Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı esc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru alalı 10000 km oldu. Bu olayı sık sık yapıyor. Takviye yapınca durum düzeliyor. Gelen ses peş peşe tık tık tık tık şeklinde değil ama 1 kere tık deyip kalıyor. Konjektör meselesine gelince. 10000 km de 2 kere konjektör değiştim 3 kere akü 1 kere de sargı. Canıma tak etti artık sorunu bir türlü çözemiyorum.
    hocam bu durumdan sonra daha net konuşabilmem için motorun yanına gelip motoru test etmek lazım

ne desem yanlış olur başka taraflara yönelmeni istemem.

sargı orjinalmi kendinizmi sardırdınız ? 2 konjektör degişmii 3 akü degişimi motor bu parçaları düzenli olarak bozuyormu ?

statör akü konjektör hepsi bir bütün olarak çalışır.

eger statörde problem varsa konjektöre yük biner.

---------- Post added at 15:44 ---------- Previous post was at 15:42 ----------

Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saolasın bilgilendirdigin için bu işler birazda şans işi bana göre ama işte ne kadar şeye dikkat edersem şansımı çoğaltırım diye uğraşıyorum Motordan azbuz anlıyorum ama motorun kendine has çalışma sesleri neler onları ögrenip dikkat etmeye çalışıcam
    2011 altına fazla bulaşmayın model yılı ne kadar artarsa başlangıc motoru ve ss oldugu için temizini bulmanız zorlaşacaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar öncelikle kusura bakmayın forumu pek okuyamadım

Şu sıralar motor alma arifesindeyim bu ilk motorum olacak daha önce scooter tecrübem var honda cbr 250 ile bu motor arasında kaldım altın elbiseli adamın incelemesinde sanırsam eski kasa olan incelenmiş ve 2013'de hyosung gt250 modelini yenilemiş.Size sorum bu motoru cbr yerine tavsiye eder misiniz,eski kasasına göre artı ları nelerdir ?

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Alıntı Rseen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şu sıralar motor alma arifesindeyim bu ilk motorum olacak daha önce scooter tecrübem var honda cbr 250 ile bu motor arasında kaldım altın elbiseli adamın incelemesinde sanırsam eski kasa olan incelenmiş ve 2013'de hyosung gt250 modelini yenilemiş.Size sorum bu motoru cbr yerine tavsiye eder misiniz,eski kasasına göre artı ları nelerdir ?
    Tmmdır senin sayende bende içime daha sindiricem gelen cevaplar
    Bir yere gitmek için arabaya binilir,Motora binmek için her yere gidilir

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Alıntı puser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletinizin model yılı nedir? birkaç kere konjektör ve statör değişimleri yaptığınızdan bahsetmişsiniz. elektirik tüketen harici bir cihaz varsa çıkarttırın. elektrik tesisatınızı mutlaka gözden geçirtin. tesisatınızın eklem yerlerinde ilave direnç uygulayacak gevşeme varsa bu konjektörünüzü sonrasında da statörünüzü bozacaktır. bir de mutlaka akünüzün kondisyonu iyi durumda olsun. kötü kondisyonlu akü, sürekli şarj olma eğilimde oldundan ve enerjiji yeterince depo edemediğinden konjektöre aşırı yük bindirmekte.
    Motor 2009 model ama bu saydıklarımın hesi 1.5 yıl içinde gerçekleşti. Elektirik tüketen harici hiç bir şey yok. Tesisatta kaçak olabileceğinden şüpheleniyorum ama 1,5 yıl içinde 10000 kilometrede illa kendini bir şekilde belli ederdi diye düşünüyorum. Mesela dijital gösterge, farlar, arka stop v.b. sorunsuz. Hatta aldığımdan beri aynı sigortalar üzerinde sigortası bile hiç atmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu durumdan sonra daha net konuşabilmem için motorun yanına gelip motoru test etmek lazım

ne desem yanlış olur başka taraflara yönelmeni istemem.

sargı orjinalmi kendinizmi sardırdınız ? 2 konjektör degişmii 3 akü degişimi motor bu parçaları düzenli olarak bozuyormu ?

statör akü konjektör hepsi bir bütün olarak çalışır.

eger statörde problem varsa konjektöre yük biner.
    Sargıyı çıkma aldım ama sonradan sarılmış değil orjinal. Düzenliden kastım şu: 18 ayda 2 konjektör 3 akü. Normali bu mu bilmem. Parçalar değişince motor bir süre randımanlı çalışıyor. Sonra eski düzen devam.

onuroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Diversion F
    hyo sourcedan 147 dolarlık siparişim gümrükten geçmiş geliyor gözüküyor. 150 euro muhabbeti doğruymuş. Aslında gümrük sınırı düşürülmeden alışverişe yüklenmek lazım gibi Teşekkürler cevaplar için.

Motosikleti
    Arkadaşlar hyosung un farı nasıl aydınlatıyor cbr 250 gibimi daha mı iyi ? Birde şu km ler fazla mı gösteriyor ?

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    R modelinin farı gayet iyi ve yeterli. Kendinden mercekli olduğu için Xenon takıldığında sonuç iyi oluyor.
    Fakat daha iyi bir ampul takarsan daha iyi bir aydınlatma alırsın.
    Km fazla göstermiyor. Her araçtaki gibi gösteriyor. Yeni kasa Transalp ile ölçtüm hiçbir fark yok
    ercan41 bunu beğendi.

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    ercan41 bunu beğendi.

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Motor 2009 model ama bu saydıklarımın hesi 1.5 yıl içinde gerçekleşti. Elektirik tüketen harici hiç bir şey yok. Tesisatta kaçak olabileceğinden şüpheleniyorum ama 1,5 yıl içinde 10000 kilometrede illa kendini bir şekilde belli ederdi diye düşünüyorum. Mesela dijital gösterge, farlar, arka stop v.b. sorunsuz. Hatta aldığımdan beri aynı sigortalar üzerinde sigortası bile hiç atmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

Sargıyı çıkma aldım ama sonradan sarılmış değil orjinal. Düzenliden kastım şu: 18 ayda 2 konjektör 3 akü. Normali bu mu bilmem. Parçalar değişince motor bir süre randımanlı çalışıyor. Sonra eski düzen devam.

Marş otomatiğin gidici büyük ihtimal. Orjinali 50-60 lira falan sanırım ancak tüm motorlarınki aynı bu parça. Çin malı scooter ınki 10 lira falan al tak, %90 sorunun çözülür.

Bozuk olduğunu anlamak için motor marş almayıp sadece tık tık ettiğinde bu parçanın + - uçlarını bir tornavida ile temas ettir, eğer marş alırsa sorun parçadadır.

Parçanın resmi , eski kasada sanırım bu parça sağ yada sol kuyruk grenajının içindeydi emin değilim.

http://www.motorsikletparcalari.net/image/cache/data/ersi/150t-2/ersi-motor-maxi-scooter-yb150t-2-mars-otomatigi-1000x750.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:28 ----------

Alıntı Rseen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

AEA nın incelemesine frenler hariç katılıyorum. Ancak o incelemedeki motorun fren balataları çin malı scooter balatasıydı. Hyo nun frenleri güçlü ancak hissizdir. Eski kasa ile yeni kasa arasında da teknik olarak fark yok, sadece görüntü ve bir kaç elektronik değişiklik o kadar. Ne de olsa 250cc de uzun süre kalmayacağını düşünerek temiz ikinci el 2012 almanı öneririm.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Vay be 6 ay öncesine kadar sıfır hyo alıyordum.Bir baktım 600f e biniyorum Bu arada bu egzoz sararması olayına gelelim.Benim önceki motosikletim ybr 125 bogaz kısmında bazılarında dedıgınız gibi kararmalar oluyor.Ben motosikletimi aldıgımda sürekli aynı viteste dolasmamaya gayret ettim ve devirli kullandım 17 bin km de sattım ilk aldıgım gun gibi idi sattıgımda.Burada komşumda aynı model ybr vardı.Gideceği yere 2 ye takar başka vites kullanmadan yavaş yavaş giderdi.Onun manifoltu dediğiniz gibi kapkara idi.Kafanızda soru ışareti kalmasın
    ercan41 bunu beğendi.

MhmtcnKoral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Abilerim çoğunuz hatta hiçbiriniz beni tanımaz ama ben 3-4 yıllık bu sitenin 1buçuk 2 yıllık bu başlığın müdaviyim. Ehliyet için 4 ayım kaldı ve şimdiden motosikleti almaya karar verdik. Bursa'da oturuyorum. Sürekli motorların arasındayım motosiklet hakkında gittikçe çoğalan oldukça fazla bilgim var. Bursa ve çevresinden alınık 2012-2013 Hyo GT 250 R arıyorum. Umarım bi an önce motosikletime de kavuşurum deneyimlerimi bilgilerimi sizin sayenizde arttırırım, biraz uzun bi giriş oldu ama hepinize merhaba
    esc bunu beğendi.

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650

şu an bir sarmalın içine girmiş durumdasınız. bu şekilde değişim yaparsanız bu döngüden çıkamazsınız. mutlaka elektrik tesisatınıza bakım yaptırın. üzerindeki izolasyon bantı çıkartılsın ve kablolar tek tek kontrol edilsin. muhtemelen kablolar sağlam çıkacaktır. ancak kabloların tekli gelip çoğaldığı noktalarvar, metal perçinli. oralar lehim ile sağlamlaştırılsın. bütün soketlerinizi temizletin ve metal uçlarının kablolar ile olan bağlantılarını kontrol ettirin. gerekirse bu uçları kablolara lehimletin (soket yapısı bozulmadan). statörünüzü kontrol ettin. 5000 devirde 60 voltun üzerinde güç üretebiliyor olmalı. her bir kablo için öçlüm değerleri aynı olmalı. konjektörde aşırı ısınma varsa onu da değiştirtin. motorunuz kısa far açık gaz açınca en az 13,8- 14 volt görebilmeli (15 voltu geçmeyecek). bunları sağladıktan sonra iyi durumda değilse mutlaka aküyü de değiştirin. yoksa konjektörün bozulmasına, o da sargının yanmasına neden olacak.

Motosikleti
    Alıntı MhmtcnKoral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim çoğunuz hatta hiçbiriniz beni tanımaz ama ben 3-4 yıllık bu sitenin 1buçuk 2 yıllık bu başlığın müdaviyim. Ehliyet için 4 ayım kaldı ve şimdiden motosikleti almaya karar verdik. Bursa'da oturuyorum. Sürekli motorların arasındayım motosiklet hakkında gittikçe çoğalan oldukça fazla bilgim var. Bursa ve çevresinden alınık 2012-2013 Hyo GT 250 R arıyorum. Umarım bi an önce motosikletime de kavuşurum deneyimlerimi bilgilerimi sizin sayenizde arttırırım, biraz uzun bi giriş oldu ama hepinize merhaba
    Sana yakın olarak sahibinden şu ilanı buldum motorun temizligini bilmiyorum sadece yeni kasa ve bursada diye görmeni istedim
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...44479117/detay

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Merhabalar, 2 ay kadar önce tertemiz 2012 hyo comet aldım. 1 haftadan beri ara ara normal giderken debriyaja bastığımda rolentiye girmesi gerekirken devri düşürüp stop ediyor. Sonra bazen çalışıyor bazen çalışmıyor. Geçen gün 4 kere yolda kaldık bu şekilde. Çalıştıramadık. Sonra ittire ittire çalıştı. Stop ettikten sonrada marşa basınca tık yok yani.. Müşürlerde sorun yok bu arada. Müsait zamanda servise gidicem. Sizin görüşleriniz nedir?

MhmtcnKoral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Bu bildiğim ve takip ettiğim bi motor hocam teşekkür ederim ilginiz için. Keyifli sürüşler

Motosikleti
    HYOSUNG GT 250 R
    Arkadaşlar egzozu tamamen söküp dolaşsam motora zarar verir mi? Ses açısından süper de;)))))

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı ZYFR55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar egzozu tamamen söküp dolaşsam motora zarar verir mi? Ses açısından süper de;)))))
    Sonra hyolar neden patlak deniliyor
    esc bunu beğendi.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahahahahahah

Motosikleti
    HYOSUNG GT 250 R
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok yaaaa sakin kullanıcıyım da ses güzel çıkıyo 2013 3500 de daha motor 100 tl egsoz taktırdım kendi egsozu sessiz biliyosun motora zarar verirse zaten egsozsuz dolaşmam;))))

Motosikleti
    Arkadaşlar motorunuzla stabil olarak kaçla gidebiliyorsunuz 140-150 arası devamlı gidebilir mi ?
    vede 120 ile giderken 5. viteste kaç devirde oluyorsunuz?
    yeni kasalarda sadece granajlar mı farklı dişlilerde ateşlemede güçte bi farklılık yok diye biliyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler