Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı CallofJuarez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle scooterdan spor bir motora geçeceğin için rahatlık olarak tam zıt bir motora geçiceksin.Daha sonra da fazere geçeceğin söylüyosun.Fazer çok rahat oturuş pozisyonu olan bir motordur.Ancak arada gt250r kullanmak çok zıtlık oluşturacak.Eğilerek motor kullanmak herkese göre değil.Bu motor genelde ilerde 600rr gibi spor motora geçmek isteyenlerin alışma motorudur.Spor motor kullanıcısı olmak istemeyen biri için hiç de tavsiye edilecek bir motor değil.

Ayrıca sorunsuz bir motora binmek istiyorum diyosun.Ancak gt250r japon malı olmayan bir motor.Yukarıda da bir arkadaşın belirttiği gibi %50 oranında bir güvenilirliği var.Sorunsuz kullanıp memnun olanların yanısıra arızalarla boğuşan pek çok insan da var.Sorunsuz motor isteyen biri için baya riskli bir durum.Fazere geçmeden önce vitesli motora alışmak için 250'lik kullanmayı istemen çok güzel bir düşünce.Bence japondan şaşma.Üstelik spor motor kullanmayı düşünen biri değilsin.En iyisi 4.500 TL gibi bir fiyata 2006-2007 model temiz bi tane cbf250 alıp bir sene kullan.Sonra fazere geçersin.Ancak sakın direk fazer alayım deme.Kesinlikle daha düşük cc ile vitesliye 1 sene alışmanı tavsiye ederim.
    Arkadaşım teşekkürler yardımın için. Dün aldım motorumu. Bakalım.. Umarım problem yaşamam. Eğilerek motor sürme konusunda pek rahatsız olmadım. Sadece ilk 1-2 saat bileklerim ağrıdı, onun dışında sorun yok. Şimdi ağrı falan da yapmıyor gibi ama oldukça rahatsız, konforsuz bir motosiklet. Sadece GT250R için değil, tüm ss ler böyle. Dediğim gibi tek amacım fazer ama 600rr da olabilir. Şöyle 1-2 sene tam alıştıktan sonra karar veririm artık, acelem yok. Şimdilik çok memnunum, vitesli gerçekten çok farklıymış, daha bi keyifliymiş.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbr 600 f
    Alıntı kantele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşüne düşüne filozof olacam artık pratiğe dökmem lazım bazı şeyleri. Yaz bitti ben daha motor alacağım. Bu saatten sonra alacağım motoru da don, tipi falan olmadığı müddetçe kullanırım herhalde.
    HEE BEN MOTORU İŞYERİNDE DENİYORDUM Bİ AKŞAM ÜZERİ GETİRİYİM DEDİM TEPEME YAMUR YAĞDI E5 KIKANDI BAŞIMA GELMEDİK KALMADI AMA EVE GELDİM YAMUR DURDU. ANLA YANİ BEN E5 TE MOTORUDA VİTESDEYİŞTİRMEYİDE ÖĞRENMİŞ OLDUM

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Motor yağı ; sağ tarafta oil yazan kapak açılarak koyulur... Göstergede; iki çubuk arasında olacak !
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    CBR 125 R
    Arkadaşlar İstanbul'da 2 günlük hyo kiralamak istiyorum 22-23 Ağustos kiralayan var mı ? Ehliyet billmemne var hep...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı challenger25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aya motorun sağ tarafında oil yazan yerden koymuyormuyuz onu diyorum.10-40 yazan yerdeki vidayı açmıyormuyuz.?
    iyi de, sorunda motor yağı dememişsin ki, şanzıman yağı diyorsun. motorlarımızda şanzıman yağı ile motor yağı otomobillerdeki gibi ayrı ayrı değildir. hem şanzıman, hem de motor aynı yağı kullanır.

gnel yağ değişimiyle ilgili olarak konuşursak da, motor ılıkken (soğukken değil, yağın tamamı süzülüp boşalmaz, sıcakken değil, çünkü motor ısısı yağ ile giderilir. dolayısıyla yağı boşaltırsan henüz geçmemi hararet direkt metal yüzeyle buluşur) altta yağ boşaltma tapasını söküp tamamının süzmesi için bekleyeceksin. sonra tapayı yerine takıp, o bahsettiğin üzerinde 10/40 yağan küçük kapağı açıp, önerilen kadar yağı ordan dolduracaksın. kapasite motor dik konumdayken doldurma kapağının altındaki cam göstergede gördüğün iki çizgi arasında olacak. ama yağ su gibi akışkan değildir, yağ ekledikçe göstergede hemen görünmez, biraz bekleyip, doğru seviyeyi ondan sonra ölçeceksin. bu değişim yapılırken yağ filtresinin de değişmesi gerekir.

sen en iyisi kullanım kılavuzunu edin ve ordan bak, orda anlatılıyor detaylıca. elinde yoksa kitapçık, internetten her yerde var, indirebilirsin...

Motosikleti
    Benelli BN251
    Arkadaşlar, artçı koltuğunun altındaki bölmede bişey dikkatimi çekti az önce. Fotolarını çektim ve size sorayım dedim hemen. Bu nedir yahu? Sizlerde de bişey takılı değil mi bu sokete? Ne işe yarar, bilgisi olan var mı??

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, artçı koltuğunun altındaki bölmede bişey dikkatimi çekti az önce. Fotolarını çektim ve size sorayım dedim hemen. Bu nedir yahu? Sizlerde de bişey takılı değil mi bu sokete? Ne işe yarar, bilgisi olan var mı??
    Servis soketi o
    Servise gidince oradan bağlıyorlar bilgisayara
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis soketi o
    Servise gidince oradan bağlıyorlar bilgisayara
    Hmm süpersin valla çok teşekkür ederim. Böyle her zaman ulaşılabilecek kolay bi yerde görünce acaba malzemeden mi çaldılar diye düşündüm bi an.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende gt 250 r almak istiyorum ama adanadaki usta motorculara sordum alma dediler,çok problemli bi makinaymış,siz kullanan arkadaşlar olarak beni yönlendirirseniz yardımcı olursanız sevinirim,cbr 125 imle hiç 1 günde 450 km yol yaptım ve motor tık demedi,bende hyosungla bu motorla uzun yolda bukadar uzun kullansam beni yarı yolda bırakırmı,bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim...
    valla kardeş bende gaziantepdeyim antepden kızkalesine gittim 385 km falan tık demedi sadece benzin koyup biniyorum.alalı 6300 km oldu sadece benzin koyuyorum bakımını düzgün yaptıgın sürece sorun yok yakıt olarakda uygun,uygun gt 250 r istersen özelden msj at sana vereyim benimki satılık

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Alıntı bluebox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HEE BEN MOTORU İŞYERİNDE DENİYORDUM Bİ AKŞAM ÜZERİ GETİRİYİM DEDİM TEPEME YAMUR YAĞDI E5 KIKANDI BAŞIMA GELMEDİK KALMADI AMA EVE GELDİM YAMUR DURDU. ANLA YANİ BEN E5 TE MOTORUDA VİTESDEYİŞTİRMEYİDE ÖĞRENMİŞ OLDUM
    kucuk harflerle yaziyorduk dimi???forumdan atilmamak icin...
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Motosikleti
    ramzey125.zealsungs200.. s&t gt250r
    selam arkadaşlar internet bağlantımı bitirmemden dolayı foruma pek giremiyorum...ben yine ufak bi sorunla karşınızdayım...evvelsi akşam işyerimden eve geldim kapıda motor stop etti marşa basıyorum çok rahat marş vuruyo ama motor çalışmıyor beklettiğimde alır gibi yapıp almıyor...ilginç ertesi gün motoru evde bırakıp işe gittim..acaba benzinmi bitti diye düşündüm ama gosterge panelinde bir diş yanıyordu...sonra işte aklıma geldi aldığım on liralık benzinin üzerinden hayli zaman geçmişti...bir deneyeyim dedim iki litre benzin aldım eve getirdim...bıraktım benzini vee motor ilk marşta saat gibi çalıştı...şimdi sormak istediğim soru bu gösterge neden sapıttı..fikri olan varmı..göstergedenmi yoksa benzin mü
    şüründenmi acaba

ÇAKOCAN kafadan gelen tıkırtıyı çözdüm ses gösterge paneli ve ön camın arasındaki boşluktan geliyor..gazete sıkıştırdım tık yok şimdilik tabii geçici bir çözüm..paneli çıkartıp oraya bi ekleme yapacağım...
    [B][I][COLOR="Red"]Yüreğini [COLOR="RoyalBlue"] mavi [COLOR="Red"] tut... [COLOR="Black"] (Mehmet KAVAN) :cat:[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    GT250R
    elektronik gösterge panelleri hep aynı yaaa tüm motorlarda öyle. ona güvenmeyeceksin, hesabını kendin yapacaksın. ben hep fullerim depoyu, ışık yanıp sönmeye başladığında 3-4 lt kaldı demek oluo bu yani 30-40 daha gidip ne olur ne olmaz benzin alırım
    "Hayallerinin olması önemli bir şey..." Das Experiment
    [B]34 YVV 98[/B]

Motosikleti
    2008 S&T GT 250R
    slm beyler bu yazdığım adresten alışveriş yapan varmı nasıl bir site güvenilirmi ?
    http://www.motoliz.com/ mont alıcam bakalım kısmetse ve önerileriniz varsa mont konusunda yazarsanız süper olur teşşekürler
    geÇTi gEçİYoR haYaT deDiğİN...:silent:

Motosikleti
    GT250R
    Alıntı copy_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ÇAKOCAN kafadan gelen tıkırtıyı çözdüm ses gösterge paneli ve ön camın arasındaki boşluktan geliyor..gazete sıkıştırdım tık yok şimdilik tabii geçici bir çözüm..paneli çıkartıp oraya bi ekleme yapacağım...
    orda boşluk yok bi plastik zımbırtısı koymuşlar o yapıo sesi, tam kaplamıyo yüzeyi ondan oluo, malzemeden çalmışlar galiba
    "Hayallerinin olması önemli bir şey..." Das Experiment
    [B]34 YVV 98[/B]

Motosikleti
    hyosung gt 250r
    xena kilitlerin hangisi gt250 r lara uyuyor arkadaşlar.alarmlı disk kilidi olarak xr1 mi yoksa xn 14 mü?kullanan varsa lütfen yazsın.

Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı forbit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm beyler bu yazdığım adresten alışveriş yapan varmı nasıl bir site güvenilirmi ?
    http://www.motoliz.com/ mont alıcam bakalım kısmetse ve önerileriniz varsa mont konusunda yazarsanız süper olur teşşekürler
    Ben de yarın büyük ihtimalle yağ almaya gidicem oraya. Az önce konuştum, baya ilgililer

Motosikleti
    2008 S&T GT 250R
    Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de yarın büyük ihtimalle yağ almaya gidicem oraya. Az önce konuştum, baya ilgililer
    eyvallah kardeşim, mont beğendim vade farksız 12 ay taksit imkanları var, net üzerinden alıcamğım için güvenilir bir sitemi merak ettim

Motosikleti
    Alıntı SAd0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orda boşluk yok bi plastik zımbırtısı koymuşlar o yapıo sesi, tam kaplamıyo yüzeyi ondan oluo, malzemeden çalmışlar galiba
    sadocan artık bilmiyorum bi arkadaş kafa demiri vidalarını sıkın demişti sinirden neredeyse vidaları kırıyordum motordaan gelen tek anormal ses o tıkırtıydı artık bi tıkırtı duyuyorsam krispidir desemmi yoksa uğraşayımmı sağına soluna bakıyom grenaj vidaları falan yok aynı en sonunda bi yerden çağrışım yaptı biri daha öle kağıt sıkıştırmıştı çakoyla o kadar bağıra bağıa söylüyoduk akıl veren yoktu ve nasıl olduysa aklıma geldi sonunda da hallettim vallahi motora ısındım ya ..neyse benim açlıktan kan şekerim düşmeye başladı... artı çamurluk lazım bana yaa yokmu fikri olan burada belediyenin işi gücü yok sabah akşam yolları suluyor çok toz var diye motor u tertemiz yapıyom hoop çamurrr gene batıyor..artık motoru öle bol suylada yıkamak istemiyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:10 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:08 PM ----------

eyvallah kardeşim, mont beğendim vade farksız 12 ay taksit imkanları var, net üzerinden alıcamğım için güvenilir bir sitemi merak ettim
    kardeşim bi ara sormuştum senmi cevap vermedin benmi bayaadır girmiyom ondanmı farketmedim sen nerede ikamety ediyorsun..bursamı bingölmü...
    bayramda kısmetsde bursadayım peder orada ben mardindeyim...
    [B][I][COLOR="Red"]Yüreğini [COLOR="RoyalBlue"] mavi [COLOR="Red"] tut... [COLOR="Black"] (Mehmet KAVAN) :cat:[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    2008 S&T GT 250R
    Alıntı copy_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadocan artık bilmiyorum bi arkadaş kafa demiri vidalarını sıkın demişti sinirden neredeyse vidaları kırıyordum motordaan gelen tek anormal ses o tıkırtıydı artık bi tıkırtı duyuyorsam krispidir desemmi yoksa uğraşayımmı sağına soluna bakıyom grenaj vidaları falan yok aynı en sonunda bi yerden çağrışım yaptı biri daha öle kağıt sıkıştırmıştı çakoyla o kadar bağıra bağıa söylüyoduk akıl veren yoktu ve nasıl olduysa aklıma geldi sonunda da hallettim vallahi motora ısındım ya ..neyse benim açlıktan kan şekerim düşmeye başladı... artı çamurluk lazım bana yaa yokmu fikri olan burada belediyenin işi gücü yok sabah akşam yolları suluyor çok toz var diye motor u tertemiz yapıyom hoop çamurrr gene batıyor..artık motoru öle bol suylada yıkamak istemiyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:10 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:08 PM ----------

kardeşim bi ara sormuştum senmi cevap vermedin benmi bayaadır girmiyom ondanmı farketmedim sen nerede ikamety ediyorsun..bursamı bingölmü...
    bayramda kısmetsde bursadayım peder orada ben mardindeyim...
    SLM KARDEŞİM ben bingölde ikamet ediyorum öğretmenim orda, tatillerde de bursadayım, bayramda buralarda olamam ama bingöle yolun düşerse yada benim yolum senin oraya düşerse görüşürüz güzel olur ben mardini gezemedim daha gelicemkısmetse.

Motosikleti
    SLM KARDEŞİM ben bingölde ikamet ediyorum öğretmenim orda, tatillerde de bursadayım, bayramda buralarda olamam ama bingöle yolun düşerse yada benim yolum senin oraya düşerse görüşürüz güzel olur ben mardini gezemedim daha gelicemkısmetse.

slm..inşaallah kardeşim her zaman beklerim...bak ben kamalettin ve ahmet abiyi antepte ziyaret etmiştim iki tane hyoyla geldiler gezdik dolaştık güzeldi valla..bide kısmetse bayramda bursadayım oradanda yalovaya geçeceğim arkadalşım var orada artık çakocan müsaitse onunlada tanışırız...hayırlısı ya kardeşlerim iletişimi koparmayalım sadece makina sahibi olduğumuz dönemde değil herzaman bir bağ olsun..yani ben makinayı sattıp 600f alırsam bu topiği bırakacakmıyım hiç sanmıyorum..burada çok güzel dostlar edindim..herkese saygılar sevgiler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler