Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende çiftini 190 a felan aldım senin verdiğin pek orjinale benzemiyor sökülen pistonun çizgileri çok keskindi bu yan sanayi yada enjeksiyonlularınki mi farklı acaba diycem ama alakası yok sanırım =

bunu alınca silindiri oydurmak gerek sanırım rektefiye yani benim sadece düz 2 pistonla şözülecek işim ama iyi fiyat usta çok uyardı sakın yan sanayi alma diye :D demekki var yan sanayisi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu piston sekman atmak diye tabir edilen olayın yapımı nasıldır varmı resimli anlatım yada video acaba? Yada krank kolu değişimi vs.Ciddi, işçilik fiyatlarından bahsediliyor.İşlem nasıl oluyor çok merak ediyorum
    yakın bir zaman da piston segman ve egzantrik gergisi ve zinciri değişimi yapıcam.

Alıntı Oz@n-RCR200S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende çiftini 190 a felan aldım senin verdiğin pek orjinale benzemiyor sökülen pistonun çizgileri çok keskindi bu yan sanayi yada enjeksiyonlularınki mi farklı acaba diycem ama alakası yok sanırım =

bunu alınca silindiri oydurmak gerek sanırık rektefiye yani benim sadece düz 2 pistonla şözülecek işim
    genelde şöyle der ustalar. bir silindir de piston ve segman değişmesi gerekiyorsa rektefiye de yapılması işin daha kaliteli olmasını sağlar..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu piston sekman atmak diye tabir edilen olayın yapımı nasıldır varmı resimli anlatım yada video acaba? Yada krank kolu değişimi vs.Ciddi, işçilik fiyatlarından bahsediliyor.İşlem nasıl oluyor çok merak ediyorum
    ustaya söyleyim eskilerini atmasın ben zaten şu olaydan sonra bütün parçaları puluna kadar ezberledim video çekecem sana :D krank nedir nasıl çalışır nasıl döner

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zonta şöyle demişti "iki silindir makina düzgün kullanıldığında 60-70 bin daha yolun başı" katılıyorum arkadaşa. 7-8bin devir aralığında kullanılırsa çok uzun kmler gider.
    Egzantirik zincirinin 30bin 40bin civarında elden geçmesi normal bir olay kullanım kılavuzuna bakarsanız fabrikanın beklentisi de o yönde zaten.
    dediğiniz gibi enjektörleri vs de temizledin mi ohh mis
    insanın gözü bir yandan teknolojik motosikletlere kayıyor. Ama diğer yandan teknolojinin az bulaştığı makinalara kendin de istediği gibi bişeler yapabilirsin
    müdür yoruldum zaten şu parça arama olayından eksantriği katma işin içine battım zaten 11 binde daha motor 20 binde değişsin acele ettirme :D

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yakın bir zaman da piston segman ve egzantrik gergisi ve zinciri değişimi yapıcam.

genelde şöyle der ustalar. bir silindir de piston ve segman değişmesi gerekiyorsa rektefiye de yapılması işin daha kaliteli olmasını sağlar..

ustaya söyleyim eskilerini atmasın ben zaten şu olaydan sonra bütün parçaları puluna kadar ezberledim video çekecem sana :D krank nedir nasıl çalışır nasıl döner

müdür yoruldum zaten şu parça arama olayından eksantriği katma işin içine battım zaten 11 binde daha motor 20 binde değişsin acele ettirme :D
    Bu paylaşımlarda bulunursanız çok iyi olurdu
    Kendi motorumla böyle şeylerle ilgilenmeyi seviyorum.başıma gelirse motoru istediğim kadar parçalayıp yatıracağım yer ve alet edavat imkanım olduğundan, kendim yapmayı düşünebilirim.özellikle egzantrik zinciri ve gergisi değişimi.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Oz@n-RCR200S kardeş,bende arkadaşlar gibi yazdıklarınızı ve sıkıntınızı sürekli okuyorum.gerçekten üzücü bir durum ama neyseki parçalarını uzun uğraşlardan sonra bulabilmişsiniz.yapacak birşey yok.geçmiş olsun diyor,sonucunu merakla bekliyorum.
    bu arada araştırma yaptığınız ve parçaları temin ettiğiniz yerlerin linkini de burada yazabilirseniz,bizlere de yardımcı olmuş olursunuz.ADANA 'dan selamlar.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oz@n-RCR200S kardeş,bende arkadaşlar gibi yazdıklarınızı ve sıkıntınızı sürekli okuyorum.gerçekten üzücü bir durum ama neyseki parçalarını uzun uğraşlardan sonra bulabilmişsiniz.yapacak birşey yok.geçmiş olsun diyor,sonucunu merakla bekliyorum.
    bu arada araştırma yaptığınız ve parçaları temin ettiğiniz yerlerin linkini de burada yazabilirseniz,bizlere de yardımcı olmuş olursunuz.ADANA 'dan selamlar.
    Bora Bey , sağolun gerçekten uğraştım ama kayda değer yerler değil fiyat aldığım bazı yerler ve şahıslara iskonto pek yapmıyorlar .Almak istiyorsanız en güzel yer YEŞİLYURTMOTOR

neden yeşilyurtmotor ?
    3. motorum bu 3 ü de kanuni ve ne sıkıntım olsa ararım ilgilenirler ,hangi parça olsa bi telefon ederim varsa hemen sitesinden koduyla birlikte sipariş edebiliyorsunuz ama fiyatları % 5 kadar pahalı olabilir kuralkan ile aynı fiyatları zaten büyük bir firma yanlış olacak bir yer değil . örnek bir resim ve link koyarım .

Şans eseri bu gün kayalarmotorun sahibinden.com daki ilanlarını gördüm st kanuni yedekparçada vardı aradım satışa aktardılar

http://www.kayalarkanuni.com

ulaşırsanız fiyatları daha uygun onlarda hep kuralkandan alıyorlar bildiğiniz kayıtlı has yedek parça bayii ,
    aradım konuştum sohbet ettim ilgilendiler sıcakkanlılar derdimi anlattım parçaları söyledim fiyat aldım yeşilyurttan nakit alacağım paraya 12 taksit yaptırıp aldım

ve arkadaşlar kuralkandada var ama bi parçanın fiyatını öğrenmek istiyorsanız hemen aşşağıdaki linke tıklayın sonra sırasıyla yedekparça sipariş diyorsunuz ordan marka model felan :D

fiyatlar ve parçanın resmi belirir koduna numarasına göre fiyatına bakarsınız fikir edinirsiniz kuralkandada böyle bilmeyen vardır belki.

http://yesilyurtmotor.com/

caneryavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ST Kanuni GT250R
    vay ozan ya motora binelim dedik sen kucağa aldın motoru durduk yere, senin aldığın adamın kulaklarını çınlattım epeyce, parçalar ne zaman gelecek usta işçilik ne istiyor, ne zaman bitecek motor yani ne zaman turlayacağız. Birde yutrdışı parça satan bir sitede http://www.hyosungsource.com/ burdaki fiyatlarda uygun....

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı caneryavuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay ozan ya motora binelim dedik sen kucağa aldın motoru durduk yere, senin aldığın adamın kulaklarını çınlattım epeyce, parçalar ne zaman gelecek usta işçilik ne istiyor, ne zaman bitecek motor yani ne zaman turlayacağız. Birde yutrdışı parça satan bir sitede http://www.hyosungsource.com/ burdaki fiyatlarda uygun....
    ne yapalım başa gelen çekilir misali parçalar tamam ama krank ı fabrikadan alıyorlar saçma bir durum işte ülke içinde bir krankın bize gelmesi :D neredeyse 1 hafta motor tahminim çarşambaya yada perşembeye hazır olur :D haftaya tabiki
    üst conta ve krank yüzünden 1 hafta bekleyeceğim yoksa cumaya hazır olurdu motor ... şaka gibi zaten tam rodajda denmez ama bi 500-1000 km sakin kullan dediler daha yapılmadan off :(

caneryavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ST Kanuni GT250R
    ne yapalım başa gelen çekilir misali parçalar tamam ama krank ı fabrikadan alıyorlar saçma bir durum işte ülke içinde bir krankın bize gelmesi :D neredeyse 1 hafta motor tahminim çarşambaya yada perşembeye hazır olur :D haftaya tabiki
    üst conta ve krank yüzünden 1 hafta bekleyeceğim yoksa cumaya hazır olurdu motor ... şaka gibi zaten tam rodajda denmez ama bi 500-1000 km sakin kullan dediler daha yapılmadan off :(
    ben sana söylüyorum hep sakin kullan....

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı caneryavuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sana söylüyorum hep sakin kullan....
    fakirlik işte :D paramız yokki alalım hayabusa uçalım bi tarafa kurtulalım zalim dünyadan yahu çok canım sıkıldı bu motor olayına uğraş olsun diye gt250r aldım vallahi benim çin racer 200 s bundan iyiydi ağlatırdım öksürtürdüm ama hiç tıkırdamı

racerci57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey XF-125
    fakirlik işte :D paramız yokki alalım hayabusa uçalım bi tarafa kurtulalım zalim dünyadan yahu çok canım sıkıldı bu motor olayına uğraş olsun diye gt250r aldım vallahi benim çin racer 200 s bundan iyiydi ağlatırdım öksürtürdüm ama hiç tıkırdamı
    herkeze slmlar hayırlı günler kazasız sürüşler tekeriniz düz bassın
    ozan abi anladın heralde racers nin kıymetini garibin yüzüne bakmadın acımadan sattın :D :D
    hyo güzel motor ama sendeki şanssız bi durum bi nevi racerci nicemanın olayı gibi.
    MotorSiklet HayaTTır

merhaba arkadaşlar,
    motordaki FI uyarısı için arka seledeki kabloları bir alete takıp arızayı görebiliyorlarmış. var mı aranızda bu alet hangi serviste var bilen? yardımcı olurmusunuz?

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    alete gerek yok daha önce yazmıştım nasıl olacağını aşağıdaki işlemi yapacaksın.

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz daha yararlı bilgiler ekleyelim. (Açık kelimelerle yazmaya çalışıcam google'dan arayan bulabilsin)

Bizim makinalarda FI var bazen yanar peki FI kodunu nasıl öğrenirim ?

Sele altı bagajını açın ve sigortaların yanındaki soketleri açığa alın

Kontak açıkken ve FI ışığı yanıyorken aşağıdaki resimde gördüğünüz küçük soketi elektirik ileten herhangi birşey ile kısa devre yapın

İşlemi yapar yapmaz ekranda hata kodunun ne olduğunu göreceksiniz

Linkte FI kodlarının olduğu kılavuzu download edilebilir şekilde St Kanuni Hyosung FI Kodları

İndirin ve hatanın neden kaynaklandığını bulun.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    ozan bey yeşilyurt motordan fialn alıcağınıza www.kuralkan.net ten üyelik alarak adrese teslimde getirtebilirsiniz veya en yakın bayiye bölede bi hizmeti var hemde tüm parçalar bulunuyor parça sıkıntısı yok--- undocap benim motorda hiç bir türlü che yazısı çıkmıyor kontağı açtığımda F1 yanıyor ekranda F1 çıkıyor marşa basana kadarda sönmüyor ışık acaba dedim motorumun sorunumu var youtubede araştırdım ve motorumun normal olduğunu anladım 2012lerin hepsi boşta debriyaja basarak çalısıyor senin motorda büyük ihtimalle boştayken debriyaja basmak gerekmeden marş alıyordur 2012lerde almıyor F1 de marşa basmadan sönmüyor galiba sistemin çalıstırdığını söliyor bölece :S
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

D3VIL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    merhaba arkadaşlar kırık ön far camını onarmamızın bir yolu varmı acaba ? biliyorsunuz far bütün halde satılıyor ve çok pahalı , sadece camı kırık çalışıyor araştırdım ama somut bir bilgi edinemedim çıkma far arıyorum ama bulamadım henüz buna cam yaptırmak mümkünmüdür acaba?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı D3VIL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar kırık ön far camını onarmamızın bir yolu varmı acaba ? biliyorsunuz far bütün halde satılıyor ve çok pahalı , sadece camı kırık çalışıyor araştırdım ama somut bir bilgi edinemedim çıkma far arıyorum ama bulamadım henüz buna cam yaptırmak mümkünmüdür acaba?
    Oto sanayi sitelerinde far/stop camı yapan yerler var. Google'a sorarsan da nerelerde olduklarını söyler.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozan bey yeşilyurt motordan fialn alıcağınıza www.kuralkan.net ten üyelik alarak adrese teslimde getirtebilirsiniz veya en yakın bayiye bölede bi hizmeti var hemde tüm parçalar bulunuyor parça sıkıntısı yok---
    yanılıyorsam biri düzeltsin. o kadar sipariş verdim ama kuralkanın kendi bayisi dışında bir adrese parça kargoladığını görmedim. özellikle deneme amaçlı benim oraya gitme şansım yok iş yerime gelsin dediğim de , üzgünüz ama böyle birşey yapma durumumuz yok demişlerdi.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    yanılıyorsam biri düzeltsin. o kadar sipariş verdim ama kuralkanın kendi bayisi dışında bir adrese parça kargoladığını görmedim. özellikle deneme amaçlı benim oraya gitme şansım yok iş yerime gelsin dediğim de , üzgünüz ama böyle birşey yapma durumumuz yok demişlerdi.
    ya birden öle çıkmış bende nasıl dedim anlamadım düzeltiğiniz için sağolunda parça temini adına göstermek istemiştim parça sıkıntısı olmadığına dahil EFI lerın grenajları bile var
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

undocap, teşekkürler. cumartesi motoru ilk 1000 bakımına götürücem. tavsiye edeceğin bir servis varmı ? istanbul avrupa yakasındayım

Motosikleti
    Alıntı snicker316 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    undocap, teşekkürler. cumartesi motoru ilk 1000 bakımına götürücem. tavsiye edeceğin bir servis varmı ? istanbul avrupa yakasındayım
    kayalar motor var 4leventte ama fiyatlarda çok kitliyor 3500km bakımında sadece yağ değişimi için 110tl istedi bende yok artık dedim avcılar motopark gittim 65tl yaptılar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler