Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    black-man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam öncelıkle gecmıs olsun tanıdık torna varsa yaptır ama yoksa torna ve boya nerdeyse sıfır fıyatına gelır ilanda orjınal parçalar var.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...1447294/detay/
    grenaj meselesıne gelınce sanırım yenısı 135 tl olması lazım duruma göre bak sana malıyetı tamır boya 70 gecmıyorsa tamır ettır yoksa bence sıfır al
    kuyruk 40 tl boyatıp tamır ettırdıgıne deggmez orjınal parça bunlar
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...64896087/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...64895139/detay
    Sol grenajın kodu 64400-KYJ-960ZA mıydı yoksa bu kod sol sağ grenaj setimi oluyor bilginiz varmıdır servisten sol grenajı değiştirdim sadece sağ değişmedi faturada açıklamaya set yazılmış kdv dahil 178 tl göstermişler
    Alıntı samet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zinciri yağsız bi 700 km kullandım bir kısmı gergin bir kısmı bol değiştirmem gerekiyor dediler. nasıl yağı unuttum gezi sırasında bilmiyorum.
    did marka zincir 200e buldum ama daha uygun fiyata bulabilecğeim bir yer var mı istanbulda? did marka şart
    dişlilerde değişecek galiba.
    Entel enerji ltd şti Türkiye did ana bayii olması lazım 160-170 civarındaydı zincir orjinal üstünde gelenmi yoksa değiştirildimi daha önce gazyağı ile temizleyip gerdirme şansın varmı dene istersen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    Alıntı black-man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Entel enerji ltd şti Türkiye did ana bayii olması lazım 160-170 civarındaydı zincir orjinal üstünde gelenmi yoksa değiştirildimi daha önce gazyağı ile temizleyip gerdirme şansın varmı dene istersen

o firmaya bakayım bi.
    geçen dün temizledim yağladım sonra servise gittim gerdirdim ama olmadı. ön dişlide galiba sorun var. önce dişli değiştiricem baktım olmadı hemen zinciri takıcam ama zincirde sorun var galiba dişli çözüm olmayacak gibi

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Arkadaşlar kırmızı ok işaretleri ile gösterdiğim parçaların fiyatları hakkında kesin bir bilgisi olan var mı? Bir arkadaşıma lazım bu parçalar o yüzden soruyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Arka sağ kuyruk grenajı, ön sol gösterge yanındaki grenaj, birde göstergenin sol tarafında olan mat siyah plastik parça.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı emreaydin69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu lastik.konusunu bukadar abartmayın. Havalar sicak lastiği isittiktan sonra istedigini yap. Suya cok dikkat et yeter. Uzerinde bisiklet lastigiyle gelmiyor bukadar sikinti yapmayin
    Şu belediyeler sağolsun çiçek sulama diye yolları sulamasa çok daha güzel olacak bugün bostancıda araba ile geçerken bile önden çekişli gazı çok verdim önü salladı :S sinir oluyorum o sulama sistemlerine yolu suluyordu resmen fıskiye

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @zsturkmen hocam ışık dan kalktım tek şerit bi yol var en işlek caddelerden birisi hafif gaz açtım 1. vites den tam 2. vitese taktım yaklaşık hızım 40 falan sağ taraftan yola bağlantı vardı bayan sürücü duruyordu orada ben de çıkmaz diye düşünürken bi anda fırladı ve fren mesafesi bırakmadı aksi gibi bide sol tarafa yaklaşınca bende arabaya direk vurup ön kısmına zarar gelmesin diye motoru yatırdım ben kalktım abime baktım ambulans falan çağırdılar abim gittik den sonra bayan bana suç bulmaya çalıştı fişek gibi geliyosun falan ortalık karıştı polis falan derken daha sonuç bekliyoruz
    Geçmiş olsun tekrar bence de sen haklı duruyorsun çok dikkat etmek gerek çıkarsa dediğin yerden çıkıyorlar ne yazık ki aklına geldin mi uzaklaşıcaksın oradan.
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka sağ kuyruk grenajı, ön sol gösterge yanındaki grenaj, birde göstergenin sol tarafında olan mat siyah plastik parça.

kuyruk 40 lira bende alıcam da üşeniyorum
    panzot dersen çıkması 20 lira felan.
    kafa karenajının sol tarafı ise 65 lira idi hondada.
    bende sola yatırdım da motoru 2 ay önce fiyatlar güncel

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba benimde sol gidonum yamuldu ve servisten siparis verdik 15 gun icinde belcikadan gelicek dediler, yanliz fiyati 196tl ? Yeni kasa oldugu icin mi boyle bir fark var yoksa kazigi yedik mi ?
    valla aynen gibime gelıyor kardeş biz bizim arkadasa burdan pek cok parca aldık orjınal honda etıketlı posetının içerisindeydi hatta ben burdakı hondaya gösterdım parça kodunu bunu nerden buldun dedı ve ellerınde hazır var anında kargıo yapıyorlarla.bu ürün için değil ama kafa grenajı ve ön çamurluk getirttik orjınal parçaydı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:30 ----------

Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kırmızı ok işaretleri ile gösterdiğim parçaların fiyatları hakkında kesin bir bilgisi olan var mı? Bir arkadaşıma lazım bu parçalar o yüzden soruyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

http://img496.yukle.tc/thumbs/706980...b775a584c6.jpg

http://img496.yukle.tc/thumbs/2055f1...2af4bd78a9.jpg
    hocam kuyruk grenajı 40 t ön km okuyucu altı 35 tl yan kafa 65 tl ıdı orjinal

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    sağ grenaj 180tl
    sağ arka kuyruk 40tl
    sağ ön sinyal 160tl
    sağ ön burun (grenajın üstü, farı kavrayan aksam) 70tl
    sağ ön iç panzilot (deponun alt kısmını kavrayan plastik aksam) 20tl
    sol ayna 75tl

Fiyatları 31.05.2014 tarihinde aldım yurda gelen bebeler motoru top oynarken düşürdülerdi
    BlackBaron bunu beğendi.

dış mihrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250
    Arkadaşlar merhaba,

Motorum park halindeyken her nasıl olduysa göstergenin sol tarafında sol sinyali gösteren kısmın üstündeki cam kırılmış. Birinin baya bi zorlaması gerek orayı delebilmek için, kullanım halindeyken birşeyin sekip kırması söz konusu değil çünkü kesin farkederdim. Ben oradaki küçük camın tek parça olarak değişeceğini tahmin etmemiştim zaten arkadaş da servise gidip sormuş 172tl demişler, üst kapak halinde satılıyormuş işçilik vs. nerden baksan 200tl masraf çıkacak yine. Daha farklı yollarla halledebilme şansım yok mudur? Çok teşekkürler,

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Motorun arızası sigortaymış birde adamlara 4000 de getiriyorum dedim adam motor 6000 km dedi dalga geçer gibi 4000-8000-12000 dimi bakım aralığı

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    Alıntı amat_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun arızası sigortaymış birde adamlara 4000 de getiriyorum dedim adam motor 6000 km dedi dalga geçer gibi 4000-8000-12000 dimi bakım aralığı
    1000-6000-12000-18000-24000 diye gidiyor bakımlar daha kısa periyotta gittiğinde motor için iyi olur yağ ve yağ filtresi değişimi ama ekstra masraf olur para sıkıntım yok diyorsan eğer erken git

yapiressami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung GT-250
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-alinabilecek-en-avantajli-cbr-250-163857595/detay

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı amat_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi hocam geçmiş olsun.. Sigorta arızası normal.. Başka bişe olmaması güzel.. Ayrıca garanti kapsamında mı işlem yaptılar ?

İstanbul anadolu yakasında lastikçi önerisinde bulunabilirmisiniz arkadaşlar... diablo rossoları hala takamadım. 13temmuz gibi altınoluğa gideceğim biraz lastiği kullanmış olayım uzun yola çıkmadan

Arkadaşlar sormak istediğim birşey var.. Bugün motorla ışıkta beklerken stop etti.. Elim debriyajda bekliyordum.. Bunu 2. Kez yapıyor.. Sorun ne olabilir ?

Ayrıca motor ısınınca yanık gibi kokuyor yeni olduğu içinmidir ? Ne zaman kurtuluruz bu kokudan ?

Motoru kapatırken anahtardan mı ? Yoksa gaz kolu üzerindeki kırmızı yerden mi stop ettirmeliyiz ?

Yardımcı olursanız sevinirim..

zsturkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sormak istediğim birşey var.. Bugün motorla ışıkta beklerken stop etti.. Elim debriyajda bekliyordum.. Bunu 2. Kez yapıyor.. Sorun ne olabilir ?

Ayrıca motor ısınınca yanık gibi kokuyor yeni olduğu içinmidir ? Ne zaman kurtuluruz bu kokudan ?

Motoru kapatırken anahtardan mı ? Yoksa gaz kolu üzerindeki kırmızı yerden mi stop ettirmeliyiz ?

Yardımcı olursanız sevinirim..

Aynısı banim başımada geldi. Depo full dolu olduğundan dediler. Birde bujiden kaynaklı olabilir dediler stop etme olayını bu hafta servise götürnce sorucam dha tecrubeli arkadaslarda vardır cevap vericek. Motordaki koku hakkında bir fikrim yok malesef. Kapatırkende önce kırmızı yerden kapatıyorum genelde alışkanlık oldu doğrumu yanlış mı bilmiyorum ama mantık anahtarla aynı ateşlemeyi kestiriyo o tuşda. :D

Alıntı zsturkmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynısı banim başımada geldi. Depo full dolu olduğundan dediler. Birde bujiden kaynaklı olabilir dediler stop etme olayını bu hafta servise götürnce sorucam dha tecrubeli arkadaslarda vardır cevap vericek. Motordaki koku hakkında bir fikrim yok malesef. Kapatırkende önce kırmızı yerden kapatıyorum genelde alışkanlık oldu doğrumu yanlış mı bilmiyorum ama mantık anahtarla aynı ateşlemeyi kestiriyo o tuşda. :D
    Eyv. Hocam servise gittikten sonra bilgi verirsen sevinirim.. Çünkü hiç iyi olmuyor 2 kere başıma geldi stop olayı.. Bildiğin acemi gibi görünüyosun birden.. :D ayrıca depo bir çizgi eksik şu anda dolu sayılır..

Koku olayı eksoz bölgesinden geliyor daha fazla birde sıcak olunca yeni parçalar koku yapıyor diye düşünüyorum.. Yanık kokusu gibi..

Hocam anahtar varken kırmızı yeri yapmışlar niye ? Ayrıca doğrusu neyse onu yapmak gerekir düşüncesindeyim.. ;)

Cevaplar için teşekkürler..

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Geçmiş olsun Kaan. Motor evvelallah yapılır dert etme. Bu arada benim 125'e de far, ön karenaj, ve çatal fiyatı lazımdı sayende bir kısmını öğrendim. Teşekkür ederim. Bu arada sinyal fiyatı anormalmiş.
    kakare bunu beğendi.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar on cami deistiren varmi ? Bide sormamdaki asil amac on cam deisince bu titresimden dolayi gelen zirilti ortadan kalkiyomu ?
    fearlesboyy bunu beğendi.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar on cami deistiren varmi ? Bide sormamdaki asil amac on cam deisince bu titresimden dolayi gelen zirilti ortadan kalkiyomu ?
    ben degıstırdım çok güzel durdu ve en ufak bır ses zırıltı olmadı aksıne daha sıkı oldu cam.eskisinden daha sağlam oldu facemde resimleri var istersen piyasayı araştır ben size piyasadan daha uyguna sıfır ambalajında verebılırım.

Alıntı visamlord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul anadolu yakasında lastikçi önerisinde bulunabilirmisiniz arkadaşlar... diablo rossoları hala takamadım. 13temmuz gibi altınoluğa gideceğim biraz lastiği kullanmış olayım uzun yola çıkmadan
    yokmu yardımcı olacak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler