Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Nedir bu köpeklerden cektiğimiz*

Motovento
    REKLAM ALANI
    SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Alıntı agokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eksoz biraz sesliyse korna artı gaz sesi ile tırsıp kaçıyorlar.
    eger rampa yukarı isen debriyajı sıkar ve gaza yüklenirsin . motor yavaslamaya başlar .köpek hala takibi sürdürüyorsa debriyajı dengesizce salarsın ve muhtemelen hayatının en güzel tektekerini yaşarsın bizzat tecrübemle sabittir
    Alıntı halilihsan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben mobyletim ile köpeği ezmemle birlikte ucmam bir oldu :D baya bi sürüklendim yerler cakıldı.
    köpekler darbe alacaklarını anladıklarında kendilerini sıkarlar ve beton engel gibi olurlar.doğal olarak vurma anında çok hasar verir . o yüzden araba veya motosiklet kullanırken ''altı üstü köpek ,en fazla ne hasar vercekki,vurup geçeyim'' demeyin yoksa başınıza masraf açarsınız
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cbr 600rr cbr 1000rr
    çok güzel bir konuya değinmişşin köpeklerden korkmamak lazım korksan bile duracaksın köpek tekerleğin dönmesine sinir olur ben durmam gerektiğini bilmezdim kaçardım 30 sene önce ama artık bi yerden hav sesi duyduğum anda duruyorum dönen cisimleri sevmiyorlar ben 86 yılında o yüzden sıfır java ceylanın plakasıyla birlikte köpeğe bıraktım plakalıktan kapmıştı

merhaba.. bu olay benim başıma çok geliyor...yazları köyde kaldığım için, işe köyden gidip gelirim..ve sürü köpekleri %90 beni pusuya yatıp beklerler ve genelde yavaşladığın zaman korkmadığını anlayıp kaçarlar. ama bi keresinde amcamda motorda böyle bi durumla karşılaşmış ve hemen yavaşlamış ama nafile , nerdeyse motorun üstünden alıyormuş amcamı bi tanesi...

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Ben de bugün bi Tekirdağ yaptım motorla. Köpek değil de kedi atladı önüme benim. Görüyo beni, göz göre göre atlıyor yola. Silivri civarındaydım sanırım, frenledim biraz, korna da çalınca geri çekildi neyseki. Adrenalin fırladı tabi..
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    kolayı var ben daimi geçtiğim güzergahlarda salık vaziyete ve saldırgan köpeklere ilk karşılaştığımda kaçıyorum daha sonra marketlerden bakkallardan teğmin ettiğim salam 5/10torpil alıp geri geliyorum iki tane peş peşe gümlettimmmi bidahaki sefere motor sesi duydummu 7 mahalle öteye kaçıyolar...

yani neymiş TORPİL atmak lazım ortalık biraz filistini andırıyo ama napalım heraman tırsmaktansa
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    daha bugun 2 tane köpek kowaladı,sokak köpekleri pek değil ama şu sahipli köpekler uyuz ediyo bugun 2 tane yaşlı kokoş kadının biri kukır diğeri ne anlamadım salak tipli köpekleri çapraz ateşe aldılar beni önce yawaşladım baktım hala geliyorlar tekmeyi koycaktım ama kadının biri yan komşu =( bende bastım gaza önümde de hız tümseği wardı zıplayıverdim..daha önce kalıcı konutlara çıkıyordum yolda grup halinde köpekler vardı sürekli kovalarlardı bende casus silah tipinde minnacık bi kuru sıkı aldım geldiklerinde şarjorü boşaltıyodum anında araziii =)

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Benim yaptığım genelleme sokak köpekleri için geçerlidir arkadaşlar.Kırsal kesimlerde çoban, kangal, kurt türü köpekler varsa basın geçin oradan.Gerekiyorsa köpeği de altınıza alın ama durmayın
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

YA ormandaysanız

ben köyde yaşıyorum. orman da yavaş yavaş gezinti yaparken.tepe yamacına yapılan yolları bilirsiniz bi yanı yüksektir bi yanı alçak. yüksek olan taraftan.taşın arkasından dev gibi bir çoban köpeği gürleyerek çıktı.yüksekte olduğu için köpek kafamın hizesındaydı. istese boynumdan tutabilecek kadar yakındı. ama ben durdum.kornayı basmam la köpeğin geri dönmesi bir olmuştu. ama bende bembeyaz olmuştum.aslında köpekten korkmam. bi daha o yoldan geçmedim. köpek çoban kangal kırmasıydı. güreşsek beni tuş ederdi.

zaman gebe saat o yüzden sancır.

Motosikleti
    beat gitti geriye ne kaldı şimdi
    ben saldırgan bir köpüş gördüm mü uzun bir şekilde kornaya basarım ve cıglık atarım baya bir işe yarıyor

kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD
    Alıntı sametrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende birkaçdefa kovalandıktan sonra ısırılmak düşmekten daha iyidir deyip durdum ve aslında ısırmak gibi bir niyetleri olmadığını farkettim tabi bu kovalayanlar sokak köpeği ise bu durum geçerli eğer tarla kenarında çoban köpeği felansa düşmek durmaktan daha iiyi olabilir
    düştükten sonra da ısırılma ihtimali var mıdır acep
    O da asi ruh yaşamla ölüm arasında.

En çok direnenler, en çok bilenenlerdir

Motosikleti
    BMW F-650
    Köpekler kadar politik hayvan yoktur. adrenalininiz üst seviyede iken sinirle bir köpeğin üzerine doğru koşun (cidden ona zarar verme kararı ile) bundan korkup kaçmayacak köpek yoktur. Tecrübe ile sabittir.En usta kullanıcılar bile köpek konusunda belli fikire sahip değil bi kısmı dönen ön tekerleğe saldırıyor, bir kısmı doğrudan şoför mahalline..
    bence mümkünse bi biber gazı taşımak gerek. köpek geldimi duracaksınız, saldırmaya yakın durup sıktığınızda kaçar gider. hızla geçiyorsanız zaten, köpek sizi istesdede yakalayamaz. ama yokuş çıkışı üstelik köşe dönüşünde bu hayvana rastlamak pek iyi bir şey değil umarım ööyle olmamıştır.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Köpekler genellikle kendilerini değil, sahiplendiği bölgeyi korumak için saldırırlar. Bu sahibi olan köpekler için geçerlidir. Eğer köpek bir sokak köpeği ise, insan kılığındaki hayvanlardan gördüğü şiddet sonucunda ya saldırganlaşır yada korkak bir tavır sergiler.. Konumuz saldırgan köpekler olduğu için, yapılması gerekenler özetle şöyle olmalıdır;
    Eğer yaya iseniz
    1- Öncelikle korkmayı aklınızdan bile geçirmeyin, sakin kalmaya çalışın.
    2- Hemen yere çökün, onun boyunun seviyesine inin, sizin düşman olmadığınızı anlasın.
    3- Buna rağmen hırlamaya devam ediyorsa elinizi ileri doğru uzatın ama kesinlikle yüksekten değil yerden.
    4- En fazla 3 dakika içinde ya çok iyi arkadaş olursunuz, ya da size pas vermez olay yerinden uzaklaşır, ve sizin oradan geçmenize ömrü boyunca müsaade eder.
    Eğer Motor kullanıyorsanız
    1- Dediğimiz gibi köpekler bölgelerini, sahiplerini korumaya çalışırlar, altınızdaki alet 50 cc olsa bile köpekten daha hızlıdır, bu yüzden önceliğiniz kaçmak olsun.
    2- Köpek genelde sol ya da sağ yanınızdan arkadan öne doğru paralel koşarak sizi takip edecektir, önünüze çıkmadığı sürece gazlamakta fayda var.
    3- Kaçamayacak durumdayiz, yol kapalı, park etmiş araç, yolda oynayan çocuklar vs.vs. gibi durumlarda durun, korkmayın, ve hareketsiz kalın.
    4- En fazla köpek tarafından ısırılacak ve 2-3 gün hastanelerde pansuman olmak, kuduz iğnesi yaptırmak gibi hobileriniz olacaktır. Evet zaman ve para kaybı, ama heba edeceğiniz bir kaç kuruş ve bir kaç gün o köpeğin hayatından değerli değildir, bunu unutmayınız..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

CaBRioLeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    demekki neymiş durup köpeğin gitmesini bekliyoruz(ki ben bunu yapıyorum) yada durup kovuyorsun....
    O KASKI Hemen Kafana Geçir.......

Motosikleti
    YAMAHA TDM 900A
    evet köpekler büyük bir sıkıntı,aynı sorunu bende yaşıyorum,

görev esnasında gereksiz sıkıntı yaratmaya başladılar,sahil de yavaş gittiğimiz için sürekli bizi taciz ediyolardı,

sonunda ekip arkadaşlarından biri dayanamayıp biber gazı sıktı köpeğe o günden sonra bir daha musallat olmadılar aksine bizi görünce kaçmaya başladılar
    [B][COLOR="Red"]MEYDANLARDA GÜMBÜR GÜMBÜR KAVGALAR DÖNER DURUR,OLMUŞUM ÜÇ BEŞ PUŞTUN KATİLİ[/COLOR][/B]

Motosikleti
    ARTık motorum yok
    Alıntı Mustafa ÖZEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun genelde köpekleri gördüğünüzde dursanız onlarda bırakıp kaçar
    sağol abi emin ol bundan sonra kaçmam geri dönüp üstüne yürüyecem saka saka akıllandık abi bu olaydan sonra gazlamak yok.

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Alıntı kevın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düştükten sonra da ısırılma ihtimali var mıdır acep
    köpekler yerde yatana bişi yapmaz diye biliyorum :D
    İki kişinin bindiği motor değildir.

Murat2100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 RR
    Bütün Köpeklere Bagırarak Karşılık Verilebililir Köpek Korkar Kaçar Ama Şu 2 si Hariç Bunlarda Bagırarak Kaçmanızı Tawsiye Ederim Yada Gazlamayı

Biri Benim Besledigim Türden rottweiler

PitBull

Seni Sevdimde Ne Oldu Efes Ve Turkcell Zengin Oldu

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    geçmiş olsun.... allahtan bebeğe çarpmamışsın. boşver, olan paraya olsun. gerçekten de sağduyunuzu tebrik ediyorum. vicdan herşeydir. ya çocuğa çarptığınızda sakat bıraksaydınız?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Rakun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Geçmiş olsun dostum.

Alıntı cmüco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köpekler kaçanı kovalar genellikle,yapılması gereken durup korkmadığını göstermek
    Katılıyorum hızınızı koruyun ve onlar yokmuş gibi davranın.

(sözlüme öğretemedim şunu )
    34 ZK 9442 ER6-F 2006 AKA "Sonic" & 34 RB 1940 Kia Carnival 2002 Nam-ı diğer "Nigga"
    Kartal/İstanbul

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    yahu kardeşim siz benim dediğimi yapsanıza ne bağırması kornası ilkinde kaçıyosun ikincisinde torpillerle geri dönüyon ortalığı filistine çeviriyosun hepsi bukadaryemin ederim işe yarıyo bizzat kendim denedim
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler