Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GT250R - MODELİ: 2012 KİLOMETRESİ: 0 - 500 ARASI
    Alıntı white34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağol kardeşim.aman dikkat edin motorlarınızı aldığınızda öncelikle lastiklerine her zaman dikkat edin ama ilk zaman daha çok dikkat edin sert ön fren kullanacak durumda gitmeyin.allah korsun önden kayar düşersiniz.rodajını düzgün yapıp dikkatli kullanırsanız motor sizi üzmez hiçbir zaman
    lastik konusunda değiştirmemi önerirmisiniz(şu anda maddi açıdan yapamamda en azından birkaç ay sonra belki) fabrika çıkışı lastikler idare edermi sorun yaratırmı acaba kayma vs gibi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı seth_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nicktende belli biraz beyazı sevdiğiniz
    aynı senin yazdığın gibi beyaz rengi ne arabada nede başka şeyde düşünürdüm..fikrim bu şu andaki arabam ile değişti beyaz rengi çok sevdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

lastik konusunda değiştirmemi önerirmisiniz(şu anda maddi açıdan yapamamda en azından birkaç ay sonra belki) fabrika çıkışı lastikler idare edermi sorun yaratırmı acaba kayma vs gibi
    halen kendi lastikleri kullanan arkadaşlar var ama hep bir tedirginlik yaratıyor.üzerindeki lastik öyle birşey ki 50.000 km gitseniz dişi azalmayacak kadar kötü.siz bilirsiniz ama michelin takabilrsiniz sonra

Motosikleti
    Alıntı white34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı senin yazdığın gibi beyaz rengi ne arabada nede başka şeyde düşünürdüm..fikrim bu şu andaki arabam ile değişti beyaz rengi çok sevdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

halen kendi lastikleri kullanan arkadaşlar var ama hep bir tedirginlik yaratıyor.üzerindeki lastik öyle birşey ki 50.000 km gitseniz dişi azalmayacak kadar kötü.siz bilirsiniz ama michelin takabilrsiniz sonra

teşekkürler, maddi durumu ayarlıyım lastiği değiştiricem dediğiniz gibi çok önemli

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Alıntı hllmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar size iki sorum olucak;

1.si benim motoru geçtiğimiz günlerde sürmek için yıkadım, malum bilenler bilir çok kullanamıyorum motoru, daha sonra yıkadıktan sonra motoru çalıştırdım bi 5-6 dk. kadar, sonra tekrar stop edip 1-2 saat evde oturduktan sonra arkadaşlarla buluşmak için motoru çıkartmaya garaja geçtim ancak motor çalışmadı. Daha sonra vurvurduk arkadaşla çalıştı, ancak bunu daha sonraları bir kaç kez daha yaptı. Bunun sebebini bazısı akü başlarının sıkıntılı oluşundan bazı kimseler beyinden kaynaklandığını söylüyor. Bende soğuklardan olabileceğini düşünüyorum. En son bu tarz çalışmama yaptığında arkadaş sadece Marş tuşuna basarak gaz vermeden çalıştırmamı söyledi, motorun boğulduğunu belirtti ve direk çalıştı da ancak daha sonra ben kendim denediğimde yine 1 kez tekledi anlamadım ? Bujilerimde İridyum CR8EX yani çok kaliteli, ne olabilir sizce ?

2.si motor rolantide çalışırken kendi kendine devir atıo, 5bin 6bin devre kadar çıkıp tekrar normal olan 1500 devire düşüo, bunun sebebinide beyinden kaynaklı diyen 2 arkadaşım oldu. Bende soğuktan acaba kendi kendine motoru ısıtmak için mi yükseltio diye düşünürken çok sık yapmaya başladı ve normal bişey olmadığını anlar gibi oldum, acaba ne olabilir ?

---------- Post added at 02:12 ---------- Previous post was at 02:10 ----------

yardımlarınızı fikirlerini opsiyonlarınızı bekliyorum arkadaşlar, eminimki benzer problemleri yaşan ve çözüme kavuşan arkadaşlarımız muhakkak olmuştur..
    __________________________________________________ __________________________________________________ _______________________________________

---------- Post added at 03:17 ---------- Previous post was at 03:15 ----------

cevap verebilecek bir arkadaşım yok mu ??

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    cevap verebilecek bir arkadaşım yok mu ??

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı zonta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam yıkamadan olacagını sanmam.bende tazyikli suyla yıkıyorum ve saatlerce sagnak yagışda yol yaptım çalışmam demedi.kışın yatan motorlarda genelde hep böyle ufak tefek aksilikler olur .bozma sen moralini.birde motoru vurdurarak çalıştırma çok mecbur degilsen.arkadaşın dogru söylemiş.sadece marşa basman yeterli gaz vermene gerek yok otomatik jigle var zaten.motoru nerde saklıyorsun? aşırı soguklara maruz kaldıysa yapar böyle.uzun süre binmeyeceksen aküyü söküp eve alsan iyi olurdu.devrin 5-6bine cıkıp 1500 devire düşmesi gayet normal.İstanbulda da -1 falandı geçenlerde ısı benimkide öyleydi ilk çalıştırdıgımda gaz kolu takıldı sandım.sanki biri gaz veriyormuş gibi 5-6 binlerdeydi devir 1-2 dakikada ısınıp 1500 devire indi.tabi bunu ilk çalıştırmada yapmasından bahsediyoruz.sen akünün degerlerini bir ölçtür konjektör şarj ediyormu diye.birde aküyü birdefa tam şarj ettir.çok olmadı bujileri bir çıkartıp temizleyin. aklımada başka bişi gelmedi şimdi.ama sen bak biraz yol yap motor yavaş yavaş kendine gelecek eminim.

hayırlı olsun dedektif kardeşim.güle güle kullan.mantıklı bir seçim yapmışşsın asla pişman olmayacaksın. profilide yeniden düzenlemeyi unutmayalım.
    @hllmr dostum adam cevap vermiş sana

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Bugün 1 haftadır çalışmayan motorum için undocab ile güçlerimizi ve motorlarımızı birleştirip sorunu çözmeye çalıştık..arada 3 çeşit bujiyi de motorun üzerinde ki şaşe numarasının olduğu plaka üzerinde test ettik. tek tırnaklı normal, iridyum ve çift tırnaklı bujileri denedik ve gördük ki çift tırnaklı buji oldukça seri ve yoğun bir ateşleme sağlıyor.iridyumun ateşlemesi çift tırnaklı bujiye göre daha az yoğunlukta ama onun kadar seri ateşleme sağlıyordu. normal tek tırnaklı bujinin ateşlemesi ise diğer 2 bujiye göre vasat derecedeydi.çift tırnaklı bujiyi undocabın motoruna taktık ve hafif hissedilir derecede bir farklılık olduğunu söyledi.

neyse çalışmayan motorumun sorununu tekrar dile getireyim, ateşleme yapıyor benzin gidiyor ama motor yine de çalışmıyordu.eğer benzin gitmiyor olsaydı sorunu ya benzin pompasın da ya da arka sağ kuyrukta duran rölede arayacaktık ama dediğim gibi benzin de pompalıyordu.hazır açmışken hava filtresini söküp güzel bir şekilde yıkayıp temizledim.. o arada undocabın gözü kelebeklere ilişti ve bir gariplik olduğunu söyledi..gaz kolunu belli bir derece de çevirdiğimiz de kelebeklerden biri açılırken diğeri hala kapalı duruyordu.o konuya bir ara resimlerle değincem.neyse hava filtresini temizledik kelebeklerde ki sorunu düzelttik ateşlemeyi ve benzin akışını tek tek kontrol ettik amaaa amaa yok abi çalışmadı lanet şey .

en son artık vurduracaz başka çözüm kalmadı çünkü. bu sefer olaya zenon arkadaşımız girdi , onun kas gücü ile motoru bayır yukarı ittik. deneme 1 başarısız, deneme 2 başarısız ve deneme 3 aman tanrım motor çalıştı..o an o kadar mutlu oldum ki anlatılmaz yaşanır..neyse 1 2 turdan sonra motoru durdurdum. zenon arkadaş bir kaç tur daha at akü dolsun filan dedi, marşa bastım haydeeeee çalışmadı lan bu hadi canım itmeye devam neyse ki ilk deneme de çalıştı .. 15 20 dk da motoru çalışır durum da bıraktım ve hiçbir sorun kalmadı ve o kelebeklerde ki sorunu çözdükten sonra eski atik halini kazandı..

zenon bunu beğendi.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor çıplak nasılsa vurdurmadan önce buji söküyosunuz oh bende kural 1= aküde sıkıntı var ve çalışmayan motormu var, hemen evin yanındaki yokuşa
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    herkese merhabalar

uzun zamandır forumları takip ediyordum ama motorum olmadığı için sadece bilgi amaçlı kullanıyordum, bende bugün fuarın son günü burda yazan bi arkadaş gibi honda cbr 250 bakmaya gittim, fiyatta indirim yaparlarsa almayı düşünüyordum, kanuniyi yakından inceleyince ve yanımdaki arkadaşında honda çok ufak duruyor diyip beni gazlamasıyla st kanuni gt 250r aldım, 9500 e anlaştım bende birazı peşin geri kalanı taksitle, rengini yarın bildiricem bayiye hala kararsızım , ilk motorum olucağı için kısa dönemde gezilerde aranıza katılamasamda(iyice öğrenmeden trafiğe çıkmayacağım için) ilerde yapacağınız aktivitelere beni de çağırırsanız katılmaktan mutluluk duyarım, herkese kazasız sürüşler dilerim,,,

hayırlı olsun güle güle kullan.trafige çıkmak içinde acele etme daha gezi sezonuna vakit var.arkadaşlar beyaz diyor ama ben illaki siyahhhhhhhh derim

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:13 ----------

lastik sert ve çok dayanıklı tam bir orta direk lastigi.ben orjinal lastiklerle 20 bin km yaptım dahada giderdi ama 5 ci yamadan sonra arka tarafın benden bagımsız hareketler yapması üzerine degiştirmek zorunda kaldım.yola çıkmadan lastik havalarını kontrol etmeyi alışkanlık haline getirirsen senin için hayırlı olur.hergün olmasa bile 2-3 günde bir. ilk 4-5 km de fazla fantazi yatışlar yapma.ilk motorun oldugu için senin için biraz tehlikeli olabilir ama kuru havada bir sıkıntı yok. yagışlı havalarda ve ıslak zeminlerde (hani şu dükkanın önünü ıslatmaya meraklı esnaflardan bahsediyorum) azami dikkat et.çok fazla yatarak girme sert fren ve ani gaz açmalardan kaçın.maddiyatı düzeltince michellin pilot poweri tavsiye ederim.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor çıplak nasılsa vurdurmadan önce buji söküyosunuz oh bende kural 1= aküde sıkıntı var ve çalışmayan motormu var, hemen evin yanındaki yokuşa
    evet ama her inişin bi çıkışı var zor oluyor :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Merhaba , Ankara dan motor bakıyorum gt250r
    dikkat ettiğim 2 nokta var az km ve lastiklerin yeni olması :D

yani 5-10 bin km de bakıyorum ama kazasız çiziksiz 2008-2010 modelin tam para değeri nedir ?

bu alttaki ilandaki motora çok para istenmiş gibi :D yani tam net ederi nedir mesela piyasada ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...62398604/detay

-----------------------
    bu motorun sahibiylede sohbetimiz oldu telefon ile lastikler michelın pilot ama 3 senelik felanmış 3-5 rötuşluk yer varmış ama farın camı kırılmış :D far tek satılıyor 700 tl :D yani bi tane var devir saati bozulmuş gösterge komple satılıyor 800-1000 tl :D

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...76846498/detay

------------------------
    birde bu hyosung ve ST hakkında sohbetiniz olmuştur

st bakıyorum genelde ama piyasada 2. eli yok gibi :D başka şehirdende almam çok zor

2006 model hyolarda hep solmuş eskimiş kendini bırakmış yani ne yapmalıyım ?

yani para olarak 5-6 bin arası bakınıyorum

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    yeni motor alan arkadaşım hayırlı olsun...
    Allah kazadan beladan korusun...
    beyler birde benim bir sorunum var...
    motorun bugün uzun ampülü patladı, akşam bakmama rağmen karanlıkta birşey anlayamadım...
    ampülü takmak zormudur, kafayı filan sökmeye gerek varmıdır?
    püf noktasını bilen bir arkadaş varsa, yardımcı olursa sevinirim...

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    selam yıkamadan olacagını sanmam.bende tazyikli suyla yıkıyorum ve saatlerce sagnak yagışda yol yaptım çalışmam demedi.kışın yatan motorlarda genelde hep böyle ufak tefek aksilikler olur .bozma sen moralini.birde motoru vurdurarak çalıştırma çok mecbur degilsen.arkadaşın dogru söylemiş.sadece marşa basman yeterli gaz vermene gerek yok otomatik jigle var zaten.motoru nerde saklıyorsun? aşırı soguklara maruz kaldıysa yapar böyle.uzun süre binmeyeceksen aküyü söküp eve alsan iyi olurdu.devrin 5-6bine cıkıp 1500 devire düşmesi gayet normal.İstanbulda da -1 falandı geçenlerde ısı benimkide öyleydi ilk çalıştırdıgımda gaz kolu takıldı sandım.sanki biri gaz veriyormuş gibi 5-6 binlerdeydi devir 1-2 dakikada ısınıp 1500 devire indi.tabi bunu ilk çalıştırmada yapmasından bahsediyoruz.sen akünün degerlerini bir ölçtür konjektör şarj ediyormu diye.birde aküyü birdefa tam şarj ettir.çok olmadı bujileri bir çıkartıp temizleyin. aklımada başka bişi gelmedi şimdi.ama sen bak biraz yol yap motor yavaş yavaş kendine gelecek eminim.
    @ zonta eyvallah hocam verdiğin bilgiler için saoLasın, motoru inan çok az kullanabiliyorum, geçtiğimiz Nisan 20 de aldım neredeyse 1 yıl oluyo artık ama motor şuanda daha 1600km. yani o kadar az, işimden kaynaklı bu kadar az kullanmak zorunda kalıyorum, yoksa tatille beraber en ufak güzel havada yarım saati bile değerlendiriyorum benimde tahminlerim soğuklara maruz kalmasından dolayıydı ama bana akü ve beyinle ilgili sıkıntı olabilir diyen çok oldu, açıkçası bende biraz tırstım, dediğin gibi bundan sonra gaz vermeden sadece start tuşuyla çalıştırıcam motoru umarım bir problemle karşılaşmam, ama beni şaşırtan daha çok şu oluyor, mesela şimdi 2 gündür motoru kullanmıyorum yanına gitsem çalıştırsam direk çalışır, ancak 5-6 dk. çalıştıktan sonra stop edip bidaha çalıştırmaya kalksam ozaman çalışmıyor motor? Dediğin gibi bi bujileri temizlemek iyi olabilir, yakında 2000de kendim yağınıda değiştiricem zaten servise gitmeden.. Bu arada motoru balkon altında muhafaza ediyorum ancak 3 tarafı kapalı özellikle poyrazı, ancak gerek duymadığımdan dolayı ne brandası var nede başka bişey, bazen motorun yanına uğradığımda dokunuyorum soğuktan elim depoya yapışıcakmış gibi oluyor

Motosikleti
    Hyosung GT 250R
    Arkadaşlar bugün itibariyle aranıza katılmış bulunmaktayım,fuarda görüp beğendim ve bende bir adet hyo aldım gt250r. ben iki renk seçeneğimi kullandım ve siyah beyaz olandan aldım,fanatik
    beşiktaşlı olmamda renk seçimimi etkiledi büyükçekmecede oturuyorum,yakın arkadaşlarla h.sonları güzel günlerde gezip dolaşırız diye umuyoruz,yazın her türlü aktiviteye açığım
    sevgiler saygılar...
    UNdocab ve Zippo's bunu beğendiler.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün 1 haftadır çalışmayan motorum için undocab ile güçlerimizi ve motorlarımızı birleştirip sorunu çözmeye çalıştık..arada 3 çeşit bujiyi de motorun üzerinde ki şaşe numarasının olduğu plaka üzerinde test ettik. tek tırnaklı normal, iridyum ve çift tırnaklı bujileri denedik ve gördük ki çift tırnaklı buji oldukça seri ve yoğun bir ateşleme sağlıyor.iridyumun ateşlemesi çift tırnaklı bujiye göre daha az yoğunlukta ama onun kadar seri ateşleme sağlıyordu. normal tek tırnaklı bujinin ateşlemesi ise diğer 2 bujiye göre vasat derecedeydi.çift tırnaklı bujiyi undocabın motoruna taktık ve hafif hissedilir derecede bir farklılık olduğunu söyledi.

neyse çalışmayan motorumun sorununu tekrar dile getireyim, ateşleme yapıyor benzin gidiyor ama motor yine de çalışmıyordu.eğer benzin gitmiyor olsaydı sorunu ya benzin pompasın da ya da arka sağ kuyrukta duran rölede arayacaktık ama dediğim gibi benzin de pompalıyordu.hazır açmışken hava filtresini söküp güzel bir şekilde yıkayıp temizledim.. o arada undocabın gözü kelebeklere ilişti ve bir gariplik olduğunu söyledi..gaz kolunu belli bir derece de çevirdiğimiz de kelebeklerden biri açılırken diğeri hala kapalı duruyordu.o konuya bir ara resimlerle değincem.neyse hava filtresini temizledik kelebeklerde ki sorunu düzelttik ateşlemeyi ve benzin akışını tek tek kontrol ettik amaaa amaa yok abi çalışmadı lanet şey .

en son artık vurduracaz başka çözüm kalmadı çünkü. bu sefer olaya zenon arkadaşımız girdi , onun kas gücü ile motoru bayır yukarı ittik. deneme 1 başarısız, deneme 2 başarısız ve deneme 3 aman tanrım motor çalıştı..o an o kadar mutlu oldum ki anlatılmaz yaşanır..neyse 1 2 turdan sonra motoru durdurdum. zenon arkadaş bir kaç tur daha at akü dolsun filan dedi, marşa bastım haydeeeee çalışmadı lan bu hadi canım itmeye devam neyse ki ilk deneme de çalıştı .. 15 20 dk da motoru çalışır durum da bıraktım ve hiçbir sorun kalmadı ve o kelebeklerde ki sorunu çözdükten sonra eski atik halini kazandı..

http://img28.imageshack.us/img28/462/img1000bu.jpg
    Tabi fotoğrafta görüldüğü gibi benim motosiklet yedek parça muamelesi görüyor :D

Chronix'in kelebekleri ayarlayan ustanın aklına... adam bi somun gibi bişeyi açık bırakmış dolayısıyla biraz gaz verdiğinizde sadece kelebeklerden biri açılıyor biraz daha fazla açınca ikinci daha yeni benzin alıyordu. Yani motosiklet tek silindirle kalkıyor.üst viteslerde düşük devirde gitmek istersen yine tek silindirle gidiyordu. sonra ayarlayıp ikisini de eşit hale getirdik.
    Benim olayı görmem ise tamamen tesadüf. Motosikletten indiğimizde chronix
    Sökmüşken çift tırnaklı bujileri taktım zincire de baktık çok bollaşmış onu da düzelttik. grenajları toplamak hele ki soğuk havada resmen işkenceydi. İşimizi bitirdik. Taksime doğru yola çıktık. Nişantaşında süper pide yapan biryervar oraya gittik. Varmadan 10 20 metre önce birden bi koku geldi.Öndeki şahinde lpg var falan diye düşündüm. Ama çok yoğun bir kokuydu. Chronix ve Zenon çabuk kontağı kapat dediler bi baktım yerde yağ gibi benzin gibi birşey hemen kapattım kontağı. kenara çektik. Yerde dünya kadar benzin vardı. Hortum aşağı kısımda yerinden çıkmış. 40km yol gittikten sonra oldu.
    Sebebi ise benim hatam depoyu sökerken çıkan kısmı grenajın yanından elle sökmeye çalıştım olmayınca yukarıdan deponun dibinden söktüm. İşimiz bitince de taktım. Meğerse grenajın ordan motora giren tırnaklı kısım aslında çok gevşemiş ama tam çıkmamış. Yolda sürekli benzin pompalarken de yerinden çıkmış. ve Benzini sıcak motor bloğuna pompalamış.
    Resmen allah korudu da sıcak motora püskürtülen benzin alev almadı. Demek ki neymiş tırnakları zorladıktan sonra çıkmadıysa aksi yöne itip takılıp takılmadığına dikkat etmek gerekiyormuş.
    O değil de çift tırnaklı buji + iyi gerilmiş bi zincirle makina coştu be. Gaza o kadar güzel tepki veriyor ki. En ufak hareketinizin tepkisini anında alıyorsunuz.

Motosikleti
    GT 250RR
    Undocab çok geçmiş olsun. Allah korumuş seni.bu arada bu çift tırnaklı buji nin kodu neydi?bende bir denemek istiyorum
    UNdocab bunu beğendi.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Undocab çok geçmiş olsun. Allah korumuş seni.bu arada bu çift tırnaklı buji nin kodu neydi?bende bir denemek istiyorum
    NGK cr8ek diye geçiyor.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NGK cr8ek diye geçiyor.
    teşekkürler .bu bakımda deneyecegim.motorun sorununu halletmenede sevindim ayrıca.bazen ufacık bir ayrıntı insanı günlerce ugraştırıyor.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    hayırlı olsun güle güle kullan.trafige çıkmak içinde acele etme daha gezi sezonuna vakit var.arkadaşlar beyaz diyor ama ben illaki siyahhhhhhhh derim

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:13 ----------

lastik sert ve çok dayanıklı tam bir orta direk lastigi.ben orjinal lastiklerle 20 bin km yaptım dahada giderdi ama 5 ci yamadan sonra arka tarafın benden bagımsız hareketler yapması üzerine degiştirmek zorunda kaldım.yola çıkmadan lastik havalarını kontrol etmeyi alışkanlık haline getirirsen senin için hayırlı olur.hergün olmasa bile 2-3 günde bir. ilk 4-5 km de fazla fantazi yatışlar yapma.ilk motorun oldugu için senin için biraz tehlikeli olabilir ama kuru havada bir sıkıntı yok. yagışlı havalarda ve ıslak zeminlerde (hani şu dükkanın önünü ıslatmaya meraklı esnaflardan bahsediyorum) azami dikkat et.çok fazla yatarak girme sert fren ve ani gaz açmalardan kaçın.maddiyatı düzeltince michellin pilot poweri tavsiye ederim.
    teşekkürler, verdiğiniz bütün tavsiyeleri dikkate alıcam, daha öğrenecek çok şey var zaman da var daha genç sayılırız

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    teşekkürler, verdiğiniz bütün tavsiyeleri dikkate alıcam, daha öğrenecek çok şey var zaman da var daha genç sayılırız
    geziler varda herkez hyo oldu bi tadı kalmadı yeminle :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler