Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet evet farkettim.. Neyse ben zaten Hyocuyum artık

Bu arada GT250R daki vites problemi nedir? herkes aynı şeyi söylemiş.. Bir kullanmak nasip olmadı şu makinayı.. Yanlıs devirde yapılan vites değişimi sonucu mu sarsıntı oluyor anlamadım?

1 edit daha : Yeni 1000 lik makina geliyormuş.. ŞŞşşttt çaktırmayın Hyo çalışıyor...
    Vites geçişleri çok sert-kemikli. Kullandığım diğer motorlarda böyle bir durum yok hele f650gs de kaymak gibi fakattttt 600rr da yine benzer vites yapısı vardı. Hyo kadar sert olmasada hele ilk kalkışta 1-2. viteslerde çarttt diye geçip çokda silkiyor. Belki motora özgüdür bilemiyorum 40 binde makine. Chronix in tavsiyesi ile motul yağ aldım yarın yağmur olmazsa koyduracağım. Bakalım vitesler yumuşayacak gibi geliyor. Vitesler kemikli ancak kullanımda sorun yaramıyor, boşada her türlü geçiyor sadece alışmak lazım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    kaymak gibi vites isteyen gitsin cbf150 ne bileyim ybr125 falan alsin ya. vites sert, yok dal kiriyorum sanki ayagimla falan diyenler bir r6 ya binin bakalim nasil vitesler:-) neyse.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vites geçişleri çok sert-kemikli. Kullandığım diğer motorlarda böyle bir durum yok hele f650gs de kaymak gibi fakattttt 600rr da yine benzer vites yapısı vardı. Hyo kadar sert olmasada hele ilk kalkışta 1-2. viteslerde çarttt diye geçip çokda silkiyor. Belki motora özgüdür bilemiyorum 40 binde makine. Chronix in tavsiyesi ile motul yağ aldım yarın yağmur olmazsa koyduracağım. Bakalım vitesler yumuşayacak gibi geliyor. Vitesler kemikli ancak kullanımda sorun yaramıyor, boşada her türlü geçiyor sadece alışmak lazım.
    Dostum, GT650 Comet kullanıyorum sert kemik ne demek oldukça biliyorum.. Söylemek istediğim şeyi eksik anlatmışım, boşa geçmeme problemini kastettim.. Yani ben GT250R kullanmadım ama çok iyi bir arkadaşımın GT250 comet ini cok uzun süre kullandım... Aldığımız cocuk bosa geçmesinde problem var demişti ulan aldık motoru sakır sakır geciyor vitesler.. Tamam biraz kütük biraz dal kırıyon ama geciyor.. Bu milletin derdi ne bu markayla anlamadım gitti..
    ysfist bunu beğendi.
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Motosikleti
    Asya Elegant 150
    Yav suzuki inazuma yoktu ki onların arasında.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Dostum, GT650 Comet kullanıyorum sert kemik ne demek oldukça biliyorum.. Söylemek istediğim şeyi eksik anlatmışım, boşa geçmeme problemini kastettim.. Yani ben GT250R kullanmadım ama çok iyi bir arkadaşımın GT250 comet ini cok uzun süre kullandım... Aldığımız cocuk bosa geçmesinde problem var demişti ulan aldık motoru sakır sakır geciyor vitesler.. Tamam biraz kütük biraz dal kırıyon ama geciyor.. Bu milletin derdi ne bu markayla anlamadım gitti..
    Ben ciddiye aldım direk cevap verdim. Zaten ne zamandır merak ediyordum motosiklet kısmındaki katırı, bu vesile ile öğrenmiş oldum
    Adamlar commuter sürmeye alışmış, racinge binince vites sert gelmiş işte. Bugun 600rr ile gezdim bayağı, vites olarak hyo kadar sert değil ancak 1. vitese takarken şraaakk diye geçiyor silkiyor adamı yani, normal şeyler racingler için. Bu arada 600rr motorcu ağzı ile "iki seksen" görüyormuş, test etmiş olduk
    dreamkiller bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    İki sekseni gördük zamanında 929 Fireblade ile funda arar falan tanımam benim mavi katır bana yetiyor şimdi modifiye işlemleri var.. İddia ediyorum ülkede tek olacak

Sırasıyla,
    Brembo kaliperler,
    Brembo monster merkezi fren sistemi,
    Brembo çelik fren hortumları,
    Monster gidon,
    Street triple tipi çift ön far,
    Mat füme kaplama,
    racing tipi manetler,
    US Racing ön amorsitör yayları ve keçeleri

gerekirse iki yılda yapacagım ama yapacagım net

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    İki sekseni gördük zamanında 929 Fireblade ile funda arar falan tanımam benim mavi katır bana yetiyor şimdi modifiye işlemleri var.. İddia ediyorum ülkede tek olacak

Sırasıyla,
    Brembo kaliperler,
    Brembo monster merkezi fren sistemi,
    Brembo çelik fren hortumları,
    Monster gidon,
    Street triple tipi çift ön far,
    Mat füme kaplama,
    racing tipi manetler,
    US Racing ön amorsitör yayları ve keçeleri

gerekirse iki yılda yapacagım ama yapacagım net

Motoru satmayacaksanız güzel fikirler tabiki Bence çift ön far ile başlayın, çünkü dehşet yakışıyor. Hele birinide biraz büyük taksanız, enfes.
    dreamkiller bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    yok bunları yaparsam satmam.. Yanına bir tane VFR 800 koyarım hatunla binmek için, bunada tek basıma binerim...

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merbaha hyocular 2012 gt20r için kuyruk hariç tüm karenajlarını almak ne kadar tutar bilginiz var mı?
    Gösterge ve kuyruk sağlam.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Bugün 3500 bakımını hallettik, malatyaya git gel 220 km yol yaptık. Yine kanuninin rezillikleri ile uğraştık. Serviste tövbe ettim daha da japondan şaşmam.
    Bugün canımı sıkan ikinci şey ise r1200gs in hyo dan daha iyi viraja girmesi Ciddi manada benim motorun götünün başının sallandığı virajda gs ok gibi çizgisini bozmadan gidiyor(lastik havalarım 29-32 lastikler shinko). Ön taraf viraja yapışırken arka gelmiyor bir türlü. Şu amortisörü nasıl yumuşatacağımı bi bulamadım gitti. Tabi sürücülerden kaynaklıda diyebilirsiniz günü gelince aynı virajları motor değiştiripte deniyeceğiz, bugün pek vaktimiz olmadı.

Desvandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Abi lastiklerin iyi degl michlen pilot tak 600 tl fark varmis bayya bide karsilastrdgn makine bmw olcak oladar fark 35 milyarlk makie onlar bizm 10 liralk hyoyla kyaslarlark olmaz

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Bu arada, debriyajı benimki gibi taş olan arkadaşlar en pratik çözüm şırıngaya hidrolik yağı yada herhangi koyu kıvamlı bir yağı çekip debriyaj halatını manetten çıkarıp içine yağ enjekte edin. Yımışacık oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

Alıntı Desvandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi lastiklerin iyi degl michlen pilot tak 600 tl fark varmis bayya bide karsilastrdgn makine bmw olcak oladar fark 35 milyarlk makie onlar bizm 10 liralk hyoyla kyaslarlark olmaz
    35 mi 35 bin olsa varı yoğu satar alırım bitane. 60 civarı şuan gsler, çantalar ıvır zıvılar hariç. Karşılaştırma tamamen geyik amaçlı, yoksa hyo ile bmw nin kabiliyetlerini tabiki kıyaslamıyorum

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    Halil sen GS, ER5, RR falan derken iyice nefret ettin hyodan kardeşim sen sat hyoyu çek bir japon en azından şu soguklugu at üzerinden :D

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merbaha hyocular 2012 gt20r için kuyruk hariç tüm karenajlarını almak ne kadar tutar bilginiz var mı?
    Gösterge ve kuyruk sağlam.
    kardeş elimde sıfır sağ yan grenaj var siyah renk. yeni kasalarla eski kasaların yan grenajları aynı sadece sticker farkı var..
    '78 Peugeot GL 10 - '06 Monero Angel 150 - '05 Kanuni Seyhan 150 - '07 Hyosung Gt 250 R - '12 Hyosung Gt 250 R - '05 Honda CBR 600 F - '08 Honda CBR 600 RR

baysamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar bu gün itibari ille bende aranızdayım 2012 model 8 binde beyaz hyosung
    Aşk üç harflidir...! BMW binGitSin

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı ysfist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halil sen GS, ER5, RR falan derken iyice nefret ettin hyodan kardeşim sen sat hyoyu çek bir japon en azından şu soguklugu at üzerinden :D
    Yakıcam zaten en son İşin şakası bunlar tabi, motorumdan çok memnunum hele bugün bayide cbr250 nin üzerine oturunca daha bi sevdim hyo yu lakin burda 250cc takılan adam yok bi ben kaldım, aslında gözüme kestirdim seneye bi fazer yada er6 var aklımda ancak er6 nin parça ve ikinci eli, fazerın yakıtı derken yine hyoya kalıyoruz

İstanbul tayfası bu tarafa bir gezi düzenlesede buraları gezdirsem, güzel virajlar bomboş yollar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

Alıntı baysamin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bu gün itibari ille bende aranızdayım 2012 model 8 binde beyaz hyosung
    Hayırlı olsun, 8 binde buji değişimi falan olması lazım aklınızda olsun.

Motosikleti
    Bugün 3500 bakımını hallettik, malatyaya git gel 220 km yol yaptık. Yine kanuninin rezillikleri ile uğraştık. Serviste tövbe ettim daha da japondan şaşmam.
    Bugün canımı sıkan ikinci şey ise r1200gs in hyo dan daha iyi viraja girmesi Ciddi manada benim motorun götünün başının sallandığı virajda gs ok gibi çizgisini bozmadan gidiyor(lastik havalarım 29-32 lastikler shinko). Ön taraf viraja yapışırken arka gelmiyor bir türlü. Şu amortisörü nasıl yumuşatacağımı bi bulamadım gitti. Tabi sürücülerden kaynaklıda diyebilirsiniz günü gelince aynı virajları motor değiştiripte deniyeceğiz, bugün pek vaktimiz olmadı.
    hocam bakım işi ne kadara mal oldu benimde 1000 km sonra bakım varda.Bir de 3500 bakımında ne yapıyorlar?
    '78 Peugeot GL 10 - '06 Monero Angel 150 - '05 Kanuni Seyhan 150 - '07 Hyosung Gt 250 R - '12 Hyosung Gt 250 R - '05 Honda CBR 600 F - '08 Honda CBR 600 RR

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bakım işi ne kadara mal oldu benimde 1000 km sonra bakım varda.Bir de 3500 bakımında ne yapıyorlar?
    Ben yağımı filtremi kendim aldım, servise 40 verdim. 100 den açtılarda ağızlarını 40a indirdik (evet s..kecek adam arıyorlar). Yapılan işlem alttan karter vidasını aç, bekle süzülsün. Üstten yağı koy, 3 civata sök filtre tak. İşin çok manidar bir kısmı var, sanırsam bizim motorlara normal kanuni servisleride bakabiliyor. Malatya'ya boşuna gitmiş olabilirim tam öğrenemedim bu durumu.

Motosikleti
    Ben yağımı filtremi kendim aldım, servise 40 verdim. 100 den açtılarda ağızlarını 40a indirdik (evet s..kecek adam arıyorlar). Yapılan işlem alttan karter vidasını aç, bekle süzülsün. Üstten yağı koy, 3 civata sök filtre tak. İşin çok manidar bir kısmı var, sanırsam bizim motorlara normal kanuni servisleride bakabiliyor. Malatya'ya boşuna gitmiş olabilirim tam öğrenemedim bu durumu.
    bende sırf garanti mevzusu yüzünden gidecem yoksa niyetim yoktu ama bana normal kanuni servisleri yetkili değil dediler bizim motorlar için

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende sırf garanti mevzusu yüzünden gidecem yoksa niyetim yoktu ama bana normal kanuni servisleri yetkili değil dediler bizim motorlar için
    Bizde keyfimizden gitmiyoruz Servisteki usta şöyle bişey dedi yanlız dikkatim çekti, elektrik aksamı garantiye girmez. Bunlar mesela marş müşürü, kumanda panelleri vs. Ama marş motoru gösterge falan girer dedi açıkcası tam ne bok olduğunu anlamadım. Kitapçığı oku orda yazar diyor, bende oda yok. Bir tane pdf var incelemek lazım.

Ben kuralkanı aradım bizzat, motoru kanuni servisine götürsem olur mu dedim, olmaz dediler. St kanuni servisleri ayrı dediler eyv dedik gittik. Ancak bugunki servise sordum butun kanuni servisleri yapar sorun olmaz dedi. Açıkcası kafam karıştı. Zaten 1000-1500 bakımını yapan servis normal kanuni servisiymiş benim motorun. Adam sağolsun garanti belgesine kaşe vurmamış, servis kaydıda oluşturmamış sistemde. 1 saat onla uğraştık olmadı aradık, bilgisayar bozuktu o ara diyor. Şaka gibi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler