Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2013 sıfır gtr aldım.
    Motor çalışmazken, vitesten boşa alınca boş ışığı yanmasına rağmen motosiklet viteste kalıyor ve ilk çalıştırmalarda problem çıkarabiliyor. Debriyajı ufak ufak bırakıyorum.
    Aynı sıkıntıyı yaşayan-çözen var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    debriyajı birine ayarlatın. eğer daha önce yapmadıysanız öğrenin mutlaka.
    her motorda çok nadir de olsa dediğiniz gibi olabilir. klavuzunuzda da yazar dikkatli olun diye. benim başıma hiç gelmedi ama yinede her zaman temkinli olurum

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    O muhabbetin en kötüsünü ben yaşadım. Motorum boşta ayaklıkta, çalıştırdım biraz uzaklaştım. Önceki akşam tam boşa çekememiş olucam ki birden kendini öne attı yan yattı yetişemedim. Gidon , manet topuzu, sinyal camı ve ayna gitti, biraz da çizildi. Levent 70le düşüp sürüklenmişti gidonu yamuldu, benimki olduğu yere devrildi kırıldı aklım almıyor. Bir de tam o kelepçenin içindeki dişlerden kırılmış. Kalan parçayı nasıl çıkarıcam hiç bilmiyorum. Kelepçeyi komple değiştirmek istesem nasıl sökeceğim? Üst kısımdaki vidaları söktüğümde süspansiyona bir etkisi var mı yoksa rahatça söküp kelepçeyi değiştirebilir miyim?

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O muhabbetin en kötüsünü ben yaşadım. Motorum boşta ayaklıkta, çalıştırdım biraz uzaklaştım. Önceki akşam tam boşa çekememiş olucam ki birden kendini öne attı yan yattı yetişemedim. Gidon , manet topuzu, sinyal camı ve ayna gitti, biraz da çizildi. Levent 70le düşüp sürüklenmişti gidonu yamuldu, benimki olduğu yere devrildi kırıldı aklım almıyor. Bir de tam o kelepçenin içindeki dişlerden kırılmış. Kalan parçayı nasıl çıkarıcam hiç bilmiyorum. Kelepçeyi komple değiştirmek istesem nasıl sökeceğim? Üst kısımdaki vidaları söktüğümde süspansiyona bir etkisi var mı yoksa rahatça söküp kelepçeyi değiştirebilir miyim?
    Geçmiş olsun.
    Eğer kolu orjinal alacaksan çıkartmaya hiç uğraşma o parça ile beraber veriyorlar. Eskilerini çıkarıp yenisini takıyorsun.

Düşme durumunda kolun kırılması şöyle oluyor. Motor düşerken ön lastik düştüğü yönün tersine dönükse kol kesin kırılıyor. Düşme önü ile ön lastiğin yönü aynıysa kol kırılmıyor.
    Bu şekildeki kazada kol kırılacak ki motora takla attırıpdaha ciddi sorunlara sebep olmasın.
    ver gazı... ver çoşkuyu

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Eğer kolu orjinal alacaksan çıkartmaya hiç uğraşma o parça ile beraber veriyorlar. Eskilerini çıkarıp yenisini takıyorsun.

Düşme durumunda kolun kırılması şöyle oluyor. Motor düşerken ön lastik düştüğü yönün tersine dönükse kol kesin kırılıyor. Düşme önü ile ön lastiğin yönü aynıysa kol kırılmıyor.
    Bu şekildeki kazada kol kırılacak ki motora takla attırıpdaha ciddi sorunlara sebep olmasın.
    tecrübeyle sabittir. demi
    o parca degişiyor biraz sabır ihtiyacın olan yedek parca 30 luk anahtar alyan takımı
    gecen hafta yaptıgım ufak bir kazada benimde başıma geldi ve undocab la kısa bir ugraş sonucu degiştirdik.
    Hyosung GT250R

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Cevaplar için teşekkür ederim. Parçayı sıfır alıcam kendim takarım sökme takmada sıkıntı yok beceririm. Üstteki vidaların bi ayarı var mı acaba süspansiyonla ilgili diye düşünmüştüm merak ettiğim oydu. Bi sıkıntı yok anladığım kadarıyla. Gerekli parçayı değiştiririm
    UNdocab bunu beğendi.

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Arkadaşlar internette bizim motorlar için uygun plakalıktan aldım ancak nasıl montaj yapılacağı hakkında kafam çok karışık. Acaba uygulama yapan bir arkadaş varsa bu spor plakalıkla ilgili resim paylaşabilirmisiniz acaba?

[http://image5.sahibinden.com/photos/14/05/27/140140527mm7.jpg]

---------- Post added at 21:31 ---------- Previous post was at 21:29 ----------

http://image5.sahibinden.com/photos/14/05/27/140140527mm7.jpg

TheCooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250R / Ramzey QM 125
    Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplar için teşekkür ederim. Parçayı sıfır alıcam kendim takarım sökme takmada sıkıntı yok beceririm. Üstteki vidaların bi ayarı var mı acaba süspansiyonla ilgili diye düşünmüştüm merak ettiğim oydu. Bi sıkıntı yok anladığım kadarıyla. Gerekli parçayı değiştiririm
    o sol aynadan çok çektim bende kırıldı benimde. yenisini aldım. sahibinden de var 40 liraya aldım sıfırını çift olarak .tavsiye ederim bi tek vidaları yoktru içinde eski vidaları kullandım
    yusufozugenc bunu beğendi.
    .........

arkadaslar merhaba
    2012 model 10 bın km de hyosung gt250r aldım , genel ıtıbarıyle motordan memnunum fakat şöyle bir durum var motorumda , motor sogukken ilk çalıştırmada gaz yemıyor 3-4 bın devıre kadar sanki bogulur gıbı 3-4 bın devrı gectıgınde normal sekılde gaz yıyor motora bınıp hareket ettıgımde boguluyor belli bir devırı gecınce duzelıyor , ben arka sılındırın calışmadıgını dusunuyorum , arka sılındırın gaz kelebegınden gaz verdıgımde hıcbır tepki vermıyor motor ısındıktan sonra hersey normale donuyor
    ayrıca bujıler bujı başlıklarını degıstırdım yagı ve hava fıltresıde degıstırıldı , ama bu sorun devam edıyor forumda benzer bir sorun yaşan bir arkadas olmustu sanırım ,
    arka sılındırın kelebekten gaz verdıgınızde sızde boyle bır durum varmı ? yada motorun sogukken bu şekılde calısması normalmidir ?

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı vengeance adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar merhaba
    2012 model 10 bın km de hyosung gt250r aldım , genel ıtıbarıyle motordan memnunum fakat şöyle bir durum var motorumda , motor sogukken ilk çalıştırmada gaz yemıyor 3-4 bın devıre kadar sanki bogulur gıbı 3-4 bın devrı gectıgınde normal sekılde gaz yıyor motora bınıp hareket ettıgımde boguluyor belli bir devırı gecınce duzelıyor , ben arka sılındırın calışmadıgını dusunuyorum , arka sılındırın gaz kelebegınden gaz verdıgımde hıcbır tepki vermıyor motor ısındıktan sonra hersey normale donuyor
    ayrıca bujıler bujı başlıklarını degıstırdım yagı ve hava fıltresıde degıstırıldı , ama bu sorun devam edıyor forumda benzer bir sorun yaşan bir arkadas olmustu sanırım ,
    arka sılındırın kelebekten gaz verdıgınızde sızde boyle bır durum varmı ? yada motorun sogukken bu şekılde calısması normalmidir ?
    Herhalde yine biju piposu sorunu olsa gerek. Devir saati çıkıp çıkıp iniyor mu rölantide?
    Ducati 1198SP _ RedLove

Rolantide herhangi bir sıkıntı yok Bujiler ve buji başlıklarını bu yüzden değiştirdim ama bisey farketmedi , bobinden supheleniyorum sadece sogukken yapiyor 11bin devire kadar herhangi bir kesiklik yok , enjeksiyon ile alakali olabilirmi

karayelcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT250R Titanyum
    merhaba arkadaşlar.
    bu başlıkta arattım ama rast gelmedi. bu motora arka çamurluk takabilirmiyiz acaba. hangi motorun arka çamurluğu uyar bilgisi olan varmı yada deneyen?

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı karayelcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.
    bu başlıkta arattım ama rast gelmedi. bu motora arka çamurluk takabilirmiyiz acaba. hangi motorun arka çamurluğu uyar bilgisi olan varmı yada deneyen?
    Forumdan TheArcheus nickli arkadaşa ulaş. Fiberden imal edip cüzi fiyata satıyor.
    karayelcom bunu beğendi.

ozzzy222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    Rolantide herhangi bir sıkıntı yok Bujiler ve buji başlıklarını bu yüzden değiştirdim ama bisey farketmedi , bobinden supheleniyorum sadece sogukken yapiyor 11bin devire kadar herhangi bir kesiklik yok , enjeksiyon ile alakali olabilirmi
    FI hatası var mı ekran da ? enjeksiyondan şüpeleniyorsan FI yazıyor o piskopat en ufak soruna benimde çıkıp duruyordu önceki 250r da temizleyici döktük depoya sonra daha az çıkmaya başlamıştı :D hayırlı olsun bu arada inş. sorunu en kısa sürede çözersin.

FI yazısı cıkmıyor aldıgımdan beri 800 km yaptım hıc arıza ışıgı yanmadı , cok bariz belli olan birşey de degıl sadece sabah ilk çalıştırmada 2-3 dakıkalık bogulma oluyor . bu yuzden bujıler ve bujı başlıklarını orjınalıyle degıstırdım gözlemledıgım kadarıyla da arka sılındır tam anlamıyla calısmıyor , bunuda arka sılındır gaz kelebegını karenaj arasından elimi sokarak gaz kelebegını en sona kadar cevırdım tabı motor sogukken ve devir artışı olmadı

karayelcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT250R Titanyum
    hisvarlar teşekkürler...

- - - 2012 Hyosung GT250R - - -

ozzzy222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    FI yazısı cıkmıyor aldıgımdan beri 800 km yaptım hıc arıza ışıgı yanmadı , cok bariz belli olan birşey de degıl sadece sabah ilk çalıştırmada 2-3 dakıkalık bogulma oluyor . bu yuzden bujıler ve bujı başlıklarını orjınalıyle degıstırdım gözlemledıgım kadarıyla da arka sılındır tam anlamıyla calısmıyor , bunuda arka sılındır gaz kelebegını karenaj arasından elimi sokarak gaz kelebegını en sona kadar cevırdım tabı motor sogukken ve devir artışı olmadı
    tam çalışmadığını nereden anladın :D elinle ısıya bakıyorsan arkanın sağ önün sol blok kısmı kalındır arkanın sağ taraf sol tarafa oranla çok geç ısınır. tek silindir çalışmasa dediğin gibi bujiyi sök ve bak arkanın , göbek kısmındaki fincanda sararma varmı çıktığında buji ateşleme kısmı kahverengi olmalı uc tırnağı yani. belkide sente ayarında bir sorun vardır .benim 250r ın sente ayarını belli bir kilometreye gelince 2000 e tekrar yaptırdım çok farkediyor. hangi şehirdesiniz hocam.

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    istanbulda hava bugun süper. boyle guzel havada isler gucler yuzunden motorla gezememek koyuyor adama valla:-(

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben birazdan bi şile riva yapıcam yusuf yengeni kandırdım en sonunda motora binmeye razı ettim. 6senedir uğraşıyorum ilk defa beraber binicez

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    vaaay helal olsun valla:-D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler