Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tuncbilek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R + Honda VFR 800 6th
    Arkadaşlar, bu makine bir harika :D

Şimdi 10 günlük bir geziden geldim. Yaklaşık 2000km yol yaptım.

Baya da yükledim. Arkada yaklaşık 35 40 kilo ağırlık ile,

160-170 sabitle de gittim, 90-100 sabitle de, bu ağırlıklarla hiç bir zaman ortalama yakır değişmedi.

En iyi 3.6lt/100km En kötü 3.8lt/100km benzin yaktı. (6000bin bakımdan yeni çıkmıştı.)

Maksimum hız olarak 182km/h gördüm. Zaten kesiciye girdi. Bunu bir kere otoyolda yaptım bir daha yapmadım.

Ama kırmızı devirlere geldiğnde zaten 170 civarı görüyor.

En güzel şey, bu motorda, şehiriçinde de kıvrak uzun yolda da 600lüklere eşlik edebiliyorum.

5500 ile 7000 devir arası çok konforlu, 7500 9000 devir arası ise çok zevkli :D

Bakıorum bir çok incik boncuk soru var forumda ben görmeyeli,

Arkadaşlar, sürün şu motorları. Gidin, gezin, orası şöyle burası böyle zaman kaybetmeyin yaw.

Cidden yolda alacağınız keyif bambaşka.

Ha şunu da söylemeden edemicem.4 saatten fazla oturunca insanın biraz uyuşması oluyor :D

Ama hemen bi çorba kahve çay molası ve durmadan yola devam

Yaklaşık 3 kere benzin alma ve bir uzun mola (1saat) ile Istanbul Kuşadası 7.5 saatte gittim.

Bu yazdıklarım Blog'umda yazacaklarımın bir özeti, ileride ilgilenen olursa onları da paylaşırım.

Gezi sırasında Barkın Bayoğlunun ailesiyle bile tanıştım. Dehşet zevkli bir iş motosiklet, bir çok arkadaş ve dost edinebiliniyor, yeni kapılar açıyor.

Bu arada Balıkesir Motofest'te de kaldık 2 gün.

Geziden bazı fotolar;

Ve Istanbul'a Döndük

Mitoqondri, OnurTr ve demirutku bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni kasanin farlarini begenmeyen bi ben varim heralde.Cbf600 den vazgectim.Cbr250 r dusunuyorum ama yeni kafayi begenemedim bi turlu?
    Karalı bunu beğendi.

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Zeki abi fazla yok gibi boşluk ama tam da emin değilim olmaz sa ustaya götürüp gösterecem zinciri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:31 ----------

şu elemanı görmüştüm geçen facebook da, Dünya turuna çıkmış arkadaşıyla diğer motor da Hyosung x5 çevirilerden anladığım kadarıyla motorda hiç bi sıkıntı olmamış. Merak eden olursa facebook adresi bu. https://www.facebook.com/daeuhn.ahn
    Mitoqondri ve theplatoon bunu beğendiler.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wolf un depo kac litre ? 12 yse eger 400 km yapio cok iyi bir oran ben cbr i sehir icinde bi depoyla 270 280 km gordum en fazla ama ben hep yuksek devir kullaniyorum makineyi
    14 lt depo var. 500-550 km'yi görüyor. 600 km'yi geçen de var bir depo benzin ile oda sabır taşı çatlamadan sabit 90 kullanabilen insanlar.
    ardacik bunu beğendi.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

zsturkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı koraycbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer 600 f temiz bulamazsam bil ki cbr 250 repsolle burdayım o zaman gerisini sen düşün
    ..........

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:07 ----------

Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Gel ne olursan ol yine gel.." Hz. Mevlana'nın sözüyle karşılık veriyorum kardeşim sana..
    Hayırlısı olsun.. Cbr'dan inip cbr'a mı binicem diyosun sen şimdi ? Hemde repsol..
    İlginç adamsın kardeşim..
    ikinizde gelin hepiniz gelin :D bu sene kaçtı artık seneye ins bulusuruz tekrardan :D ama bu sefer motorlarla :D
    Mitoqondri bunu beğendi.

ootay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arayışta
    2012 model 16200km'de cbr250 icin 8300TL'ye anlastik gibi motora baktiricaz haftaya bu siskin yaz fiyatlari icinde fena degil gibi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:55 ----------

Alıntı serseric adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni kasanin farlarini begenmeyen bi ben varim heralde.Cbf600 den vazgectim.Cbr250 r dusunuyorum ama yeni kafayi begenemedim bi turlu?
    Yok hocam bende begenmiyorum biraz cakma geliyor gozume. Zaten genel olarak ben tek fari daha cok begenirim suzuki veya cbr650f tarzi hosuma gider.

CanKarsiyaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ8Naked
    Merhabalar dostlar sanayi işi stomp grip olduğu için görüntü tırtıklı değil tank pad gibi 50 parçasi 50 liraydi...
    şeffaflar biraz hava yaptı renk karışımı oldu geçmiyor ona çözüm yokmuş araştırdım çizilmesinden önemli değil ilerde orjinalini aliriz napalım görünler bunlar

sertacr8888 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    Hayret grupda motor ile ilgili sorunların muhabbeti azalmış Honda bu ya yolda bırakmaz arıza çıkartmaz. yıllarca yağını koy temizliğini yap kullan. servis ile aranızda hiç bağ olmuyor. nerde oldugunu bile unutuyorsunuz servisin

Kaç litre yaktığınıda artık hesaplamayın nolur yaa :D evet 100 km de yanlış bir hesap veya bir karışıklık yapmadıysam 6 litre yaktım o benim. lakin hızımda 280 km boyunca otoban boyunca hiç 160 altına düşürmemeye çalıştım. topcase ve sırt çantam oldugu halde..

sadece şu var bu motora egzoz taktıgında biraz tork düşüşü yaşıyor onu kesin olarak biiyorum artık. orjinal egzozdan şaşmayın derim hepinize. ufak virajda bile debriyaj tokatlamadan yanlaması kaçnılmaz motor. daha ne istiyorsunuz

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bugün itibariyle kağıt üzerinde aranıza katılmış bulunuyorum, hafta içide tescil sonrası aktif olarak katılmış olurum inşallah

motorcu adam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Alıntı CanKarsiyaka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar dostlar sanayi işi stomp grip olduğu için görüntü tırtıklı değil tank pad gibi 50 parçasi 50 liraydi...
    şeffaflar biraz hava yaptı renk karışımı oldu geçmiyor ona çözüm yokmuş araştırdım çizilmesinden önemli değil ilerde orjinalini aliriz napalım görünler bunlar

http://i.hizliresim.com/Bod879.jpg
    http://i.hizliresim.com/q9DEZD.jpg
    Usta nerde yaptirdin? Bide memnunmusun daha rahat sikabiliyomusun benzin deposunu?

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 saat önce az kalsın yolla sevişiyodum.. belediyenin sorumsuz(!!) çalışanları yeni yapılan yolda rögar kapaklarını açmak için kazı yapmışlar ve çıkan asfalt kalıntılarını yanlarına saçmışlar bi güzel!! yolda sola doğru hafif viraj var tam ortada kocaman bi kalıntı son anda fark etmeme rağmen üstünden geçtim zor toparladım ardından durup polisi aradım olayı anlattım zabıta yı ara dedi kapattı zabıtayı aradım telefonu acmadılar tekrar polisi aradım yapacak birşey yok dedi kapattı 10 dk falan bekledikden sonra polis geliyodu durdurup konuştuk bilgi verdiler ve yarım saat sonra belediye görevlisi arkadaşlar ve zabıta geldi temizlediler yolu. Sordum adamlara neden almadınız burda bıraktınız diye unuttuk diye cevap verdiler utanmadan !! Bakalım daha neler görecez...
    Burası Türkiye herşeye unuttuk,görmedik,bilmiyoruz,başkasını ara diye cevaplar alınan memleket. Benim anlamadığım dava açılsa da birşey olmayışı daha ne olsun illa birinin kanala düşmesi,araçla uçması mı lazım!

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:42 ----------

Alıntı Ankara_CBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar, motoru aldığım ilk günden beri foruma üye olmayı planlıyordum, üye olmak şimdiye nasipmiş. Tabi bu arada 10.000 km'den fazla CBR 250R tecrübem oldu ve birçok kere uzun yol yaptım. Size CBR'ımın bir fotosunu gönderiyorum.
    http://s28.postimg.org/59kfu1w4t/WP_20140604_003.jpg
    resim gönder
    Hoşgeldin aramıza kazasız belasız sürüşler nasip etsin Geriden geliyorum okumaya :D

CanKarsiyaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ8Naked
    Alıntı motorcu adam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta nerde yaptirdin? Bide memnunmusun daha rahat sikabiliyomusun benzin deposunu?
    Dostum merhaba internetten 50 parçasını 30 tlye satın aldım, fakat kullanmak daha nasip olmadı 1 haftadır ısıtıp mahallede gezip geri koyuyorum çünkü izmir karşıyakadakı trafik subede RUHSAT bitmis şansımıza işte pazartesi günü plaka ve ruhsatı cıkartıcam ondan sonra tekrar söylerim ama üstüne oturdugumda ayaklarım yapışıyor gayet güven verici geliyor.Bu arada kendim yapıştırdım.
    Honda CBR250R (2014) Tri color kullanıcısı.

http://instagram.com/canhepkasar

mertcancbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yakın bir zamanda umarım aranıza katılacağım, epey kullanıcısı varmış sevindirici oldu bu.Whatsapp grubu da olsa çok iyi olurmuş.

ExTReMe34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Tornado200
    Mrblar foruma yeni katildim motorumu degistirip cbr250r a gecmeyi dusunuyorm
    Aklima takilan tek soru bunun kmsi tam dogru gosteriyor mu yani çoğu çinli motorlarda ve hyosung gt250r deki gibi bi oynama var mi yani normalde ibre 170 gösterirken gprs ile ölçüldugunde gercek hizinin 150km oldugunu gördüm
    Yani kisacasi bu motoru daha önce hiç gprsten ölçen oldu mu veya gösterdigi km dogrumudur

Motosikleti
    Arayışta
    Gencler 2012 model 17bin km'de 8300tl motor temizse fiyat iyi midir ?

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ootay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oldukça iyidir.
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ExTReMe34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrblar foruma yeni katildim motorumu degistirip cbr250r a gecmeyi dusunuyorm
    Aklima takilan tek soru bunun kmsi tam dogru gosteriyor mu yani çoğu çinli motorlarda ve hyosung gt250r deki gibi bi oynama var mi yani normalde ibre 170 gösterirken gprs ile ölçüldugunde gercek hizinin 150km oldugunu gördüm
    Yani kisacasi bu motoru daha önce hiç gprsten ölçen oldu mu veya gösterdigi km dogrumudur
    Ben gps den kontrol ettim %5 fazla gosteriyo ama bu butun motosikletlerde boyle cok takilma bu konuya bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:09 ----------

Alıntı ootay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence gayet uygun bedava

Motosikleti
    Arayışta
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben gps den kontrol ettim %5 fazla gosteriyo ama bu butun motosikletlerde boyle cok takilma bu konuya bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:09 ----------

Bence gayet uygun bedava
    Kilometresini 17bin'de olmasi beni dusunduren

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    2012 model 17binde 8300 ise al benim motorda aynısı 9a veririm gel :D

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Millet altin elbiseli adamin partisine kimler geliyoo?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler