Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 6 ay dan beri araştırıyorum hala alamadım ybr mi cbf mi derken ama kısmet olursa ybr alıcam daha kaliteli çünkü cbf ten artı plaka ruhsat toplam 4850 ye geliyor sıfır . aşağı yukarı cbf ile aynı performansları gösteriyorlar . cbf in en büyük avantajı daha kaslı grenajları ve torku biraz daha fazla . ama kalite olarak ybr daha sağlam . ybr de yağ yakma problemi hiç duymadım ben 7000 tl ye bajaj pulsar 200 ns ler gelicek onuda merak ediyorum aslında ama kanuni desteği ile geleceği için 2-0 yenik başlayacak oda o yüzden kararsızım gönül isterki biraz daha param olsa 250lik bir şeyler almak ama benim ilk vitesli motorum olacağı için fazlada para vermek istemiyorum yada 9 bin tl verip bir tane yamaha wr 125 x almak
    eski yıllara baktığımda ybr cbfden hep biraz pahallıymış,yamaha yeni yıl zammı ve kur farkı zammı yapmadı,tahminime göre 2014 modelleri 5400tl gibi bir fiyata satacaklar,eğer 5400 olursa ve cbf 5250 olursa yinede ybr mi alırsın?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    castrol gtx 15w50 nasıl bir yağdır? cbf için şehir içi kullanumda sorun olur mu

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı movibiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski yıllara baktığımda ybr cbfden hep biraz pahallıymış,yamaha yeni yıl zammı ve kur farkı zammı yapmadı,tahminime göre 2014 modelleri 5400tl gibi bir fiyata satacaklar,eğer 5400 olursa ve cbf 5250 olursa yinede ybr mi alırsın?
    eğer 5400 tl olursa ikisinide almam o zaman . bir an önce mart gelmeden ybr almam gerekir yada bekleyip 250lik yada başka bir motor alırım . fiyatın artması kesin mi mart ayında eğer kesin artacaksa hemen ybr alalım bari

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    ön amortisörün yumuşaklığından şikayet edenler üst vida altına yayı sıkıştırması için 1cm kalınlığında pul koyun kapatın

çok daha iyi oluyor
    Adem Balkan bunu beğendi.

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Alıntı NiGHTMaRe07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar..motorum 2700 de ve yağını kendim değiştirmek istiyorum..bir sıkıntısıda yok ama değiştirmekte fayda var..1000 bakımında ipone Motorsiklet Yağı - M4 / (20W50) 4T Mineral Motor Yağı konuldu..http://www.motosikletaksesuarlari.co...i-1L-_685.htmlşimdi elimde Castrol Power 1 Scooter 4T 10W-40 1 Litre var..http://www.turkoilmarket.com/Castrol...tre,PR-92.htmlantalyadayım..bu yağ iyi olurmu yoksa önerebileceğiniz yağ varmı..?teşekkürler şimdiden..
    4000 km bakımı için servise gidecek olduğunuz için Castrol Power 1 racing 10-40 motosiklet yağı kullanmanız gerekir. Her ne olursa olsun , 20 lira için motosikletinizi riske atmayın...
    Bakım esnasında ise özellikle aynı yağdan kullanılmasını talep edin.
    NiGHTMaRe07 bunu beğendi.

NiGHTMaRe07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    Alıntı WanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4000 km bakımı için servise gidecek olduğunuz için Castrol Power 1 racing 10-40 motosiklet yağı kullanmanız gerekir. Her ne olursa olsun , 20 lira için motosikletinizi riske atmayın...
    Bakım esnasında ise özellikle aynı yağdan kullanılmasını talep edin.
    teşekkürler..fakat yazın bu yağ iyi olurmu antalyada..?gerçi sizde antalyadasınız galiba..onun yerine Motul Motosiklet Yağı - 5100 4T 15W50 - 1 Lt kullanılsa..?
    ÇoK YaZMaYa Ne HaCeT MüHiM oLaN KıSa Ve Öz YaZMaKTıR....

Motosikleti
    cbf 150
    ben herkesten farklı resimler koyayım

[COLOR="Silver"]
    papazkemal bunu beğendi.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı holow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sifir cbf aldim 6 ayda egzoz paslandi.servis yapacak bisey yok paslanir cin mali zaten bu kadar.dedibu malin kalitesi bu kadar diyor o zaman ben 2000 tlye motor alirdim niye 6000 vereyim.sanki hic motor gormedik bide ikna etmeye calisiyo.YBR vardi tam 4 yil paslanmadi.bu cbf bin aynalar yetersiz korna yetersiz arka stop yetersiz maç 110 kmyi geçmiyor.kimseye tavsiye etmem.hemen cevap yazarlar ben 140 gördüm diye.yalan yalan yalan
    Eksozu paslandırmak için özel bi çaba harcarsan paslanır tabi. 3 senedir eksozumda zerre pas yok. Paslandırana sormak lazım nasıl başardığını. Ayrıca 150 cc 11 hp bi motorun max. hızını tartışmak, konu ile ilgili fazlaca yüksek beklentiler içine girmek ne kadar doğru olur bilemedim şimdi.
    tncbzkrt bunu beğendi.

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    vay arkadaş bir stop farı değiştireyim dedim sökülmedik yer kalmadı.
    papazkemal bunu beğendi.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    merhaba arkadaşlar..motorum 2700 de ve yağını kendim değiştirmek istiyorum..bir sıkıntısıda yok ama değiştirmekte fayda var..1000 bakımında ipone Motorsiklet Yağı - M4 / (20W50) 4T Mineral Motor Yağı konuldu..http://www.motosikletaksesuarlari.co...i-1L-_685.htmlşimdi elimde Castrol Power 1 Scooter 4T 10W-40 1 Litre var..http://www.turkoilmarket.com/Castrol...tre,PR-92.htmlantalyadayım..bu yağ iyi olurmu yoksa önerebileceğiniz yağ varmı..?teşekkürler şimdiden..
    20-50 iphone minerl de, power 1 scooter 10w-40 ta bence iyi tercihler değil. Motul, repsol, mobil, iphone ..hatta shell bile olur. Bu yağların tam sentetik ve 15w50 olanlarından Antalya' da cbf e çok uygun olur. Yada Castrol Power Raceing 10w-50...veya ilk yazdığım markaların markaların 10w-50 tam sentetik yağları varsa yine uygun olur. 1000 bakımında iphone 20-50 mineral koyma sebebini servis nasıl açıklıyor. Buradaki servisler Hondanın orj yağı 10w30 kullanmaya başladılar..Yani bi yet..servis 20-50 yağ kullanırken diğer bi yetkili servis 10-30 yağ kullanıyor. Biri çok kalın.biri çok ince.. biz arayı bulalım en iyisi.. Sen 15w-50 yada 10w-50 tam sentetik kullan. Ama ben pek mantıklı bulmuyorum bu seviyede ince yağ kullanmayıda 10w-30 gibi..Bu yağ sıcak iklimnde..motor üstüne sert devirli kullanılıyorsa..motorun toplam kullanım ömründen çok güzel yiyecektir. buradaki servis 4 mevsim bu yağı koyuyor.. Bence yanlış. Bu arada..Castrol Power 1 Scooter yağı..adı üstünde scooter yağı..sen cbf için dişli kurusaunuda aynı anda yağlama özelliği bulunan...vitesli motosikletler için üretilmiş yağlardan tercih etmelisin. Yoksa kısa bir süre sonra vites geçiş karakteri..daha yağın km ömrü bitmeden kalitesizleşmeye..geçişler sert ve gürültülü olmaya başlayacaktır

Motosikleti
    Honda 650F
    teşekkürler..fakat yazın bu yağ iyi olurmu antalyada..?gerçi sizde antalyadasınız galiba..onun yerine Motul Motosiklet Yağı - 5100 4T 15W50 - 1 Lt kullanılsa..?
    Tercih size kalmış yazın genel olarak 15-50 kullanmak daha mantıklı olur. Ben şahsen Castrol racing 15-50 tavsiye ederim. Motulun yeri ayrı ama dediğim gibi tercih meselesi.
    Yaz 15-50 Kışın ise 10-40 kullanmanız daha yararlı olur. Ben 2000 km de bir yağ değişimi yaptığım için pek önemsemiyorum.

ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    arkadaslar bir sey sormak istiyorum

kiz arkadasima motor dusunuyoruz. maksimum butcemiz de 3000 TL cok az yukarisi olabilir. o ogrendikten sonra da motoru satmayi dusunuyoruz 3-4 ay icinde. bu paralara alabilecegimiz temiz bir cbf kac km kac model olur? ilanlarda skala cok oynuyor kestiremiyoruz. 2011 modeller uygun gibi, gri rengi hosumuza gitti. ama satilir mi acaba kolayca 15 gun icinde sonradan?

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı ahriman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bir sey sormak istiyorum

kiz arkadasima motor dusunuyoruz. maksimum butcemiz de 3000 TL cok az yukarisi olabilir. o ogrendikten sonra da motoru satmayi dusunuyoruz 3-4 ay icinde. bu paralara alabilecegimiz temiz bir cbf kac km kac model olur? ilanlarda skala cok oynuyor kestiremiyoruz. 2011 modeller uygun gibi, gri rengi hosumuza gitti. ama satilir mi acaba kolayca 15 gun icinde sonradan?
    hocam 3 4 ay için o meblağda motor alıp 15 gün içinde satmayı düşünmek ve rengine varıncaya kadar ayrım yapmak hiç mantıklı değil.. en az bir yıl düşünüyorsanız o fiyata ve bu modele çıkın yoksa 1000 lira ya bi çin malı alın 150cc 5 ay sonra 750- 950 arası dersen 15 günde satılır.

ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    Alıntı mustbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam 3 4 ay için o meblağda motor alıp 15 gün içinde satmayı düşünmek ve rengine varıncaya kadar ayrım yapmak hiç mantıklı değil.. en az bir yıl düşünüyorsanız o fiyata ve bu modele çıkın yoksa 1000 lira ya bi çin malı alın 150cc 5 ay sonra 750- 950 arası dersen 15 günde satılır.
    cin malina bulasmak istemiyoruz cunku ben de motorumu yukseltecegim, ve bu cbf arada benim elimin de altinda olacak. yani kivrak bir sehir ici motosikleti lazim. kiz arkadasim da biraz tecrube kazanacak ve bunlar titreyen, bizi bozulcak diye tedirgin eden makinede olmasin istiyoruz. cbf kalipli, canta vs takmaya elverisli arada ufak tefek alisverisler de tasinabilir.
    motosiklete bin oğlum çünkü motosiklet hayattır!

Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    yakinimdaki motosiklet tamircisi ne sordum oda castrol 15w50 önerdi.. fayatida 30 olur dedi..fiyat biraz pahali geldi..

Motosikleti
    Honda 650F
    yakinimdaki motosiklet tamircisi ne sordum oda castrol 15w50 önerdi.. fayatida 30 olur dedi..fiyat biraz pahali geldi..
    Fiyat 25 TL düzgün motosiklet tamircisi arıyorsan ayrıca , Dünya göz üst kavşağında ki kütükçü köprüsü - Tahtakale karşısı MOTOGAR Ali çıragöz ustalığı sağlam ve garantilidir. Fiyat konusunda yardımcı olur.

Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    teşekkürler wand bilgilendirmen icin

Motosikleti
    cbf 150
    benim yağım

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eksozu paslandırmak için özel bi çaba harcarsan paslanır tabi. 3 senedir eksozumda zerre pas yok. Paslandırana sormak lazım nasıl başardığını. Ayrıca 150 cc 11 hp bi motorun max. hızını tartışmak, konu ile ilgili fazlaca yüksek beklentiler içine girmek ne kadar doğru olur bilemedim şimdi.
    Ciğerin su 3 yildir paslanmayan egzosun resmini cekte bi görelim.tabi motorun komple resmini de koy
    Neyi savunuyorsun

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Arkadaslar sonunda karar verdim ve bugün itibari ile bende bi sifir cbf alarak araniza katılmış bulunmaktayim cbf mi ybr mi derken kendimi honda bayide bulup sifir 2013 model siyah aldim suan 27 km de sürüşü gayet kolay ve guzel makine ama tabi acemiyiz rodajda oldugu icin 4500 5000 deviri gecmiyorum en fazla 60 ile gidiyorum rodaj bitene kadar sabredicez ybr de aklim cok kalmisti ama cbf almakla pişmanlık yasamadim gayet rahat konforlu makineymis

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler