Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sertac332 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250
    merhaba hyosung gv250 almaya karar verdim fakat sıfır yada çok düşük kilometreli alıcak bütçem yok 30000-50000 km arası motorlar sorun yaşatır mı bir sorunları var mı cevaplar mısınız alınabilir mi bu kilometredeki motosikletler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Nc700x
    Merhabalar,

GV250 alacağım, ancak kronik sorunları var mıdır, iki kişi uzun yolda sakin sürüşle sıkıntı çıkarır mı? Bilgi verebilir misiniz?

Levent Bey, bu konuda bilgilerinizi paylaşabilirseniz sevinirim, ayrıca ayaklık müşürü denen şey nedir, herkes çok sorun çıkardığından, hatta yolda kaldığından bahsedenler bile var.

Teşekkürler...

lobomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı sorgut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

GV250 alacağım, ancak kronik sorunları var mıdır, iki kişi uzun yolda sakin sürüşle sıkıntı çıkarır mı? Bilgi verebilir misiniz?

Levent Bey, bu konuda bilgilerinizi paylaşabilirseniz sevinirim, ayrıca ayaklık müşürü denen şey nedir, herkes çok sorun çıkardığından, hatta yolda kaldığından bahsedenler bile var.

Teşekkürler...
    Ayak müşürü: Ayağın içe bakan yönünde bulunan yaylı kontak anahtarıdır. güvenlik amaçlı bir çok motorda bulunur. GV 250'de ayak açıkken motor marş alır, 1. vitese taktığınızda motor stop eder. yani ayağı açık unutup sola virajda kazaya sebebiyet olmasın diye bir güvenlik anahtarı. Motoru durdurdunuz. Kill stopa basmadan yani motor daha çalışır vaziyette ayağı açarsanız motor stop eder. Yolda giderken neden bu müşürden dolayı motor stop eder? Çünkü motoru yıkamadan veya nemli yerlerde bırakmadan dolayı içerisinde paslanma ya da müşür içerisine biriken toz kalıntılarından temassızlık oluşur. Bir gün yolda giderken müşürde oluşan temassızlıktan dolayı takkk stop eder. Her yıkamadan sonra bu müşürün içine WD40 sıkarsanız sıkıntıyı engellemiş olursunuz. Yani aslında ne kadar bakım o kadar güvenli sürüşler demek bence...

Motosikleti
    hysong gv 250
    arkadaşlar gv 250 kendisi buji degişimi yapan varmı varsa benimle paylaşırsa sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

bilindiği üzere bizim motorların buji piposu bulunmuyor yurtdışından spariş veremiyoruz paypal kapandı istanbul da motopit diye bir yerde gözüküyor tanesine 87 lira istiyorlar bende burdaki paylaşımlardan gördüğüm ngk SD05F 5K kodlu buji piposunu ve yine CR9E buji aldım inşallah uyar

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

iki yıldır kullanıyorum uzun yolda yaptım samsun öyle çok sıkıntılı bir motor degil acizane kendi tecrübelerime dayanarak söylemem gerekirse yanlız alacağınız motoru almadan motopark cengiz ustaya bir göster derim sıkıntılı bir motor değilse ufak şeyler haricinde buji piposu gibi sıkıntı çıkartmadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

GV 250 İÇİN ÖN FREN BALATA KODUN BİLEN VARMI ACABA FA086 DİYE BİR ŞEY VAR AMA 2004-2007 UYUMLU FİLAN YAZIYOR

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı seyit ahmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar gv 250 kendisi buji degişimi yapan varmı varsa benimle paylaşırsa sevinirim. CR9E buji aldım inşallah uyar
    Arka bujiyi değiştirmek için depoyu, ön bujiyi değiştirmek için radyatörü sökmeniz gerekiyor. Radyatörü tamamen sökmeyin. Bağlantı cıvatalarını söküp az ileri almanız yeterli.
    CR9E sıcak buji oluyor ne anlama geldiğini bilmiyorum. Standart olanı CR8E dir. CR9E yi ben taktım ama sanki vuruntulu çalışıyor gibi geldi. Sonra CR8E bulup tekrar değiştirmiştim.

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Alıntı sorgut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Teşekkürler...
    iki tane gv eskittin hala anlamadıysan kısaca söyleyim;yanına yagmurluk(ama mutlaka),yedek sigorta,şempanze şarabı alırsan yaz-kış istediğin yere gidersin bence
    sakin sürüş konusunu pek bilmiyorum genelde ya acelem oluyor ya da cok üşümüş oluyorum.
    ayaklık müşürünü çok da şeetmemek lazım,iptal edersin biter yani bulut gibi birşey o sanırsam
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

Motosikleti
    Honda Nc700x
    Yahu her şey güzel de, şu varış noktasına 25 km kala yağmura yakalanmak ne oluyor anlayamadım gitti Ne zaman yağmurlukları almadan yola çıksam kesin yağmur yağıyor, mevsim hiç fark etmiyor..

Biraz geyik yapayım ne zamandır girmiyordum siteye, şaka bir yana güzel makinedir GV250

Herkese güvenli, yağmura yakalanmadan güzel sürüşler dilerim...

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı Arenli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka bujiyi değiştirmek için depoyu, ön bujiyi değiştirmek için radyatörü sökmeniz gerekiyor. Radyatörü tamamen sökmeyin. Bağlantı cıvatalarını söküp az ileri almanız yeterli.
    CR9E sıcak buji oluyor ne anlama geldiğini bilmiyorum. Standart olanı CR8E dir. CR9E yi ben taktım ama sanki vuruntulu çalışıyor gibi geldi. Sonra CR8E bulup tekrar değiştirmiştim.
    CR9 sıcak değil, soğuk bujidir. CR'den sonraki sayı ne kadar yüksekse buji sıcaklığının dayanma ısısı yüksek olur. buji kataloklarındaki sıcaklık değerleri motorun hangi sıcaklığında bujinin kendini temizleyeceğini gösterir. CR7 sıcak buji, CR8 normal, CR9 soğuk buji. Vuruntunun buji ile alakası olduğunu düşünmüyorum. Eğer sıcak havalarda (yaşadığınız yer sıcaklığı yüksekse)CR9 idealdir. GV250 8-süpap olduğu için harareti yüksek motor. bunun için ben ankarada hep CR9 kullanıyorum. Hem buji uzun ömürlü oluyor. Sabahları ise ilk marşta alıyor.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    arkadaşlar gv 250 kendisi buji degişimi yapan varmı varsa benimle paylaşırsa sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

bilindiği üzere bizim motorların buji piposu bulunmuyor yurtdışından spariş veremiyoruz paypal kapandı istanbul da motopit diye bir yerde gözüküyor tanesine 87 lira istiyorlar bende burdaki paylaşımlardan gördüğüm ngk SD05F 5K kodlu buji piposunu ve yine CR9E buji aldım inşallah uyar

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

iki yıldır kullanıyorum uzun yolda yaptım samsun öyle çok sıkıntılı bir motor degil acizane kendi tecrübelerime dayanarak söylemem gerekirse yanlız alacağınız motoru almadan motopark cengiz ustaya bir göster derim sıkıntılı bir motor değilse ufak şeyler haricinde buji piposu gibi sıkıntı çıkartmadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

GV 250 İÇİN ÖN FREN BALATA KODUN BİLEN VARMI ACABA FA086 DİYE BİR ŞEY VAR AMA 2004-2007 UYUMLU FİLAN YAZIYOR
    NGK'nın buji piposu orjinalinden daha iyi. sıkıntısız kullanırsın.

Motosikleti
    Honda Nc700x
    Levent,

Bu ara bunlara sardım abi, sidecar olarak çok iyi değil mi? Mini Ural

Uzun yolculuklarda takacaksın yanına, basıp gideceksin..

Thracian, kdiner, ssates ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    hysong gv 250
    Gv 250 ön balata kodunu bilen varmı yada nerede bulacağız

Motosikleti
    NC 700 X
    Gv 250 ön balata kodunu bilen varmı yada nerede bulacağız
    http://www.hyosungsource.com/index.p...oducts_id=1718
    https://www.aliexpress.com/promotion...promotion.html

Motosikleti
    hysong gv 250
    Arkadaşlar mıtorumda yine sıkıntı var usta hız sensörü bozuk diyor daha önce başına gelen varmı yardımcı olun lütfen

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:57 ----------

Motor rölantide stop ediyor boğuluyor aniden hızlanıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:59 ----------

[QUOTE][/Idle Speed Control Sensor Hyosung GT250 GT250R GV250 EFI models

motoDummy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Gv250 almayı planlıyorum. Öncesinde 20-25 dk.lık bir test sürüşü yapmak istiyorum. Ücret karşılığında bu konuda yardımcı olabilecek biri varmı acaba? İletişim bilgilerimi paylaşabilirim.

Motosikleti
    hysong gv 250
    Ücrete gerek yok ümraniyedeyim buyur gel

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok hocam bizimki gibi değil bunun sistemi çok daha farkli,yine de teşekkürler sagolasin

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

Arkadaşlar bilgisi olan varsa paylasirsaniz sevinirim
    levent amartisörün altında dibinde alyanlı bir somun göreceksin onu açacaklsın ancak boşa dönerse uzuncA BİR M8 ROT ÇUBUGUNA kontra somun veya somunu puntala borunun içinden dönen parçayı somunu tutuyorsun söküyorsun veya monte ederkende sıkıyorsun ancak takarken aleminyum veya bakır contayı ihmal etme birde yagı doldururken içeride eski yag kalmasın en son cc sine dikkat etsende tam dik tutarken aynı seviyede olmalarına özen gösterki farklı yag seviyeleri farklı sertlik iyi olmaz.çıkan yaylarıda manuelde oldugu ölçüdemi kantrol et mümkünse biraz aç nede olsa basılıyor.kolay gelsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

anlıyamadıysan ve ya anlatamadıysam arayabilirsin bende hazır cubuk var yakındaysan uyarsa emanet alabilirsin 5322124353

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    levent amartisörün altında dibinde alyanlı bir somun göreceksin onu açacaklsın ancak boşa dönerse uzuncA BİR M8 ROT ÇUBUGUNA kontra somun veya somunu puntala borunun içinden dönen parçayı somunu tutuyorsun söküyorsun veya monte ederkende sıkıyorsun ancak takarken aleminyum veya bakır contayı ihmal etme birde yagı doldururken içeride eski yag kalmasın en son cc sine dikkat etsende tam dik tutarken aynı seviyede olmalarına özen gösterki farklı yag seviyeleri farklı sertlik iyi olmaz.çıkan yaylarıda manuelde oldugu ölçüdemi kantrol et mümkünse biraz aç nede olsa basılıyor.kolay gelsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

anlıyamadıysan ve ya anlatamadıysam arayabilirsin bende hazır cubuk var yakındaysan uyarsa emanet alabilirsin 5322124353
    Evet uzun bir çubuk sokup sabitleyince açıldı cıvatalar.tesekkurler
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

motoDummy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler, mesaj kutusuna bakarmisiniz @seyit ahmet

Motosikleti
    hysong gv 250
    arkadaşlar gv 250 37940HR8600 kodlu selenoıd sensörünün bozulduğunu söyledi usta bende gv 250 nin internetten katologuna baktım bu parçayı bulamadım motopit in sayfasında var 153 tl diyorlar 25-30 iş gününde teslim diyorlar merkezyedek parça 180 tl diyor bana yardımcı olabilecek varmı

Motosikleti
    Hyosung GV250
    arkadaşlar gv 250 37940HR8600 kodlu selenoıd sensörünün bozulduğunu söyledi usta bende gv 250 nin internetten katologuna baktım bu parçayı bulamadım motopit in sayfasında var 153 tl diyorlar 25-30 iş gününde teslim diyorlar merkezyedek parça 180 tl diyor bana yardımcı olabilecek varmı
    nasıl bir yardım istiyorsunuz? hangisinden alayım diyorsanız motopit hyosungsource.com'dan getirtme ihtimali var. o yüzden teslim süresi uzun. merkezyedek ise pahalı bence. bir de alttaki linkten temin edebilirsiniz. bu siteye mesaj atın. şöyle deyin: Türkiye'de Paypal sisteminin maliye tarafından kapatıldığını yedek parça temininde mağdur olduğumuzu, bu ürünün aliexpress.com sitesinde satış açmanızı rica ederiz. gibi...
    site:
    http://koreanbikeparts.com/index.php...t250r-efi.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler