Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maşallah hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız sürün...kitapçıkta ilk 500 km ani fren yapma ani hızlanma vb.şeyler yazar sen yine de ilk 1000 km daha yumuşak davran ;) birde ilk 100-150 km lastiklerdeki tabakanın iyice gitmesine dikkat et...tekrar hayrını görün...
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBR 250
    Arkadaşlar dün 12000 bakım için honda güngör deydim gitmişken lastikleri de değiştirdim mıchelın aldım bariz şekilde farkediyor mutlaka değiştirin derim ben bu kadarını farketmıyordum

Motosikleti
    Cbr250r
    Alıntı soycan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün 12000 bakım için honda güngör deydim gitmişken lastikleri de değiştirdim mıchelın aldım bariz şekilde farkediyor mutlaka değiştirin derim ben bu kadarını farketmıyordum
    Ne kadar fiyatı ön arka ?

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Ben de sonunda 1.000 km bakımını yaptırabildim. Esengül'de yaptırdım bakımları, 90 TL tuttu. İlgiden fazlasıyla memnun kaldım. İpone yağ kullandılar. 500 km'de zincir yağladığımda sanırım biraz fazla yağlamışım, janta aktığını söyledi ve zincirle beraber jantı da bir güzel temizledi usta. Faturada 7.5 TL bu temizleyici için fiyat çıkarmışlar Psikolojik midir bilmem, bakımdan sonra vites geçişleri şıkır şıkır oldu. Hatta bir ara sırf vites değiştireyim diye dümdüz boş yolda bi yavaşladım bi hızlandım :D

Işıklarda ani hızlanmanın rodaj için zararı olmadığını öğrendim. Önceki sayfalarda konusu geçmişti, benim de merak ettiğim bir şeydi. Ani hızlanmada devir çok yükselmiyorsa zararı olmuyor dedi usta.

Bir sonraki bakım için 6.000 km'de gelmemi istediler. Herkes 4.000'de giderken bana neden 6.000 dediler, oradayken aklıma gelmedi bu soru.

Hazır gelmişken sorayım. Motolastik.com'dan Pirelli Diablo Rosso 2 lastik alacağım. Esengül takma ücreti olarak 100 TL istedi. Bu iş için daha cazip bir yer var mıdır?

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mucoist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de sonunda 1.000 km bakımını yaptırabildim. Esengül'de yaptırdım bakımları, 90 TL tuttu. İlgiden fazlasıyla memnun kaldım. İpone yağ kullandılar. 500 km'de zincir yağladığımda sanırım biraz fazla yağlamışım, janta aktığını söyledi ve zincirle beraber jantı da bir güzel temizledi usta. Faturada 7.5 TL bu temizleyici için fiyat çıkarmışlar Psikolojik midir bilmem, bakımdan sonra vites geçişleri şıkır şıkır oldu. Hatta bir ara sırf vites değiştireyim diye dümdüz boş yolda bi yavaşladım bi hızlandım :D

Işıklarda ani hızlanmanın rodaj için zararı olmadığını öğrendim. Önceki sayfalarda konusu geçmişti, benim de merak ettiğim bir şeydi. Ani hızlanmada devir çok yükselmiyorsa zararı olmuyor dedi usta.

Bir sonraki bakım için 6.000 km'de gelmemi istediler. Herkes 4.000'de giderken bana neden 6.000 dediler, oradayken aklıma gelmedi bu soru.

Hazır gelmişken sorayım. Motolastik.com'dan Pirelli Diablo Rosso 2 lastik alacağım. Esengül takma ücreti olarak 100 TL istedi. Bu iş için daha cazip bir yer var mıdır?
    Lastik icin kabatas buz motor arayip fiat al istersen ben oraya gidiyorum
    mucoist ve 657li bunu beğendiler.

657li - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd - honda cbr 250 r
    aynen kabataş buz motor lastik değişimi için en ideal yer.. michellin bayisi zaten bilgisayarlı balans ayarı da yapıolar

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Merhaba arkadaşlar bugün 2013 model CBR aldım şuan 2400 km bir daha ki bakımı ne zaman ?? bide üstünde orjinal lastiği var bazen çok güzel geliyo 1 den 2 ye atarken güzel kayıyo lastik ne önerirsiniz ? herkesin tekeri düz bassın hayırlı günler

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    genelde rodaj bakımından(1000km )sonra ilk bakımı arkadaşlarımız 4000 veya 5000 km de yapıyor tercih sana kalmış yağın kalitesi kullanım şekli vs artık ona göre karar ver ,lastik konusunda ben çok anlamam forumdan İsmailaydın arkadaşımızın mesajlarına bak

birde arkadaşlar cbr 250 forumu ölü bu ara herkes motora biniyor yazan yok forum bizim gibi klavye motocularına kalmış sıkıldıysanız forumdan bir arkadaşımızın 2 kişi 125 lik motor ile karadeniz gezisi bence mutlaka okuyun da motorcu görün http://www.motosiklet.net/forum/etki...si-2014-a.html
    theplatoon bunu beğendi.

Motosikleti
    bide şöyle bi sıkıntım var ışıkta boşa atıp tekrar vitese atarken çok zorlanıyor neden olur ?

Motosikleti
    ışıklarda boş viteste beklemek her zaman sakıncalı bildiğim kadarıyla herhangi bir tehlike anında (arkamızdan hızla gelen duramayacak bir araç) kaçamayız ,ışıkta motor 1. viteste ayağımız arka fren pedalında olmalı , boştan vitese veya 1 den ikiye geçmeme sorunu tüm motorlarda arada olur motoru ayağın vites pedalı üzerindeykan hafif ileri geri yaptığında tık diye oturduğunu göreceksin
    xismailaydin bunu beğendi.

düş gezgini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bugün 2013 model CBR aldım şuan 2400 km bir daha ki bakımı ne zaman ?? bide üstünde orjinal lastiği var bazen çok güzel geliyo 1 den 2 ye atarken güzel kayıyo lastik ne önerirsiniz ? herkesin tekeri düz bassın hayırlı günler
    Bakım periyotları ortalama 4000'de bir.. Lastiğe gelince Diablo Rosso 2 kullanıyorum. Alabildiğine oval, yol tutuşu gayet iyi.

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Istanbuldaki hondacilar, oruc gelmeden bi turlasak

Motosikleti
    Haklısınız ama bazen ışık o kadar uzun kki elim debriyaj da sıkılı durunca kasılma oluyo ister istemez

koraycbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr
    Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Istanbuldaki hondacilar, oruc gelmeden bi turlasak
    ben hazirm

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde arkadaşlar cbr 250 forumu ölü bu ara herkes motora biniyor yazan yok forum bizim gibi klavye motocularına kalmış
    Tabi, ben gidince burada hareket kalmamış hiç

Şimdi de MT-07 başlığı canlı
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi, ben gidince burada hareket kalmamış hiç

Şimdi de MT-07 başlığı canlı
    ismail banada alak MT bu sefer kesin ölürüm
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Tuncbilek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R + Honda VFR 800 6th
    Bu çanta işini çözen var mı acaba?

Top case çanta almayı en son ihtimal olarak görmek istiyorum, aerodinamik ve ağırlık merkezi açısından.

Yan çanta yada depo üstü çanta kullanan var mı? Egzos çok yukarıda çantaya zarar verir mi? DEpo üstü dönüşleri etkiler mi?

Var mı deneyen?

Motosikleti
    HONDA CBR 250
    Alıntı emreaydin69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar fiyatı ön arka ?

toplam 700

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhabalar..
    2 gün önce Cbr 250 r siyah 2014 model motor aldım..

Sormak istediğim bazı şeyler var.. Yardımcı olursanız sevinirim..
    Rodaj dönemindeyim.. Şu an 110 km de..
    Ani hızlanmalar yapmıyorum.. Vites arası 4500 - 6000 rpm vites değiştiriyorum..
    80-90 ı geçmiyorum.. 6000 deviri hiç geçmedim..
    Böyle 1000 km kullanmayı planlıyorum.. Sizce rodaj dönemi için uygunmudur..

Ayrıca arka ayaklıklar dökümden yapılma ve şase üstüne kaynaklı.. 100 kilo üzeri biri basarak motora binse kırılma veya eğilme vede şasede kayma herhangi bir zararı olur mu ?

Cevaplarsanız çok sevinirim..

Motosikleti
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar..
    2 gün önce Cbr 250 r siyah 2014 model motor aldım..

Sormak istediğim bazı şeyler var.. Yardımcı olursanız sevinirim..
    Rodaj dönemindeyim.. Şu an 110 km de..
    Ani hızlanmalar yapmıyorum.. Vites arası 4500 - 6000 rpm vites değiştiriyorum..
    80-90 ı geçmiyorum.. 6000 deviri hiç geçmedim..
    Böyle 1000 km kullanmayı planlıyorum.. Sizce rodaj dönemi için uygunmudur..

Ayrıca arka ayaklıklar dökümden yapılma ve şase üstüne kaynaklı.. 100 kilo üzeri biri basarak motora binse kırılma veya eğilme vede şasede kayma herhangi bir zararı olur mu ?

Cevaplarsanız çok sevinirim..
    rodajlailgili sorularının cevabı sayfa 1037 de var

Ayrıca arka ayaklıklar dökümden yapılma ve şase üstüne kaynaklı.. 100 kilo üzeri biri basarak motora binse kırılma veya eğilme vede şasede kayma herhangi bir zararı olur mu
    ben forumun bütün sayfalarını okudum böyle soru görmedim (güzel) bence motora binerken şaseyi burkma veya ayaklıkta kırılma olmaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler