Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Vladimir , hesabın son derece doğru.

Nc700 serisinin iyi satacağı bilindiği için, diğer modellere nazaran daha yüksek kâr koyduklarına eminim.
    Sonuçta TR pazarında pek karşılığı olmayan ve çok yönlü olmasıyla, yakıtı vs.durumlardan yüksek tercihedilebilirligi olan bir model.

Yalnız şu excel tablosunu, birde BMW GS serisi için yapıp,almanta tr farkini bir ortaya koyarmısın ? BORUsan i tekrar hatırlayalım.

1200GS almanya fiyatiyla burada satılsa nc700x ten sonra direkt 0 km alacağım motor olurdu. Ama fiyat farkı neredeyse %200 :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vladimir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr500r
    Almanya ve İngiltere BMW resmi sitelerinden aldığım fiyat bilgileri aşağıda ancak bu iki ülkedeki bmw fiyatları hiçbir eklenti içermiyor zannediyorum. Türkiyedekiler ise belli paket versiyonlarla satılıyor. Bu hususu da dikkate almak lazım ancak ne olursa olsun fark inanılmaz.

Motosikleti
    NC700x
    Alıntı vladimir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almanya ve İngiltere BMW resmi sitelerinden aldığım fiyat bilgileri aşağıda ancak bu iki ülkedeki bmw fiyatları hiçbir eklenti içermiyor zannediyorum. Türkiyedekiler ise belli paket versiyonlarla satılıyor. Bu hususu da dikkate almak lazım ancak ne olursa olsun fark inanılmaz.

http://c1303.hizliresim.com/17/s/ld7dd.jpg
    Fark tahmin ettiğim gibi felaket.

bu yüzden super tenere daha çok hak ettiğini alıyor. bmw nin 2 büyük çekiciliği var ; boxer motor ve para-lever/tele-lever sistemi, budur.
    konumuz nc700 ama neyseeee :D

Motosikleti
    Triumph Street Triple
    vladamir dostum tablo çok çarpıcı ama bir durum var bizde ki ve bu ülkelerdeki vergi durumlarını araştırdın mı? Zira akaryakıtta olduğu gibi motosikletlerde de acayip vergi oranları uyguluyor devletimiz vergileri çıkarınca esas fark ortaya çıkar diye düşünüyorum.

Motosikleti
    NC700x
    Alıntı architect adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vladamir dostum tablo çok çarpıcı ama bir durum var bizde ki ve bu ülkelerdeki vergi durumlarını araştırdın mı? Zira akaryakıtta olduğu gibi motosikletlerde de acayip vergi oranları uyguluyor devletimiz vergileri çıkarınca esas fark ortaya çıkar diye düşünüyorum.
    Vladimir in koyduğu tablolara dikkatlice bakarsanız, vergi dışında ithalatçıların fiyatlarda yarattıkları farkı görebilirsiniz.

Motosikleti
    Triumph Street Triple
    Aslında göremediğim için söyledim zaten bunu. Mesela 700s te vergi farkı %20lerdeyse ingiltereyle aramızda, o zaman 700s i daha ucuza satıyor demek ki. Crf250i'de ki vergi yükü %20 daha az hatta kdv yi de üstüne eklersek biraz daha fazla ve ingiltered'en daha ucuz türkiye'de. Almanya ile karşılaştırırken oradaki bmw faktörünede bakmak lazım f650yle piyasayı süpürürken buraya daha düşük fiyatla girmesi normal. Ha belki borusan bu kadar kalın kullanmasa boruları, bizde de daha rekabetçi fiyatlara gelebilir

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vlademirin verdiği tabloyu yaklaşık olarak biliyordum. Honda Türkiyede her zaman en rekabetçi ve uygun fiyatları veren firma. Ama Global pazardada fiyatı oldukça uygun tutlan nc700 serisinde Honda TR bu uygun fiyatının kendi medelleri içindeki konumunu çoğu kişi bilmiyor diye diğer motorlara koymadığı oranda yüksek kar ile satıyor.

Diğer bir sebepte bizde yakıt fiyatları çok bel büktüğünden(avrupaya göre) dizel otomobil satma mantığı gibi düşünen Honda TR alırken biraz alıcaya yüklenelim diyor.

Malesef türkiyede bu esnaf mantığı hiç değişmicek

Yinede güzel bir model NC ama Honda bence istediği satış rakamlarının çok gerisinde şuan... Sahibindende 2.el hala 1-2 tane

Arkadaşlar o değil de kafam karıştı, ister misiniz seneye CB500X 'ler gelip de NC serisiölü piyasaya sahip olsun!!!!

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Arkadaşlar daha önce NC700x forumlarını okumadım ve bir tavsiye üzerine buğün nc700x siparişi verdim. Yukarıda yazılınları okuyunca kendi kendime GEÇMİŞ OLSUN,GEÇİRMİŞ OLSUNLAR demeden de edemedim açıkcası.
    Burada yazılanları tembellik etmeden baştan sona okuyacağım ama yine de özetle bu motosiklet için tavsiye edilen aksesuarları, marka ve modellerini yazarsanız sevinirim. (Not daha acemi sürücüyüm. 4-5 ay cb125e kullandım.) Koruma demiri, ayaklı sehpa vs.. gibi. Şimdiden teşekkür ederim .
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar daha önce NC700x forumlarını okumadım ve bir tavsiye üzerine buğün nc700x siparişi verdim. Yukarıda yazılınları okuyunca kendi kendime GEÇMİŞ OLSUN,GEÇİRMİŞ OLSUNLAR demeden de edemedim açıkcası.
    Burada yazılanları tembellik etmeden baştan sona okuyacağım ama yine de özetle bu motosiklet için tavsiye edilen aksesuarları, marka ve modellerini yazarsanız sevinirim. (Not daha acemi sürücüyüm. 4-5 ay cb125e kullandım.) Koruma demiri, ayaklı sehpa vs.. gibi. Şimdiden teşekkür ederim .
    Güvenli Sürüş eğitimi öneriyorum!...
    karapara bunu beğendi.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

m.omer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    NC 700 ler gümrükten çekilmiş. Fabrika cumaya kadar bayilere gönderecekmiş diye haber aldım. Bilgilerinize...

DARKSTAR54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x K13- BMW 1200 GS 2008
    ben de sakarya da ki bayiden nc 700x aldım bizim buraya 5-7 nisan arası teslim alacağım 21 bine anlaştık plaka ve masraflar ona ait beyaz renk olacak ilk defa sıfır motor alacağım....
    karapara ve cihan54 bunu beğendiler.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar motorlar hayırlı olsun, güle güle gaz açmak nasip olsun
    karapara bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Koruma demiri olarak sw-motech / hepcoo bacer/ givi hangisi öneriyorsunuz artısı eksisi???
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

vladimir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr500r
    Motorlarınız hayırlı uğurlu olsun, yapacak bir şey yok nc700x pahalı olmasına pahalı ama şu an alternatifi de yok, Tenere alternatif desek, 700x kadar rahat otoban ve yol performası yoktur eminim. Servis ağı Honda kadar da geniş değil.

Kayıtdışı nedeniyle Gelir ve Kurumlar vergisi gibi kazanç üzerinden alınan vergileri toplayamayan, toplayamadığı vergileri telafi etmek için tahsilatı en kolay ve ucuz olan, ancak gelir dağılımı adaletsizliği yaratan ÖTV -KDV gibi dolaylı vergilere yüklenen, motosiklete %37 ÖTV koyan(Hiçbir avrupa ülkesinde yok!!!) devletimiz sağ olsun ne diyelim. Uyanık ithalatçılarımız, distribütörlerimiz de işin içine girince , olan bize oluyor.

Bu tutku bize çok pahalıya mal oluyor malesef, başta devlet, sonra ithalatçı, sonra yetkili satıcı, sonra muameleci, sonra gene devlet (motorlu taşıtlar vergisi) sonra benzinci , Sonra gene devlet(benzin ötv) sonra yetkili servis, yedek parça, sonra rezalet yollar, sonra dört teker kullanıcıları...

Offfff!
    ergün1968 bunu beğendi.

mertsnsz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR1200x CROSSTOURER
    Atlar istanbulda cumaya kadar teslim edilecek çiftkurtlar makinaları gümrükten çekmiş bayi dağıtımı başlayacaktı dünden itibaren herkeze şimdiden hayırlı olsun
    VE TANRI MOTORU YARATTI

Arkadaşlar İstanbul içi için soruyorum, hiç bayiilerden haber alan var mı, arayacaklardı ama kimseden ses seda yok

fujivelvia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı reeper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar İstanbul içi için soruyorum, hiç bayiilerden haber alan var mı, arayacaklardı ama kimseden ses seda yok
    Bugun bayiden aradilar beni. Persembe günü gümrükten çekileceğini, hafta başında da kendilerine dağıtımın yapılmasını beklediklerini söyledi satış temsilcisi.

Demek ki daha atlara binmeye yaklaşık 10 gün falan var, hadi hayırlısı. CimBomun Reali yenmesini motorla turlayarak kutlayalım, o da yeter

Motosikleti
    NC700x
    Alıntı architect adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında göremediğim için söyledim zaten bunu. Mesela 700s te vergi farkı %20lerdeyse ingiltereyle aramızda, o zaman 700s i daha ucuza satıyor demek ki. Crf250i'de ki vergi yükü %20 daha az hatta kdv yi de üstüne eklersek biraz daha fazla ve ingiltered'en daha ucuz türkiye'de. Almanya ile karşılaştırırken oradaki bmw faktörünede bakmak lazım f650yle piyasayı süpürürken buraya daha düşük fiyatla girmesi normal. Ha belki borusan bu kadar kalın kullanmasa boruları, bizde de daha rekabetçi fiyatlara gelebilir

Ozaman şöyle diyelim:
    tr şartlarında aynı vergi diliminde olan, super tenere 1200 ile 1200gs e bakalim. Fiyatları tl bazında konuşalım daha danet olsun.

Şimdi almanya da 33 lira ya satilan super tenere trye girince 7lira fark yiyor, 40lira oluyor.
    Ayni vergi diliminde olan 1200gs, almanya da 33 liradan satılırken,trye girince bir anda 21lira (tenere ayni vergideyken sadece 1/3 u kadar artis oluyor halbuki. Bkz.yukarisi) farkla 54liradan başlayan fiyata sahip oluyor.

Iste s.tenere 7 tl artarken, 1200gs 7 değil,21tl artarak aradaki 14tl farkı BORUsan kendine çorba parası yapıyor kısaca.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler