Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam aynştayn

Hayal ettiğimden daha temkinliymişsin Kaymadan çok, yerinde terse yatırmak gibi bişey olmuş.

İlk kaymada da, bi olgun karşılama, profesyonellik, kendini atacak yeri çoktan belirlemiş olma ama pes etmeme sezdim. "Aynştayn II" olarak

Bi çekincen yoksa bunu ana sayfaya taşı, ders olarak okutulur bu
    zenon ve seigen bunu beğendiler.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kaza kısmına konu açayım bari, video bir işe yarasın .

Cgty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı-Mavi-Beyaz
    Hocam çek geçmiş olsun , düşeceğinizin farkındaymışssınız gibi bir şey olmuş
    Yalnız grenajlarda bir alamet var , ilginç derecede dayanıklılar .
    Benim sol grenaj da mesela , inatla dayanıyor . Kendisini buradan tebrik ediyorum
    "Sağlığında nice ehli hünerin,bir tutam tuz bile katmaz iken aşına,öldürüp evvel onu açlıktan, sonra bir türbe dikerler başına."

Mytap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800R
    Geçmiş olsun ya içim bi kötü oldu izlerken.
    Yola çıktığında değil vardığında övün ....

0 derecede arabayla dışarı cıkmaya korkuyorum siz nasıl motorla cıkıyorsunuz anlamadım
    Bunla geçmiş olsun neyse artık..

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    helal olsun cagdas.cok sogukkanlısın dusuk suratte olsa gecmıs olsun tekrar. ıcım gıttı ama soyleyeyım.allahtan bısey yok

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Bile bile lades hani, ilk kıçı savurup topladığınız yerde yukardan işaret gelmiş

Aheste aheste ilk viteste ayaklar yere basayazar gideydiniz keşke

Tekrardan geçmiş olsun, bişi yok, devam

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok geçmiş olsun her zaman sabah bende aynılarını yaşıyorum Allah'tan 9 gibi çıkıyorum yola o tam buz olduğu zamanlara denk gelmiyor.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    geçmiş olsun...

Motosikleti
    cbr 250r
    arkadaşlar bugun hava izmirde güzeldi motosikleti çıkarıp turlarken şeytanın dürtmesiyle birden karşıyaka çevre yolu çıktım ilk defa cbr la hız denemesi yaptım. 145 geçemedi motor her iki yönde denedim (gidiş ve dönüş) aslında sadece bornova tarafına gelirken eğimli yol olmasından dolayı 152 gördü.merak ettimde 160-170 gören arkadaşlar özel modifikasyon mu yaptılar?

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı silent_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugun hava izmirde güzeldi motosikleti çıkarıp turlarken şeytanın dürtmesiyle birden karşıyaka çevre yolu çıktım ilk defa cbr la hız denemesi yaptım. 145 geçemedi motor her iki yönde denedim (gidiş ve dönüş) aslında sadece bornova tarafına gelirken eğimli yol olmasından dolayı 152 gördü.merak ettimde 160-170 gören arkadaşlar özel modifikasyon mu yaptılar?
    motorun üstüne iyice yat abi 3-4-5. viteslerde deviri sonuna getirip vites yükselt.Birde yol nasıl ben bilmiyorum benim motorum bazı yollarda 155 de kalırken otobanda 170'de sabitlediğimi biliyorum.yolun durumu rüzgarın esme yönü herşey etkiler yani bir motorun rodaj döneminde çok zorlamamış olmanda etkiler herşeyi saygılarımla

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    ben daha rodajı bitirmedim ve şuana kadar max 120 gördüm, motoru zorlamıyorum daha sonra hızlanmamda bi sorun yaratıcak mı?
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Bu hız olayı galiba rodaj süresi ilede doğrudan orantılı. Eğer sizin motor 145i geçmiyorsa rodajında problem vardır. Ben 85kg olmama rağmen, Cbr250 ile 160 kadar her türlü ortamda zorlanmadan geliyordum. 180i 2 kez gördüm ama her zaman çıkmıyor. Bazı arkadaşların dediği gibi 170e de motor sabitlenebiliyor.
    Motorda modifiye yoktu herşey fabrika çıktısı ancak rodajı çok çok iyi yapıldı.

oguzcelik ve Twin bunu beğendiler.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    dostum motorun kaç kmde birde bakımları ne alemde? 145km hız bana çok az geldi..yoksa tüm cbr250 o hızlarda seyrediyoda herkes sindiremeyip abartıyormu? ben orjinal apache
    ile 130 km yapabiliyorum, dişli değişimi ile 140km yapabilirim.. 250cc nin ne anlamı kaldı ozaman?? rica etsem başka bir zaman tekrar denermisin top speed..
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    BMW F800R
    Hazır rodaj dan da konu açıldı sizlere sormam gereken bir sorum var. Hayırlısıyla 2013 gelsin alacağım bu cbr ı. Fakat aldığım tarih aşağı yukarı Mart ayı gibi olur ve o tarihlerde bir yolculuk yapmam gerek (ki bu motorla olacak ). Uzun yolda motorun rodajı sizce nasıl yapılmalıdır ? En fazla kaç devir / hız görülmelidir ? Anlık ataklar ne sıklıkta yapılmalıdır ? Yolculuk gidiş dönüş 1000 km yi illa geçecek çünkü. ( aklımda bulunduğum şehirdeki bir Honda servise 1000 bakımı yaptırma Plan'ım var ama net değil tabii herşey. )

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı Mytap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hazır rodaj dan da konu açıldı sizlere sormam gereken bir sorum var. Hayırlısıyla 2013 gelsin alacağım bu cbr ı. Fakat aldığım tarih aşağı yukarı Mart ayı gibi olur ve o tarihlerde bir yolculuk yapmam gerek (ki bu motorla olacak ). Uzun yolda motorun rodajı sizce nasıl yapılmalıdır ? En fazla kaç devir / hız görülmelidir ? Anlık ataklar ne sıklıkta yapılmalıdır ? Yolculuk gidiş dönüş 1000 km yi illa geçecek çünkü. ( aklımda bulunduğum şehirdeki bir Honda servise 1000 bakımı yaptırma Plan'ım var ama net değil tabii herşey. )
    500 km yol, rodajdaki bir motor için zulüm olur. daha doğrusu senin için ""bence ilk 300km 4000-5000 deviri geçme. sonra yavaş yavaş 7000 deviri göster. ama 7000 devirde sabit gitme.. sürekli viteslerle oyna..sabit hizda gitmemeye çalış..dönüşte de aynı şeyleri yap ama devir aralığın 5000-8000 olsun. 8000 deviri geçmemeye çalış"" diye tavsiyede bulunabilirim.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    BMW F800R
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 km yol, rodajdaki bir motor için zulüm olur. daha doğrusu senin için ""bence ilk 300km 4000-5000 deviri geçme. sonra yavaş yavaş 7000 deviri göster. ama 7000 devirde sabit gitme.. sürekli viteslerle oyna..sabit hizda gitmemeye çalış..dönüşte de aynı şeyleri yap ama devir aralığın 5000-8000 olsun. 8000 deviri geçmemeye çalış"" diye tavsiyede bulunabilirim.
    Çok teşekkürler ilgin ve cevabın için. Belirttiğim gibi umarım gidiş yolunda 1000 olur da bari (hani birşekilde geçmiş olurum ) yağı falan değiştiririm . Tekrar sağol

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Çok teşekkürler ilgin ve cevabın için. Belirttiğim gibi umarım gidiş yolunda 1000 olur da bari (hani birşekilde geçmiş olurum ) yağı falan değiştiririm . Tekrar sağol
    senin için problem değilse gittiğn yerde değiştir yağını..yani 500km sonra değiştir.. yararı vardır
    TRANSALP XL700

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    ya peki şu motor açma olayı rodaj süresinde mi yapılmalı yoksa rodaj bitince hızlanmalar arttırılıp max. denemeler mi yapılmalı?
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Bence rodajı şehir içinde yapmanda fayda var bütün devirlerde kullanman gerek sabit bi devirde gitmek rodaj için uygun değil. Hangi viteste olursan ol 6 bin deviri geçmeden rodajı tamamlamalısın. Uzun yolda bu şartları uygulayamazsın illa ki hızlı gitmen gerekecek yağ değişimin riskli olacak ilk yağ değişimleri çok önemli.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler