Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    serkan-67-78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda CBF 150 -2007
    nerde bu cbf ci arkadaşlar sesleri solukları kesildi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBF 150 2014
    4bin bakımında neler yapılır?

ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Yağ, buji, hava filtresi değiştim mi tamamdır.

Motosikleti
    CBF 150 2014
    Alıntı ilkadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ, buji, hava filtresi değiştim mi tamamdır.
    4bin bakımını yakın dönemde yaptırdıysan ne kadar verdin öğrenebilirmiyim?

Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Ocak ayında yaptırdım, ipone yağ koydurdum 110 lira serviste.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:14 ----------

Alıntı serkan-67-78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerde bu cbf ci arkadaşlar sesleri solukları kesildi
    Buradayız Serkan abi nasılsın.

Hemen küçük bi çalışmanın meyvesini paylaşıyım ozaman,
    haftasonu hiç vaktim yoktu akşam biraz çalıştım yarım kaldı o yüzden sadece alt tarafı parlattım.

Motosikleti
    honda CBF 150 -2007

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:14 ----------

haftasonu hiç vaktim yoktu akşam biraz çalıştım yarım kaldı o yüzden sadece alt tarafı parlattım.

http://i61.tinypic.com/k1oz2r.jpg
    İkimizden başka uğrayan yok kardeşim kaç günden beri sendende görüntü yok en iyisi satıp çinli almak herkes ne güzel birbirine ağlıyor arızadan dolayı arkadaşlık çinlilerde daha bol arızalarda öyle cant güzel olmuş havalar ısınsın ilk işim cantları boyamak yanaklarada yeşil fosfor canavar canavar

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:49 ----------

http://i61.tinypic.com/k1oz2r.jpg
    Arkadaşlar daha önce de yazmıştım you tube ta rüzgar esen rumuz lu arkadaşın cbf sini gördünüz mü onun ön çamurluğun dan lazım motora çok yakışmış hangi motorun olduğunu bulamadım o kadar araştırmama rağmen. bi yardım arkadaşlar ilk defa yapacağım bir şey için bu kadar zorlandım bende anlamadım

Motosikleti
    2006 ybr 2008 cbf150 2006 cbf 250 2015 cbf150
    Selam arkadaslar ben motorumun dislilerini degistirmek istiyorum on disliyimi yoksa arka disliyimi degistireyim hiz icin burdan tercumesi olan arkadaslardan yardim istiyorum ben motora tek biniyorum ve yolum hep duz

fatih0715 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-Strom
    merhaba arkadaslar, Antalyada yaşıyorum üç yıldır sorunsuz kullandığım cbf 150 mi cc büyütmek için satıyorum (v-strom) http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...03304850/detay Hiç bir kazası yan yatması yok 7650 km de üzerinde michelin lastik var 2011 model ve şubat 2012 trafik çıkışlıdır. kilometresinden de anlaşılacağı gibi keyfi olarak kullanılmıştır.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    selamun aleykum. arkadaşlar şu cbf ye fren merkezi yerine takılan plastik elcik, rüzgarlık vs. İstanbul'da kesin ve tam olarak nerede hangi dükkan, mağaza vs de bulabilirim. lütfen biri yardımcı olsun çok ihtiyacım var.

Motosikleti
    honda CBF 150 -2007
    Alıntı Hondacbf250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar ben motorumun dislilerini degistirmek istiyorum on disliyimi yoksa arka disliyimi degistireyim hiz icin burdan tercumesi olan arkadaslardan yardim istiyorum ben motora tek biniyorum ve yolum hep duz
    Hiç değişme değişsen bile 1-2-3-4 viteslerde güzel hızlanırsın fakat 5 e taktığın zaman motor istediğin hıza ulaşmayacaktır kilo farkınıda unutmayalım eskilerde arka 42 yenilerde 43 diştir motorsikletleri doğan arabasına benzetirim ne yaparsan yap 5. Viteste araba baygın gider oda ön camın dikliğinden gerçekten cam yatık olsa 200km bulur motorun dişlisini değişsen motor gücü zayıf motorun gücünü yükseltsen oturma şeklin dik bunları göz önünde bulundurursan en iyisi spor tarz motor al en iyisi budur beni yanlış anlamazsan tabi başını biraz ağrıttım kusura bakma
    motörcü bunu beğendi.

mustafa_akin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Selam arkadaşlar, motorumu yeni almıştım geçmiş yazılarımı okuyan arkadaşlar hatırlayacaklar.
    motorumu 5000 e dayadım. bakımlarını yaptıracağım. size sorum ise
    yeni aldığım için bi yakıt tüketimini ölçeyim dedim km de 16 ykr yaktı
    yani 20tl benzin ile 120 km yaptım. (ölçerken yedeğer düştüğünde 20 tl koyup tekrar yedeğe düştüğünde yaptığı km den ölçtüm)
    bana fazla geldi buna üzerinde ilk orjinal lastikleri var artı 100 km sini uzun yolda 100 m hız üzerinde yaptım
    size göre normal mi bana fazla geldi.
    lastikleri değiştireceğim bakımlarda öneriniz var ise değerlendireyim (yağı yeni değişmiş yağ saydam ve doluydu)

Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Serkan Abi,
    Jantlar bitince detaylı resimleri çalışmamı paylasicam yalnız bende siyah jantları merak ediyorum yapınca paylaşırsın.

Yağız456
    Bakımları servis dışında yaptirirsan malzemeleri kendin al işçilik verirsin sade, bugün biyere sordum 10 lira dedi.

Seyyid47
    Sirkecide bulunabilir belki, güzel bişey varsa bende kullanırım

Mustafa_akin
    Bende geçen ay sarfiyatı fazla ölçtüm havalar soğuk diye düşünüyorum.
    Lastik bende alcam michelin pilot veya pirelli düşünüyorum uygun biyer bulursanız haberleselim.

Motosikleti
    honda CBF 150 -2007
    Serkan Abi,
    Jantlar bitince detaylı resimleri çalışmamı paylasicam yalnız bende siyah jantları merak ediyorum yapınca paylaşırsın.

Yağız456
    Bakımları servis dışında yaptirirsan malzemeleri kendin al işçilik verirsin sade, bugün biyere sordum 10 lira dedi.

Seyyid47

Mustafa_akin
    Lastik bende alcam michelin pilot veya pirelli düşünüyorum uygun biyer bulursanız haberleselim.
    Tamam kardeşim cantları boyadığım zaman resimleri hemen atıcam söz

Motosikleti
    CBF 150 2014
    Serkan Abi,

Yağız456

Seyyid47

Mustafa_akin
    garanti olayı var diye serviste yaptırmak istiyorum. katlanıcaz artık...

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı mustafa_akin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, motorumu yeni almıştım geçmiş yazılarımı okuyan arkadaşlar hatırlayacaklar.
    motorumu 5000 e dayadım. bakımlarını yaptıracağım. size sorum ise
    yeni aldığım için bi yakıt tüketimini ölçeyim dedim km de 16 ykr yaktı
    yani 20tl benzin ile 120 km yaptım. (ölçerken yedeğer düştüğünde 20 tl koyup tekrar yedeğe düştüğünde yaptığı km den ölçtüm)
    bana fazla geldi buna üzerinde ilk orjinal lastikleri var artı 100 km sini uzun yolda 100 m hız üzerinde yaptım
    size göre normal mi bana fazla geldi.
    lastikleri değiştireceğim bakımlarda öneriniz var ise değerlendireyim (yağı yeni değişmiş yağ saydam ve doluydu)
    benim araba 20 Tl yakıtla 110 km yapıyor Motoru fazla devirli kullanıyosan normaldir.

sundowner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 250+MT09+2010 600rr+CBF 150+2005 CBR 600F
    SATLIK;
    CBF150-------5500TL son fiyattır.ÜZerinde alarm ve yan ayak vardır birde tank pad bunlar zaten 100tl geçiyor yani 5400 gelmiş olur,Tek motora geçiş yapıcam iki motor zor oluyormuş anladık.

ilgilenenlere duyrulur;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...03048867/detay

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı sundowner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SATLIK;
    CBF150-------5500TL son fiyattır.ÜZerinde alarm ve yan ayak vardır birde tank pad bunlar zaten 100tl geçiyor yani 5400 gelmiş olur,Tek motora geçiş yapıcam iki motor zor oluyormuş anladık.

ilgilenenlere duyrulur;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...03048867/detay

5.000 tl'ye satabilirseniz eğer cbf'i öpüpte başınıza koyun . Cbf'in 2. el piyasası geçen seneden itibaren ölmeye başladı . Sıfırı 5.800 tl olduğu için ve 2. ellerde 5-6.000 tl arasında yazıldığı için kimse o fiyatlara 2. el cbf almıyor artık . Eğer satılmasını istiyorsanız fiyatı aşağılara çekmeniz gerekecek . Hayırlı satışlar şimdiden .
    serkan-67-78 bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Aynen katılıyorum arkadasa... ben ariyorum şu anda mesela, sizin motoru alacağima 400 daha verip sıfır alirim.. siz olsanız nasıl yaparsınız

mustafa_akin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 16:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:15 ----------

[/COLOR]Arkadaşın moralini bozmayın motorunun verdiği duygusal bağ ile fiyat biçmek zor oluyor elbet.
    bu arada arkadaşlar. pazartesi bakıma sokuyorum motoru 5000 km de lastikleri yenileyip. genel bakımlarını yaptırıcam. 230-250 TL arası deiğişiyor michelin pilot streetler
    honda yetkili servisinde de lastik olduğu için çok para oynamıo diye ortalama 350 TL ile bu dediklerimi yapabileceğini söyledi usta süpriz masraf olursa haber edecek
    ayrıca 3 lü kappa bagaj seti alıyorum. tüm sezonu motor tepesinde geçireceğim , malum . ayrıca aksesuarlarımı da tamamlıyorum bir yandan
    burada aksesuar satan arkadaşlarım varsa 2. el makul fiyatla para yabancıya gitmesin...
    mboran8 bunu beğendi.

sundowner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 250+MT09+2010 600rr+CBF 150+2005 CBR 600F
    zorumuza gidecek bişey yok elbette, 400 daaha fazla verip sıfırını alabilirsiniz, ama keşke 400 olsa isterseniz bir deneyin bakalım kaç lira çıkıyor 400 tl nin üzerine.Ben yanlış hesap yapmadıysam şuan sıfır almaya kalksanız 6300tl ye mal oluyor.Eee bizim motorda alarm ve yan ayaklık +depo pad zaten 100 tl ,yani motor 5400tl oluyor.Acep ben mi yanlış yapıyom, siz mi bidaha gözden geçirmek lazım.
    Neyse sonuç olarak ben 5500tl'den aşağı vermem vermicemde.
    Sonuçda mal benim tercih eden olur olmaz ayrı, benden ekmek istemiyor su istemiyor.
    Binerim dolmuş parasına bide bakmışın beleşe gelmiş

Ha bu arada 5300 e ısrarla arayanlar var ama olmaz diyorum yani 5000den fazal ediyor.

Adana dan selamlar..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler