Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam tek kelime ile helal olsun diyorum.. Büyük zahmet ve emek hatcamışsın.. Amaç zaten birşeyleri kendi başımıza yapabilmek.. Tebrik ettim doğrusu..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Alıntı black-man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam 5500-6000 Rpm arasında gelen herkesin eksantrik sesi dediği ses bu mu yoksa?
    yok devirle alakalı değil bu ses çukurlara yada tümseklere sert girdiğinde gelen tıkırtı hani karenajın içinde metal bir parça düşmüşte o ses yapıyor gibi olan (:

Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam tek kelime ile helal olsun diyorum.. Büyük zahmet ve emek hatcamışsın.. Amaç zaten birşeyleri kendi başımıza yapabilmek.. Tebrik ettim doğrusu..
    Eyvalla arkadaşım saolsın benim ustaya verecek 300-400 tl param yok bu sebepten ötürü yapabileceğim işleri üşenmeden yaparım
    Mitoqondri bunu beğendi.
    (:

En güzeli hocam.. Bende aynı şekilde düşünüyorum.. Bu arada eski yağ nasıl olmuş öyle bayağı siyah..
    Birde hocam yağın oranını nasıl hesap ettin neye göre koydun ölçü olarak ?

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    En güzeli hocam.. Bende aynı şekilde düşünüyorum.. Bu arada eski yağ nasıl olmuş öyle bayağı siyah..
    Birde hocam yağın oranını nasıl hesap ettin neye göre koydun ölçü olarak ?
    rengi kırmızımsı içindeki yağ ondan dolayı renki koyu görünüyor ama çok ince bir yağ idi

yağını boşaltmadan ölçüsüne baktım eskisinin ölçüsünde ayarladım yağ miktarını..

yaaw arkadaş adanada CıBıR kullanan yokmu yahu...
    Mitoqondri bunu beğendi.
    (:

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    KJ 0958 buralarda mı

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı qezgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin aramıza Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin. Tekerin yere düz bassın keyifli sürüşler.[COLOR="Silver"]

Teşekkür ederim, Salı akşam teslim aldım, bugün 3. gün ve gayet keyifli

Motosikleti
    Xmax 400
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6882536/detay/

bu hafta izindeyim km yi 18bin yaptım ama hep otoyollarda taş toprak değil işleyen demir paslanmaz

ben ona bakıyorum o bana ama artık yeni sahibi baksın hadi fiyatıda çektim biraz aşağı

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı samet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu hafta izindeyim km yi 18bin yaptım ama hep otoyollarda taş toprak değil işleyen demir paslanmaz

ben ona bakıyorum o bana ama artık yeni sahibi baksın hadi fiyatıda çektim biraz aşağı
    Hayirlisi olsun diyelim hedefte ne var peki ?

Motosikleti
    CBR 250R
    Eyv. Hocam dikkate alıcam.. 1 ayda çok uzun süreymiş.. Ama Türkiye'den 2-3 kat daha ucuz olması bunu karşılıyor..
    Ürünlerin hepsinide aynı satıcıdan alırsak daha mantıklı hareket etmiş olurum diye düşünüyorum.. En azından tek kargo beklemiş olurum.. Saolun cevap için..
    Hocam alacağın ürünler 100 doların altında olsun yoksa gümrüğe takılır bilgin olsun ;)

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Arkadaşlar motora elcik manet ayna alayım diyorum..
    Rizoma tomak aynalar var çok iyi görünüyor..
    Takım olarak sarı renkte alıcam.. Sarıda jant şeridi düşünüyorum.. Motor siyah sizce nasıl olur bir fikir verseniz ?
    Siyah sarı kombini hep hoşuma gitmiştir..

Birde yurt dışından daha ucuza maney elcik ayna bulabilme şansımız var.. Yurt dışı sitelerinden alışveriş yapan arkadaşlar var mı ? Nasıl olur kaç günde gelir gümrüğe takılır mı kargosu ne tutar vs. Bu konuda yardımcı olabilcek arkadaşlar varsa sevinirim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

Hocam keşke cbr125 konu başlığına yazmış olsaydın daha net cevaplar alabilirdin..
    ben varım hocam cbr renklı kısa manet renkli ön cam vs vs elcik ısıtma usb li şarj gibi pek çok ürün aldım evet bazı ürünler çooooook uygun sadece kargo süresi uzun 15-35 gün arası
    Mitoqondri bunu beğendi.

Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben varım hocam cbr renklı kısa manet renkli ön cam vs vs elcik ısıtma usb li şarj gibi pek çok ürün aldım evet bazı ürünler çooooook uygun sadece kargo süresi uzun 15-35 gün arası
    Hocam ben 1 aylık kargo süresinde aldığım ürünü unuturum.. :D
    Bu arada hangi siteleri kullanıyosum ? Güvenilirlik olarak ? Ayrıca aldığın ürünün hiç yanlış geldiği oldu mu ? Öyle bi durumda ne yapabiliriz ? gittigidiyor sahibinden vs. Çok alışveriş yaptım adam İstanbuldan buraya Türkçe konuşarak verdiğim siparişi yanlış gönderebiliyor.. Düşünün elin yabancısıyla bi sorun yaşarmıyız ? O açıdan soruyorum..

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Bugün internetde gördüğüm bişeyi denedim ama içim rahat değil hava flitresinin üsntünde bulunun kapağı aldım aslında çok güzel ses çıkarmaya başladı ama içine bi pislik falan kaçarmı kaçsa bi problem oluşur mu ki ??

bide resim çekmek için aynaları kapatmıştım ve bingo açarken sol ayna kitlendi arkadaşta dur ben hallederim dedi ve vida nın dişlerini yedi bi güzel yarın o vidayı nasıl sökücez..
    ardacik ve Mitoqondri bunu beğendiler.

Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün internetde gördüğüm bişeyi denedim ama içim rahat değil hava flitresinin üsntünde bulunun kapağı aldım http://i.hizliresim.com/onR01Q.jpg aslında çok güzel ses çıkarmaya başladı ama içine bi pislik falan kaçarmı kaçsa bi problem oluşur mu ki ??

bide resim çekmek için aynaları kapatmıştım ve bingo açarken sol ayna kitlendi arkadaşta dur ben hallederim dedi ve vida nın dişlerini yedi bi güzel yarın o vidayı nasıl sökücez..
    Sende zorla motoru bozmak icin ugrasiyosun ya hava filtresi onemli motora hava benzin karisimi icin onemli bir rolu var o kapak kapali kalsin toz girer iceri sonra daha buyuk masraflar cikar en ince gozun gormedigi toz tanelerini tutuyo o filtre ha bole kullanirsan kapak acik halde daha cok toz girer ama filtren cabuk tikanir... ayn icinde ufak bi bez parcasi sok vidanin icine alyan la bi dene bakalim acilir diye umud ediyorum...
    Mitoqondri bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sende zorla motoru bozmak icin ugrasiyosun ya hava filtresi onemli motora hava benzin karisimi icin onemli bir rolu var o kapak kapali kalsin toz girer iceri sonra daha buyuk masraflar cikar en ince gozun gormedigi toz tanelerini tutuyo o filtre ha bole kullanirsan kapak acik halde daha cok toz girer ama filtren cabuk tikanir... ayn icinde ufak bi bez parcasi sok vidanin icine alyan la bi dene bakalim acilir diye umud ediyorum...
    Biraz can sıkıntısı biraz da merak elimde kalmayacağını bilsem motoru indirir bindiririm çin motorlarında çok yaptım ama bunda yemiyo sabah ilk işim kapatmak olucak.. Ayna da nasıl kitlendi anlamadım bakalım uğraşacaz yarın..

Hakan bozarak öğreniyorsun kardeşim en güzelide bu zaten.. Bir defa bozuyorsun 2. Defa o hataya düşmüyorsun.. :D
    Bende yağ değiştereyim diyorum.. Gerçi yağ bakımını yapalı 1000 km olmadı ama değilim yapmak istiyorum..
    Cbr250 yağ filitresini nereden temin edebilirim arkadaşlar.. Birde yağ tapasının açıldıktan sonra herhangi bir tapa puluna ihtiyaç var mı ?
    Yağını kendi değiştiren arladaşlaron önereceği şeyler varsa bilgiye açığım..
    Hava filitresi
    Yağ filitresi
    İpone 10/40 yağ ile değişimi yapmak istiyorum..
    Bu pazar motorla bi uğraşayım..
    Birde artık zincir yağını kullanmicam.. Çok yapışkan ve her yere sıçrıyor.. Elimde yarım litre yağ var motul onu kullanayım diyorum.. Hem önerenler var daha sessiz oluyor diyorlar.. Biraz erken yağlamak gerekiyor diyorlar ama ben her hafta temizleyip yağlıyorum sonuçta bi sıkıntı olmaz sanıyorum..

Birde yağ değişimi yapacak bir arkadaş vardı ipone yağ hakkında bilgi istemiştik ama sanırım yapmadı daha.. Şu forumu bilgi amaçlı daha aktif kullanmak şart.. ;)

Motosikleti
    Hakan bozarak öğreniyorsun kardeşim en güzelide bu zaten.. Bir defa bozuyorsun 2. Defa o hataya düşmüyorsun.. :D
    Bende yağ değiştereyim diyorum.. Gerçi yağ bakımını yapalı 1000 km olmadı ama değilim yapmak istiyorum..
    Cbr250 yağ filitresini nereden temin edebilirim arkadaşlar.. Birde yağ tapasının açıldıktan sonra herhangi bir tapa puluna ihtiyaç var mı ?
    Hava filitresi
    Yağ filitresi
    Birde artık zincir yağını kullanmicam.. Çok yapışkan ve her yere sıçrıyor.. Elimde yarım litre yağ var motul onu kullanayım diyorum.. Hem önerenler var daha sessiz oluyor diyorlar.. Biraz erken yağlamak gerekiyor diyorlar ama ben her hafta temizleyip yağlıyorum sonuçta bi sıkıntı olmaz sanıyorum..

Birde yağ değişimi yapacak bir arkadaş vardı ipone yağ hakkında bilgi istemiştik ama sanırım yapmadı daha.. Şu forumu bilgi amaçlı daha aktif kullanmak şart.. ;)
    Napalım abi böyle daha güzel oluyo söke taka öğreniyoruz bu arada yağ değişimi için fazla bişeye gerek yok tıpayı açmak için 13 lokma yağ flitlersinin olduğu yeri açmak için 8 lokma ve en önemlisi altına bi kilim gibi bişey yatman lazım yağ filitresini ben hondanın kendi yerinden aldım 35 TL dediler 30 Lira bıraktım tamam dediler pula gerek yokmuş yağ flitresinin ordaki contayı sordum onada gerek yok dediler.. yağı castrol aldım başka bulamadım çünkü şu ufak memlekette..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:01 ----------

Abi bide buluşma ayarlayamadık gitti... Eylül ün 10 unda Kocaeli ye gidiyorum okul başlıyacak olmadı ordaki arkadaşlarla buluşma yaparız
    Mitoqondri bunu beğendi.

Hava filitresi
    Yağ filitresi

Ben motoru aldigimda serviste ipone 10 40 yag koydular mart ayiydi soguk havalar sicak havalar derken 4500 km oldu ben gayet memnunum ilk gozlemledigim seyde bi onceki yag neydi bilmiorum ama motor rolantide sabahlari daha cabuk isiniyo ve vites gecileride guzel motrun gidisi bile deismisti oyle diyim kesinlikle memnun kalirsin sende. yag deisimi yapan arkadaslarda var sitede umarim yardimci olur onlar zaten youtube da detayli anlatimlar var

Hakan eyv. Kardeşim tapa pulu vs. olmaması güzel uğraşmayız aramakla..
    Bu arada filitreye çok para vermişsin gibi geldi bana.. 30 lira bile çok.. İnternette kn yağ filitresi bile 20 lira.. Neyse en fazla 10 liralık parça zaten.. Bende dün sanayiye yağ bakmaya gittim.. İpone 10/40 litresi 30 tl 2 litre alıcam.. Bugün gidebilirsem servistende yağ ve hava filitresi alayım diyorum..
    Kesin Antalya'da ki servis köklicektir fiyatı gibime geliyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:49 ----------

Hakan buluşma olayını yapamadık gitti kardeşim.. Kimseler yok zaten..
    Ben Antalya'da kullanan vardır diye facebook hondacbr250 fan sayfasına yazdım.. bakalım belki buradan Antalya içi bir buluşma yapabiliriz..
    O kadar yok satan cbr250'ler nerede anlamıyorum.. İlginç..

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:52 ----------

Ardacık eyv hocam.. bende motul kullandım 1000 km oldu.. Memnunum ancak yinede ipone'yi denemek istiyorum..
    Motor 1850 km oldu.. 2000 gibi değiştiririm..
    Videoları izledim çok yardımcı oluyor..
    Bu arada size kullanılan yağ rs4000 10/40 serisi mi ? Yoksa sadece 10/40 yazan var o mu ?

black-man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Hava filitresi
    Yağ filitresi

O arkadaş ben oluyorum sanırım dün burdaki bayii aradım elimde var dedi netten sipariş etmiyim dediydim neyse akşam gittim almaya rafa bi baktım repsol 10w40 haricinde bu numara yağ yok elinde 15w50 vardı sanırım bende başka yağ bakıyım dedim akşam netten castrol power 1t 10w40 racing buldum fakat onuda burda bulamadım racing serisi 5w40 ve 10w50 buldum hangisini alıyım diye fikir danışmak istedim yada bir hafta daha böyle gezicez ipone alıcaz öneriniz nedir?

Motosikleti
    Xmax 400
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirlisi olsun diyelim hedefte ne var peki ?

hedefte cc küçültmek var. ya motorsuz kalırım yada küçük cc alırım. cbf 150 işimi görecek gibi. çünkü eşimle beraber kullanıyorum topcase felan işimi görür.

yalnız piyasa bitmiş mi ne anlamadım.
    o kadar uygun yazıyorum fiyatı arayan soran yok. yada fiyat uygun diye bir sorun mu olduğunu düşünüyolar cidden anlamıyorum
    illa 10bin mi yazalım :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 18 kullanıcı var. (0 üye ve 18 misafir)

Bu Konudaki Etiketler