Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung Gv250
    Alıntı ozanatahan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepinize merhaba, sabah motoru çalıştırdım yaklaşık 30 dk lık bir mesafe gidiyorum, ilk 15 dk sorunsuz çalışıyordu her şey ancak sonrasında yakıt aldım yaklaşık 10 dk sonra motor rölantide stop etmeye başladı. Devri yüksek tuta tuta eve geldim ama gazı kestiğim her an motor stop ediyor acaba sıkıntı aldığım yakıt ile mi alakalıdır yoksa başka bir problem mi vardır
    hocam aynı sorun 1 haftadır bende de var, motor tek silindire düşüyordur.. birde çok zorlayınca bujiler yanıyor haberin olsun.. aklı başında işinin ehli birini bulursan mutlaka bana da haber ver..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    hyosung gv 250
    Uzun bir aradan sonra herkese merhaba. Yaz ayları özel sektör iş güç derken ancak zaman ayırabildim. Son kaldığım yer motorun zırt pırt stop etmesiydi. 4.44 motora teslim ettik. Sorun konjektörmüş. Hazır usta eli değmişken yağ, yağ filtresi falan tüm bakımlarını da yaptırdım. Onun üzerine 1000 km sürdüm motoru maşallah bir sorunu yok

Alıntı ozanatahan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepinize merhaba, sabah motoru çalıştırdım yaklaşık 30 dk lık bir mesafe gidiyorum, ilk 15 dk sorunsuz çalışıyordu her şey ancak sonrasında yakıt aldım yaklaşık 10 dk sonra motor rölantide stop etmeye başladı. Devri yüksek tuta tuta eve geldim ama gazı kestiğim her an motor stop ediyor acaba sıkıntı aldığım yakıt ile mi alakalıdır yoksa başka bir problem mi vardır
    Aynı şeyi bende yaşadım. bir süre sorunsuz gidiyordum. Sonra eğer durdurursam motoru stop ediyodu. Tekrar vurdurmam gerekiyordu. Büyük ihtimalle elektriksel. Daha önceki sayfaları okuduysanız zaten bir çok kere aynı sorunu yaşayan farklı kişiler olduğunu görebilirsiniz. Yanlış bilgi vermek istemem ama benim anladığım özet geçmek gerekirse kablolarda bir şasi problemi yoksa elektrik elemanları üç ana başlıkta toplanıyor. Statör ( motor dönme gücüyle ( veya hızıyla )) elektrik enerjisi üretiyor, konjektör statörün ürettiği elektrik enerjisini sabit akıma çevirip motoru çalıştırıyor veya aküyü dolduruyor, akü de elektrik stok durumunu idare ediyor. Bu üç elemandan biri arızalı. Umarım düzgün bir usta bulup bir an önce sorunu halledersin.

lobomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    konjektör arızasını basit 2 yöntem ile kendiniz test edebilirsiniz.
    1. yöntem: Karanlıkta uzun farları yakınız. gaz verdiğinizde ışıkta dalgalanma varsa,
    2. yöntem (daha garantilisi): Dijital multimetrenin Volt ayarında ile akünün artı-eksi uçlarına tutturulur. normalde 12,5-13 volt arası göstermesi gerekir (akünün voltajı). motor çalıştırılır, 4000-5000 devire kadar gaz verilir. bu devirlerde voltmetredeki voltaj 13,5-14,5 arası değeri gösteriyorsa konjektör sağlamdır. değer yükselmiyor veya aksine düşüyorsa arızalıdır.

ölçme işlemini kendiniz yapmak istemezseniz, bir elektrikçi veya akücüye gidip ölçtürebilirsiniz. onlarda akü-konjektör ölçümü için tuhaf bir alet bulunur (dijital ölçü aleti, el yapımı

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

Alıntı büyüke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun bir aradan sonra herkese merhaba. Yaz ayları özel sektör iş güç derken ancak zaman ayırabildim. Son kaldığım yer motorun zırt pırt stop etmesiydi. 4.44 motora teslim ettik. Sorun konjektörmüş. Hazır usta eli değmişken yağ, yağ filtresi falan tüm bakımlarını da yaptırdım. Onun üzerine 1000 km sürdüm motoru maşallah bir sorunu yok

Aynı şeyi bende yaşadım. bir süre sorunsuz gidiyordum. Sonra eğer durdurursam motoru stop ediyodu. Tekrar vurdurmam gerekiyordu. Büyük ihtimalle elektriksel. Daha önceki sayfaları okuduysanız zaten bir çok kere aynı sorunu yaşayan farklı kişiler olduğunu görebilirsiniz. Yanlış bilgi vermek istemem ama benim anladığım özet geçmek gerekirse kablolarda bir şasi problemi yoksa elektrik elemanları üç ana başlıkta toplanıyor. Statör ( motor dönme gücüyle ( veya hızıyla )) elektrik enerjisi üretiyor, konjektör statörün ürettiği elektrik enerjisini sabit akıma çevirip motoru çalıştırıyor veya aküyü dolduruyor, akü de elektrik stok durumunu idare ediyor. Bu üç elemandan biri arızalı. Umarım düzgün bir usta bulup bir an önce sorunu halledersin.
    Eğer motor stop edip çalışmıyor veya marşa bastığınızda cırrrrrr diye kısık bir ses geliyorsa akü mefta... bunun nedeni motorda kısa devre (şasi) veya konjektör arızasından dolayı aküyü bitirmesi. çünkü konjektör aküyü şarj edemez ise konjektörün ilk arıza gününde aküde bulunan volt ile bir süre motor hareket eder, ilk stop etmede bir daha çalışmaz. akü tamamen boşaldığında ise motor çalışmaz. çünkü aküden elektrik geçip devreyi tamamlaması gerekir. aman diyim bu motorları vurdurarak çalıştırmaya uğraşmayınız. benzin pompasından, bujiye ve beyine kadar arıza verip büyük sorunlara yol açabilir. en sağlıklısı, çalışmıyorsa motoru orada bırakıp gelebilcek usta bulmak veya güvenli nakliyeye yükleyip servisin yolunu tutmak. Benden söylemesi... "ozanatahan"ın motoru her stop ettiğinde marş alıyorsa bence büyük ihtimal konjektör sağlam. yine de ölçtürmekte yarar var çünkü aküyü tam şarj edemiyor olabilir. sorun bence ateşleme sisteminde gibi...daha detaylı bilgi verilirse daha iyi yardımcı olunabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

Alıntı kst_shn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam aynı sorun 1 haftadır bende de var, motor tek silindire düşüyordur.. birde çok zorlayınca bujiler yanıyor haberin olsun.. aklı başında işinin ehli birini bulursan mutlaka bana da haber ver..
    nasıl zorlayınca bujiler yanıyor? bir de bujilerin yandığını nasıl anlıyorsunuz? anlatır mısınız?
    polo34 bunu beğendi.

Merhaba,

http://www.akusepeti.com/HYOSUNG,LA_...l#labels=249-2

Şu sitede akü modelleri var ancak gv 250 için 8amp demiş. Forumda bir yerde 9 amperden aşağısı tavsiye edilmiyordu. Kafam karıştı. Hangisini tavsiye edersiniz?

Motosikleti
    Hyosung GV250
    8A düşük olur. far ampulünüze bakınız. 55-60W yazıyorsa en az 12A almanızda fayda var. motorun standardında bazılarında 12A bazılarında 14A akü çıkıyor. benim karaşimşekte 14A akü çıktı
    büyüke ve parduscu bunu beğendiler.

Motosikleti
    hyosung gv 250
    Alıntı lobomoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8A düşük olur. far ampulünüze bakınız. 55-60W yazıyorsa en az 12A almanızda fayda var. motorun standardında bazılarında 12A bazılarında 14A akü çıkıyor. benim karaşimşekte 14A akü çıktı
    kesinlikle katılıyorum . Bende 8 amper aldım. gündüz kullandığın takdirde sorun olmuyor. Fakat gece olduğunda yani farları yakmak zorunda kaldığında farın parlaklığı bariz şekilde düşüyor. Veya far açıkken kontak almakta zorlanıyor. Yine lobomoto nun dediği gibi durumu test ettim. farı yakmadığım takdirde akünün kutup başlarında 12,5 volt üstünde ölçüyorum avometreyle. Fakat farları yakarsam 12 volta düşüyor. Tabi haliyle farın parlaklığı düşüyor. En kısa sürede aküyü değiştirmek lazım.
    parduscu bunu beğendi.

Selamlar arkadaşlar. gv250 lere tel jant takılabiliyormu acaba?

Diğerlerinin yüksekliği farklı, acaba uyarmı? Ya da ideal akü boyutu nedir acaba bizim motorun? Ya da tavsiye ettiğiniz model/marka hangisi?

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı parduscu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diğerlerinin yüksekliği farklı, acaba uyarmı? Ya da ideal akü boyutu nedir acaba bizim motorun? Ya da tavsiye ettiğiniz model/marka hangisi?
    Bence aküyü sökebiliyorsanız tam ölçülerine göre akü almakta fayda var. yüksekliğin fazla etkili olmayacağını (yükseklikler kurtarır) fakat yan boyutlarının daha önemli olduğunu düşünüyorum. çünkü yan boyutları küçük olursa akü yuvasına tam oturmayacağı için çukurlarda takur tukur ses yapacaktır. büyük olursa da zaten yuvaya sığmayacaktır. marka olarak da Yuasa tavsiye edebilirim. yalnız üretim tarihine bakmayı unutmayın. çünkü bunlar kuru akü. çok eski aküler çabuk tükeniyor
    parduscu bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı siyahus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maslakta Atatürk oto sanayide 2. kısımdaydı sanırım motobakkal var ben oradan NGK SD05F-R (R kırmızı olan , r yoksa siyah olan) buji piposunu 20 tlden 2 ay önce aldım. Şimdi siyahı 20 kırmızı 30 tl gözüküyo nette. https://www.motobakkal.com/buji-pipolari
    Bahsettiğiniz pipo GV 250 ile uyumlu mu acaba? Siz daha önce denediniz mi? Teşekkürler

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı Mahonyyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğiniz pipo GV 250 ile uyumlu mu acaba? Siz daha önce denediniz mi? Teşekkürler
    şu an benim motorda kullanımda. sıkıntı yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:22 ----------

şu an benim motorda kullanımda. sıkıntı yok.
    yalnız şuna dikkat edin! eski piponuzu sakın atmayın. NGK'nin buji tarafındaki lastik korumayı orjinal piponuzdaki lastik ile değiştireceksiniz. çünkü NGK piposunun buji lastiği biraz geniş olduğu için motor bloğuna girmiyor. lastikleri çıkarırken yırtmamaya dikkat ediniz. pipo çapları aynı olduğu için tam oturuyor. buji kablosundan geçen (motor kapak lastiği, L şeklinde olan lastik) lastiği de kabloya (kabloyu tükürükleyin kayganlaşır) geçirmeyi de unutmayın. yoksa yağmurlu havalarda bujinin içine su kaçabiir. yapamaszasın veya üşenirseniz getirin motoru ben takarım.

Motosikleti
    Hyosung Gv250
    nasıl zorlayınca bujiler yanıyor? bir de bujilerin yandığını nasıl anlıyorsunuz? anlatır mısınız?

hocam bujileri söküp baktım, baş kısımlar yanmıştı (benzin deposunun altındaki buji).. ustaya gittiğimizde de bujilerin çalışmadığını gördük yenisi ile değiştirdik o sorun çözüldü..

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı kst_shn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bujileri söküp baktım, baş kısımlar yanmıştı (benzin deposunun altındaki buji).. ustaya gittiğimizde de bujilerin çalışmadığını gördük yenisi ile değiştirdik o sorun çözüldü..
    baş kısımları derken? porseleninde renk değişiminden mi yoksa elektrotlu tırnak tarafından mı bahsediyorsunuz?
    peki ustanıza sordunuz mu? bujiler neden yanar diye?
    buji modeli nedir?

e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Merhaba arkadaslar, ılandakı motor hakkında yorum yapabilirmisiniz, ederi nedir eksiği geidği vs.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-orjinal-extrali-gv250-indirimde-takasa-acik-327684313/detay

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı e_trkuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar, ılandakı motor hakkında yorum yapabilirmisiniz, ederi nedir eksiği geidği vs.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-orjinal-extrali-gv250-indirimde-takasa-acik-327684313/detay
    adam abartı bir fiyat yazmamış malum motosiklet fiyatları aldı başını gidiyor. eğer motorunda ciddi bir sorun yoksa 300-500 bir pazarlık yapabilirsin. kabul eder veya etmez onu bilemem ama fiyat normal gibi.

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Selamlar.
    Amortisör kecesi degistirmek istiyorum ama keçeleri sökemedim,tarif ederseniz sevinirim

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar.
    Amortisör kecesi degistirmek istiyorum ama keçeleri sökemedim,tarif ederseniz sevinirim
    dostum, amortisör keçesi değişimi uzun ve meşagatli bir iş. ayrıca ikisinin ayarını aynı tutturmak daha zor. içine koyulan yağın numarası ve CC'si bile önemli. bence ustasına bırakmakta fayda var. sürüş açısından tehlikeli olabilir.

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    dostum, amortisör keçesi değişimi uzun ve meşagatli bir iş. ayrıca ikisinin ayarını aynı tutturmak daha zor. içine koyulan yağın numarası ve CC'si bile önemli. bence ustasına bırakmakta fayda var. sürüş açısından tehlikeli olabilir.
    Patron ufak tefek işler geliyor elimizden az da olsa,takildigimiz yerleri de sizin gibi bilenlere sorup öğreniyoruz,bahsettiginiz ayrıntıları da service manual yardımıyla kolayca hallediyoruz.yalniz 'ustaya götür' olayı dışında bir bilginiz varsa paylasirsaniz sevinirim,amortisorun içini boşaltım,kecenin segmanlarini da çıkardım ama alttan kovana giren vidaları çıkartamadım sanirim o yüzden kovan ve boru ayrılmadı.
    Yardımcı olursanız sevinirim,tesekkurler

Motosikleti
    Hyosung GV250
    amortisör ile ilgili bakım veya tamirim hiç olmadığı için yanlış bilgi paylaşmak istemedim. alttaki video yardımcı olur umarım.
    https://www.youtube.com/watch?v=ovzpJH54j-U

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    amortisör ile ilgili bakım veya tamirim hiç olmadığı için yanlış bilgi paylaşmak istemedim. alttaki video yardımcı olur umarım.
    https://www.youtube.com/watch?v=ovzpJH54j-U
    Yok hocam bizimki gibi değil bunun sistemi çok daha farkli,yine de teşekkürler sagolasin

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

Arkadaşlar bilgisi olan varsa paylasirsaniz sevinirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler