Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Arkadaşlar allah ağız tadınızı bozmasın. Ancak bugün motosikletim ile ciddi bir tecrübe yaşadım ve sizler ile paylaşmak istedim.
    Bugün saat 14:00 sularında eve gelmek için havalimanından yola çıktım. Evim bulvar üzerinde yani anacaddede.. Bende doğal olarak anacadde üzerinde yolun sağında yaklaşık 70 km lik bir hızla seyr ediyorken tali yani benim caddeye tam dik giren ara yoldan bir beyaz R9 Broadway göründü. Aramızda epey (en az 200 m kadar) mesafe varken anayola girmedi durdu! Tabi bende doğal olarak (kusura bakmayın) değnek bekliyo dedim ve gazı kesmedim. Muhtemelen 5 km daha hızımı artırarak bir an önce önünden geçeyimde adamda bulvarı kat edip karşı tali yola girsin diye hızımı 75 km yaptım. Hay yapmaz olaydım. Dingil; aramızda yaklaşık 30m varken tam önüme bir atladı.. Allahım, o an ön freni sıkmadım tamamen pedala yüklendim. Kampana kilitledi ve arka lastik kayarak solumdan gelmeye başladı. Direksiyonu çok sert tutuyordum. Bırakmadım. Direksiyon düz fakat arka taraf soluma resmen geldi ve yaklaşık 6 yada 7 metre kaydık. Sonra araç ile olan mesafem yaklaşık 10 m nin altına gelince ön freni tamamen sıktım ve motorsiklet düzeldi ve araca yaklaşık 1,5m kala durabildim. Antende hiçbişey olmamış gibi karşı tali yola girdi ve yoluna devam etti. Benim elim ayağımın titremiş müthiş tecrübe yaşamıştım. Burada öğrendiğim şey bizim arka fren durmak amaçlı değil. Tamamen yavaşlama amaçlı. Ön disk ise tamamen durmak için. Ama ön freni sıkmak için uygun ana kadar beklemek gerek yoksa kafa kırıp sizi metrelerce fırlatabilmekte. O sebeble lütfen kampana sisteme fazla güvenmeyin. Anlamadığım bi'şey 30 HP gibi 400cc lik bir motorun ürettiği gücü üreten GV250 lilere kampana takılması. Gerçekten ben bugün disk frenin ne demek olduğunu öğrendim. 2. motorumda kesinlikle çift disk özellik arayacağım. Kampana motosiklet için zayıf ve güvensiz kalmaktadır. Bu kadar seri güçlü bir motor ve kampana sistem. Zaten balatalar ısındımı frenleme ortadan zayıfa geliyor. O sebeble Hyosung GV250 liler için şahsım adına arka freni zayıf ön freni iyi ilan ediyorum. O sebeble yeni alacaklara arka frenin disk olması özelliğini aramaları öğüdünü vermek istedim. Lütfen önümüzdeki aracı sanırım motor ile geçmek kolay zor olan sizinle beraber 250 kg yükü saatte 110 km/h hız ile lastikleriniz yol ile sadece ön lastik 1 cm arka lastik 1 cm lik ortak temas alanı varsa 10 m ilerisindeki kamyon şak diye durur ise siz durabilirmisiniz? diye soru sorunuz teşekkürler...
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    selçuk çok çok geçmiş olsun.. dediklerin düşündürücü.. umarım birdaha böyle bişey yaşamazsın ve yaşamayız.. tekrar geçmiş olsun..
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Teşekkür ederim Koray.. Amacım bu olayı sizlerede okurken yaşatabilmek ki gerçeğini yaşamayın. Ama gerçekten frenleme araba gibi değil. Tekerlerimizin yol ile temas yüzeyi bence en fazla 1 cm. Oysa arabalar öyle değil.. Arabanın dört tekeri var ve temas yüzeyi çok. Birde sıkıştırma kampana oldumu? Bence önümüzdeki aracı çok dikkatli ve mesafeli takip edin derim ben .. Bugün kaza yapmadım ama bu profesyonel olduğum için değil panikten ön diski kullanabilirdim ama şans eseri herşeyi doğru yaparak yaklaşık 80 ile giden motorumu bence 30 m de kıl payı durdurdum. Anlamadım ama işler yaver gitti. O yüzden aman dikkat.. İyi geceler..

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Selka çok geçmiş olsun, benzeri kaymaları bende birkaç kere yaşadım, birinde artçımda vardı, allahtan tecrübeli bir artçı hiç hareket etmeden sadece motorun hareketine uydu bende ayaklarımlada destek alarak 100 ile girdiğim virajda 50 lere düşerek dönmeyi başardım, ama iyi bir tecrübe birdaha aynı durumda çok çabuk önlem alabiliyor insan bir kere yaşadıktan sonra
    Emekkoray tanışalım tabii ben şu egsozları bir halledeyim hiçbir geziyi kaçırmam, birkaç hafta sonra motorum tamamen yaza hazır hale gelecek
    Garipçe gezisinde hepinize iyi eğlenceler , güzel sürüşler arkadaşlar, tadını çıkartın
    [B][COLOR="Red"]Hayatında birkez motora binip de zevk alan insan bir daha hiçbirşeyden zevk alamaz...[/COLOR][/B]

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Selçuk geçmiş oldun, sevindim herhangi bir kaza olmadan atlatmana. Dediğin gibi arka fren kesinlikle yavaşlamak ve hız kesmek için. Bunu bende bir kere yaşadım ve allahtan senin gibi düşmeden durumu toparlayabildim.

Koray'ım gelemiyeceksin demek Garipçeye sağlık olsun kardeşim. Ankaradan kardeşin gelmiş bırakıp gelmek olmaz zaten.

Murat sen gelecekmisin abi, Garipçe'ye? Ona göre seni beklerim buluşur birlikte geçeriz Kadıköye.
    ..::.. GO ..::..

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Selçuk abi çok geçmiş olsun.Arka frenin disk ve önde 2. bir disk frenin olması gerçekten çok fark ettiriyor.Benim en büyük korkum acaba arkadan benim gibi çabuk duramayan olurda bana vurabilirlermi oluyor.Ama şu da bi gerçek klasik cruiser anlayışında hep kampana ağır basmıştır malesef...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Selçuk hocam çok geçmiş olsun
    Yeni gelen arkadaşlar hepiniz hoşgeldiniz aramıza en kısa sürede tanışmak üzere sizlerle
    Murat benim haftaya ehliyet sınavı var nasıl gelebilirim bilmiyorum ki ertesi gün de malum Öznur geliyoooo Bir sonraki haftaya atalım desem ayıp mı etmiş olurum acep tamam en azından 23 Nisan yapsak hani bugün 23 Nisan neşe doluyor insan oluruz hem
    Ride hard or stay at home

Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar allah ağız tadınızı bozmasın. Ancak bugün motosikletim ile ciddi bir tecrübe yaşadım ve sizler ile paylaşmak istedim.
    Bugün saat 14:00 sularında eve gelmek için havalimanından yola çıktım. Evim bulvar üzerinde yani anacaddede.. Bende doğal olarak anacadde üzerinde yolun sağında yaklaşık 70 km lik bir hızla seyr ediyorken tali yani benim caddeye tam dik giren ara yoldan bir beyaz R9 Broadway göründü. Aramızda epey (en az 200 m kadar) mesafe varken anayola girmedi durdu! Tabi bende doğal olarak (kusura bakmayın) değnek bekliyo dedim ve gazı kesmedim. Muhtemelen 5 km daha hızımı artırarak bir an önce önünden geçeyimde adamda bulvarı kat edip karşı tali yola girsin diye hızımı 75 km yaptım. Hay yapmaz olaydım. Dingil; aramızda yaklaşık 30m varken tam önüme bir atladı.. Allahım, o an ön freni sıkmadım tamamen pedala yüklendim. Kampana kilitledi ve arka lastik kayarak solumdan gelmeye başladı. Direksiyonu çok sert tutuyordum. Bırakmadım. Direksiyon düz fakat arka taraf soluma resmen geldi ve yaklaşık 6 yada 7 metre kaydık. Sonra araç ile olan mesafem yaklaşık 10 m nin altına gelince ön freni tamamen sıktım ve motorsiklet düzeldi ve araca yaklaşık 1,5m kala durabildim. Antende hiçbişey olmamış gibi karşı tali yola girdi ve yoluna devam etti. Benim elim ayağımın titremiş müthiş tecrübe yaşamıştım. Burada öğrendiğim şey bizim arka fren durmak amaçlı değil. Tamamen yavaşlama amaçlı. Ön disk ise tamamen durmak için. Ama ön freni sıkmak için uygun ana kadar beklemek gerek yoksa kafa kırıp sizi metrelerce fırlatabilmekte. O sebeble lütfen kampana sisteme fazla güvenmeyin. Anlamadığım bi'şey 30 HP gibi 400cc lik bir motorun ürettiği gücü üreten GV250 lilere kampana takılması. Gerçekten ben bugün disk frenin ne demek olduğunu öğrendim. 2. motorumda kesinlikle çift disk özellik arayacağım. Kampana motosiklet için zayıf ve güvensiz kalmaktadır. Bu kadar seri güçlü bir motor ve kampana sistem. Zaten balatalar ısındımı frenleme ortadan zayıfa geliyor. O sebeble Hyosung GV250 liler için şahsım adına arka freni zayıf ön freni iyi ilan ediyorum. O sebeble yeni alacaklara arka frenin disk olması özelliğini aramaları öğüdünü vermek istedim. Lütfen önümüzdeki aracı sanırım motor ile geçmek kolay zor olan sizinle beraber 250 kg yükü saatte 110 km/h hız ile lastikleriniz yol ile sadece ön lastik 1 cm arka lastik 1 cm lik ortak temas alanı varsa 10 m ilerisindeki kamyon şak diye durur ise siz durabilirmisiniz? diye soru sorunuz teşekkürler...
    Çok geçmiş olsun. Allah daha kötüsünden saklasın.
    İYi Günler

Merhabalar,
    Bugün itibariyle 2008 model GV 250 yi aldım. Hemde sıfır buldum ve çok içime sindi. Faturası adıma kesilecek ve ilk sahibi olacağım. Bu benim ilk motorum olacağı için yine tecrübelerinize iki konu'da ihtiyacım var.
    1-) Bu motorlarda rodaj süresi var mı ? ve bu sürede dikkat etmem gereken önemli uyarılarınız olur mu ?
    2-) Fethiye - Antalya arasında yayla yolundan gitmiş olanınız var mı ? Bu yolda dikkat edilmesi gereken önemli bir bölüm biliyormusunuz ?
    Zira aldığım motor Fethiye'de önümüzdeki hafta plaka ruhsat çıkınca gidip alacağım. Çok uzun bir yol olmadığı için 2-3 saatlik motora alışmaya müteakip eğer bir sıkıntı yaşamazsam Fethiye'den Antalya'ya gelmeyi planlıyorum.
    Dragstar kullanıcısı olan bir arkadaşım saolsun bana montunu, pantolonunu ve kaskını verecek. Eğer cesaret edemezsem bir komyonet veya kamyo ile anlaşıp getirteceğim. Ama gönlüm sürerek yavaş yavaş gelmekten yana.
    Hepinize selamlar ve iyi sürüşler
    Herkeze sağlıklı ve keyifli sürüşler

Mesut Sevinç

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Selçuk bey geçmiş olsun hasarsız atlatman sevindirici,
    Şu bir gerçek bizi gerçekten araç yerine koyan yok,ben böyle durumlarda güçlü bir kornanın çok işe yaradığını gördüm,Adam beni görmüyor bile yavaş yavaş yola çıkacak gibi oluyor güçlü bir korna sesi adamı frenletiyor... ama yinede gözümüzü öndeki ve yandaki araçlardan ayırmamak gerekiyor...

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmişoslun Selka. Ayrıca memlekete hoşgeldin.

Fren konusunda birkaç şeyde ben soylemek istiyorum.

Frenin kampana yada disk olması ile ilgili. Senin yorumun oldukca yanlış. Yıllardır 2 tekerli 4 tekerli araç kullanırım Kampanalı da oldu disklide.

Diskle kampanın arasında gerçekten cok buyuk fark var. Bazı durumlarda disk bazı durumlarda da kampana daha faydalıdır.

Önde kesinlikle disk derim. ( ABS Olsa ne guzel olur ) Disk olmayan bir motor kullandığınızda bunu anlarsını.

Arkada da kesinlikle Kampana derim.

Ama yeni cıkan Fren sistemlerinde de sanırım tercihim her iki tarafta da disk olurdu. Henuz oyle bir araç kullanmadım. ( %70 Ön %30 Arka olacak şekilde çalışıyor sanırım )

Ama en kısa zamanda fren kullanımını değiştirmen gerekli Selka.

Arka tekerleği ikilitleyecek frenleme asla yapmamalısın

Motosiklette etkili frenleme Aynı anda Ön ve Arka frenin kullanılması ile olur.

Sorun kesinlikle kampana frende değil.

Bu konuda yanıltıcı olmak istemıyrum daha fazla yazmayacağım uzmanlarından bilgi almak daha faydalı olacaktır.

Saygılarımla..
    Otomobillerde de
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

R_E_B_E_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    Draggy flanşlar paslanmazdan kesilecek ve paslanmaz elektrot ile kaynak yapılacak, gerekirse parlatmak için polisajcıya vereceğim.Maliyetini 100 TL civarında olacağını tahmin ediyorum.Umarım yanılmıyorumdur.

Mitmuallim pazar günü müsaitsen tanışalım.

Selka geçmiş olsun.Özelikle şehir içinde diğer sürücüler ile göz teması kurmaya çalışırım, eğer diğer sürücünün yapacağı manevradan emin değilsem durmayı yada yol vermeyi tercih ederim.Frenleride kombine kullanırım.Panik frende arka ve ön freni tekerlekleri kilitlemeyecek son noktaya kadar sıkarak durmam gerekiyorsa durmaya çalışırım, manevra yapmam gerekiyorsa manevra hızına düştüğümden emin olduktan sonra manevra yaparım.Ön yada arka frenin tek başına kullanılmasının motosikleti durdurmaya yetmeyeceğini düşünüyorum.

Orhan gelemeyeciğim sanırım.Bugün çalışmam gerekti ve akşam 19.00 da ancak işim bitti.Yarın dinleneceğim.Önümüzdeki hafta için sen ne düşünüyorsun?

Burak Öznur 'uda alıp gel abi.İzmit 'i görmüş olursunuz beraber.

mstsvnc motosikletin hayırlı olsun.Sıfır motosiklete binmek çok keyifli olacaktır.
    !! DİKKAT !! EJDERHA ÇIKABİLİR

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Arkadaşlarım bilgiler için teşekkür ederim. Draggy frenlemeyi belki doğru yaptım ama bilinçli değildi; harbiturk kardeşim belki de senin dediğin gibi yanlış frenleme yaptım. Gerçekten bilmiyorum. Bildiğim şey araç ile önümdeki mesafe en fazla 30 m idi ve benim hızımda 80 km civarı idi ve ben devrilmeden 1 m kala durup iki ayağımı yana koymuştum. Bence doğru frenleme çok önemli emin olun bu olayı her motorsever yaşadı yada yaşıyacaktır. Draggy nin dediklerine katılıyorum. Anlatınca anladım. Mesela o Broadway a bodoslama vurmuş olsam en az 50 m üzerinden uçardım. Bence bazen olay imkansız ise yatmalı ve yatarken motora şiddetli bir tekme atıp yerdeki hızımızı mümkün olduğunca azaltmalıyız. Bunun yapamayabilirim ama draggy nin ne anlatmaya çalıştığını anladım. Amacım size bu olayı hatırlatmak ki gerçekten bu olay yaşanılınca gerçekten böyle bi'şey yaşamak istemiyorsunuz.
    Bu arada R_E_B_E_L Orhan, khazid-hea HeruNolweo mitmuallim Mrock iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Mstsvnc yeni motosikletinizde hayırlı olsun.. İyi tercih.. Kazasız sürüşler dilerim.
    Bu arada buluşma resimlerinizi bekliyorum......

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı R_E_B_E_L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orhan gelemeyeciğim sanırım.Bugün çalışmam gerekti ve akşam 19.00 da ancak işim bitti.Yarın dinleneceğim.Önümüzdeki hafta için sen ne düşünüyorsun?
    Anladım Murat sağlık olsun, dinlen yarın bi güzel Önümüzdeki hafta için söz veremiyorum kardeşim, belki nişanlımada korumaları alabilirsem haftaya birlikte gelmek isterim. Ama dediğim gibi kesin bişey yok şimdilik. Hazırlıkların sonuna yaklaştık 1 aydan daha az kaldı
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    oğlan bizim kız bizim hey hey hey

Motosikleti
    devrim internet bile bulmuşsun.. çorludasınız dimi? yoksa devammı ettiniz?

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    arkadaşlar garipçeye malesef bende gelemiyorum çok yoğun bir hafta geçirdim ve acayip yorgunum daha şimdi eve geldim gideceklere bol eğlenceler şimdiden kazasız belasız
    iyi geceler
    enjoy your ride and enjoy forever

Motosikleti
    Hyosung GV250
    selka, büyük geçmiş olsun yahu.

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    queequeg teşekkür ederim....

Motosikleti
    gv250
    arkadaşlar nerede bizim gv250ler garipçede ayrı bir gv konvoyu yapacaktık hani .kötü başladı ama güzel geçti bitti gv,cilerden orhan arkadaşımızla tanıştık ve iki gv takıldık .sizlerlede en kısa zamanda tanışmak isterim. http://www.facebook.com/groups/edit....id=71049883705
    aşk...

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu motorun en rahat kullanım devri nedir?
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler