Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sarı olan eski kasaların, kırmızı olan yeni kasaların. Ben cbfe alırken servisten istediğimde yeni kasamı dedi yani 2011 sonrasına kırmızıyı veriyor.

Abi bu arada ne zamandır görüşemedik ya hasret kaldık valla ben istanbullarda kaldım gelemiyorum kocaeliye yakında izine çıkacam inş görüşürüz özlettin kendini valla. Herkese selamlar arkadaşlar
    Bu filtreyi iade edip sarı mı istesem acaba,veya 8 bin bakımında taktığımda uymaza iade mi ediyim. Uymasa eğer ve iade durumunda iade alırlar mı acaba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bana senelerdir yetkili servisten (DB Motor) kargoyla aldığım fitreler aynı amblemle ama sarı renk geliyor ve filtre yuvasına zorlanmadan oturuyor, en son bende sarı renkli orjinal filtreyi 15 tl ye almıştım. Bunu aslında İst. daki kaliteli servislere bi sormak lazım. Madem ikiside orjinal, sarı olan neden sarı ? Kırmızı olan neden kırmızı ? Kırmızı olan yuvaya neden zor giriyor ? Farkları ne =? Bi sorgulamak lazım. Dediğim gibi benim motor yeni kasa, devir saatli, sarı olan orjinal filtre rahat oturuyor, buna rağmen servisler, ok orjinalse bile, hava filtresi yuvası kastırılmadan takılmayan bu kırmızı filtreyi neden öneriyor veya satıyor. Sarı olan neden satılmıyor veya bakımlarda yet.servis tarafından takılmıyor, servislerden bilgi almak lazım. Ayrıca foto paylaşımı için teşekkürler.
    Bu filtreyi iade edip sarı mı istesem acaba,veya 8 bin bakımında taktığımda uymaza iade mi ediyim. Uymasa eğer ve iade durumunda iade alırlar mı acaba.
    B RH +

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Uymaması gibi bir durum yok ben hep bu filtreyi kullandım yeni kasa cbf imde. sizinki yeni kasa değilmi? yeni kasaların ki bu zaten kırmızı üzerindeki orijinal filtrede bununla aynı zaten kırmızı sarı değil.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    2011 model motorum devır saatlı yenı kasa kırmızı oturmuyor sarı cuk oturuyor ustunden cıkan orjınal kırmızı. paket aynı barkot aynı buyur burdan yak

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    honda neylerse güzel eyler :D oldururlar sıkıntı yok

Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Uymaması gibi bir durum yok ben hep bu filtreyi kullandım yeni kasa cbf imde. sizinki yeni kasa değilmi? yeni kasaların ki bu zaten kırmızı üzerindeki orijinal filtrede bununla aynı zaten kırmızı sarı değil.
    Filtreyi söktüm ama rengini hatırlamıyorum Nihat Bey. Motorum yeni kasa 2012 model evet. Yorumunuza göre bu filtre uyacak ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:49 ----------

Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 model motorum devır saatlı yenı kasa kırmızı oturmuyor sarı cuk oturuyor ustunden cıkan orjınal kırmızı. paket aynı barkot aynı buyur burdan yak
    Mehmet Bey de tersini söylemiş
    B RH +

Motosikleti
    Bajaj dominar
    Alıntı S.Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orta sehpaya al ön ve arka tekere çevir bak balans varmı.(Yoksa) Lastiğinin dişleri çok iri ise (Kros motorlarında kullanılan lastikler gibi) asvaltta titreme yapar.Ama arazide 10 numara olur.

Otomobillerdede aynı sorun oluyor.Normal lastikle kışlık lastik arasında
    balans olup olmadığını nasıl anlayacağız
    Cehennem yerinde hiç ateş yoktur,
    Herkes ateşini bu dünyadan götürür.

Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Alıntı seyyah27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim gibi irc lastik kullanıpta düz kaymak asfaltta kasislerden geçiyormuşcasına hoplaya hoplaya giden var mı? lastiği takan yer kışlık lastik olduğu için böyleolmasının normal oduğunu balans ile ilgili olmadığını söyledi? bu hoplama sorununun çözümü nedir?
    Ben de mevsimlik irc var.
    iki arkadaşta da kışlık modeli.
    Arkadaşın arkasında artçı bindim ve 100 km kadar gittim ama çok rahatsız oldum. Dediginiz olay az da olsa vardı. Bide virajlarda motoru yatırırken çok belli oluyor dişlerden dolayı . Tek iyi yanı fren mesafesi iyi
    B RH +

S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    honda neylerse güzel eyler :D oldururlar sıkıntı yok
    Slm Nihat senin 4000 bakımında taktığın filitrede kırmızı çıktı.Tahtakaledenmi aldın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

Alıntı seyyah27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    balans olup olmadığını nasıl anlayacağız
    Teker tam daire çizerek dönüyormu.Yukarı aşağı yada sağa sola atlama yapıyormı.(telli jantlarda akord bozulunca jant yalpa yada atlama yapar ya onun gibi bişey) Bu dediklerim varsa lastik balans yapar konforu bozar.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    arkadaşlar selam..

çok çok sevdiğim resmen aramda bir bağ oluşan motorumu büyültmek için satıyorum..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6795615/detay/

ilgilenen olur ise fiyatı düşünmesin elbet anlaşılır.

irtibat 545 545 1701

saygılar
    birGarip..

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı S.Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm Nihat senin 4000 bakımında taktığın filitrede kırmızı çıktı.Tahtakaledenmi aldın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

Teker tam daire çizerek dönüyormu.Yukarı aşağı yada sağa sola atlama yapıyormı.(telli jantlarda akord bozulunca jant yalpa yada atlama yapar ya onun gibi bişey) Bu dediklerim varsa lastik balans yapar konforu bozar.
    yok abi ya şirinevler honda otoseverden alıyorum tüm yedek parçalarımı yolumun üzerinde. zaten orijinalden başka parça kullamam. Tekrar yazıyorum yeni kasa cbflerin hava filtresi kırmızı arkadaşlar orijinali...

---------- Post added at 12:15 ---------- Previous post was at 12:12 ----------

Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam..

çok çok sevdiğim resmen aramda bir bağ oluşan motorumu büyültmek için satıyorum..

irtibat 545 545 1701

saygılar
    abi hayırlısı olsun ne düşünüyosun? inazumamı?
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Ben de 2 gün önce filtre ve buji değiştirdim. Servisten aldığım sarıydı ve kolayca takıldı. Kırmızı olanlara hava tutulmuyor, hatta seleyi kaldırınca uyarı etiketi bile var. Benim için bir fark yok, nasıl olsa kirlenince değiştiriyorum. Dün başıma kötü bir olay geldi ama cbf ile ilgili değil. 2006 honda civic var bende, 60.000 km deydi, bujilerden biri kırılmış ve elektrot ile porselen parçası motorun içine düşmüş. Dün motorun üst kapağı söktük, piston ve silindir kafası hasar almış. Bana iyi bir masraf çıktı anlayacağınız. Bujinin markası NGK idi. Nasıl oldu anlayamıyorum. Bobin de kavrulmuş. En az 1000 tl lik hasar var motorda.

Motosikleti
    PCX 125
    Teşekkürler

İnazuma değil de sym düşünüyorum
    Paramız ona yetiyor

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de 2 gün önce filtre ve buji değiştirdim. Servisten aldığım sarıydı ve kolayca takıldı. Kırmızı olanlara hava tutulmuyor, hatta seleyi kaldırınca uyarı etiketi bile var. Benim için bir fark yok, nasıl olsa kirlenince değiştiriyorum. Dün başıma kötü bir olay geldi ama cbf ile ilgili değil. 2006 honda civic var bende, 60.000 km deydi, bujilerden biri kırılmış ve elektrot ile porselen parçası motorun içine düşmüş. Dün motorun üst kapağı söktük, piston ve silindir kafası hasar almış. Bana iyi bir masraf çıktı anlayacağınız. Bujinin markası NGK idi. Nasıl oldu anlayamıyorum. Bobin de kavrulmuş. En az 1000 tl lik hasar var motorda.

Gecmis olsun insallah artmaz masrafı , benimde arabada korktuğum bir durum bujinin kırılıp motora düşmesi

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

Teşekkürler

İnazuma değil de sym düşünüyorum
    Paramız ona yetiyor

Hayırlı olsun Ramazan , fiyati uygun tutmussun yani alacak olsam alınacak motor hakkaten çantası lastiği herseyi hazır bir mitosiklet , nacizane tavsiyem kaplamaları söküp ilanı tekrar vermen 1 hafta icinde satılmazsa , insan bilmediği icin supheyle bakabilir
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    KapÇık
    yarın sabah bozca ada yolundayım dostlar. 11 feribotuna yetismeyi planlıyoruz. oralarda cbf'ci arkadas varsa aksam 6 ya kadar sohbete ugrıyabilir.

Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarın sabah bozca ada yolundayım dostlar. 11 feribotuna yetismeyi planlıyoruz. oralarda cbf'ci arkadas varsa aksam 6 ya kadar sohbete ugrıyabilir.
    Serengeti kaplanı 1- serengeti kaplanı 3

iyi yolculuklar. Dikkatli gidin kardeş. aman dikkat..

Bugun baya rüzgarlıydı önleminizi alın..

cbf bu sezon 10.000 km görür sanırım
    birGarip..

Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    arkadaşlar selam..

irtibat 545 545 1701

saygılar
    hayırlı satışlar.
    Garip bunu beğendi.
    B RH +

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Abi sarı olan eski kasaların, kırmızı olan yeni kasaların. Ben cbfe alırken servisten istediğimde yeni kasamı dedi yani 2011 sonrasına kırmızıyı veriyor.

Abi bu arada ne zamandır görüşemedik ya hasret kaldık valla ben istanbullarda kaldım gelemiyorum kocaeliye yakında izine çıkacam inş görüşürüz özlettin kendini valla. Herkese selamlar arkadaşlar
    nihat abi buralarada bekliyorum =)

yuvacığa gelirsin sandım ama yoktun keşke gelseydin =)
    Güçte kalabilmek için beygir gücünde hata yapma.

Herkesten hızlı sürmen,yalnız süreceğinin garantisidir...

Motosikleti
    KapÇık
    istikamet değişti ramço. hatun bende gelicem dedi bambaşka bi rota çizdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:23 ----------

368 km yolum var yarın sabah

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nihat abi buralarada bekliyorum =)

yuvacığa gelirsin sandım ama yoktun keşke gelseydin =)
    valla katılamadım cihad ya çok kalabalık turlara katılmıyorum artık kim kime dum duma oluyor az olsun öz olsun. o gün bende bursa yaptım geldim tek başıma
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    valla katılamadım cihad ya çok kalabalık turlara katılmıyorum artık kim kime dum duma oluyor az olsun öz olsun. o gün bende bursa yaptım geldim tek başıma

Nihat slm lar sonunda hayallerimi gerçekleştirdim.Sana sürpriz olsun resimlerini en kısa zamanda koyacam.
    Hee bu arada senden bir isteğim var.Şuan maddi açıdan sıkıntıda olmamama rağmen yer sorunu olduğundan CBF i satılığa çıkardım motoru biliyorsun zaten eşe dosta gidecek motor.İstediğim fiyat 4000 (motordan sadece arka çantayı alırım başka birşey almam.)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler