Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Tarkan inşallah dostum şu havalar düzelsin, evlilik olaylarını da atlatayım, diğer arkadaşlar hazırlar zaten gaz açmaya Bir haftasonu İzmit, bir haftasonu sizin orası geliriz toplanıp inşallah.

Topici bence buluşmalar, yada gezi gibi başlık varsa oradan aç.

Hoşgeldin Korayım kardeşim, kullanın ilaçları aman ihmal etmeyin ha, ben iyileşince unutup bırakmıştım hepsini ama hiç olmazsa antibiyotiği bitirmek lazımmış. Toparlan kardeşim cumartesiye az kaldı

Bu arada meteoroloji bize inatmı yapıyor nedir, hava tahminleri cuma ve cumartesi yağışlı gösteriyor, havalar ısınıyor ama yağışta gösteriyor. Umarım bu yağışlar öbür haftaiçine sarkar.
    ..::.. GO ..::..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Süper olucak bu yaz süper Görünen o ki çok güzel grup sürüşleri yapıcaz Hem ben ehliyeti de almış olucam o zamana aman da aman
    Koray tekrar geçmiş olsun Orhan'ın dediği gibi ihmal etme özellikle antibiyotiğin bitmesi gerekiyor yoksa boşuna almış oluyorsun. Hem cumartesi seni sağlıklı görmek isteriz
    Ride hard or stay at home

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    eyvallah kardeşlerim.. ilaçlar fondip hepsini kullanıcam.. bu arada hava 18 derece ve bulutlu diyor cumartesiye...
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    aman bulutlu olsun sağanak olmadığı sürece bence sorun yok. 18 derecede süper bu arada
    enjoy your ride and enjoy forever

Motosikleti
    tarkan , toplu sürüş kurallarının olduğu linki bulup mt cruiser sayfasına koydum..

HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Koray süper ellerine sağlık ben de bakınıp duruyodum hatta ona bakarken daldım bir sürü sürüş tekniği yazısı okudum arada
    Ride hard or stay at home

Motosikleti
    -
    Evet dostlar toplu sürüş kuralları kesinlikle çok önemli. Eskiden grup sürüşü yapmadan önce bu kadar önemli olduğunu düşünmezdim ama inanın çok gerekli ve herkesin bilmesi gerekiyor. Ona göre gruptaki diğer arkadaşlarınızın nasıl davranacağını kestiriyorsunuz. Özellikle grup sürüşünde birbirini geçmeme kuralı çok önemli yoksa tek başınıza sürmekten daha tehlikeli oluyor. Benim topu topu 2 kere gezi ve grup sürüşü deneyimim oldu ama o bile yetti önemini anlamaya. Yalnız o kadar keyifli oluyor ki, özellikle virajlı yollarda önünüzde virajı dönen arkadaşlarınızı arkadan izlemek insana inanılmaz keyif veriyor

Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    saol koraycım ben topici açtım cousinecruisin gönderdiği linki ekledim açtım şu anda adminde. topic açılınca açılırsa o zaman senin linkide koyacağım ayrıca teşekkürler. ekleyeceğim açılır açılmaz.

Motosikleti
    topicin başlığı nedir tarkan? bide bikaç tane çekici grup sürüşü yapan cruiser görüntüsü koysaydık

Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    'cruiser istanbul buluşma' başlığını koydum. valla iş yerindeyim o yüzden çok resim falan koyamadım aklıma da gelmedi açıkcası. abi aklınıza ne geliyosa yapıştırın koyalım çekici hale kılalım ki güzel olsun. topicte yer belirtmedim çünkü amacım herkezin istediği ortak birşey olması.
    ben çok iyi değilimdir topic filan açmadım hiç bu ilk. sadece motorumu aldığımda işte resim koymuştum o kadar.
    bu konuda beni orda desteklerseniz sevinirim

Motosikleti
    -
    Topic açılsın destek veririz Tarkan merak etme

Motosikleti
    sen merak etme tarkan hep güncelde tutarız biz topicini.. resilerde ekleriz.. bi açılsın..

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Şu topicin linkini eklesene, bir de geleceğim gelmeyeceğim anketi koy Bu ay şirket içi dışı eğitimler fena yordu beni, hatunla beraber Edirne de iken hava çok güze3ldi, keşke motorla gelseydik dedik; ben şanslıyım sevgilim küçük yaşta babasının motoru ile kaza yapmasına rağmen bana hemen ayak uydurdu. İlk başlarda 50-60 la giderken bile sıkı sıkıya sarılıyordu bana, 70-80-90 derken şimdi 160 la giderken bile tutunmuyor

Motosikleti
    draggy sanırım topic hazır ama onay bekliyor..

Motosikleti
    hyosung-gv 250
    evet arkadaslar zinciri değiştirdik 2 arada bi derede kaldım did mi alayım yoksa ustanın dediginimi taktırayım diye bende aksamuzeri 5 gibi hemen ustanın yanına uctum anlattım durumu did iyi diyolar dedim napayım felan oda iyidir tamm da bu zincir markasını yarış mootorlarındada kullanıyorum iyi marka dedi gosterdi hakkaten japon malı bu arada rengi altın sarısı gibi degil on dişlinin ordaki kapagı bir actık şok oldum resmen cöpluge donmus dedim bune oda yolda ne varsa toplamıs diye dalga gecti neyse taktık zinciri 15 dk surdu yaklasık olarak bu arada zincir orjinaline gore daha kalın bakınca anlıyorsun saglamlıgını neyse taktıktan sonra 1 2 tur nasıl dedi ve yaglamadıgı halde nerdeyse hiç ses yoktu icim rahatladı resmen cunku eski zincirden gelen ses beni deli ediyordu ve başaladı tavsiyelere

* asla gazyagı kullanma dedi cunku gaz yagı oring zincirlerde bulunan keçelere zarar verir dedi normal zincir olsa kullan ama asla oring de kullanma dedi
    *asla zinciri yıkamamı söyledi yıkamada keçelere zarar veriyormus bunun yerine temizlerken herkesin bildigi gibi parca temizleme spreyleri balata vesayire bu tarz seyler ile temiz dedi
    *son olarakta hangi marka zincir yagını kullanayım diye sordum ben castrol kullandıgımı soyledim oda onun yerine repsol kullan dedi bunun sebebide sıkınca şeffaf bişe olması ve zincire yapısmasından dolayı orda gosterdi cidden seffaf bişey yada paran varsa würth mü ne varmıs onu kullan dedi

zincirin maliyeti bana usta bide tanıdık cıktı izmirliymiş aslen oda işçilik dahil 100 ytl mal oldu tabe usta sakın kimseye soleme dedi zinciri normalde 130 dan asagıya vermiyormus gerçi ben size yetiştirdim ama neyse bodrumda olmadıgınız icin sorun degil bu arada arka dişliyi sordum daha yeni oldugunu soyledi değiştirmeyen gerek yok dedi birde repsol yag aldım 20 ytl ye şimdi mutluyum camıda taktırdımmı ohhh

Motosikleti
    venom hayırlı olsun çiçek gibi olmuş maşallah.. güle güle ve nice kilometrelerde kullan inşallah.. çok ta maliyetli değilmiş.. sonuçta hassas bir parçası.. ihmale gelmez.. için rahat kullanırsın..

Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    daha topic açılmadı bekliyorum açılır açılmaz linki koyarım buraya

Motosikleti
    abi niye gecikti bu kadar anlamadım.. ben topici açtığımda hemen çıktı sayfaya.. acaba duyurular olunca farklımı oluyorki..

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı venom35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaslar zinciri değiştirdik 2 arada bi derede kaldım did mi alayım yoksa ustanın dediginimi taktırayım diye bende aksamuzeri 5 gibi hemen ustanın yanına uctum anlattım durumu did iyi diyolar dedim napayım felan oda iyidir tamm da bu zincir markasını yarış mootorlarındada kullanıyorum iyi marka dedi gosterdi hakkaten japon malı bu arada rengi altın sarısı gibi degil on dişlinin ordaki kapagı bir actık şok oldum resmen cöpluge donmus dedim bune oda yolda ne varsa toplamıs diye dalga gecti neyse taktık zinciri 15 dk surdu yaklasık olarak bu arada zincir orjinaline gore daha kalın bakınca anlıyorsun saglamlıgını neyse taktıktan sonra 1 2 tur nasıl dedi ve yaglamadıgı halde nerdeyse hiç ses yoktu icim rahatladı resmen cunku eski zincirden gelen ses beni deli ediyordu ve başaladı tavsiyelere

* asla gazyagı kullanma dedi cunku gaz yagı oring zincirlerde bulunan keçelere zarar verir dedi normal zincir olsa kullan ama asla oring de kullanma dedi
    *asla zinciri yıkamamı söyledi yıkamada keçelere zarar veriyormus bunun yerine temizlerken herkesin bildigi gibi parca temizleme spreyleri balata vesayire bu tarz seyler ile temiz dedi
    *son olarakta hangi marka zincir yagını kullanayım diye sordum ben castrol kullandıgımı soyledim oda onun yerine repsol kullan dedi bunun sebebide sıkınca şeffaf bişe olması ve zincire yapısmasından dolayı orda gosterdi cidden seffaf bişey yada paran varsa würth mü ne varmıs onu kullan dedi

zincirin maliyeti bana usta bide tanıdık cıktı izmirliymiş aslen oda işçilik dahil 100 ytl mal oldu tabe usta sakın kimseye soleme dedi zinciri normalde 130 dan asagıya vermiyormus gerçi ben size yetiştirdim ama neyse bodrumda olmadıgınız icin sorun degil bu arada arka dişliyi sordum daha yeni oldugunu soyledi değiştirmeyen gerek yok dedi birde repsol yag aldım 20 ytl ye şimdi mutluyum camıda taktırdımmı ohhh
    Merhaba arkadaşlar ben de istanbuldan gv250 kullanıcısıyım. Bildiğim kadarıyla zincir tek başına değiştirilmiyor dişli takımı ile birlikde değiştiriliyor, çünkü zincir gibi dişli takımı da aşınıyor. Venom acaba sadece zinciri mi değiştirdin yoksa dişliler ile birlikde mi o fiyata yaptı usta. Burda 160 tl falan istemişti servis, zincir ve ön arka dişliye.
    gv 250nin sanırım en kalitesiz parçası zinciri 300 km de bir bollaşıyor germek gerekiyor. Benim ki öyle.

Motosikleti
    mrCoopan hoşgeldin.. bildiğiim kadarıyla sadece zincir değişti venomun.. cumartesi buluşma var gelebilirsen bekleriz.. bide ben aldıktan sonra baktırdım zincire iyi dedi usta ama zincirin bollaştığını kendiniz nasıl anlıyorsunuz ve bol zincirin ne tip sorunlara yol açtığını anlatabilirmisiniz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler