Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

beyler kısın hyo kullanan varmı ? kışa uygunmudur bu motor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı korayysezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler kısın hyo kullanan varmı ? kışa uygunmudur bu motor
    Kasım dedinmiydi çalışmaz, nazlı makinedir.

Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasım dedinmiydi çalışmaz, nazlı makinedir.
    komik şey.

Kışın kullananlar neler yapıyorusunuz motorlarına lastik değişimi ?
    kullanılan yağın numara değişimi ws tedbirler alıyormusunuz ?

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar birşey sorucam yağ değişmini yapacağım ama vida sıkışmış vidayı saat yönündemi çevirerek açıyorduk uzun süre oldu yağını kendim değiştirmeyeli hep serviste değiştirdiğim için unutmuşum
    Vidalar eğer ters diş değilse. Saat yönüne sıkılır tersine açılır.
    O vida da düz saat yönünde sıkarsın tersinde açarsın.
    Yıldız lokma kullanırsan sıyırmaman için iyi olur.

Birde arkadaşlar yeri gelmişken kimse dikkat etmiyor.Bu vidanın üzerindeki pulu her bakımda en kötü 2 bakımda bir değiştirelim. Ne kadar sıkarsak sıkalım açılma ihtimali var. Şimdiye kadar sadece 1 kişinin başına geldiğini duydum. Ama olsun biz tedbiri elden bırakmayalım. Çok basit birşey sonuçta
    ver gazı... ver çoşkuyu

ozzzy222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    komik şey.

Kışın kullananlar neler yapıyorusunuz motorlarına lastik değişimi ?
    kullanılan yağın numara değişimi ws tedbirler alıyormusunuz ?

adam doğru söylemiş işte çalıştırırsın direk stop eder enjeksiyondu otomatik jikleydi yalan hepsi :D çin malları gibi ısınana kadar az gaz verirsin. ama kapalı garajda felan duruyorsa ısı normalse sıkıntı yok dışarda duruyorsa işin var çadırda çeksen çürüyor vidalar matlaşıyor zamanla

Alıntı ozzzy222 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam doğru söylemiş işte çalıştırırsın direk stop eder enjeksiyondu otomatik jikleydi yalan hepsi :D çin malları gibi ısınana kadar az gaz verirsin. ama kapalı garajda felan duruyorsa ısı normalse sıkıntı yok dışarda duruyorsa işin var çadırda çeksen çürüyor vidalar matlaşıyor zamanla
    Dışarda duracak komsumun bahcesı var oraya brandayla koymayı dusunuyorum yada kış geçse öle mi alsam

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Dışarda duracak komsumun bahcesı var oraya brandayla koymayı dusunuyorum yada kış geçse öle mi alsam
    Sıfır alıcaksan ve yerin yok ise şimdi alıp motoru yatırmanın manası yok. Sezon bitmek üzere, havalar serinleşmeye başladı bile... Rüzgarlar filan... İkinci el alıcaksanızda yine acele etmeyin. Kışa güzel motorlar düşüyor piyasaya. Aklınıza yatanı alırsınız, sezonu beklersiniz.

Bu arada arkadaşın yaptığı komiklik değil, sizin ukalağınızdan kaynaklanmış durum. Adam doğru bir şey söylemiş. Hyo nazlıdır, sevmek, öpmek, silmek gerekir ve soğuktan üşür....
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır alıcaksan ve yerin yok ise şimdi alıp motoru yatırmanın manası yok. Sezon bitmek üzere, havalar serinleşmeye başladı bile... Rüzgarlar filan... İkinci el alıcaksanızda yine acele etmeyin. Kışa güzel motorlar düşüyor piyasaya. Aklınıza yatanı alırsınız, sezonu beklersiniz.

Bu arada arkadaşın yaptığı komiklik değil, sizin ukalağınızdan kaynaklanmış durum. Adam doğru bir şey söylemiş. Hyo nazlıdır, sevmek, öpmek, silmek gerekir ve soğuktan üşür....

yo yatırmıyacagım kı kullanacağım Kışlık takım alıp. Sadece binmediğim zamanlarda duracak bahçede

Ukalıkla alakası yok adam akıllı birşey sorduk tiye alıyor adam.

2013 lerin 2.el fiyatları zaten uygun şuan benım sattığım 2013 hyo ya yakın fıyatlar pazarlıkla sattıgım paraya alırım durumları duzelttım sımdı gene alıcam

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    başkan çadırın pisliği orada zaten ,, sen şimdi bindin geldin motor sıcak çadırı bi çekiyon hacı bir terleme yapıyor adi çadır. motor direk nemin rutubetin içinde kalıyor ve her yerine nufus ediyor motorun zamanla soketler felan ek yerlerinden oksitleniyor ileride arızalar a sebep oluyor :D bazı soketler tabi ,,, benim öyle 200 lük motorun hava filtresinden 1 bardak su çıktı be :D tıkanmış aşşağı gider

Alıntı ozzzy222 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başkan çadırın pisliği orada zaten ,, sen şimdi bindin geldin motor sıcak çadırı bi çekiyon hacı bir terleme yapıyor adi çadır. motor direk nemin rutubetin içinde kalıyor ve her yerine nufus ediyor motorun zamanla soketler felan ek yerlerinden oksitleniyor ileride arızalar a sebep oluyor :D bazı soketler tabi ,,, benim öyle 200 lük motorun hava filtresinden 1 bardak su çıktı be :D tıkanmış aşşağı gider

ozaman oraya Beton orme garaj gıbı bıse yapacaz yada yukardan bıranda baglıcaz havada alcak yagmur almayacka

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Kışın hyoya binilmez diyoruz inandıramıyoruz.

sailor33 ve wolrath bunu beğendiler.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Kışın hyoya binilmez diyoruz inandıramıyoruz.

http://i678.photobucket.com/albums/v...bat2013109.jpg
    Yuh diyorum hangi lastikle ve hangi cesaretle
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    İhtiyaç listesi

1 adet hyosung
    1 takım shinko lastik takımı
    500 gr yürek, az pişmiş

25 Şubat Tunceli Pülümür, Sıcaklık 1-2 derece

wolrath, leventgocukl, sailor33 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Desvandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Arkdaslar bi aklrdkas uzun yola ckmadan benm yeni motul zincir yagndan temizledk sktık gldi smdi 800 km olmus ama arada bi kere daha yaglatmayi unutmus smdi kafasina taklms bisi oldumu acaba zincire die gorunurde birsey yok biraz kuru haliyle 800 km olmus ama arada boyle yagsz kaldgnda hemen omru kisalii boyermi erirmi disli falan ?

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Ben ne zincirler gördüm üzerinde yağ yok, ne zincirleri göremedim üzerindeki pislikten Kafanıza çok takmayın olur arada öyle. Alışkanlık haline getirmeyin , o zinciri hiç yağlamasan bile o kadar yolu sorunsuz gider. Ama ömründen yer.

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Ben ne zincirler gördüm üzerinde yağ yok, ne zincirleri göremedim üzerindeki pislikten Kafanıza çok takmayın olur arada öyle. Alışkanlık haline getirmeyin , o zinciri hiç yağlamasan bile o kadar yolu sorunsuz gider. Ama ömründen yer.
    Anladm arada bende unutuyorm gittiğim yollar hep temiz sıcak asfalt ama unutuluyo bazen ;)

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    Alıntı Desvandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladm arada bende unutuyorm gittiğim yollar hep temiz sıcak asfalt ama unutuluyo bazen ;)
    tamtersi en temiz asfalt yeni atılmış asfalttır onun dışında sen temiz sanarsın visor u açıp bir süre git yüzün toz bağlar kum oluşur teninde .:D temiz sandığın o asfaltta :D yağsız pek bişey olmaz sürekli yağlamak ki zaten çoğumuz abartıyoruz basıyoruz yağı oda iyi değil oraya buraya sıçrıyor ama az bi yağsız kaldı diyede tedirgin olmayın yaw o kadar önemli şeyler değil :D zinciri kurutmayın yeter yağ bakımından

Motosikleti
    Hyosung GT250R 2008
    hayırlı uğurlu olsun kardeş.. Allah kazasız belasız ve de sorunsuz kullandırmayı nasip etsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:45 ----------

evet bi, ustaya gösterdim bir ustanın yanlış gerdirmesi sonucu(yanlış dediğim tekeri paralel olarak ayarlamamış yani zinciri gerdireyim derken bi tarafı geri çekmiş diğer taraf kalmış bana bu ses normal sürdükçe düzelir dedi bende sürdükçe dişliyide yemiş şimdi masrafım zincir ve zincir dişli takımı oldu.. Arkadaşlar siz siz olun sakın güvenmediğiniz ustaya motorunuzu teslim etmeyin basit bi zincir gerdirme nelere mal oldu bana...

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı emresadik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun kardeş.. Allah kazasız belasız ve de sorunsuz kullandırmayı nasip etsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:45 ----------

evet bi, ustaya gösterdim bir ustanın yanlış gerdirmesi sonucu(yanlış dediğim tekeri paralel olarak ayarlamamış yani zinciri gerdireyim derken bi tarafı geri çekmiş diğer taraf kalmış bana bu ses normal sürdükçe düzelir dedi bende sürdükçe dişliyide yemiş şimdi masrafım zincir ve zincir dişli takımı oldu.. Arkadaşlar siz siz olun sakın güvenmediğiniz ustaya motorunuzu teslim etmeyin basit bi zincir gerdirme nelere mal oldu bana...
    Ben garantiden dolayı kendi servisine götürmek mecburiyetinde kaldım. Yarın motora şeffaf folya kaplaması yaptırıcam. Kendi ustamla hem o işi halledeceğim hemde zinciri kontrol ettireceğim bakalım yarın ak koyun kara koyun belli olur
    emresadik bunu beğendi.
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Abi anlamiyorm ya bu kendileri usta diyen insanlar bir zinciri bile geremiyorsa nasl mitor tanir ediyorlar bn bile anladm yaparken orada cizgiler var birer cozgi geri aldi sıkarak yani bunu bile yapamiyorlarsa zaten allah bildigi gbi yapsinn

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler