Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kaleburnu da karsida
    wolrath bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı cacique adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaleburnu da karsida
    aynen.yenı foca yolu

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    cumartesi günü motul yağımı ve filtremi aldım servise gittim yağ değişimi için..dışardan yağ koyamayız yoksa garantiden düşer dediler...biz buradan castrol koyacağız, motorunuz 1,5 litre yağ alıyor fakat 2lt parası vermeniz gerekecek, geri kalan yarım litreyi de götürebilirsiniz dediler bende iyi dedim çıktım..akşamında honda türkiyeye durumu anlatan bir mail attım..bugün aynı servis aradı beni; Alper bey 10-50 olmak şartıyla yağınızı alıp gelebilirsiniz..iyide ben 10-40 koyacağım dedim..bilmiyorum Alper bey fabrikadan öyle söylediler bize, 10-50 getirirse değiştirin dediler...bu servisçi zihniyetinin insanı uğraştırmaktan baska yaptığı iş yok )
    wolrath bunu beğendi.
    Youtube: YOL AVCISI

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cumartesi günü motul yağımı ve filtremi aldım servise gittim yağ değişimi için..dışardan yağ koyamayız yoksa garantiden düşer dediler...biz buradan castrol koyacağız, motorunuz 1,5 litre yağ alıyor fakat 2lt parası vermeniz gerekecek, geri kalan yarım litreyi de götürebilirsiniz dediler bende iyi dedim çıktım..akşamında honda türkiyeye durumu anlatan bir mail attım..bugün aynı servis aradı beni; Alper bey 10-50 olmak şartıyla yağınızı alıp gelebilirsiniz..iyide ben 10-40 koyacağım dedim..bilmiyorum Alper bey fabrikadan öyle söylediler bize, 10-50 getirirse değiştirin dediler...bu servisçi zihniyetinin insanı uğraştırmaktan baska yaptığı iş yok )
    servis karekterini göstermiş, 2lt yağ için söyledikleri yalana bak çapsızların... Ayrıca sana denilen gibi birşey yok, gayet istediğin yağı koydurabilirsin,tamamen farklı olmadıktan sonra...

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ha cumartesi böyle diyodunuz noldu şimdi tükürdüğünüzü nasıl yaladınız diyeydin keşke

Motosikleti
    pani / 3colore
    bugun de 2kısı 8000tl verdı.yahu mıllet amma olucu akü vermıyorum ulan vermıyorum :D 8500den asagı ınenı ....ler delı ettıler adamı ya.
    viper17 bunu beğendi.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    bugun de 2kısı 8000tl verdı.yahu mıllet amma olucu akü vermıyorum ulan vermıyorum :D 8500den asagı ınenı ....ler delı ettıler adamı ya.
    hocam boş motorları 8bine vermiyor millet. 8500 bile iyi fiyat sizin motor için o kadar emek var parçaların hepside yan sanayi şeyler değil orijinal parçalar. Merak etmeyin yakında satılır istediğiniz fiyata. ölücüler için son 1-2 hafta kış bitiyor sonra istediğiniz fiyata rahat gideceğini düşünüyorum hayırlısı olsun.
    wolrath ve viper17 bunu beğendiler.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Hayırlı işler sana zamanında sormuştum motora çok modifiye yaptın satarken nasıl olacak diye yok ben satmam demiştin ben bu yüzden motora hic bi aksesuar yapmıyorum şimdi daha da altına fiyat verseler umursamam ama bana en çok koyan ne alacağız kardeşim benzin olmuş 5 lira er6-f 2012 modelleri 18 bin lira bi dünyada ek masraf cbr göre nc700x alsam oda keza üst vergi dilimi. bi balata değişimi 250 tl kalsın kardeşim ben gezen adamım motorum 12 bin km yi geçti. 5 binde yağ yakmıştı o zaman ciddi ciddi çok satmayı düşündüm ama yerine koyacak 250cc bulamadım devam ediyorum olaydan sonra sorunsuz kullandım. iki üç yıl sonra bi er6-f gider
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı RuzgarSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı işler sana zamanında sormuştum motora çok modifiye yaptın satarken nasıl olacak diye yok ben satmam demiştin ben bu yüzden motora hic bi aksesuar yapmıyorum şimdi daha da altına fiyat verseler umursamam ama bana en çok koyan ne alacağız kardeşim benzin olmuş 5 lira er6-f 2012 modelleri 18 bin lira bi dünyada ek masraf cbr göre nc700x alsam oda keza üst vergi dilimi. bi balata değişimi 250 tl kalsın kardeşim ben gezen adamım motorum 12 bin km yi geçti. 5 binde yağ yakmıştı o zaman ciddi ciddi çok satmayı düşündüm ama yerine koyacak 250cc bulamadım devam ediyorum olaydan sonra sorunsuz kullandım. iki üç yıl sonra bi er6-f gider
    esımın bu kadar ılımlı yaklasacagını dusunmuyordum acıkcası 250lıgı bıel zor bela aldım.almısken doldurayım dedım.ızın cıkınca degerlendırcez tabı 4 sılındır yasamak lazım.gürül gürül
    nc700 650cc ustu oldugu ıcın ısterse 4yaksın bana mantıksız gelıyor o vergi.
    er-6f cok guzel ama 2 sılındır :(
    diversin f dusunmez mısın andac? hem az yakar hem 4 sılındır hem de naked ama f lerı cok guzel-grenajlı

slymn93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250 R- Siyah(full)
    kanuniyi sattım bidahaki aya nasipse bende cbr lara talip olucam katılcam aranıza :D
    2 Teker bir başka !

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vergiyi bence gözünüzde fazla büyütüyorsunuz,120TL fazla yani nelere para veriliyor kaldıkı aldığınız 4 silindir bir motorun 4 bujisi 150Lira yağ+yağ filtresi+işçilikle nerden baksanız nc'nin 6 aylık vergisinden fazla para cebinizden çıkıyor. Yakıt konusuna hiç girmiyorum o zaten hesaplamaya kalkınca insanın beyni almıyor ne paralar gidiyo benzine

Bide nc 4 de yakmıyor 4'unde altında ortalaması var

Bir yılda 314 TL vergi farkı var, litresi 4.84'ten 4 lt/100 km'den 1622 km'lik olası bir gezi yerine vergi ödüyor oluyorsun .

Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir yılda 314 TL vergi farkı var, litresi 4.84'ten 4 lt/100 km'den 1622 km'lik olası bir gezi yerine vergi ödüyor oluyorsun .
    kı 600luk 8 yakacagı ıcın ortalama bu fark da kalmaz hehhe

Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vergiyi bence gözünüzde fazla büyütüyorsunuz,120TL fazla yani nelere para veriliyor kaldıkı aldığınız 4 silindir bir motorun 4 bujisi 150Lira yağ+yağ filtresi+işçilikle nerden baksanız nc'nin 6 aylık vergisinden fazla para cebinizden çıkıyor. Yakıt konusuna hiç girmiyorum o zaten hesaplamaya kalkınca insanın beyni almıyor ne paralar gidiyo benzine

Bide nc 4 de yakmıyor 4'unde altında ortalaması var
    120tl degıl abı 317 lıra fark var 600luklerle arasında zx-12 ıle aynı vergıyı vermek bana garıp gelıyo, ne bılım memurluktan mıdır nedır

nc4 naked-2sılındır zaten abı , 1lt de yaksa pek cazıbesı yok benım ıcın

yıllık ortalamam 5000ın altında hatta 3500dıyelım.hobı amaclı kullanacagım motor ozel olsun ıstıyorum bıraz. gundelık kullansam nc en ıyı secımlerden bırı olurdu.

Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NC ile 15.000Km 3.7/100km =2686TL + 517.00 TL Toplam:3203TL
    Vstrom 650 15.000Km 5/100km=3630TL + 204.00 TL Toplam:3834

NC ile Kazancım sadece vergi ve benzin ile 631 Lira Yani bir sonraki yılın vergisini ben hem 15.000 km daha ucuza gidip hemde sonraki yılın vergisini çıkartıyorum üstüne paramda kalıyor

Bunu Vstrom ile karşılaştırdım ki birbirine yakın ama vergi dilimleri farklı motorlardır.
    Ve almak istediğim 2 motor arasındalar şuan.
    tabi bu kadar motor üstünde bulunmayı bırakırsam bi Z750 almakta istemiyor değilim

P.S:NC ile 4 litre yakmak için baya bir sıkmak gerekiyor onuda söyliyim ben kendim uzun süre NCS kullandım benim cbr'dan az yaktıgı anlar oldu 3.2 ile 3.5 arası ortalama yaptım karışıkta gene 3.7den hesapladım.VStromda 5'in üstünede çıkıyor 5ın altı anca uzunda oluyor.
    Reşit ve wolrath bunu beğendiler.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    NC gerçekten az yakıyormuş Sercan kardeş. Ama bu hesaplarla bile NC almak mantıksız, çünkü o üst vergi diliminde. er6 daha avantajlı. o 70 küsur beygir çünkü. Yaşasın beygir üstünlüğü

Başka motosikletle karşılaştırma yapmadım, sadece 20cc yüzünden 1622 km'lik gezi çöpe gidiyor, ona dikkat çektim . Hele 3.7 lt / 100 km demişsin, 1753 km çöpe gitti . Onu da belirtme sebebim 120 TL olarak yanlış yazman. Şimdi bütün nc'cileri topic'e getirmeyelim, kullanan güle güle kullansın .
    wolrath bunu beğendi.

Aynen o 120'yi yanlış yazmışım
    Bak ama hem 15.000km biniyorsun hemde yıl sonunda öbür yılın vergisini ödüycek kadar kar ediyorsun he

Aman NC'cileri gorunce zaten morelim bozuluyor benle aynı yakıyorlar diye kıskanıyorum

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Abi benim gözlemlediğim NC sahipleri neden NC aldıklarının %100 bilincindeler zaten NC başlığına giripte atıp tutanların sözleri sizin aklınızda yer edenler

Bunlar yüzünden bu güzel muhabbeti sonlandırmayın, detay değerlendirmelerin hastası olarak bi dip not geçiyim dedim
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Şu aralar cbr'ı değiştirmiycem ama her türden her tarz motor araştırması yapıyorum ediyorum 600cc'den 1200'e kadar yok abi dönüp dolasıp NC'ye geliyorum ben
    Tabi zevkler ve renkler tartışılmaz benim kriterlerime uygun o düşüyo hep başkasına farklı olabilir wolrath fazla km yapmıyor o yüzden onun için ne yaktıgı onemli olmaz bense üstünden inmiyorum garibanların
    wolrath bunu beğendi.

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    arkadaşlar nette dolaşırken bu siteyi buldum ve ilginizi çeker diye linkini ekliyorum

http://kinbo.en.alibaba.com/product/...cycle_eec.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler