Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    orhanım garipçeye hazırlık yapayım dedim milletin kafasını şişirmeyeyeyim inşallah gelebilirim.. EMRAHIMIZ; yaşlılıktan değil, yol kenarındaki arabaların alarmlarını öttürüyor istisnasız hepsini.. ben geçiyorum, geçtiğim ötüyor geçtiğim ötüyor senin kojektör olayını okudum, gıcık oldum.. umarım bu gelecek olan halleder sorunu.. BURAKCIM ;ben koltuk işinden bir süreliğine vazgeçtim ama fırsat bulupta beraber hem gezeriz hem oraya uğrarız dediğimiz bir gezide gideriz..
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Şimdilik yok :(
    Merhaba arkadaşlar daha önce söylemiştim hatırlarsınız belki gv250 almak istediğimi ilk iş olarak ehliyet gerekiyordu bugün gittim ehliyet kursuna yazıldım ehliyet işini halledicem öncelikle daha sonra para biriktirmeye devam edicem inş. yeni sezondan önce kavuşucam gv250' me =)

Motosikleti
    ehliyet süreci başladıysa aldın bil ikitekerini.. tez zamanda kavuş inşallah..

Motosikleti
    Şimdilik yok :(
    amin inşallah çok uzun sürmez kavuşmam

Motosikleti
    Hyosung GV 250

Slm millet

Slm millet uzun ayrılıktan sonra aranızdayım tekrar, hemen soru sorayım
    Benim Gv250 egsozlarım çizildi, çok kötü görünüyor çıkma ucuza egsoz ya da krom kaplama yaptırmam lazım, elinde fazla egsozu olan var mı ? ya da krom kaplama nerede yaptırabilirim istanbul da
    Yardımcı olun bana beraber grup sürüşlerine çıkarız diyorum ama bu egsozlarla utanırım gelemem ben
    [B][COLOR="Red"]Hayatında birkez motora binip de zevk alan insan bir daha hiçbirşeyden zevk alamaz...[/COLOR][/B]

Herkeze Merhabalar
    Bende motor kullanmaya yeni başlayacağım ve chopper alacağım. GV250 yi araştırıyorum bir haftadır ve çok beğendim. Fakat yeni başlayacağım için bazı endişelerimde doğdu şu distribütörler arasındaki davalardan falan. Yedek parça bulmakta veya yağ filtresi veya bunun gibi sarf olarak kullanılan malzemelerde ? Birde motoru düzgün kullanırsan ve bakımlarını periyodlarında yaparsan parçaya ihtiyaç olur mu acaba ?
    Mesela bir çok kullanıcı CDI veya elektronik ateşleme sistemindeki bir problemden bahsetmiş, bu parçayı şu anda bulabiliyormuyuz mesela ?
    Daha bugün Sıfır Keeway Cruise 250 yede bindim fakat GV250 daha performanslı gibi hissettim. Siz ne dersiniz benim yerimde olsanız sıfır keeway 250 mi alırdınız yoksa ikinci el 1-2 yaşında GV250 mi ? (Sorunun cevabı bence de belli ama ) Son bir sorum da motorun kilometresi açısından 6000 km bir motor ile 12000 km motor arasında çok büyük yıpranma farkı olurmu ?
    Hepinize selamlar & saygılar
    Mesut Sevinç

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı mstsvnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze Merhabalar
    Bende motor kullanmaya yeni başlayacağım ve chopper alacağım. GV250 yi araştırıyorum bir haftadır ve çok beğendim. Fakat yeni başlayacağım için bazı endişelerimde doğdu şu distribütörler arasındaki davalardan falan. Yedek parça bulmakta veya yağ filtresi veya bunun gibi sarf olarak kullanılan malzemelerde ? Birde motoru düzgün kullanırsan ve bakımlarını periyodlarında yaparsan parçaya ihtiyaç olur mu acaba ?
    Mesela bir çok kullanıcı CDI veya elektronik ateşleme sistemindeki bir problemden bahsetmiş, bu parçayı şu anda bulabiliyormuyuz mesela ?
    Daha bugün Sıfır Keeway Cruise 250 yede bindim fakat GV250 daha performanslı gibi hissettim. Siz ne dersiniz benim yerimde olsanız sıfır keeway 250 mi alırdınız yoksa ikinci el 1-2 yaşında GV250 mi ? (Sorunun cevabı bence de belli ama ) Son bir sorum da motorun kilometresi açısından 6000 km bir motor ile 12000 km motor arasında çok büyük yıpranma farkı olurmu ?
    Hepinize selamlar & saygılar
    Mesut Sevinç
    Mesut arkadaşım hoşgeldin.

Söylediğin tüm endişeleri ben kendi adıma söyleyeyim aynen taşıyordum. Şimdiye kadar sarf malzemelerinde (yağ filt.hava filt.vs.) herhangi bir sıkıntım olmadı. Hatta ilk aldığımda ön fren balatalarını değiştirdim sanayideki ustamın elinde yoktu ve Suzuki Intruder 250'nin balatasına ufak bir işlem yaparak benim motora uydurdu. O yüzden yedek parçada ben hiç sıkıntı yaşamadım, şimdiye kadar bana hiç problem çıkarmadığı için başka parçaya da ihtiyacım olmadı. 6000 ile 12000 km yapmış motor arasında elbette fark olacaktır ama iyi bakılmışsa 12000 deki motorda temizdir. Mesela benim motorum 12000 km.de aldım şimdi 15000.i geçtim maşallah bir sıkıntım olmadı hiç. Bahsettiğin CDI unitesi arızası eski modellerde yani 2008 öncesinde vardı doğrudur. Burdaki bir çok arkadaşın motoruda eski modellerdendir, ama bu gaz kesme probleminden çok fazla şikayet edeni bilmiyorum ben. Ben motorumu alırken eski sahibi CDI ünitesini garanti kapsamında değiştirmişti o yüzden nasıl bir sorundur yaşamadığım için bilmiyorum. Sıfır Keeway'mi 1-2 yaşında GV 250'mi soruna açıkcası Keeway kullanmadığım için kesin bir cevap veremem ama GV 250 aldığım için hiç pişman olmadığımı belirtmek isterim. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Alıntı khazid-hea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm millet uzun ayrılıktan sonra aranızdayım tekrar, hemen soru sorayım
    Benim Gv250 egsozlarım çizildi, çok kötü görünüyor çıkma ucuza egsoz ya da krom kaplama yaptırmam lazım, elinde fazla egsozu olan var mı ? ya da krom kaplama nerede yaptırabilirim istanbul da
    Yardımcı olun bana beraber grup sürüşlerine çıkarız diyorum ama bu egsozlarla utanırım gelemem ben
    khazid-hea, uzun zamandır gözükmüyordun, hoşgeldin tekrar. Sende Kartalda oturuyorsun sanırım. O söylediğin krom işini Kartal Köprüsü yanyolun orda Ercan Motorcyle diye bir yer var, her motora koruma demiri, sissy bar, ayaklık felan yapıyorlar oraya bir sor istersen.
    ..::.. GO ..::..

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    selam arkadaşlar
    koray egzosları çıkardığın iyi olmuş gerçi çok sağlam ses vardı ama dediğin gibi çok araba öttürüyorsun
    bende tıpaları sökmek istiyorum ama nasıl yapılıyor kaynaklamı kesiyorlar??
    nasıl yaptıklarını kısaca anlatırmısınız.

bu arada garipçe olayım hala belli değil son gün belli olur ???

orhan bu arada c.tesi senin bana gönderdiğin adrese gideceğim sisibar için
    teşekkür ederim orası koruma demiride yapıyormuş bu arada sizin için sormamı istediğiniz bir şey varmı???

bu arada birgün avrupaya gelin öğlenden buluşalım hem korayın koltuk olayına bakarız hem taksimde dövmecilere bakarız???

chloe hoşgeldin

emrah umarım en kısa zamanda sorunu çözersin kalbimiz seninle...

Mamnaris hayırlısı olsun adımı atmışsın
    enjoy your ride and enjoy forever

Teşekkürler

[QUOTE=Orko_ye;1512075]Mesut arkadaşım hoşgeldin.

Söylediğin tüm endişeleri ben kendi adıma söyleyeyim aynen taşıyordum. Şimdiye kadar sarf malzemelerinde (yağ filt.hava filt.vs.) herhangi bir sıkıntım olmadı. Hatta ilk aldığımda ön fren balatalarını değiştirdim sanayideki ustamın elinde yoktu ve Suzuki Intruder 250'nin balatasına ufak bir işlem yaparak benim motora uydurdu. O yüzden yedek parçada ben hiç sıkıntı yaşamadım, şimdiye kadar bana hiç problem çıkarmadığı için başka parçaya da ihtiyacım olmadı. 6000 ile 12000 km yapmış motor arasında elbette fark olacaktır ama iyi bakılmışsa 12000 deki motorda temizdir. Mesela benim motorum 12000 km.de aldım şimdi 15000.i geçtim maşallah bir sıkıntım olmadı hiç. Bahsettiğin CDI unitesi arızası eski modellerde yani 2008 öncesinde vardı doğrudur. Burdaki bir çok arkadaşın motoruda eski modellerdendir, ama bu gaz kesme probleminden çok fazla şikayet edeni bilmiyorum ben. Ben motorumu alırken eski sahibi CDI ünitesini garanti kapsamında değiştirmişti o yüzden nasıl bir sorundur yaşamadığım için bilmiyorum. Sıfır Keeway'mi 1-2 yaşında GV 250'mi soruna açıkcası Keeway kullanmadığım için kesin bir cevap veremem ama GV 250 aldığım için hiç pişman olmadığımı belirtmek isterim. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Sevgili Orke_ye,
    verdiğiniz samimi bilgilerden ötürü çok teşekkür ederim. Açıkcası sizin bu forumda veya diğer forumlarda da gördüğüm samimi (yazışmalarınız) ilişkileriniz beni pek tecrübeli olmadığım bu motor konusunda cesaretlendiriyor. Gördüğüm kadarı ile hem motor kullanıcıları hemde GV250 kullanıcıları gayet paylaşımcı ve birbirlerine yardımcılar. Umarım ilerleyen yıllarda bende sizler gibi tecrübe sahibi olup benim gibi çaylaklara yardımcı olabilirim.
    Teşekkürler ve iyi sürüşler
    MEsut Sevinç
    Herkeze sağlıklı ve keyifli sürüşler

Mesut Sevinç

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    mstsvnc umarım en kısa zamanda alırsın motorunu, bende kendi adıma ikinci el Hyosung Gv250 aldım geçen yaz 10000 km de, şu an 16500 oldu, ciddi bir problem yaşamadım, ufak tefek şeyleride foruma yazdığımda hemen cevapladı arkadaşlar, bu ortamda olduğun sürece için rahat olsun
    orko-ye çook sağol, yakında soracağım diğer sorular ayaklık, sisy bar lazım gibi sorularımıda cevaplandırmış olduni inşallah yakında pırıl pırıl bir motorum olacak tekrar ve gönül rahatlığıyla gezmeye başlayacağım, beraberce yazın tadını çıkartırız
    [B][COLOR="Red"]Hayatında birkez motora binip de zevk alan insan bir daha hiçbirşeyden zevk alamaz...[/COLOR][/B]

Motosikleti
    -
    Alıntı khazid-hea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mstsvnc umarım en kısa zamanda alırsın motorunu, bende kendi adıma ikinci el Hyosung Gv250 aldım geçen yaz 10000 km de, şu an 16500 oldu, ciddi bir problem yaşamadım, ufak tefek şeyleride foruma yazdığımda hemen cevapladı arkadaşlar, bu ortamda olduğun sürece için rahat olsun
    orko-ye çook sağol, yakında soracağım diğer sorular ayaklık, sisy bar lazım gibi sorularımıda cevaplandırmış olduni inşallah yakında pırıl pırıl bir motorum olacak tekrar ve gönül rahatlığıyla gezmeye başlayacağım, beraberce yazın tadını çıkartırız
    khazid-hea, rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu. Söylediğim yerde dediğin herşeyi yapıyorlar. Ben koruma demiri için gidip sormuştum fiyatı biraz pahalı geldiğinden yaptırmamıştım.

Alıntı mstsvnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Orke_ye,
    verdiğiniz samimi bilgilerden ötürü çok teşekkür ederim. Açıkcası sizin bu forumda veya diğer forumlarda da gördüğüm samimi (yazışmalarınız) ilişkileriniz beni pek tecrübeli olmadığım bu motor konusunda cesaretlendiriyor. Gördüğüm kadarı ile hem motor kullanıcıları hemde GV250 kullanıcıları gayet paylaşımcı ve birbirlerine yardımcılar. Umarım ilerleyen yıllarda bende sizler gibi tecrübe sahibi olup benim gibi çaylaklara yardımcı olabilirim.
    Teşekkürler ve iyi sürüşler
    MEsut Sevinç
    Mesut arkadaşım, rica ederim. Daha önceden dediğim gibi seni çok iyi anlıyorum çünkü bende aynı yollardan geçtim 10 ay öncesinde Evet bizim bu topicteki herkes elinden geldiğince birbirimizin sorunlarına çözüm arar ve yardımcı olmaya çalışır. İnşallah sende yakında kendi motoruna kavuşursun

Alıntı nightshift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orhan bu arada c.tesi senin bana gönderdiğin adrese gideceğim sisibar için
    teşekkür ederim orası koruma demiride yapıyormuş bu arada sizin için sormamı istediğiniz bir şey varmı???
    Tarkan bende geçen haftasonu gitmiştim o sana verdiğim adrese ama sabahın çok erken saatiydi ve kapalıydı dükkan. Mecburen geri dönmüştüm. Açık olsaydı koruma demirini soracaktım oraya da. Sana zahmet yarın gittiğinde koruma demirini sorar mısın? Kaça yaparmış. Bu arada inşallah Garipçe gezisine katılırsın

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    inşallah orhancım gelebilirsem mutlaka haber veririm zaten. tabi sorarım koruma demirini ...
    ya birde egzosdaki tıpa nasıl sökülüyor bilen varmı koray sen söktürmüştün nasıl söküyolar sen görmüşsündür
    enjoy your ride and enjoy forever

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Sevgili Gv250 ci Arkadaşlarım Pazar günü ki geziye geliyormusunuz ? Garipçeye ?

Yoksa başka bir planınızmı var ?

Yada bir planınız varmı ?
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    -
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Gv250 ci Arkadaşlarım Pazar günü ki geziye geliyormusunuz ? Garipçeye ?

Yoksa başka bir planınızmı var ?

Yada bir planınız varmı ?
    harbiturk, ben geliyorum dostum. Koray ve Tarkan'ın durumları ise daha belli değil.

Tarkancım nasıl sökülür valla bende bilmiyorum, Koray söktürmüştü o yazar gelince.

Motosikleti
    gv250
    Alıntı emekkoray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    perioğlu merhaba.. benim hala belli değil.. sen orada olacakmısın?
    evet allahtan bişi olmazsa kesin ordayız eşimle birlikte
    aşk...

R_E_B_E_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    Mamnaris merhaba, doğru olanı yapıyorsun; önce eğitim sonra motosiklet.İnan bu yaptığından çok memnun olacaksın.

khazid-hea, sanırım ben senden yeniyim ve o yüzden tanımıyorum.Tanışmak dileğiyle.... Tahminimce egzostlar tamamen paslanmaz (krom esaslı) malzemeden yapılmış yani siyah metal üzerine krom kaplama değil.Krom malzeme üzerine krom kaplama yapılıyormu emin değilim fakat krom malzemelerin polisaj ile parlatıldığını biliyorum.Belki polisaj ile parlatma senin içinde daha ucuza malolur.

mstsvnc, gv 250 doğru seçim.Fiyat/performans kıyaslaması kendi sınıfında bütün motosikler içinde en iyisi, buna japonlarda dahil.Malzeme konusunda sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum, henüz ciddi malzeme ihtiyacım olmadı.İhtiyacım olan basit malzemeleride (hava, yağ pompası filtresi gibi) yine bir gv 250 kullanıcısı olan SELKA kullanıcı isimli Selçuk 'tan öğrendiğim www.kuralkan.net isimli yetkili satıcıdan temin ediyorum.Hatta önümüzdeki hafta orta sehpa satın alıp motosikletime monte edeceğim.

Koray nerdesin, ses ver abi.Cumartesi çalışmak zorunda olduğum için Trabzon 'a yine gidemedim.Bugün içime düşürdün kurdu, gidecekmiyiz Garipçe 'ye....Ne dersin.

Benim sevgili artçım.Sen olmadan İzmit seyahati olmaz.Ayarlayın hep beraber gelin.

Perioğlu merhaba, umarım Garipçe 'ye gelebilirim ve orada tanışırız.Görüşmek üzere....
    !! DİKKAT !! EJDERHA ÇIKABİLİR

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Murat hayırlı akşamlar,
    Koruma demirini izmitte hangi ustya yaptırmayı düşünüyorsun?Ben ustalar motorsiklette adem usta ile görüştüm, bana cumartesi fiyat verecek kendi yaptırdığı yere, malzeme ve fiyat performansını bir terslik olmaz ise yarın göreceğim sonuçları burdan paylaşırım artık ..Malum koruma demiri bizden çok motor için lazım...

R_E_B_E_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    Mitmuallim merhaba; koruma demirini kendim yaptıracağım.İlk önce gidip yeteri kadar 3/4" çapında, 3 mm kalınlığında paslanmaz boru alacağım.Bunu elimdeki numuneye göre boru bükmecide büktürecceğim ve bir arkadaşımda motosiklete bağlanacak yerlere flanş yapacak ve bükülmüş boruların ucuna paslanmaz kaynağı ile kaynatacak.Gerekirse polisaj ile parlattıracağım.Yani işi paket olarak birine vermeyeceğim ve böylece aracı ücreti vermeyeceğim için daha ucuza malolacağını düşünüyorum.Montajınıda kendim yapacağım.

Bu arada sen İzmit 'tenmisin?

Draggy merhaba, sizi dört gözle bekliyorum.Burağı almadan gelmeyin abi.Cam aparatıda çok işime yarayacak.Yasmin 'de gelecek değilmi.Eşim merak ediyor sizi.
    !! DİKKAT !! EJDERHA ÇIKABİLİR

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Evet Murat, ben izmit merkez de oturuyorum ve motor tamir v.s işlerimi genellikle
    Yeşilovaya giderken ustalr motorsiklet var orada görüyorum.Sanırım sen de merkezdesin. bir ara uygun zamanımızda bir araya sohbet ederiz ..

Motosikleti
    devrimimiz.. aradım bugün bi sesini duyayım diye.. teşekkür ederim şimdi açar açmaz gördüm çok şık bişey bu... sevindim çok.. bide kardeşim geldi ankaradan ona çok sevindim.. abi bu hafta garipçeye gidemeyeceğim %95.. ama haftaya murata izmitteki buluşmayı kaçırmam.. devrim tekrar teşekkür.. yarın arayacağım konuşuruz.. TARKAN; 3 tane punto var abi orada.. çok kolay sökülüyor.. vidalı değil... herhangibir motorcuda yapılabilecek bişey.. KHAZİD HEA ;hoşgeldin tanışalım artık GADAŞIM ; benim içinde gez , ye , iç...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler