITMEM GEREKTGINDEN ILGILENEMEDIM SIZCE DORUMU YAPTIM MOTOR BLOGO ÇALISIR HALDE KURUYUNCA BIRAKTIM OYLE ISTOP ETTIM ÇALIŞTIRMALARDA HER HANGI BIR SORUN OLMADI NORMAL BIR SEKILDE CALISTI SIZCE DOGRUMU YAPTIM NOT:EVDEN CIKARKEN GUNES VARDI =) VE USTUNDEKİ LASTIKLER YAGMURDA ADETA YOK

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 2 hafta sonra motoru 7bin bakımına götürmeyi düşünüyorum, yağ konusunda motul 5100 vardı aklımda, sitesinden baktım öneri olarak 7100 vermişler. Çoğu hyosung kullanan 5100 tavsiye ediyor, sitesi 7100. Fiyat olarak aralarında litre başına 10 tl kadar fark var. Sonuç olarak uzun ömürlü bir motor için 7100 konulmalı ? yoksa 5100 yeterlimidir ?
    Yukarıda yazdığım gibi farkı sadece motor 150-200bini devirdikten sonra görürsün.
    Yoksa motul 5100 çok iyi bir yağdır. Tavsiye ederim 10-11 defa yağ değiştirdim 7 si motul 5100 oldu.
    Eski GT250R motorumu arkadaşıma sattım. Şuan 35bin km oldu ne egzantirikten bir ses ne başka birşey. Maşallah motor ilk günkü gibi çalışıyor.

Kısaca 5100 iyidir ;)

Alıntı mehmetx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar 2013 gt250r var bende bu aralar çok çabuk ısınmaya başladı egzoz yanıyo ateş gibi oluyo hemen motorun sıcagı bacaklarımı yakıyo ateş gibi motor yağı eksilmemiş tam neden yapar
    Havalar sıcak normaldir. Sen birde 4 silindir kullananların halini düşün haline şükret

Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En ucuz bakımı kim yapıyorsa orada yaptır.Altı üstü yağ değişecekler bi halt yapılacak değil.
    Mümkünse zincirini, debriyaj telini ve gaz telini yağlamalarını söyle ince bir yağ ile tellerin içini yağlasınlar.
    Çünkü söylemezsen hiç birşey yapmadan yağı değişip postalıyorlar.
    Kayalar motoru istisna tutuyorum bu konuda. Bakımın hakkını verip siz söylemesenizde bunları yapıyorlar.Motoru bakım sırasında görmediyseniz işçilik parasına laf edesiniz gelebilir. Fakat dediğim gibi zincir gerginliği ve yağlama, tellerin yağlanması bunlar basit ama önemli noktalar.
    DarkWheel bunu beğendi.
    ver gazı... ver çoşkuyu

Merhabalar tekrardan,

Aşağıdaki motor satılıktır, buradan da yazmış olayım böylelikle görmedik duymadık olmasın.

İyi forumlar dilerim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...72463727/detay

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Arkadaşlar egzoz takan var mı aranızda? hangi egzozdan güzel ses aldınız? TR de 1200 tl dedikleri twobrothers tüp ebaydan kargo dahil 777tl ye geliyor hemde sıfır.. ne dersiniz değer mi? yoksa gidip 150 liraya çin işi egzoz mu alalım? =) görüntüleri yoshimurayı aratmıyor =) tiger lara hiç bakmıyorum çünkü twobrothers ile aynı para :@ ben anlamadım türkiyede üretilmiyor mu bu tiger lar? neden bukadar pahalı?

Yerli malı kullanın,girişimcilere destek verin diyorlar,gavurdan ecnebiden niye alıyorsunuz diye isyan ediyorlar sonra fiyatları o gavur dedikleri adamlardan yüksek yazıp bize zorla ebaydan egzoz vs aldırıyorlar..seveyim sizin mantığınızı.. 890 tl ye sadece tüp.. iyiymiş..

Private_User - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250RR xD ^^
    Gecen cumartesi kayalardaydim 3500 bakim icin 2 iridyum buji ve motul 7100 yag koydurdum gaz teli debriyaj teli gergi herbirseye tek tek bakip yaglayip kontrol ettiler.gercekten kayalar iyi is yapiyor yigidi oldur hakkini yeme denebilecek kadar var yani tek sıkıntı ogun icin yagmur yagmasaydi iyiydi )))

Motosikleti
    Ktm Duke 250 abs
    Arkadaşlar selamlar,

Bir süredir motor bakıyordum hiç hesapta yokken birden karşıma melek beyazı temiz kullanılmış düşük km de Gt250r çıktı ve aldım 2012 model.Altın elbiseli adamın tanıttığı 2008 modelindeki süspansiyon\viraj konuları 2012 de çözülmüş mü acaba veya bunlarda 2008 den buyana ne gibi teknik iyileştirmeler yapılmış bilgisi olan var mı?

Motosikleti
    125R 2013 - kawasaki ninja 250r
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar egzoz takan var mı aranızda? hangi egzozdan güzel ses aldınız? TR de 1200 tl dedikleri twobrothers tüp ebaydan kargo dahil 777tl ye geliyor hemde sıfır.. ne dersiniz değer mi? yoksa gidip 150 liraya çin işi egzoz mu alalım? =) görüntüleri yoshimurayı aratmıyor =) tiger lara hiç bakmıyorum çünkü twobrothers ile aynı para :@ ben anlamadım türkiyede üretilmiyor mu bu tiger lar? neden bukadar pahalı?

Yerli malı kullanın,girişimcilere destek verin diyorlar,gavurdan ecnebiden niye alıyorsunuz diye isyan ediyorlar sonra fiyatları o gavur dedikleri adamlardan yüksek yazıp bize zorla ebaydan egzoz vs aldırıyorlar..seveyim sizin mantığınızı.. 890 tl ye sadece tüp.. iyiymiş..
    tigerin sahibi serkan abi direk ona ne istersen sorabilirsin bursadalar

https://www.facebook.com/tigerexhaust

Motosikleti
    Ktm Duke 250 abs
    Ek olarak fren hidroliğim lower ın altına düşmüş kendim değiştirebilirmiyim?Kalan yağıdaboşaltıp üzerine yeni yağ mı ilave ediyoruz yoksa sadece üzerine ilave mi ediyoruz?Son olarak hangi yağ?

Private_User - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250RR xD ^^
    Motoru düz konumda kontrol et lower altindami emin ol yan bacak acikken lowerin altinda gözüküyor. lower altindaysa yag kacagi vardir kacagi duzelttirmen ve uzerine dot 4 yag ilave etmen yeterli olacaktir. Benim bildigim kadariyla.

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Alıntı Dedee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ek olarak fren hidroliğim lower ın altına düşmüş kendim değiştirebilirmiyim?Kalan yağıdaboşaltıp üzerine yeni yağ mı ilave ediyoruz yoksa sadece üzerine ilave mi ediyoruz?Son olarak hangi yağ?

Balataları ve diskleri kontrol et. Yağ akıntısı kaçak falan yoksa balataların bitiyor demektir. Dikkat et demir demire sürterse disklkeri de öldürürsün. 10 liralık masrafın 100 lira olur. Frenlere el atmışken fren hidroliğini de değiştirmende fayda var.
    Bu arada yağ seviyesi kontrolü motor yan ayakta yapılıyor, hidrolik kutusunu ona göre eğimli yapmışlar.
    LİVE TO RİDE, RİDE TO LİVE!

Merhabalar arkadaşlar sizlere bir kaç sorum olucak
    yağ değişiminin en saglikli olduğu km araligi nedir garanti kagidinda 4.000 yaziyor çok degilmi bazi satis ilanlarinda da 2 binde değişim yapildigini söylüyorlar motor için saglikli aralik hangisidir
    daha öncede sormustum envai çeşit yağ satan bi dükkan bana elf 10 60 tam sentetik yagi israrla önerdi castrol vs diğer yağlarda elinde mevcuttu denesem motora bi zarari olur mu ?
    Birde 2013 model benim Hyosung 14 bine yaklasti fakat zincirin gergi payi bitti 14 binde biticek kadar zincir kötü mü yoksa ilk sahibi sert mi kullandı ? Sadece zincir değilde takim mi almaliyim hangi markayi önerirsiniz ne maliyeti olur parca ve değişim için şimdiden teşekkürler hatasiz sürüşler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler