Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı screamaykut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BENDAHA ÇOK ŞEHİR İÇİNDE KULLANIYORUM VE GENELLIKLE 100-120 O CIVARLADA OTOBANDA YANLIZ BENZIN LITRESI VE KILOMETRESINI VE TUTARI BAZ ALIN SAKIN KULLANMAMDA 300 KM GORDUM RODAJ ZAMANINDA MESALA

Ben günde 50 km yol gidiyorum, iş yerimin servisi yok, ekonomik olarak etkileniyorum, bi hesap yapayım dedim ama kaç litre yaktıgımı hesaplayamadım. anladığım kadarı ile dizel arabamla gelsem gitsem daha ucuza geliyor :/
    Karadeniz - Giresun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    OLABİLİR TABİ AMA TRAFİK ETKENİNİ UNUTMAMAK LAZIM BİDE MOTORSİKLET ZEVK İŞYERİM EVIM ARASI 20 KM BIDE ISTANBUL TRAFIGINI KATARSAK MOTOR BENIM ICIN DAHA UYGUN KISINDA METROBUS UYGUN =)

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Benim içinde uygun, minibüs en erken 1,30 saatte getiriyor,2 vesait ve 11.50 tl yol parası veriyorum. iş yerim 22 km, git gel 44 yani 30 kuruş yaksa 13tl civarı. 17 dakikada geliyorum vakitten büyük tasaruf.

Sorun şu ki, sym wolflerin 3 litre yaktığını söylüyorlar, bindim denedim berbat bi motor, vibratör gibi titriyor,gidonu bi garip,malzeme dandik birde ani gaz verince GAAAARÇÇ diye bi ses geliyor. sahibine sordum hepsinde oluyor dedi resmen tiksindim. lakin sırf servis olarak kullanmak amaçlı alsam mı diye düşünüyorum. ayda minimum 150 tl az yakmak var işin ucunda ve yağmur çamurda hyosungu üzmemek var

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    EKONOMIK BAKIMDAN ISE GIT GEL DIYE DUSUNUYORSAN SANA TAVSIYEM HONDA PCX ARKADASIMDA VAR EN SON NEZAMAN BENZIN ALDIGINI UNUTUYOR O DERECE =)

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı screamaykut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EKONOMIK BAKIMDAN ISE GIT GEL DIYE DUSUNUYORSAN SANA TAVSIYEM HONDA PCX ARKADASIMDA VAR EN SON NEZAMAN BENZIN ALDIGINI UNUTUYOR O DERECE =)

schooter çok tehlikeli birde yolda genelde 110 km hızla gidiyorum arada 140-150 km ile gittiğim de oluyor, bazende trafik sıkışıyor 30-40 gidiyorum. pcx yetmez beni mahveder =)
    Karadeniz - Giresun.

diversion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtz660 tenere
    [QUOTE=diversion;3440223]Selam dostlar.ben mehmet.bende 1 ay once sarı bir comet-naked gt250 aldım.42000 km de.alıralmaz motul yag 5100 15-50(malum adana sıcak bolge) zincir o-ring.ve orjinal balata takımi aldım.birde 2 adet ngk buji..sormak istedigim ,dişliilerim orjinal olcude 14-46 diş son devir 10000 rpm fakat son hız(ruzgarsız hava ve iyice egilerek) 145 i zor buluyor.normal ivlenmesi guzel.motor saglıklı.sorun nedir sizce son hız neden düsük kalıyor.disli degisimi yapsam faydası olurmu..ilginize simdiden tesekkur ederim..---------- Mesajlar birleştirildi - 12:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------Ayrıca 10000 devirde giderken motor gaz yemiyormu acaba diye debriyaja basiyotum hemen redline a giriyor..gücü yetmiyor galiba.arka disli kucultmek veya on dis buyultmek bana yardimcı olabilirmi.tecrubeleriniz ne der..tesekkurler simdiden[COLOR="Silver"]

[SIZE=1]---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:11 ----------[/SI
    Fikir verebilecek arkadaslar.dusuncelerinizi bekliyorum

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Wolf hyodan çok daha iyi bir motor oysa malzeme kalitesi açısından ayrıca o kadar titreşim yok. Sizin bindiğimiz makinada sıkıntı olabilir

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Siz mi çok devirli kullanıyorsunuz, motosiklette mi arıza var acaba. Heniz 100 km ortalamasında 4 litrenin üstüne çıkamadım. Sürekli dip gaz kullanmadığım da düşünülürse 3-4 litre arasında değişiyor yakıt tüketimim...

Motosikleti
    Artık Yok...
    wolf tek silindir haliyle az yakması gerekir doğası gereği bunda anormal bir şey yok.. hyo lar çift silindir haliyle wolfdan biraz daha fazla yakabilir ama uzunda wolfdan çok daha performanslı gidiceği aşikar..

çift silindir 250cc makinanında heleki enjeksiyonlu ise çok ciddi bir şey yakmaması lazım ekonomik sürüşde 3 litrelere kadar mantıken düşmesi lazım tabi gt öyle sürülmez ortalama gt de sanırım 3.5 -4 sıkıştıra sıkıştıra 600 lük gibi sürsen en fazla 4.5 - 5 yakması gerekir bu rakamları mantıken tahmini yazdım.. aynı motor gv de var gv de chopper olmasından dolayı sürüş açısından daha az yakıcağını düşünüyorum..

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    arkadaşlar h3 6000k zenon far taktım ama aydınlatma çok kötü oldu eskisine göre yarı yarıya düştü.
    eski ampülü çıkarım aynı bağlantıya zenonunun balastını bağladım sorun ne olabilir?

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Bindigim volf km si dusurulmus bi wolf ama komple bakim yapildi. Motul yagindan tut debriyaj balatasindan devirdaim sivisina kadar herseyi elden gecti. Ama yinede begenmedim. En rahatsiz eden şey ise o siyirma sesi,arkadasim hepsinde var dedi ama ben hala inanamiyorum cok sacma.

Yakiti hic olcemedim,aslinda denemem lazim ama is tempom cok yogun benzin almaya vakit bulamadigim oluyor. Buraya nasil yaziyorsun diyecek olursaniz ofis calisaniyim birde ek is yapiyorum geceleri afiş ) fena yani.. hyoyla iyi km yapiyorum bu yuzden yakita kitlendim

Motosikleti
    Artık Yok...
    netice v twin fazla yakmaması lazım heleki enjeksiyonlu ise ..

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    v twin ama tekere torku hangi devirde verdiği önemli? diğer v motorlarda asdamlar 3,000/4500 devir ile giderken biz 9,000/10500 devir ile gidiyoruz ve bu durum yakıtı önemli ölçüde arttırıyor.

Motosikleti
    Artık Yok...
    tabiki çünkü esasen üstündeki motor racing makine için tasarlanmış bir motor değil .. aslen cruiser motoru torklu bir motoru var. buda hyonun kolay yoldan akıllıca yapdığı bir sistem bir motor yap onu cruiserada koy naked makineyede koy super sport makineyede koy kross makineyede koy sadece görüntüleri şekilleri farklı olsun .. aktarma organları bile ortak parçalar..

sanırım demin dediğime geliyor aslen cruiser ruhlu bir makineyi insanlar racing olarak kullanmaya çalışınca haklı olarak motorda yakıyor..

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabiki çünkü esasen üstündeki motor racing makine için tasarlanmış bir motor değil .. aslen cruiser motoru torklu bir motoru var. buda hyonun kolay yoldan akıllıca yapdığı bir sistem bir motor yap onu cruiserada koy naked makineyede koy super sport makineyede koy kross makineyede koy sadece görüntüleri şekilleri farklı olsun .. aktarma organları bile ortak parçalar..

sanırım demin dediğime geliyor aslen cruiser ruhlu bir makineyi insanlar racing olarak kullanmaya çalışınca haklı olarak motorda yakıyor..

Aynen öyle ama racing için de motor yapsalar yine yakardı hatta ninja 250r kamyon gibi yakıyor =) hyosung onun yanında pcx 125 kalır =) AEA videosunda Burçin çok az yakıyorum diyor bir hesap yapıyorlar 8 litre çıkıyor =)) hoysung 5 litre ile melek kalır yanında =)

Birde rx125 in pistonu bile uyuyor gt250r a ,bu da ayrı bi güzelliktir.
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    Artık Yok...
    hyo iyidir o konularda. 250cc de ben v twini şart geçiyorum kendimce olucaksa 1 litre fazla yaksın v olsun tek silindirli motorlardan oldum olası keyif alamadım az yakıyorlar ama bilmiyorum ben sürüşlerinden keyif alamadım bir türlü..

sen genede motorunu bir baktır derim 5 litre ne olursa olsun fazla gerçi sürüşünü bilmiyorum ama motorun yeni birde bir baktır enjektörlerde yada oksijen sensöründe falan bir sıkıntı olabilir..

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Ben henüz hesaplamadım, sadece tahmin 5 litre. yakın zamanda hesaplayacağım inş. Depoyu full yapıp 100 km gidip tekrar full yapınca belli olacak ama bir türlü denk getiremedim. aslında en güzeli yanında 2 tane 1 litre benzin taşıyacaksın,benzin bitip stop edince 1 litreyi döküm kaç km de tekrar yolda kalacağına bakacaksın.

Sürüş olarak genelde sakin değilim, K&N hava filtresi var birde,

Bunlar benim çekimlerim. 1000RR ların peşinde geziyorum =) Bu sabah işe gelirken 13-14 yaşında bir 600F tokatladım mesela..Yanlış anlamayın redline gitmiyorum ama virajlara doğru girince işi bilmeyen 1000RR lar 600f ler nal topluyor.
    UNdocab bunu beğendi.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Altın Elbiseli Adamı dinleyip birde aynı sözleri burada sanki kendi sözleri, tesbitiymiş gibi konuşanlara ayar oluyorum.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altın Elbiseli Adamı dinleyip birde aynı sözleri burada sanki kendi sözleri, tesbitiymiş gibi konuşanlara ayar oluyorum.

Kim onlar?
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    Artık Yok...
    K&N nin daha az yaktırması gerekir.. motor daha çok hava alıp daha az yakıtı yollaması lazım.. gerçi ters tepkide verebilir zengine geçebilir karışımda..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler