Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Nedir bu köpeklerden cektiğimiz*

Motovento
    REKLAM ALANI
    denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı EFSANE98_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koptum karnıma ağrılar girdi be abii tebrikler vala resmen gözümde canlandın:D
    Arkadaş,

Biz moturcularda köpüş hikayesi bitermi

Buraki77 kardeşimle beraber ailecek bir gezi düzenledik, mangallı falan. Gittiğimiz yer herkeslerin bilmediği ve yollarından hele hiç motorların geçmediği bir kasbaydı. Eksik kalan bir iki malzemeyi almak üzere merkeze inmeye kalktık. Köy yolunun tam ortasında yatan bir Devasa Köpüşü göremedik, ve son anda kıvırarak yanından geçip gittik. Burak akardeşime dedim, amman dikkat o köpek bizi orada bekleyecek. Daha önce bizim gibi tiplerle karşılaşmadığı için boş bulunmuştu, bu sefer hazır olacak
    Aynen dediğim gibi oldu, virajlı yollarda tırmanırken dönüşte, köpüşü ben 500 metre öteden gördüm, aynı pozisyonda yerde yatıyordu. Sonra virajlar gereği gözden kaçırdık. Ammaaa ne zamanki onun hegomonik alanına vardık, bu namıssız aralardan Harararararar diye bizi daklamaz mı Hazırlıklı olduğumuz halde yine bıraktık paçalardan Burakinin motur CBF 250, yaptı kıvırma manevrasını kaçtı önden basarak, bende 250 FES scooter, ya Allaaahh dedim üzerine doğru sürdüm (Asla köpüşü ezmek falan değildi amacım elbette, sadece başka şansım kalmamıştı) ve şunu anladım kii, köpüşler, delirmedikleri sürece asla kendilerini tekerleklerin altına atmıyorlar

Dönüşte arkamızda hanımlar var ve pikniği sağ sağlim bitirme kararındayız. Köpüşü yine 2-3 önceki virajda yolun ortasında yatarken gördüm. Köpeğin hegemonik alanına girmeden motorları stop ettik ve yokuş aşağı yaklaşık 50 km hız ile salladık. Bu namıssız, bizim motor gürültüsü ile geleceğimizden o kadar emindi kiii, tam oradan geçerken Haarararar.. diye atraksiyona geçti amaaa, bir baktıki sessiz sakin ve ona gülen insanların sessiz binitleri gelp gidiyor Sanırım, kasabadki eşeklerden çok alışkın olduğu bir manzara ki durdu kaldı Sonra bir hata yapmış olabileceğini düşünmüş olamlı ki, bizim geldiğimiz istikamete, ''Ülen bunlar değil ama arkadan gelenleeerrr...'' diye Harahararararar diye kaptırdı gitti. Biz sadece kırıldık gülerken, ve bu Domestik heyvanı sevebilmek üzrere park edip, yerlere yattık.
    Kendisi, olan bitenlere anlam veremeyip sonunda sevmemiz üzere yanımıza geldi. En komiği, 10 dakika boyunca sevdiğimiz oynadığımız bu namıssız, tam biz gitmeye hazır marşa bastığımızda, harararar ...diyerek, bizim gelmiş olduğumuz yöne doğru koşması oldu. Bizim gibi dostlara konduramadı heral o motor sesini
    Poturdak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Köpeklerin çoğu dönen tekere değil de, motor sesine içgüdüsel olarak tepki duyuyorlar. Sanırım bu ses onların tehdit frekansına denk geliyor, ya da kendilerine meydan okunduğunu sanmalarına yol açıyor. Köpeklerin bu kötü huylarının bilinçli olmadığını, karşı koyamadıkları içgüdüsel bir tepki olduğunu farketmek onlara daha anlayışlı yaklaşmamızı sağlayabilir. Araba ya da motorla yakınından geçtiğinizde çılgına dönen köpek, bisikletle geçtiğinizde sakin sakin yerinde oturmaya devam edecektir. Hatta kendisini okşamanıza bile izin verecektir.

Köpeklerce kovalanma sorununu, özellikle kuryelik yaptığım dönem, ben de çok fazla yaşadım. Genelde işime yarayan çözümü size de önerebilirim. Köpeği henüz yanına varmadan/havlamaya başlamadan farkettiyseniz hızınızı azaltın, gazı kesin ve debriyaj basılı halde köpeğin yanından geçin. Motorun sesi kesilmiş olacağı için büyük olasılıkla köpek size aldırmayacaktır bile. Köpekleri sevdiğim için, tam yanından geçerken ben bir yandan da "naber fıstık" vb. köpeğe laf atıyorum; şaşkın şaşkın bakıyor.

Yokuş yukarı çıkarken debriyaja basma olanağınız olmayacağı için köpeğin davranışına göre hareket edin derim. Motora doğru iyice sokuluyorsa ısırma riski vardır. Motoru durdurup biraz uzaklaşmasını bekleyin, gitmiyor ve dostça yaklaşımınızdan hiç oralı olmuyorsa-mecburen- kovalayın.

Bir de anılarımdan birini anlatayım-malum, motorcuların köpek anıları bitmez -. Sürekli gitmek durumunda olduğum bir sokakta habire bana havlayıp motoru kovalayan iki köpek vardı. Sokağa son gittiğimde birisini biraz okşadım, yanımda poğaça vardı ondan verdim. Motoru tekrar çalıştırıp yola koyulduğumda öbür köpek herzamanki gibi havlayıp beni kovalamaya başladı. Bir baktım bizimki beni korumak için onunla motor arasına girmiş koşturuyor, bir yandan da saldırgan olmayan bir tonda diğer köpeğe havlıyordu. Adeta, bu da bizim dostumuz niye havlıyorsun der gibiydi.

Murat2100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 RR
    Alıntı dragstar. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeminle söylüyorum cidden bu yöntemden tırsmayan köpek görmedim rot,pitbull,kangal sayısını hatırlayamayacağım kadar köpeği bu şekilde yendim şaka veya espiri yapmıyorum hem canları yanmıyo hemde ölmüyolar motorun sesini duyunca dört nala tabiriyle nasıl topukluyolar...ben bunu yaya geçtiğim güzergahlarda rasladığım köpeklerede yapıyorum...

mesela mahallede bakkal hüseyin adında biri vardı kırma bir kangalı vardı zincirli yanlız zincir çok uzun kadırıma kadar çıkıyo bir keresinde bana denk geldi öyle bir korktumki anlatamam gece yatamadım mübalasız aklım başımdan gitti resmenulan dedim bende mehmet sem senin gediğine bir taş koyaruım dedim ertesi günü işten izin aldım sırf bu mevzu için 10/15 kadar pilastik kaplı karton değil pilastik torpil olmalı...nese torpilleri aldım karşı kaldırıma geçtim hoşştt diye barınca direk fırladı nasıl zincire asılıyo beni yicek açık olsa...torpillerin 7 tanesini bir arada bağladım fitilleri burdum ateşledim köpeğin kulübesine doğru attım köpeğin arkasına kendi o sırada bana saldırmakla meşguldüsalakkkk torpiller gümlemeye başlayınca hayvan aklını kaçırdı resmen ben gülme kırızine yakalandım o sıra...

ertesi günü...

işten geliyorum bu sefer torpilsizilk önce zincir sesi duydum koşaracasına geldi ses durdum hemen beni görünce oda hemen durdu göz gözeyiz dın dırı dın dırı dın dırı dın dırdınsaldırsammı saldırmasam mı gibielimi yavaşca cebime sokdum çakmağı çıkardım birkere çaktım köpeğin önü baba dönükkken nezaman arkasını döndü nezaman yuvasına girdi göremedim köpeğin çıkardığı ses aynen şuu ayynkkk aiiykkk...

olay böle oldu...yok yere yatıcan yok ellerini uzatıcan falan filan siz bunu bir kangala yaptığınız an direk boynunuza sarılacaktır pitbull direk kolarınıza saldıracaktır rot direk çullanır neresi olursa olsun...hayatınızın sonu olur...

iyi günler
    Wallaha O Kangalı Bilemem Ama İstersEN Gel Bi İzmire Benim rottweiler dENİYelim :D BakalıM kaçıcakmı Yada Senmi Kaçıcaksın :D
    Seni Sevdimde Ne Oldu Efes Ve Turkcell Zengin Oldu

Motosikleti
    Honda 1300s
    Şu resimdeki roadfigther bizim yazlıktaki komşunun roadfigther'nın yanında kedi gibi kalıyor. Adamın köpeği sülasiyle arasını açtı kardeşini yiyodu davalık oldu kardeşiyle hala tutyor. Yazlık yolunda 4 tane villa var toprak yol hala. Motorla çıkmak zor oluyor. Motorla geçerken zor olmuyorda bisikletle geçerken nefesimi tutar geçiyorum bahçenin yanından. Ya bağçeden atlarsa diye. :D

Motosikleti
    elbet birgün cbr600rr ama önce cbf 150 xD
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş,

Biz moturcularda köpüş hikayesi bitermi

Buraki77 kardeşimle beraber ailecek bir gezi düzenledik, mangallı falan. Gittiğimiz yer herkeslerin bilmediği ve yollarından hele hiç motorların geçmediği bir kasbaydı. Eksik kalan bir iki malzemeyi almak üzere merkeze inmeye kalktık. Köy yolunun tam ortasında yatan bir Devasa Köpüşü göremedik, ve son anda kıvırarak yanından geçip gittik. Burak akardeşime dedim, amman dikkat o köpek bizi orada bekleyecek. Daha önce bizim gibi tiplerle karşılaşmadığı için boş bulunmuştu, bu sefer hazır olacak
    Aynen dediğim gibi oldu, virajlı yollarda tırmanırken dönüşte, köpüşü ben 500 metre öteden gördüm, aynı pozisyonda yerde yatıyordu. Sonra virajlar gereği gözden kaçırdık. Ammaaa ne zamanki onun hegomonik alanına vardık, bu namıssız aralardan Harararararar diye bizi daklamaz mı Hazırlıklı olduğumuz halde yine bıraktık paçalardan Burakinin motur CBF 250, yaptı kıvırma manevrasını kaçtı önden basarak, bende 250 FES scooter, ya Allaaahh dedim üzerine doğru sürdüm (Asla köpüşü ezmek falan değildi amacım elbette, sadece başka şansım kalmamıştı) ve şunu anladım kii, köpüşler, delirmedikleri sürece asla kendilerini tekerleklerin altına atmıyorlar

Dönüşte arkamızda hanımlar var ve pikniği sağ sağlim bitirme kararındayız. Köpüşü yine 2-3 önceki virajda yolun ortasında yatarken gördüm. Köpeğin hegemonik alanına girmeden motorları stop ettik ve yokuş aşağı yaklaşık 50 km hız ile salladık. Bu namıssız, bizim motor gürültüsü ile geleceğimizden o kadar emindi kiii, tam oradan geçerken Haarararar.. diye atraksiyona geçti amaaa, bir baktıki sessiz sakin ve ona gülen insanların sessiz binitleri gelp gidiyor Sanırım, kasabadki eşeklerden çok alışkın olduğu bir manzara ki durdu kaldı Sonra bir hata yapmış olabileceğini düşünmüş olamlı ki, bizim geldiğimiz istikamete, ''Ülen bunlar değil ama arkadan gelenleeerrr...'' diye Harahararararar diye kaptırdı gitti. Biz sadece kırıldık gülerken, ve bu Domestik heyvanı sevebilmek üzrere park edip, yerlere yattık.
    Kendisi, olan bitenlere anlam veremeyip sonunda sevmemiz üzere yanımıza geldi. En komiği, 10 dakika boyunca sevdiğimiz oynadığımız bu namıssız, tam biz gitmeye hazır marşa bastığımızda, harararar ...diyerek, bizim gelmiş olduğumuz yöne doğru koşması oldu. Bizim gibi dostlara konduramadı heral o motor sesini
    ya vallla bayılıyorum motor anılarına bi motorcuyla karşılıklı sohbet etmeyi acayip isterdm malum konyada motorcu(ss) fazla yok inş 2 3 seneye kadar bende anılarımı anlatmaya başlarım tabi babam fikrini ddeğiştirirse aldırmıyo motor araba alalım araba dio

Motosikleti
    ARTık motorum yok
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun.... allahtan bebeğe çarpmamışsın. boşver, olan paraya olsun. gerçekten de sağduyunuzu tebrik ediyorum. vicdan herşeydir. ya çocuğa çarptığınızda sakat bıraksaydınız?
    Sağol teşekkür ederim.Eminim bütün motorcu arkadaşlarım benim gibi düşünüyorlardır.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı Murat2100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wallaha O Kangalı Bilemem Ama İstersEN Gel Bi İzmire Benim rottweiler dENİYelim :D BakalıM kaçıcakmı Yada Senmi Kaçıcaksın :D

kangal birkerede tırstı...seninkide bir kerede olmasada ikinci kerede delirtirim emin ol günde sabah birde akşam olmak üzere 10 taneden günde 20 torpil iki günde 40 torpil senin köpeği emin ol altına kaçırtır
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı inyez1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedir bu köpeklerden cektiğimiz abi ya bügün onlar yüzünden kaza yaptım.Bu sabah dolapderedn taksime cıkıyordum.pzar vardı pazarın alt sokağından cıkayım sokak baya ıslakyavaş gidiyorum.bi baktım yandan bir köpek fırladı tırsladım ama gne soğuk kanlı davranmaya çalıştım.Ama abi olacak gibi değil ikinci bir köpek bu sefer sağdan cıktı.biri soldan biri sağdan ister istemez reflex gaza bastım.önumde karı koca var bide bebek arabası.gecsem gececem dedim yavaşlayım yavaşladımama bayan önüme doğru geldi ve o ana geldi.fren tam tutmaya çalıştım nafile bende kendimi feda ettim:D cocuk var abi.kamyona kırdım...
    ... Ve sonuc ön camurluk ve sağ ön grenaj kırıldı ama olsundiyorum ya cocuğa carpsaydım?
    geçmişolsun iyi yapmışsın boşver çocuga carpmamışsın iyiki ya köpek aniden motorun üstüne fırlayınca insan bi an panikliyo eger korkup kacim fln dersen yanarsın aldırış etmiyip kullanmaya devam edicen inşallah tekrarı başına gelmes

Motosikleti
    DL 650
    okadar topik okudum bukadar güldümü hatırlamıyorum, iş yerinde millet bana bakıyo bu çocuk neye gülüyo bukadar diye, resmen yarıldım yaaaw.
    Ey Mehmed ! Ahmed-i Muhtar'ın Mucizeleriyle
    Umarım Galip Olur Din Düşmanlarına Devletim "
    F.S.M.HAN

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı dragstar. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kangal birkerede tırstı...seninkide bir kerede olmasada ikinci kerede delirtirim emin ol günde sabah birde akşam olmak üzere 10 taneden günde 20 torpil iki günde 40 torpil senin köpeği emin ol altına kaçırtır
    Katılıyorum , köpeği gözünde kahramanlaştırma kangalın en cesaretli hayvan olduğunu kim söylemiş?
    Arkadaş gidip kavga ederim yada bakışlarımla korkuturum demiyor Torpil veya başka yöntemle korkutmaktan bahsediyor.
    Köpekde "ben sahibimin köpeiyim kmseden korkmam benim babamda psikopattı torpilde neymiş ! " diye bir zihniyete sahip olmadığı için büyük bir tehlike sezdiği an korkacaktır

Motosikleti
    kawasaki zx9r yamaha r1
    Aynı dertten müzdarip biriyim dükkanımın cıkışındaki yolu mesken tutmuş piskopat bi köpek var sabah saatlerinde dükkana gelirken yok beyefendi(heralde kalkamıyo) ama akşam saatlerinde ben dükkandan cıkıp ewe giderken beni kovalamayı mesai edinmiş durum da her akşamı kovalar arkadaş yaa
    [B]hayat gerektiğinden fazla uzun[/B]

Murat2100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 RR
    Alıntı Mell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köpeklerin fırladığını biraz erken farkettiysem yanlarına çok yanaşmamışken yavaşlıyorum.Sonra duruyorum.Onlar da duruyorlar;suçluluk psikolojisi yaşıyormuş gibi boyunlarını öne eğiyorlar ve ben d eonlarla konuşuyorum "çok ayıp yaptığınız,susun bakalım,oturun bakalım,bi daha yapmayın!" deyip sessiz sessiz kayıp gidiyorum
    Zuhahaha Kesin Onlarda Özür Dileriz Abi Tanıyamadık Seni Diyorlardır
    Seni Sevdimde Ne Oldu Efes Ve Turkcell Zengin Oldu

Motosikleti
    ARTık motorum yok
    Alıntı Murat2100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zuhahaha Kesin Onlarda Özür Dileriz Abi Tanıyamadık Seni Diyorlardır
    Ahahahahah koptum yaaa yeminle gözlerim yaşardı yaw gülmekten))
    Artık bence sinirli olanbu topici okusun

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    Köpeklerin fırladığını biraz erken farkettiysem yanlarına çok yanaşmamışken yavaşlıyorum.Sonra duruyorum.Onlar da duruyorlar;suçluluk psikolojisi yaşıyormuş gibi boyunlarını öne eğiyorlar ve ben d eonlarla konuşuyorum "çok ayıp yaptığınız,susun bakalım,oturun bakalım,bi daha yapmayın!" deyip sessiz sessiz kayıp gidiyorum
    bende senin gibi onlar koşmadan ben duruyorum hareket etmiyolar kafalarını çeviriyolar ama daha muhabbete giremedim
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006

hangi dilden konuşuyosunuz yoksa köpekce biliyormusunuz
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

funkyboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş,

Geçmiş olsun, bebeğe, insanlara çarpmadan ve köpekler tarafından paralanmadan atlatmışsın Cana gelmesin de mala gelsin derler. Gerçi mal da canın yongası

Ben daha önce anlatmıştım forumun birinde. Köpeklerden hiç korkmam aksine çok severim namıssız kerataları amaaa, sabahın mahmurluğunda Harrrarara diyerek hiç beklemediğim anda Daklayınca (bizim memleketçe köpek saldırısı demektir...) hakketten ben de bir iki kez az daha kaza yapacaktım. Derken, bir önceki gün Daklanmış olduğumdan Kadıköydeki bir paralel sokaktan ilerlemekteydim. O aynı namıssız nereden buldu beni bilmem, Harararahaha yapmaz mı. Ödüm paçalarıma karıştı, o an ne yaptığımı bilemeden frenleyip anidan durdum ve motoru yan ayağına aldım. Bu dediğim şeyi de sadece saniyenin onda birinde gerçekleştirip, ''Laaaaağğğğnnn'' diyerek köpüşe doğru bir koşturmaya başladım, hayvan benden iki kat bir hjızla ve benim sesimden 10 kat daha fazla bir ''İyyyykkkk'' çekerek kaçtı. Bir anda sokakta köpeksiz ve insanlar bana bakakalmışken kalakaldım Adeta insanların :''Ne bu şiddet bu celal...'' der gibilerdi. rezil olduk deyip ben de kaçtım
    bu çok doğru bir yöntem köpeklerin kovalamalarındaki amaç onların bölgelerini ihlal etmemizdir onlardan kaçınca kendilerini daha kuwetli sanıp kovalamaya calışıyorlar halbuki köpek ten kacacağımıza inip onlara dogru bağırarak recep ivedik gibi koşmak yapılacak en mantıklı şeydir inmeye cesaret edemiyorsanız motoru köpeğe doğru sürerek kornaya basın aynı etkiyi o da yapıyor
    korktuğumuz zaman vucudumuzdan bizim hissedemediğimiz bir koku çıkar köpekler bu kokuyu algılayarak korkan insanı ürkütmek amaclı kovalar motorları ise benim bölgemde ses çıkarma diye kovalar
    bekçi köpekleri için bu yöntem geçerli değildir eğer bir bekçi köpeği tarafından kovalanıyorsanız gazı kökleyin

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Yuvacık barajı tepelerinde dolaşırken bu köpek bana birde böyle poz verdi;

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125+Kanuni Popcorn 90
    tam bir komedi bu köpekler koşsalar benım hızıma yetişebilermi acaba.benım beygırlerımı toplasak gecemezler
    ::gleam::Bugünü dünüme yarınıma değişir giderim
    Zaten bu kafada değil seni, evi bile zor bulurum::cheeeeer::

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    napsın hayvanlar bilmiyolarki.....bende çok tehlike atlattın sol şeritten 120yle giderken fırlamıştı önüme Allah korudu dikkatli olalım!

Motosikleti
    XCİTİNG 250İ
    Alıntı Mustafa ÖZEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun genelde köpekleri gördüğünüzde dursanız onlarda bırakıp kaçar
    kesinlikle doğru.ben denedim baktın geliyor dur sende o zaman bırakıp gidiyor

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler