Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı zsturkmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin bnde bakimini yaptiktan sonra zincir v.s temizlemeyi dusunuyorum. Temizlik ve yağlama icin hangi urunleri kullaniyorsunz.
    Zincir temizliği için motorin kullanıyorum.Gayet etkili oluyor. Bir de linkteki zincir fırçasını sipariş vermiştim onunla gayet pratik fırçalanıyor. Yağlama için ise Castrol'un Chain Lube Racing olarak geçen yağını kullanıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Arkadaşlar merhaba dün kaza yaptım motorumla sol grenaj da çizikler var sol arka kuyruk grenajın bir bölümü kırılmış bide beni en çok düşündüren bi durum var sol elcik in ucunda yamulma ve direksiyonda yamukluk var bunların bana maliyeti ne kadar olur ? bide sol grenaj değiştirme yerine boya yapsak nasıl olur ??
    fearlesboyy bunu beğendi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam garanti kapsamına girer düşüncesindeyim..
    Bu arada Antalya'da hava sıcaklığı gölgede 43-44 güneşte 53-54 dereceleri görüyor bizzat termometre ile ölçtüm..
    Sıcak havada normal düşüncesindeyim..
    Sabah motorla 1 km gitmeden fan açıyor motor.. Rodaj dönemindeyim sıkıştırmıyorum da hemen fan açmasına şaşırdım aslında.. Sonra hava sıcaklığını düşününce normal karşılamak gerektiğini anladım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:40 ----------

Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba dün kaza yaptım motorumla sol grenaj da çizikler var sol arka kuyruk grenajın bir bölümü kırılmış bide beni en çok düşündüren bi durum var sol elcik in ucunda yamulma ve direksiyonda yamukluk var bunların bana maliyeti ne kadar olur ? bide sol grenaj değiştirme yerine boya yapsak nasıl olur ??
    Çok büyük geçmiş olsun hocam.. Allah daha beterinden saklasın.. Sizde birşey var mı ?

Motosikleti
    Mitoqondri teşekkür ederim.. Çok şükür bende bir şey yok hocam elbise kask koruma falan vardı ama arkamda abim vardı sadece onda kask vardı onunda kolunda bacağında falan çizilmeler var sadece. Garanti kapsamında olsa da belli bir kısmını biz ödeye bilirmişiz o yüzden sormuştum size

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cok gecmis olsn hem sana hemde abine cok dikkatli olmak gerekiyo grenaj icin fiyat al derim ben cunku parcali grenaj bir iki parcasi deisir belki cok buyuk bi para tutmaz boya daha masrafli olabilir bende de sag grenaj catlak hafif cizik var ben oyle kullaniyorum

Motosikleti
    Teşekkürler hocam olduğunca dikkat ediyorum eğitim falan da aldık ama dikkatsiz araç sürücüsü özellikle bayansa ne kadar dikkat etsek de buluyolar gene bakalım Honda bayisi şimdilik bir şey demedi tutanak tutuldu gelip incelikleri zaman söyleyeceklermiş bir şeyler

Arkadaşlar yaklaşık bir hafta önce aldığım cbr 250 r kullanmaktayım scooter motordan sonra ilk defa vitesli motor kullanıyırum iyikidr almısım dıyorum rodaj için alırken dedıklerı ve kıtapcıktada yazan işlemleri bir bir yapıyorum şuan gayetbsıkıntısız çok memnunum vites geçişleri çok rahat iyi derecede alıştım dıyebılırm ilk motoru çorludan aldım ve ordan istanbula getirdim getirirken buyuk zevk aldım.motorun kırmızı olusundanmıdır bılmıyorum ama herkes dönüp baktı kırmızı ışıklarda değişik bir havası var açıkcası çok ama çok memnunum herkese tavsıye ederım.motoru çorludan almamın nedenı ise sadece bir tane kırmızı renk kalmıs oda çorluda onuda ben aldım trıclour vardı istanbukda fakat sadece repsol oda hosuma gıtmedı .baska renkler ne zaman gelecek sıpariş vereyım dedım adam hangı renklerın geleceği belli değil dedi ve bır ay sonrasına attı tarihi bende yaz geçmtikten sonra bi anlamı olmayacağı için çorludan aldım oda zaten bir tane kırmızı renk kalmmıstı şansıma ve gelecek parti ise daha pahalı olacagını soyledı bu kasa cok tutmuş bende kaçırmadan aldım . Herkese iyi günler dilerim tekeriniz düz bassın ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:04 ----------

Çok geçmiş olsun kardeşim..

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar arka jant efsane yaglanmis, rengini bozmadan nasil temizlerim (jant turuncu)
    Sabunlu sicak su sunger...

zsturkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Gecmis olsun size ve abinize malesef yolda bizim geldigimizi göre göre yola atlayan, motorlari gormeyen dikkatsiz birsürü sürücüler var trafigin verdigi yorgunlukta vardir bilinmez ama çok dikkatli olmak lazim. Kaza raporunun sonucuna gore eger siz hakli cikarsaniz servis direk degisir zaten parçalari boyatmada problem oluyor sonradan akıntı, renk uyuşmazligi v.s kaza nasil oldu peki tekrardan gecmis olsun

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Ardacik cevap icin tesekkurler, afyonlu003 hocam gidon iki parcadan olusuyo tanesi 196 tl yamulma varsa degistirmek gerekir cunku celik, gecmis olsun, bu arada herkese koruma takozu taktirmasini oneririm

Motosikleti
    @zsturkmen hocam ışık dan kalktım tek şerit bi yol var en işlek caddelerden birisi hafif gaz açtım 1. vites den tam 2. vitese taktım yaklaşık hızım 40 falan sağ taraftan yola bağlantı vardı bayan sürücü duruyordu orada ben de çıkmaz diye düşünürken bi anda fırladı ve fren mesafesi bırakmadı aksi gibi bide sol tarafa yaklaşınca bende arabaya direk vurup ön kısmına zarar gelmesin diye motoru yatırdım ben kalktım abime baktım ambulans falan çağırdılar abim gittik den sonra bayan bana suç bulmaya çalıştı fişek gibi geliyosun falan ortalık karıştı polis falan derken daha sonuç bekliyoruz

Motosikleti
    Fazer
    Alıntı zsturkmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun size ve abinize malesef yolda bizim geldigimizi göre göre yola atlayan, motorlari gormeyen dikkatsiz birsürü sürücüler var trafigin verdigi yorgunlukta vardir bilinmez ama çok dikkatli olmak lazim. Kaza raporunun sonucuna gore eger siz hakli cikarsaniz servis direk degisir zaten parçalari boyatmada problem oluyor sonradan akıntı, renk uyuşmazligi v.s kaza nasil oldu peki tekrardan gecmis olsun
    Yanlış hatırlamıyorsam gidon demirinin tanesi 55-60 Tl gibi bir şeydi.

Mitoqondri teşekkür ederim.. Çok şükür bende bir şey yok hocam elbise kask koruma falan vardı ama arkamda abim vardı sadece onda kask vardı onunda kolunda bacağında falan çizilmeler var sadece. Garanti kapsamında olsa da belli bir kısmını biz ödeye bilirmişiz o yüzden sormuştum size
    Hocam tekrardan çok büyük geçmiş olsun size ve abinize.. Cana gelmemesi sevindirici haber.. Zaten polis raporunda siz haklıysanız karşı tarafın trafik sigortası sizin masraflarınızı karşılamak zorunda.. O yüzden içiniz rahat olsun..

Bu arada garanti ile ilgili olan cevabı @amat_007 arkadaşımıza yazmıştım ama mesajlar birleşince farklı algılanmış.. Forumda yeniyim ufak hatalar oluyor şimdiden kusura bakmayın..

zsturkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    @afyonlu003 arkadaşım sen hakli çıkarsın buyuk ihtimal anayolda gidiyorsun diger araçta tahli yoldan ana yola bağlaniyor ins oyle olur ugraşmazsin masrafla

black-man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Öncelikle grçmiş olsun sizde birşey yoktur inşaallah

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    zinciri yağsız bi 700 km kullandım bir kısmı gergin bir kısmı bol değiştirmem gerekiyor dediler. nasıl yağı unuttum gezi sırasında bilmiyorum.
    did marka zincir 200e buldum ama daha uygun fiyata bulabilecğeim bir yer var mı istanbulda? did marka şart
    dişlilerde değişecek galiba.

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Bu arada garanti ile ilgili olan cevabı @amat_007 arkadaşımıza yazmıştım ama mesajlar birleşince farklı algılanmış.. Forumda yeniyim ufak hatalar oluyor şimdiden kusura bakmayın..

eyvallah kardeşim motorun fanı açmadı harareti vs göremiyorum bu güzel havada motoru yatırıyorum sanırsam sigorta attı herhalde bakalım yarın ataberk ne dicek kaç para geçircek bakalım herşey sürpriz ama yanıyorumda bu havada motoru yatırdığıma

Alıntı amat_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

eyvallah kardeşim motorun fanı açmadı harareti vs göremiyorum bu güzel havada motoru yatırıyorum sanırsam sigorta attı herhalde bakalım yarın ataberk ne dicek kaç para geçircek bakalım herşey sürpriz ama yanıyorumda bu havada motoru yatırdığıma
    Hocam hararet 3 çizgi normal.. Ama fan devreye girip çıkıyor ara ara.. Hava normalden de çok sıcak.. Garantisi varsa garantiden hallederler hocam..

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    hocam öncelıkle gecmıs olsun tanıdık torna varsa yaptır ama yoksa torna ve boya nerdeyse sıfır fıyatına gelır ilanda orjınal parçalar var.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...1447294/detay/
    grenaj meselesıne gelınce sanırım yenısı 135 tl olması lazım duruma göre bak sana malıyetı tamır boya 70 gecmıyorsa tamır ettır yoksa bence sıfır al
    kuyruk 40 tl boyatıp tamır ettırdıgıne deggmez orjınal parça bunlar
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...64896087/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...64895139/detay

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam öncelıkle gecmıs olsun tanıdık torna varsa yaptır ama yoksa torna ve boya nerdeyse sıfır fıyatına gelır ilanda orjınal parçalar var.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...1447294/detay/
    grenaj meselesıne gelınce sanırım yenısı 135 tl olması lazım duruma göre bak sana malıyetı tamır boya 70 gecmıyorsa tamır ettır yoksa bence sıfır al
    kuyruk 40 tl boyatıp tamır ettırdıgıne deggmez orjınal parça bunlar
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...64896087/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...64895139/detay
    Merhaba benimde sol gidonum yamuldu ve servisten siparis verdik 15 gun icinde belcikadan gelicek dediler, yanliz fiyati 196tl ? Yeni kasa oldugu icin mi boyle bir fark var yoksa kazigi yedik mi ?
    fearlesboyy bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler