Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam 10/40 ipone yağ buldum ben.. 1 lt 30 tl..
    Yalnız yağ filitresi bulamadım.. Hava filitresinide buldum.. Yan sanayisi tabiki 20 tl dedi..
    Bu arada Antalya Ataberk Honda'yı aradım.. 32.5 tl dedi yağ filitresine size kolay gelsin dedim kapattım.. Ataberk'i zaten sevmiyorum servis olarak 32.5 lira 10 liralık filitreye fiyat çekiyorlar..
    En olmadı hepsini internetten alıcam artık.. ;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    black-man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam 10/40 ipone yağ buldum ben.. 1 lt 30 tl..
    Yalnız yağ filitresi bulamadım.. Hava filitresinide buldum.. Yan sanayisi tabiki 20 tl dedi..
    Bu arada Antalya Ataberk Honda'yı aradım.. 32.5 tl dedi yağ filitresine size kolay gelsin dedim kapattım.. Ataberk'i zaten sevmiyorum servis olarak 32.5 lira 10 liralık filitreye fiyat çekiyorlar..
    En olmadı hepsini internetten alıcam artık.. ;)
    Yağı iyi bulmuşsun birazdan çıkıp sanayideki yağcıları dolanacağım bakalım denk gelirim inş. burada dün filtreyi sordum 23 tl dediler hava filtresini yaz başı almıştım 30 tl idi sanırsam
    Mitoqondri bunu beğendi.

Hocam kafaya koydum o ipone motora konacak.. :D
    En güzeli internetten sipariş etmek hocam..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

Arkadaşlar motor yağının raf ömrü var mıdır ? Ağzı açılmış olan yağı 2 ayda tüketin diyorlar ama, kapalı sıfır paket yağın üzerinde üretim tarihi vs. göremedim ben.. Son kullanma tarihide yok.. Bilgisi olan var mı ?

zsturkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Napalım abi böyle daha güzel oluyo söke taka öğreniyoruz bu arada yağ değişimi için fazla bişeye gerek yok tıpayı açmak için 13 lokma yağ flitlersinin olduğu yeri açmak için 8 lokma ve en önemlisi altına bi kilim gibi bişey yatman lazım yağ filitresini ben hondanın kendi yerinden aldım 35 TL dediler 30 Lira bıraktım tamam dediler pula gerek yokmuş yağ flitresinin ordaki contayı sordum onada gerek yok dediler.. yağı castrol aldım başka bulamadım çünkü şu ufak memlekette..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:01 ----------

Abi bide buluşma ayarlayamadık gitti... Eylül ün 10 unda Kocaeli ye gidiyorum okul başlıyacak olmadı ordaki arkadaşlarla buluşma yaparız
    Hakan; bizim burda honda serviste orjinal yağ filtresi 17 tl :D bu fiyatlar standart olmuyormu yaa

Zeki; hakanın dediği gibi 13 ve 8 lokma bide karter vidası icin 12 lokma lazım ve altına leğen :D bn motul 5100 10w40 koydum 2000 km de bir değiştiriyorum yagını castrolden dha iyi geldi bna vites gecişleri rahatladı biraz ipone kullanınca yorum atarsın yine

Birde kardeşim bin artık şu motora yahuu bi pazarın var zaten gez ondada motora bakım mı yapıcan :D

Gereken cevap telefon yoluyla verilmiştir Samet kardeşime.. :D

Bu arada yağı internet üzerinden satın aldım.. Ispartada kawasaki bayisinden Aydın motor..
    Saolsun çok ilgililer.. Tel numarası mevcut.. Yağ için yardımcı oluyorlar.. Ücretsiz kargosu var..
    Cbr250 yağ filitresi de aldım 20 tl gibi bi fiyat.. Sanıyorum pazartesi elimde olur..
    Ayrıca yağlar 2014 üretim olduğunu söyledi.. Gelincede kontrol edersin dedi.. Bilginiz olsun arkadaşlar..

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Motorumu alalı 14 ay oldu, anca 100-150 km binebildim özel sebeplerden...
    Oysa ne hayallerle almıştım...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Alıntı zsturkmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakan; bizim burda honda serviste orjinal yağ filtresi 17 tl :D bu fiyatlar standart olmuyormu yaa

Zeki; hakanın dediği gibi 13 ve 8 lokma bide karter vidası icin 12 lokma lazım ve altına leğen :D bn motul 5100 10w40 koydum 2000 km de bir değiştiriyorum yagını castrolden dha iyi geldi bna vites gecişleri rahatladı biraz ipone kullanınca yorum atarsın yine

Birde kardeşim bin artık şu motora yahuu bi pazarın var zaten gez ondada motora bakım mı yapıcan :D
    demekki değil abi ilden ile fark ediyo veya da kime ne denk gelirse hesabı verdik artık zaten bi daha adımımı atmam İzmit de Honda Haldız a yaptıracam

Motosikleti
    CBR 250R
    Bugün motorla ilk düşüş gerçekleşti. Park halinde sanırım elim motoru hafifçe itti fakat anlamadım motor bir anda ayaklığın tersine yattı ayna ve elciğin yanında çizikler oluştu :( Birde egzozda ufak çizik var.

Bu arada depoyu fulledim.2.66lt yaktırdım 100km'de [IMG][/IMG]

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Arkadaşlar merhaba. Biz bir kaç arkadaş buluşacağız, oturup çay muhabbet sohbet zaman geçireceğiz. Avrupa yakasından katılmak isteyen arkadaşlar olursa benimle iletişime geçerse konuşur haberleşiriz.

rgnkr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Merhaba arkadaşlar.

En fazla 20 km hızla motoru sağa yatırdım. Şükür ki bende bir şey yok. Motorun yürüründe de bir şey yok fakat direksiyonu düz tuttuğumda teker biraz sola bakıyor. Elcik bağlantı noktalarının sağ tarafındaki yerinden kaymıştı darbe ile, vidasını gevşetip yerine getirdim (aşağıda temsili görsel var) fakat tekerin sola bakması hala pek düzelmiş değil.

Görselde kırmızı yuvarlak içindeki yer bağlantısı ileri kaymıştı, düzeldi.

Başka ne sebebi olabilir, neyden kaynaklanabilir ve tahmini masrafım ne olur?

Teşekkürler.

Amortisör bir miktar dönebildiği için böyle ayarsızlığa sebep olabiliyor. 20 ile düşüşte yamulan parça olduğunu sanmıyorum, dediğim sebeptendir.

Serviste mesnetten biraz gevşetip, ön çamurluk, tekerlek ve farı hizalayıp düzeltebiliyor.

Motosikleti
    KZGN
    Merhaba arkadaşlar,
    Bir konuda fikrinize ihtiyacim var cbr250r da yeri bulunan fakat kendisi bulunmayan 4lü flaşör tuşunun devresi varmidir içeride biryerde yoksa sadece fabrikada plastik kalıp bir tane olduğu için midir? Ki Yüksek modellerde mevcut.
    Eger daha önce bu konu gündeme geldi ise beni o başlığa kanalize edebilir misiniz?
    Teşekkürler.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı kahve adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Bir konuda fikrinize ihtiyacim var cbr250r da yeri bulunan fakat kendisi bulunmayan 4lü flaşör tuşunun devresi varmidir içeride biryerde yoksa sadece fabrikada plastik kalıp bir tane olduğu için midir? Ki Yüksek modellerde mevcut.
    Eger daha önce bu konu gündeme geldi ise beni o başlığa kanalize edebilir misiniz?
    Teşekkürler.
    ben cbr forumun komple okumuş biri olarak sinyallerin 4 aynı anda park lambası gibi yanacak şekilde yapan hatırlıyorum ama ,flaşör şeklinde yapan hatırlamıyorum

bu arada 13500 liralık motora 4 lü flaşör ve vites göstergesi koymayan hondayı ve soichiroyu bu vesileyle rahmetle anıyorum

benim 1700 liralık mondialde ikiside vardı
    fearlesboyy ve qezgin bunu beğendiler.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben cbr forumun komple okumuş biri olarak sinyallerin 4 aynı anda park lambası gibi yanacak şekilde yapan hatırlıyorum ama ,flaşör şeklinde yapan hatırlamıyorum

bu arada 13500 liralık motora 4 lü flaşör ve vites göstergesi koymayan hondayı ve soichiroyu bu vesileyle rahmetle anıyorum

benim 1700 liralık mondialde ikiside vardı
    ben cbr250r amerıkan park yapmıstım 4 flaşörde kolay sorun degıl elinizden gelmiyorsa bir elektrikçi cok uyguna yapabilir düğmeyi iyi seçmeniz gerekki orjinal gibi dursun tabi birde motorunuzda monte edeceğiniz yerde önemli : )) ben cbr125r farı bile düğmeye balatmıstım bir ara
    kahve bunu beğendi.

Motosikleti
    birde arkadaşlar şu Stomp Grip ile ilgili bir şey sormak istiyorum şu ürüne http://www.brnmotor.com.tr/Honda-Cbr...,PR-11362.html alternatifi olan veya kullanan varmı şunları buldum nette amam çok gözüm tutmadı iyi tutunma saglarmı acaba kullanan varsa yorumlarını beklerim http://www.motobakkal.com/?urun-3510...f-Yan-Pad.html http://www.motobakkal.com/?urun-3506...n-Yan-Pad.html
    Bugraaa bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R
    Arkadaşlar benim motorun kornası bozuldu ya da şişti 30 Ağustos Kortejinde 2dk sonra ötmez oldu.Sonrasında o gün boyunca denedim çalmadı fakat bugün denemedim açıkcası. Sizin başınıza geldi mi böyle bir durum? Ayrıca garanti kapsamına giriyor mu korna?
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    KZGN
    Geçmişe dönük bilgi verdiğin için teşekkürler - biyeybaraküs
    Bence vites göstergesi çok önemli diil ama flaşor önem arz ediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:17 ----------

Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben cbr250r amerıkan park yapmıstım 4 flaşörde kolay sorun degıl elinizden gelmiyorsa bir elektrikçi cok uyguna yapabilir düğmeyi iyi seçmeniz gerekki orjinal gibi dursun tabi birde motorunuzda monte edeceğiniz yerde önemli : )) ben cbr125r farı bile düğmeye balatmıstım bir ara
    Merhaba amerikan park dan kastınız nedir daha önce duymadım biraz bilgi ve vebilirmisiniz anlayabilmem icin.

Ayrica yeri bos olan dugmecigin altinda devresinin cekilmis olduguna dair süpelerim
    Giderek artiyor elektirikci sonucta devre cekmedi.kontaklari birlestirdi.
    Cbr250 elektirik donanim devresi bulmaliyim bir yerden sanirim.

İlgilendiginiz icin teşekkürler.

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Brn motordaki stom grip baya kaliteli ama pahali, bende yapmak istiyorum ama daha uygun birsey ayarlicaz heralde, aneste gormustum 30 parca seffaf su sise kapagi boyutundaydi, onlardan yapilabilir arkadaslar birde katlanir plakayi sormak istiyorum yapan bilen varmi acaba, satin almaktan ote taktiricak yer ve garantiye sikinti veriyomu? Kuyruk iptali degil sadece plakalik

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    bugün ilk defa bi motoru muayeneye götürdüm. kızıltoprakta yaptırdım rahatça geçti gitti.

alan kişi rahat edecek 2 sene 9.150ye indirdim ilanı gelen giden yok piyasa bitmiş mi ne
    fearlesboyy ve koraycbr bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde arkadaşlar şu Stomp Grip ile ilgili bir şey sormak istiyorum şu ürüne http://www.brnmotor.com.tr/Honda-Cbr...,PR-11362.html alternatifi olan veya kullanan varmı şunları buldum nette amam çok gözüm tutmadı iyi tutunma saglarmı acaba kullanan varsa yorumlarını beklerim http://www.motobakkal.com/?urun-3510...f-Yan-Pad.html http://www.motobakkal.com/?urun-3506...n-Yan-Pad.html
    varsa cevap bekliyorum

damla veya parça parça olan 6 gen şekilli ,yuvarlak olanları bende görmüştüm hatta 6 gen olanlar yuvarlaklar gibi arada boşluk bırakmadan yapıştırılabiliyor kullananlar yinede yorum yazsa olur ben onlardan istemiyorum tek parça olsun istiyorum

bu gün servisteyim yanımda eleman crf yi çalıştırdı baktım ses tanıdık ulen dedim bu bizim cbr nin sesi ustaya sordum aynı motoru kullanıyormuş honda netten baktım sıkıştırma oranı çap strok aynı bizim supersport (gerçi ben hiç bir zaman supersport saymadım şahsen ilerisi için antreman olur bence ) kross motorluymuş aradaki birkaç beygirlik fark yazılımsal galiba
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler