Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı ZYFR55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok yaaaa sakin kullanıcıyım da ses güzel çıkıyo 2013 3500 de daha motor 100 tl egsoz taktırdım kendi egsozu sessiz biliyosun motora zarar verirse zaten egsozsuz dolaşmam;))))
    Motosiklette egzoz, motor aksağımından sonra gelir. Yani en önemli parçalardan birisidir.

Egzozu sök... En fazla 1500-2000 kilometre sonra piston-krank vs her şeyi sıfırdan toplaman gerekli. Tabi bu zamana kadar yakıcağın benzinde cabası olucak. 2 katına çıkacağını tahmin ediyorum sarfiyatın

Şu carbon egzozlar var +5 hp filan. Öyle bir dünya yok, bu yüzden heveslenme Soba borusuna benziyen egzozları zaten düşünme bile... Takmışsın, takmamışsın bir farkı yok.

Eğer takılacaksa kaliteli, kendini kanıtlamış bir marka alınmalıdır. Fiyatlar ortalama 500+ başlar. Yok ben bu kadar para veremem diyorsanda smokhead veya avcrom halil usta kötünün iyisi egzozlar yapıyor. Onlara danışabilirsin bunun için. Buda ortalama 200-250TL arası.
    Bana kalırsa, tavsiyem; Two brothers carbon slip kısa tüp egzoz olucaktır. 600+ TL

Egzoz yüzünden motoru bağladıklarınıda unutmayınız...

@CEM O konuya cevap yazmayı uygun görmedim kardeşim. Hiç düşünmedim, düşünmeyeceğim. Öyle bir şey olursa bu forumu temizlerim... Herkes düşman olur bana
    Gereksiz adam çok bu sitede, sende biliyorsun....

ercan41 Vites-devir ilişkisini hatırlamıyorum fakat gidilebilir.
    Yeni kasalarda beyin, grenaj, gösterge birde yanılmıyorsam amortisör grubunda farklılıklar var. Bununla ilgili daha önce onlarca konu açıldı. Biraz araştırırsanız daha kapsamlı bilgi sahibi olabilirsiniz.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HYOSUNG GT 250 R
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklette egzoz, motor aksağımından sonra gelir. Yani en önemli parçalardan birisidir.

Egzozu sök... En fazla 1500-2000 kilometre sonra piston-krank vs her şeyi sıfırdan toplaman gerekli. Tabi bu zamana kadar yakıcağın benzinde cabası olucak. 2 katına çıkacağını tahmin ediyorum sarfiyatın

Şu carbon egzozlar var +5 hp filan. Öyle bir dünya yok, bu yüzden heveslenme Soba borusuna benziyen egzozları zaten düşünme bile... Takmışsın, takmamışsın bir farkı yok.

Eğer takılacaksa kaliteli, kendini kanıtlamış bir marka alınmalıdır. Fiyatlar ortalama 500+ başlar. Yok ben bu kadar para veremem diyorsanda smokhead veya avcrom halil usta kötünün iyisi egzozlar yapıyor. Onlara danışabilirsin bunun için. Buda ortalama 200-250TL arası.
    Bana kalırsa, tavsiyem; Two brothers carbon slip kısa tüp egzoz olucaktır. 600+ TL

@CEM O konuya cevap yazmayı uygun görmedim kardeşim. Hiç düşünmedim, düşünmeyeceğim. Öyle bir şey olursa bu forumu temizlerim... Herkes düşman olur bana

Yeni kasalarda beyin, grenaj, gösterge birde yanılmıyorsam amortisör grubunda farklılıklar var. Bununla ilgili daha önce onlarca konu açıldı. Biraz araştırırsanız daha kapsamlı bilgi sahibi olabilirsiniz.
    Teşekkür ederim kardeşim.....tiger düşünüyordum two brothers ses açısından iyi sanırım....600 cc sesi olmasada insan bu kalıplı motorla fark edilmek istiyor....

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Temizle gitsin dostum düşman kazancagın kadar dostta kazanırsın

sen kıyak yapıyorsun adam sitem ediyor işin garip kısmı

ercan41..

150km ile sabit gidemezsin giden varsada o motordan uzak dur canından can alıyor çünkü.

250 cc motosiklet ile yada hyosung ile stabil gidecegin motoru yormadan bence 90-100.

120de dahi motor 10bin devirde gidiyor. yanlış hatırlamıyorsam.

120km'dede gidilir stabil ama ben kıyamam ..

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorunuzla stabil olarak kaçla gidebiliyorsunuz 140-150 arası devamlı gidebilir mi ?
    vede 120 ile giderken 5. viteste kaç devirde oluyorsunuz?
    yeni kasalarda sadece granajlar mı farklı dişlilerde ateşlemede güçte bi farklılık yok diye biliyorum
    hocam devamlı 140-150 km hiçbir 250 ilkte önerilmez uzun vadede motorun ömrü kısalır.En iyisi 120 dir.100 le giderken 6600 devir çeviriyor bu motorlar yanlış hatırlamıyorsam
    '78 Peugeot GL 10 - '06 Monero Angel 150 - '05 Kanuni Seyhan 150 - '07 Hyosung Gt 250 R - '12 Hyosung Gt 250 R - '05 Honda CBR 600 F - '08 Honda CBR 600 RR

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temizle gitsin dostum düşman kazancagın kadar dostta kazanırsın

sen kıyak yapıyorsun adam sitem ediyor işin garip kısmı

ercan41..

150km ile sabit gidemezsin giden varsada o motordan uzak dur canından can alıyor çünkü.

250 cc motosiklet ile yada hyosung ile stabil gidecegin motoru yormadan bence 90-100.

120de dahi motor 10bin devirde gidiyor. yanlış hatırlamıyorsam.

120km'dede gidilir stabil ama ben kıyamam ..

yanlış oldu heralde benim tvs yle 110-120 stabil gidiyorum yokuşlarda falan biraz sürat düşüyor tabi
    videolarda izledigim kadarıyla cbr bile 140 ile rahat devamlı gidebiliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:24 ----------

Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam devamlı 140-150 km hiçbir 250 ilkte önerilmez uzun vadede motorun ömrü kısalır.En iyisi 120 dir.100 le giderken 6600 devir çeviriyor bu motorlar yanlış hatırlamıyorsam
    stock haliyle böyleyse önü bir diş büyültmek hem motoru rahatlatır , hemde az yaktırır ama bir diş gücünden okadar taviz verdirmez heralde tek kişi kullanılcak devamlı

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:27 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=wUW1Ptfnkhs vites oranları şu videodaki gibi mi ?
    Bir yere gitmek için arabaya binilir,Motora binmek için her yere gidilir

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    önü bir diş büyütmek motoru rahatlatıyor.yaklaşık 2 yıldır öyle kullanıyorum.tek kişi kullanımda herhangi bir sorunla karşılaşmadım. çekişde bir düşme falan hissetmedim.yararı nedir derseniz, 120 km hıza 8 bin devirde ulaşıyorsanız standart dişliyle, 15 li dişli ile 7 binde ulaşırsınız.buda uzun vadede yakıt tasarrufu ve motoru yormamak adına faydalı olur diye düşünüp yaptım ben.şimdi arka dişliyide 650 r ın 44 dişlisiyle degiştirmeyi düşünüyorum.ön 15 arka 44 olacak.
    ercan41 bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    15 li dişli bende kendi motoruma düşünüyorum ama bulamadım internette gv 250 ye 15 dişli koysak olurmu acaba ne dersiniz..

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 li dişli bende kendi motoruma düşünüyorum ama bulamadım internette gv 250 ye 15 dişli koysak olurmu acaba ne dersiniz..
    olması lazım sonuçta aynı motor.ben ebay dan alıyorum. http://www.ebay.com/itm/Hyosung-ATK-UM-Front-Sprocket-15-tooth-GV250-GT250R-/170868481636?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp= mtr&hash=item27c88e1e64
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    ercan41

Stabil kastım ara hızlanmalarda çıkılan hız yada 15 20 dakikalık şehir içi anayolları degil.

Örnek veriyorum cbr 250 140 çıkabiliyor ve stabilde gidebiliyor evet fakat 1000kmlik bir izmir karadeniz turu yapıcak olsam ortalama stabil hızım cbr 250 ile 140 olamaz.

stabil hız motorun yapıp yapabilmesi degil o hızda seyrederken rahat şekilde seyredebilmesinden bahsetmiştim.

Ben 90 110 arası rahat seyrettigini düşünüyorum hyo'nun.

zonta

Eskiden bende mct'ye arka dişli küçültürdüm aynı şey hemen hemen.

fakat ivmelenmesinde bir kısım düşüş olur belki farketirmicek seviyesede.

Ne kadar yararlıda bulsak koskoca hyo'nun mühendisleri en iyi dişli seviyesini tork çizelgesine ve motorun hacmine göre ayarlamışlardır diye düşünüyorum.

fakat bende ne yalan söyliyeyim mct 250imde yararını görmüştü arka dişli küçülterek.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    bu konular 3 4 ay sürmez sürekli gündeme gelir.
    aracın kendini kasmadan her koşulda gidebildiği hıza istihkak denir.
    lütfen sizde dilimizin böyle güzel az öz anlatan kelimelerini kullanın :-)
    ve genelde araçların istihkakı en fazla tork ürettiği devirdir.
    hyo için bu 8200 gibi birşey. bu da 5. viteste 125km hız yapıyor(enjeksiyonlu deviri karbüratörlüden 500rpm azdır)
    hyo ile çok uzun yol yaptım saatlerce gittiğimiz oldu genelde 120 135 arası giderdik. çok acelemizin olduğu bir gün antalyadan istanbula 130 145 bandında da geldik ki 2 mola verdik sadece hyo öpürmedide köpürmedi de.
    fakat baktım ki artık gezilerimizde veya tek başına giderken artık 9000rpm 9500rpmlerde dolaşmaya başladım. uzun vadede motora zarar diye 650 ye geçiş yaptım. şuan 140.ilegiderken motor 6200 devir çeviriyor ve gayet rahat.
    yakıt 250nin 140da yaktığı ile aynı.bazen daha az.
    eski motorum ilana bile koyamadan arkadaşım aldı.30 bin km lik ilk aşkımdı naked almaya gitmişken gördüm 2011 bembeyaz gelinlik ile bu iş olur dedim ve aldım :-)
    sağ olsun hiç bir koşulda (şehir otoban dağ orman stabilize yol yayla) gitmem demedi ve hala maşallahı var. şimdiye kadar sadece buji filitre yağ başka birşey yok
    tahminim egzantirikler ve debriyaj balatası 45 50bin km civarında değişir ve hayatına devam eder
    ercan41 bunu beğendi.
    ver gazı... ver çoşkuyu

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyo için bu 8200 gibi birşey. bu da 5. viteste 125km hız yapıyor(enjeksiyonlu deviri karbüratörlüden 500rpm azdır)
    hyo ile çok uzun yol yaptım saatlerce gittiğimiz oldu genelde 120 135 arası giderdik. çok acelemizin olduğu bir gün antalyadan istanbula 130 145 bandında da geldik ki 2 mola verdik sadece hyo öpürmedide köpürmedi de.
    Aynen katılıyorum. 2009 gtr250 var bemde de. 1,5 sene içinde toplam 5000 km uzun yol tecrübem oldu. 130km/s ye kadar çok rahat ancak 130 barajını aşınca titemeler başlıyor.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fakat baktım ki artık gezilerimizde veya tek başına giderken artık 9000rpm 9500rpmlerde dolaşmaya başladım. uzun vadede motora zarar diye 650 ye geçiş yaptım. şuan 140.ilegiderken motor 6200 devir çeviriyor ve gayet rahat.
    yakıt 250nin 140da yaktığı ile aynı.bazen daha az.
    eski motorum ilana bile koyamadan arkadaşım aldı.30 bin km lik ilk aşkımdı naked almaya gitmişken gördüm 2011 bembeyaz gelinlik ile bu iş olur dedim ve aldım :-)
    sağ olsun hiç bir koşulda (şehir otoban dağ orman stabilize yol yayla) gitmem demedi ve hala maşallahı var. şimdiye kadar sadece buji filitre yağ başka birşey yok
    tahminim egzantirikler ve debriyaj balatası 45 50bin km civarında değişir ve hayatına devam eder
    istihkak kelimesini bilmiyordum ögrenmiş oldum sayenizde teşekkürler

şimdi bu 8200 devirde 125km hız yapma olayı yoldan yola ve seyrettigimiz istikamete göre degişir ..

antalya tarafı güney tarafı rüzgarsız ve yolu rahattır.

fakat izmir çakannakle kuzeye dogru gittginizde uzun yolda 120km hızda seyredebilmek için ddaha yüksek devirlere çıkıyor.

ayrıca hyonun hız/km göstergesinde benim hesaplamalarıma göre 10km kadar sapma var. yani 120km gittgimizi sanıyorsak aslında 110.

karbüratörlüde çok kullandım enjeksiyonluda fakat hangi hızda hangi deviri yaptıgımı malesef unuttum kesin konuşamıyorum o yüzden.

Tek hatırladıgım ve kendimce yakındıgım hyo'nun uzun yolda yetersiz kalmasıydı motoru zorlamak istemedigim 9.10bin hatta 8 bin devirde bile kullanmaya kıyamadıgım sadece bu devirleri ara hızlanmalarda yaptıgım için satttım.

Bu arada gt 650'ye diyecek birşey yok 6.200 devir 140km sürat çok tatminkar

benimde istedigim 7bin deviri geçmeden stabil seyredebilmekti yada istihkak diyelim

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim bildiğim devir hız ilişkisi asla değişmez hele öyle rüzgarla falan hiç değişmez. bir araç misal 3.vitesde 3000rpm,de 50kmh yapıyorsa bu düzdede aynıdır yokuş çıkarkende aynıdır inerkende aynıdır. haa rüzgar var diye 3bin devire ulaşamıyor 50kmh hızı göremiyorsa o ayrı. buna rağmen benim araç gittiği yola göre 3000,devirde bazen 50 bazen 55 bazen 45 yapıyo diyen varsa devir saatini yada km saatini servise göstersin..

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    olurmu hocam..

örnek verdiginiz 3bin devirde gidelim.. 3binde devirde 50km yapıyorsa arkadaki artçının agırlıgı ve karşıdan gelen rüzgarın şiddetine göre degişebilir.

3bin devirde 55 km tek yapıyorsa artçıyla 50kmye düşebilir.

Bunun en iyi örnegi kesiciye girdigi hızı tünel içinde kesiciye girmeden yapmasıdır.

ayrıca dyno testlerinde son hız her daim yüksek çıkar. buda başka bir örnegi.

Devir motorun çevirdigi devir.. bunun zincirden motorun arka tekere aktarılıp motorun hızlanması ve km'saatine iletmesi ayrı bir olay.

9bin devirde anayolda yapılan hız ile dyno testinde 9bin devirde yapılan hız aynı olmayabiliyor.

fakat örnek 3bin devir olursa hız pek degişmez evet.

ama 11bin devir gibi yüksek devirlerden söz edersek karşıdan helen rüzgarın sürtünme kuvvetide etkileyecegi için hız degişecektir.

Bu yüzden apaçi kardeşlerimiz mobiletlerin üstüne yatarak rüzgarın sürtünme kuvvetini en aza indirmeye çalışarak hızı arttırmak istemeleridir.

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    olurmu hocam..

örnek verdiginiz 3bin devirde gidelim.. 3binde devirde 50km yapıyorsa arkadaki artçının agırlıgı ve karşıdan gelen rüzgarın şiddetine göre degişebilir.

Bunun en iyi örnegi kesiciye girdigi hızı tünel içinde kesiciye girmeden yapmasıdır.

Devir motorun çevirdigi devir.. bunun zincirden motorun arka tekere aktarılıp motorun hızlanması ve km'saatine iletmesi ayrı bir olay.

9bin devirde anayolda yapılan hız ile dyno testinde 9bin devirde yapılan hız aynı olmayabiliyor.

ama 11bin devir gibi yüksek devirlerden söz edersek karşıdan helen rüzgarın sürtünme kuvvetide etkileyecegi için hız degişecektir.

Bu yüzden apaçi kardeşlerimiz mobiletlerin üstüne yatarak rüzgarın sürtünme kuvvetini en aza indirmeye çalışarak hızı arttırmak istemeleridir.
    İyi de neden yokuşlarda motorun devri daha yavaş yükseliyor? Madem aktarmadan bağımsız o zaman devirin yine aynı yükselmesi ancak hızın yavaş olması gerekmez mi?
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir...

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de neden yokuşlarda motorun devri daha yavaş yükseliyor? Madem aktarmadan bağımsız o zaman devirin yine aynı yükselmesi ancak hızın yavaş olması gerekmez mi?

aktarmadan bagımsız oldugunu söylemedim farkettiyseniz daha farklı bir olay dedim.

yokuştaki tork meselesi hepsi ayrı ayrı konular.

ben motor yokuştayken birden gazı açınca şak diye redlina ulaşır dedigimi ve yazdıgımı görmüyorum.

sadece belli devirlerde giderken karşıdan gelen rüzgarın şiddeti bulundugumuz hızı az bir seviyedede olsa etkiler konu budur.

bu olur 5km olur 9km çok bir fark olmıyacak şekilde 5-10 km kadar fark ettirebilir.

bizim konumuz rüzgarın sürtünme kuvvetiyle devir hız ilişkisi.

yokuştaki motorun devir ile ilişkisi başka bir konudur.

ben şahsen böyle bişeyle ne karşılaştım ne yaşadım. artcıdan dolayı yada rüzgardan dolayı aynı devirde farklı sürat hiç görmedim. benim gördüğüm,artcıdan yada rüzgardan hızımın düştüğünde devriminde düştüğü.
    olurmu hocam..

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben şahsen böyle bişeyle ne karşılaştım ne yaşadım. artcıdan dolayı yada rüzgardan dolayı aynı devirde farklı sürat hiç görmedim. benim gördüğüm,artcıdan yada rüzgardan hızımın düştüğünde devriminde düştüğü.
    yokuş konusunda sizinle tamamen hemfikirim.

fakat bu fark zaten 20 30kmlik çok büyük farkedilecek bir fark degil.

olsa olsa 2km 10km arasında bir farktır.

şöyle örnek verebilrim motoru 1nci vitese atalım motorun arkasınada 1 ip baglıyalım ipin ucunada 5 kişi koyalım bu ipi tutsunlar.

biz gazı açalım gazı açtıgımızda devir artıcaktır fakat arkadan 5 kişi tuttugu için motor yine gidicektir fakat normalde 1nci vitese seyrettgimiz hızla aynı km'de olmıcaktır.

yada motor bagıracaktır devir yükselicektir 1nci viteste fakat motor yine normalde 1nci viteste giden hızla denk olmayacaktır.

rüzgarın bu konuda çok azda olsa bazen payı oluyor. düşük devirlerde degil yüksek devirlerde örnek 8 9 10 11 devirlerde hızımız artınca karşıdan gelen rüzgarın sürtünmeside arttgı için dyno testindeki rüzgarsız hız ile otobanda yapılan hız degişir.

bu hız genelde daha ufak ccli motorlarda çok daha iyi anlaşılır hyoda anlamak güç heleki fazerda hiç anlamıyorum.

bunu en iyi anlayan mobilet kullanıcıları bu yüzden rüzgardan etkilenmemek için motora yatıyorlar

anlatmak istedigiimi bu örnekle kafaya kafaya denk gelmesede umarım anlatabilmişimdir.

zaten 2 farklı görüşede inanmasak bile birşey farketmiyecegi için gereksiz bir polemik

saygılar hocamm
    esc bunu beğendi.

polemik değil yaw yanlış anlama sadece farklı fikirler. saygılar bizden
    CEM. ve esc bunu beğendiler.

hız ve devır dogru orantılıdır 3000 rpm de 100 yapan bir arac üzerindeki yükten bagımsız yol hava şartlarından bagımsız 3000 rpm aynı viteste hep 100 yapar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler