Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Nedir bu köpeklerden cektiğimiz*

Motovento
    REKLAM ALANI

yaw arkadaşlar aynı sorun bendede var bizim buradada bi bacaksız varki sormayın boyunu yeminle ölçsem 10-15 cm anca gelir bu köpeğin tiki ise benim jantın arasına kafasını sokması hey allahım ne zaman bu kadın bu köpeği dışarı çıkarsa gelip benim tekere yapışıyo salak kafasını jantın arasına sokuyo motor çalışıyoken bu değişmiyo
    geçen gene bakyım dışarıda bu köpek ama bu sefer kafası malum yerde değildi beni görünce gitti gene tekere soktu kafayı,yahu bide gitmiyo arkadaş sahibi olmasa yanında vurcam bi tekme top gibi bişi zaten
    hele bide sahibinin sözleri yokmu allahım deli ediyor beni selma teyze diyorum alırmısın şunu kadının söylediği aynen şu
    ''anıl ne kadar tatlı değilmi seviyo seni abisi seviyo''
    ama geçen abisi dedi ya orada koptum işte baktım bekledim bi 5 dakka felan gitmedi bende çalıştırdım motoru teker dönmeye başladı bu köpeğinde tekerle birlikte kafası kakmaya başladı işte tam o sırada kadın bi bağırdı duuuurr diye mahalle ayağı kalktı
    ama işe yaradı o günden sonra artık tasmalı çıkarıyo köpeği benim motoun yanınada yaklaştırmıyo

işte salak surat bu ama boyuna bakmayın bi havlıyoki aklllara zarar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    caracalstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normalde izmirim tam 35 şimdilik istanbul...
    Motosikleti
    honda cbf 1000fa
    bu köpeklerin atasını eski motorcular mı öptü ewe götürüp anlamadım ki bilmem ne var sankı deliriyolar ya görunce motorluyu kaç defa kaca yaptırıyolardı :S

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125+Kanuni Popcorn 90
    aslında glakson bulundurcan yanında olan varsa denesın bakalım hayvanların uzerındekı etkısını bende olsa hemen yapardım :D
    ::gleam::Bugünü dünüme yarınıma değişir giderim
    Zaten bu kafada değil seni, evi bile zor bulurum::cheeeeer::

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hiçbiriniz köpekten benim önceden korktuğum kadar korkmuyorsunuzdur sizi temin ederim.Sokakta karşıma çıksalar yanımda kim varsa arkasına saklanır öyle giderdim.
    Bu yaz da arkamda artçı varken bir tanesi beni kovalamış, sol tabanımı yiyerek sersemlemişti.Fakat yavaş yavaş bir şeyi öğrendim ki köpeklerden korkmayacaksınız.
    Neden mi?
    Siz motorla 20 km üstü bir hızla giderken bile sizi paçadan yakalamaları mantıken zor.Diyelim yakaladılar.Hayvan sürüklenir bir yere çarpar ve illaki bırakır Benim peşime köpek düşünce hemen yavaşlıyor hatta duruyorum.Bir bakıyorum o da durmuş beni izliyor.Yani diyeceğim o ki bu hayvanlar motorun sesini bişi sanıyorlar peşine düşüyorlar.Hiç korkmayın rahat olun.Çok sıkılırsanız çekin kenara, gidin köpeğin yanına kafasını okşayın.
    Ben ki o kadar çok korkan insan şimdi onlarla dostum.Hakikaten korkulacak bir şey yok.Mazlum bu hayvanlar
    sonuna kadar katılıyorum . Ama bana da bu gece 2 köpek saldırdı sinirlerimi bozdular inip ikisini de dövdüm kaçtılar
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    mıcır bir yolda basamadım da köpek artçımın ayağından kaptı o an gaza biraz basabildim de dişleri sadece sıyırmış.
    20 km hızla ısıyorlar. başıma gelmiş tecrübeye sabittir. hemde mavi scoter de artçının ayakları baya yüksekte kalmasına rağmen
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

redali79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    Arkadaşlar, bir köpekle karşılaştığınızda elinizden geldiğince aldırmadan hareket etmeye çalışın, biliyorum zor birşey. Nedenine gelince, bizler korktuğumuz zaman vücudumuzdan herzamankinden farklı bir terleme mekanizması oluşup, değişik kokuda terleriz, köpekler bu koku farkından bizim korkup korkmadığımızı ayırd edebilirler. bu yüzden o ter kokusu nekadar çok olursa okadar üstümüze gelmeye kalkarlar. suçluluk piskolojisi. tabi aniden önümüze çıkıp havlamaları bile bizi korkutuyor ama bizim yapmamız gereken, bazı arkadaşlarında yazdıgı gibi yavaşlayıp sakince ilerlemek. atalarımız boşa söylememiş:HAVLAYAN KÖPEK ISIRMAZ DİYE. gerçektende havlayan köpeği kızdırmadıkça ısırmaz...

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    şehir köpekleri dediginiz gibi, sizin onlardan kormanız lüzumsuz zira onlar insandan korkuyorlar. fakat köy köpekleri öyle olmayabiliyor. gözü kara çıkabilirler. şehir dışındayken köpeklere fazla bulaşmayın arkadaşlar.

Köpeklerin sizle işi yok it dönen tekere havlar ,bacağınızı da gerekirse yoklar, ister ağır ister yavaş geç yanlarından gene de ısırmaz.

shadow_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    BI KOpege 110 km hız ıle wurdum sadece dızlık korumam yoktu sadece dızlerım kemıklerım cıkana kadar asfalta suruklendım we kendı kemıklerımı gordum o dereceydı cok kotu bı olay we o kopegı bı bulsaydım ayaga kalksaydım oldurcektım
    Rüzğarı_hissSet

Motosikleti
    As200gy
    Merhaba arkadaşlar iyiki de bu topiği hortlatmışsınız,ben de diğer arkadaşların belirrtiği gibi gülmekten katıldım.Özellikle de Dragstar arkadaşıma ;çünkü orjinal(ve bencede uygulanabilir)fikirlerine ve kararlılığına hayran kaldım,kahramanım benim!Ancak motoru ve yaşı konusunda bir bilgi olmadığı için tarzını merak ettim ve bir racer sürücüsü olabileceğini düşündüm,gerçi rumuzundaki drag biraz fikir veriyor ama:Gene de buralara bir ara yolun düşerse kahramanım bizi bu konuda aydınlat lütfen
    Yani,öylesine ciddiye alacaksın ki yaşamayı;
    yetmişinde bile,mesela zeytin dikeceksin....

STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    köpek kovucu sinyal gönderen cihazlar var diye biliyorum tamamen zararsız
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    alemsiniz arkadaşlar şu torpil olayına bittim

bizim okulda restoranların ve spor salonlarının olduğu bir bölüm var ,arkadaşımla her akşam okul çıkışı ordan geçmek zorunda kalıyoruz. ordaki restoranların çalışanları ne veriyolar köpeklere bilmiyorum ama hayvanların genetiği bozulmuş resmen , aslan gibi hepsi bi tek yeleleri yok . gündüz hiç sesleri çıkmıyor ama hava kararınca hareket eden herşey saldırıyorlar . ilk zamanlar çok korkardık ama artık alışkanlık oldu , sıradan bir olay gibi geliyor . hiç ısırılmadık çok şükür , zaten bir ısırıklık hakkımız var , sonra game over : )

Motosikleti
    2006 fazer a
    benimde aram açık bu ara sokak köpekleri ile...

aslında bu köpekler her ne kadar evcil de olsalar yinede genlerinde bi miktar avcılık özelliği taşıyorlar..

dikkat ederseniz tıpkı vahşi doğadaki akrabaları gibi mümkünse ön tekere saldırıyorlarki avlarını daha rahat bi şekilde yere düşürebilsinler..

her köpeğin karakteri farklı olduğu için saldıran köpekten kaçmayarak durma fikrini pek tavsiye etmiyorum..bunu enson 1 ay kadar önce denedim ve bacağımda 4 tane köpek dişi izi hala duruyor:D kaçamayacak bi pozisyondaydım ve köpek geldi ısırdı :D

yine kısa bi süre önce bi köpeğin aniden önüme çıkması sonucu köpeğin üzerinden geçerek ölmesine sebep oldum ama kendimde arcımla birlikte çok önemli bi kaza atlattım..

ben her ne kadar bir hayansever olsam da bu sokak köpeklerinden bi şekilde kurtulmak gerektiğini düşünüyorum..
    [COLOR="Blue"][B]FAZER size asfalt da uzamak dan ve cadde de bakışları üzerinize çekmekden çok daha fazlasını verir:cherry:[/B][/COLOR]

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Ben de bu "köpek gelirse yavaşlayın , hatta durun " önerisine hiç katılmıyorum keza çok riskli. Biraz yavaşlayıp ani gaz açın kafası karışsın falan diyecek olursak ilk seferlerde işe yarıyor. Fakat köpeklerin de zekasını küçümsememek lazım 1-2 seferden sonra uyanıyorlar işe.
    Ben İst/Mecidiyeköy tarafındayım. Profilo alışveriş merkezini çoğunuz bilirsiniz. Buranın 2 yan parelel sokağında bir arkadaşımız var. Kendisi beni görünce (kendimi hatırlatacak kadar sık geçmiyorum yanından herhalde herkese aynı muamele) sokakağın ortasına gidiyor, arabaların arasına yatıp saklanıyor (yada saklandığını sanıyor he he ) benim sokağın ortasına gelmemle birlikte yolun ortasına fırlayıp saldırıyor. İşin kötüsü sokakta hız tuzağı tümsekler var. Bir seferinde ayağımı gidondan daha yukarı kaldırdım bacağımı hedef aldığını gördüğümde. Henüz kendisi ile daha samimi bir anımız olmadı, umarım olmaz da
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

Forumdan Uzaklaştırıldı
    böyle bir köpek karşısında kimsenin yavaşlayacağını yada yere yatacağını veya elini kaldırıp hoşt hoştt diyeceğini sanmıyorum : )

Fakat köpeklerin de zekasını küçümsememek lazım 1-2 seferden sonra uyanıyorlar işe.
    kesinlikle haklısın , çok zekiler . yenişehir belediyesine bazen işimiz düşüyor . bahçelerin olduğu bir yer ve önündeki yol L şeklinde, ordan geçerken köpekler 10-15 metre kadar ilerden size paralel koşuyorlar. insan önce bi düşünüyor allahalla bunlar napıyo gibisinden : ) sonra az ilerden yolu takip ederek döndüğünüz zaman köpeciklerin tam içine düşüyorsunuz . onlar önünüze çıkmak için size paralel koşuyorlar : ) boşuna seviniyorsunuz

Motosikleti
    Honda cbr 600f
    O arkadaş resident evil filminden mi
    Pitbull kırmasına benziyor.

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Haklısın eftelya bu köpeği gördünmü gazı açacaksın ve hemen topuklayacaksın.

O nasıl geliş öyle?

katip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eski çalıştığım okulun lojmanına gidip gelirken özel bir çiftliğin yolla kesiştiği yerde dört-beş kangal vardı ve her oradan geçişim stres yaratırdı üzerimde. Bir gün öyle bir saldırdılar ki kendimi belgeselde geyiğe kamera bağlamışlar, aslanlar kovalıyor o da kaçıyor gibi hissettim. Görüntü aynen buydu.İşin kötü yanı keskin bir viraj olduğundan hızlanamıyordum da. Köpeklerden bir tanesinin nefesini ayak bileğimde hissettiğimi hatırlıyorum. Sonra gidip çiftlik sahibine durumu izah ettim başka bir gün. Çiftliğini korumak isteyebilirsin fakat hayvanları bağla, ya da çit çevir arazine... Ben senin çiftliğine girmedim, devletin yolunda seyrediyordum filan demiştim. Köpekleri bağladı ve bu sorun nüksetmedi yeniden.
    Motorları maviliklere süreceğiz.

Tüm ikitekerler kardeştir, bisikletler dahil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    resimdeki köpeğin cinsi > presa canario <
    şövalye kıyafeti giydirseler yaklaşmam : )

Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahçelerin olduğu bir yer ve önündeki yol L şeklinde, ordan geçerken köpekler 10-15 metre kadar ilerden size paralel koşuyorlar. insan önce bi düşünüyor allahalla bunlar napıyo gibisinden : ) sonra az ilerden yolu takip ederek döndüğünüz zaman köpeciklerin tam içine düşüyorsunuz . onlar önünüze çıkmak için size paralel koşuyorlar : ) boşuna seviniyorsunuz
    Benim yaya olarak başıma geldi buna benzer bir olay. Fulyadan aşağı beşiktaşa arkadaşımla sohbet ederek iniyorduk. Ben yolun sağında o solunda yürüyor. Doğal olarak konuşurken birbirimizin yüzüne bakıyoruz.
    Bir anda gözleri büyüdü "- ÜMİİİİİİİİİİİİT" diye bağırıp koşmaya başladı. Allah Allah ne oluyor ya ? demeye kalmadan sağıma baktım. Fotoğrafdakini pek de aratmayacak bir köpek nasıl koşuyor ama üzerime doğru değil. Çok şaşırdım hem kudurmuş gibi ağzından köpükler fışkırıyor hem felaket koşuyor ama üzerime doğru değil. Çünkü aramızda teller var. Koştuğu yolu takip ettiğimde tellerde bir delik olduğunu fark ettim. Arkadaş direk oraya koşuyor.

Fark eder etmez aynı hızla ben de başladım koşmaya Bir süre parelel koştuk sonra o telden geçmeye çalışırken önüne geçtim. Yokuş aşağı öyle bir kovalama oldu ki diğer arkadaşı geride bıraktık. Arkadaşım köpeği , köpek de beni kovalıyormuş gibi bir görüntü çıktı ortaya. Sonra köpek herhalde " 1 dk ya burada herkesi kovalıyor olması gereken benim " diye düşünmüş olsa gerek. Döndü öbür arkadaşı kovalamaya başladı.

Koştuğumuz güzergahı da bilenler bilir Fulyadan inen dimdik bir yokuş vardır. Bir adım atıyorum öbür adımım 3-4 saniye sonra yere değiyor. Arkadaş Allahtan ekmiş köpeği yolun sonunda buluştuk.

Bizi izleyen bir teyze gelip " O köpek çok sakindir, ne yaptınız köpeğe de sizi böyle kovaladı ! " diye saçma sapan konuşunca tüm hırsımızı teyzeden almak istemiştik (ama almadık)

Bu da böyle bir anımdır

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler