Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    ben alıcam kadeşim yan sepet bu motora almazsam yüzüme tükürün.2013 şubata kadar almış olucam nerden alıcam bimiyorum ama alıcam almalıyım almazsam işe gidemem
    mete_han bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Alıntı vakvak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    120 tlye aldım internetten kapıda ödedim.Motosikletaksesuar diye bir siteden.Uyuşma muyuşma yok çünkü benim selede özel fark ettiyseniz ben uzun yollların adamıyım.Sert sele gelmez bize malumunuz sporcuyumda popoda yagda yok canım çok yanıyordu mete anlatamam seninkisi gibi yag katmanım olsa almazdım bunları
    Acayip ısıtıyor en düşük ayarda bile kesinlikle al.
    Diz örtüsü heryerde var zaten 30 tl mi ne.Ama bazı kuryelerde daha değişiklerini gördüm deri değilde textil onlarıda denemek lazım.
    diz örtüsü 30 tl ye denk gelirse bana alın ben size havale yapam buralarda yok bende scooter için var o da vitesliye olmuyor :D
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    dur belki beleşe bile alırısn hele ben haftaya cumartesi bir sirkeciye gidim ordaki bez örtülere bakim eğerki içime sinerse onu alırım sanada benim deriyi hediye ederim.Ama kargoyu ödemem ha Aslında nelere ihtiyacın var söyle bakim benim evde bir sürü ıvır zıvır var motorlardan artmış olan çantadır mantadır evden atmaya çalışıyorum bir hayrı olsunlar bari.Dandik değil ha yanlış anlamayın eski püskü şeylerimi vermmiyorum hepsi gıcır gıcır ama işte motorla beraber vermeden satınca motorları kalıyor elde.hanımda belamı okuyor

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    şirinevlerde motoaydan diz örtüsü ..benim arkadaş şirket motoruna aldı uzun bide kısası varmış uzununu 35 tl aldı ...Faydası varmı bence var yağmur çamurdan rüzgardan koruyor bilginiz olsun
    MT-İSTANBUL Dikkatli sür, insanın yedek parçası yoktur....ÖNCE GÜVENLİK

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Halepli sen kullanıyormusun? diz örtüsü yaa bana biraz kaba geliyor. Ben zaten kışın pek kullanmıyorum motoru..

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:21 ----------

Metecan sende foto koy lem biraz millet özlenen mete ve cbf ikilisini dünya gözüyle görsünler.))

Ya bu millet uzun tur camıa baya bi ilgi gösterdi gibi bende hep orijinali seven biriyim. Bu kadar iyimi bu uzun tur camı bakalım arttık ümit_150_zc arkadaşım memnun kalırsa bende takayim diyorum bu camdan..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Diz örtüsü çok önemli birşey.Ben büyük motorlarıma bile arada koymaya çalışıyorum ama o sırada hanım geliyor bey bey boşarım seni cbfden başkasına koyma diyor.sudan soguktan böcekden hatta ve hatta arabalara sürte sürte geçtiğimizde bacagmızı sıyrıklardan koruyor.Motorun tipi kayıyor ama zaten bende brad pitt değilim hanımda angelina joli değil ee ozaman diz örtüsü in ne out rüzgar out
    Mete en son cbfli pozunu üstünde takım taklavat ayakda terlik varken çekmişti şimdiki fotosunu merakla bende bekliyorum bakalım ne gibi bir atraksyion bizi bekliyorç.
    sgurdal bunu beğendi.

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Metecan sende foto koy lem biraz millet özlenen mete ve cbf ikilisini dünya gözüyle görsünler.))

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    dur belki beleşe bile alırısn hele ben haftaya cumartesi bir sirkeciye gidim ordaki bez örtülere bakim eğerki içime sinerse onu alırım sanada benim deriyi hediye ederim.Ama kargoyu ödemem ha Aslında nelere ihtiyacın var söyle bakim benim evde bir sürü ıvır zıvır var motorlardan artmış olan çantadır mantadır evden atmaya çalışıyorum bir hayrı olsunlar bari.Dandik değil ha yanlış anlamayın eski püskü şeylerimi vermmiyorum hepsi gıcır gıcır ama işte motorla beraber vermeden satınca motorları kalıyor elde.hanımda belamı okuyor
    çoook makbule gecer kargoyu gönder bana ben başüstüne taç ederim onu masraflarıyla birlikte arka çantam var am depo üstü korumalık yada çanta ihtiyacım var birde denk gelirse yan çanta almak var aklımda tekstil kumaştan da olabilir plastik normal çanta gibi de olabilir velhasıl ihtiyaç çok hiç olmadı şu bel altını rüzgardan koruyucuyu havale yoluyla da olsa alabilirsem güzel olacak güzel haberlerini bekliyorum artık

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bir denielim haftaya yiğen o kumaş olanı kuryelerde gördüm dikaktimi çekti bunca kurye yanılıyor olamaz dedim içimden akıcaz haftaya artık.arka çanta var bir sürü harley davison parçası var gidpndur frendir janttır onlar sana yaramaz ama belki krom gidon yarar tamirane evi gibi.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    tamamdır usta, gidon cbf gidonuysa olabilir , bendeki gidon eğrildiği için değiştirdim ama değişen gidonunda sol topuzunda sıkıntı var, yılların birikimi olunca o kadar ekipman da oluyordur haliyle

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Dostlar, benim marş motoru seyrekte olsa şunu yapmaya başladı. bazen ilk basışta hiç dönmüyor, 2. basışta dönerek çalışıyor. Her zamanda yapmıyor. Benzer bi arızayı ilk motorum olan mondialde yaşamıştım. bi kaç ay böyle idare etmiştim ve sonrasında marş motoru tamamen iptal olmuştu hiç dönmemeye başlamıştı. Sanırım marş motoru değişecek, ne dersiniz ? 2000 km sonra db ye bakıma gideceğim, değişeceklerin arasına bunuda eklemek farz oldu gibi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    şimdi ustaya götürsen onu rahat 60 70 lira alır tamirine yenisi 49 lira riallide bence yeniini al tak.KAç kmde gitti?Bilelimde bizde önlem alalım.Hoş ben günde iki kere motoru çalıştırıyorum senede 800 diyelim.Bunların ömrü vardır 5000 çevirme

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    şimdi ustaya götürsen onu rahat 60 70 lira alır tamirine yenisi 49 lira riallide bence yeniini al tak.KAç kmde gitti?Bilelimde bizde önlem alalım.Hoş ben günde iki kere motoru çalıştırıyorum senede 800 diyelim.Bunların ömrü vardır 5000 çevirme
    28 bindeyim. Daha 3-5 bin km gider o marş motoru bana, sorun olmaz da. 30 binde db motora gitmeyi düşünüyorum, o zaman değiştirticem, çarşı pazar işlerinde çok stop edip marş basma var bende. Bi çarşıya çıksam 2-3 farklı yerde stop edip çalıştırdığım oluyor. Motorun km % 90 uzun yolda yapılmış olsada kalan % 10 u bu şekilde kullanılıyor. Muhtemelen bu yüzden marş motoru erken fire verdi. Ama benim kullanımıma göre düşününce normal sayılır. Genel bi bakım için, değişecek çok parça var zaten, marş motoruda buna eklendi. O yüzden bu bakımı kendim değilde kaliteli bi servis yapsın diyorum. Ki zaten durumu çok kötü değil marş motorunun, çok sık yapmasada bazen marş motoru dönmüyor, ikinci denemede dönüyor, bi müddet daha idare ederim.

Şunları değiştireceğim:

1-Marş motoru. Yeni eklendi
    2-Sinyal flaşörü (Sinyaller ilk zamanlardan daha aralıklı yanıp sönmeye başladı)
    3-Ön lastik değişecek
    4-Kaplin lastiği ve arka fren balatası değişecek. Daha bitme belirtisi olmasa da bi 30 bin daha gitmeyeceği kesin.
    5-Sübap ayarı yapılacak. 2000 km de yapılmıştı, başka yapılmadı. Yani 28 bin km sonra sübap ayarı yapılacak, aslında sübap ayarı kaçıklığına dair bi belirti yok motorda ama biraz fazla yakıyor, bi güncellensin diyorum bunda km sonra.
    6-Karb. temizlettiricem.
    7-Buji yağ ve hava filt. değişecek.

İlerki zamanlara doğru liste şişebilir ama şimdilik bunlar kesin değiştireceklerim.

Yani ufaktan bi girecek diyelim Fakat bu bakıma ortalama 2-3 ay sonra gidicem, motor 2013 sezona bir fiil hazır olacak

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    28 bindeyim. Daha 3-5 bin km gider o marş motoru bana, sorun olmaz da. 30 binde db motora gitmeyi düşünüyorum, o zaman değiştirticem, çarşı pazar işlerinde çok stop edip marş basma var bende. Bi çarşıya çıksam 2-3 farklı yerde stop edip çalıştırdığım oluyor. Motorun km % 90 uzun yolda yapılmış olsada kalan % 10 u bu şekilde kullanılıyor. Muhtemelen bu yüzden marş motoru erken fire verdi. Ama benim kullanımıma göre düşününce normal sayılır. Genel bi bakım için, değişecek çok parça var zaten, marş motoruda buna eklendi. O yüzden bu bakımı kendim değilde kaliteli bi servis yapsın diyorum. Ki zaten durumu çok kötü değil marş motorunun, çok sık yapmasada bazen marş motoru dönmüyor, ikinci denemede dönüyor, bi müddet daha idare ederim.

Şunları değiştireceğim:

1-Marş motoru. Yeni eklendi
    2-Sinyal flaşörü (Sinyaller ilk zamanlardan daha aralıklı yanıp sönmeye başladı)
    3-Ön lastik değişecek
    4-Kaplin lastiği ve arka fren balatası değişecek. Daha bitme belirtisi olmasa da bi 30 bin daha gitmeyeceği kesin.
    5-Sübap ayarı yapılacak. 2000 km de yapılmıştı, başka yapılmadı. Yani 28 bin km sonra sübap ayarı yapılacak, aslında sübap ayarı kaçıklığına dair bi belirti yok motorda ama biraz fazla yakıyor, bi güncellensin diyorum bunda km sonra.
    6-Karb. temizlettiricem.
    7-Buji yağ ve hava filt. değişecek.

İlerki zamanlara doğru liste şişebilir ama şimdilik bunlar kesin değiştireceklerim.

Yani ufaktan bi girecek diyelim Fakat bu bakıma ortalama 2-3 ay sonra gidicem, motor 2013 sezona bir fiil hazır olacak
    Ethem abi liste baya kabarıkmış hakikaten ama gerekli yani sonuçta 30 bin km seni taşımış birazcıkta sen ona masraf yap

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ethem abi liste baya kabarıkmış hakikaten ama gerekli yani sonuçta 30 bin km seni taşımış birazcıkta sen ona masraf yap
    Evet kabarık ama 2 senede bir servise gidelim artık yapacak bişey yok Aslında lastil değişimi, sübap ayarı, karb. temizliği haricindeki diğer parça değişimlerini ben yapabiliyorum ama. bu 3 kalem için gitmem gerekecek, buradaki tırıvırı ustalarada elletmek istemiyorum. Ön lasatik 30 bin km de değişmiş olacak. değişim şart. Karb. hiç ellenmedi şimdiye kadar. Sübap ayarıda 2. kez yapılacak.

En az Kocaeli-Ümraniye yolda 50 tl yakıt gidecek. Eskihisardan geçersem de az yakıt gidecek, bu seferde vapur parası dahil olacak. Serviste en az parça maliyetinin haricinde 100-150 tl de işçilik alınır diye tahmin ediyorum ama 2 sene oldu, ehil bi servis elinden geçsin diyorum.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Evet kabarık ama 2 senede bir servise gidelim artık yapacak bişey yok Aslında lastil değişimi, sübap ayarı, karb. temizliği haricindeki diğer parça değişimlerini ben yapabiliyorum ama. bu 3 kalem için gitmem gerekecek, buradaki tırıvırı ustalarada elletmek istemiyorum. Ön lasatik 30 bin km de değişmiş olacak. değişim şart. Karb. hiç ellenmedi şimdiye kadar. Sübap ayarıda 2. kez yapılacak.

En az Kocaeli-Ümraniye yolda 50 tl yakıt gidecek. Eskihisardan geçersem de az yakıt gidecek, bu seferde vapur parası dahil olacak. Serviste en az parça maliyetinin haricinde 100-150 tl de işçilik alınır diye tahmin ediyorum ama 2 sene oldu, ehil bi servis elinden geçsin diyorum.
    ethem abi merhabalar.. hayırdır yahu motoru parça parça satılığa mı çıkardın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kayinço bunların hepsini sen yaparsın götürme bence kitabı yokmu sende????lastik değişimini orda yaptırırsın o zor değil gerisinide sen halet paran cebinde kalsın.cbf bu ya adama ev aldırır sen demiştin bunu.Bugün bende ev bakmaya gidicem birazdan hayırlısı ile alıcaz.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ethem abi merhabalar.. hayırdır yahu motoru parça parça satılığa mı çıkardın
    Yok Koray cım 2013 sezonda da binicem inşallah, bi şikayetim yok, gayet memnunum. Şimdilerde başka planlar var. Motor değiştirmeye ekonomik imkan olmayacak. Şu anki planıma göre bi 30 bin daha binmeden satmam diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:43 ----------

kayinço bunların hepsini sen yaparsın götürme bence kitabı yokmu sende????lastik değişimini orda yaptırırsın o zor değil gerisinide sen halet paran cebinde kalsın.cbf bu ya adama ev aldırır sen demiştin bunu.Bugün bende ev bakmaya gidicem birazdan hayırlısı ile alıcaz.
    Evet hakılısın sorun olmaz sadece lastik olsa, ama karbratör tem. ve sübap ayarı işi kesinlikle ehil olmayan servislerin işi değil. Varsın olsun, 2 senede bir servise girelim, sorun yok.

Evet gerçekten cbf ekonomisi ile adamı mal mülk sahibi eder, bu yüzden satıp araba almak veya motoru büyültmek benimde ev alma planlarımı erteler. Bu yüzden ev almadan aracımla ilgili bi action düşünmüyorum. Bundan sonra çekeceğim ilk kredi hayırlısı ile ev için olacak.

Bu arada inşallah gönlüne göre bi ev sahibi olursun. Hayırlı uğurlu olsun şimdiden.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Yok Koray cım 2013 sezonda da binicem inşallah, bi şikayetim yok, gayet memnunum. Şimdilerde başka planlar var. Motor değiştirmeye ekonomik imkan olmayacak. Şu anki planıma göre bi 30 bin daha binmeden satmam diye düşünüyorum.
    iyi bakalım abi.. tabii bineceksin ... bizimde aletin gelmesine az kaldı.. beklemedeyiz

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi bakalım abi.. tabii bineceksin ... bizimde aletin gelmesine az kaldı.. beklemedeyiz
    İnşallah Koray' cım makine gelince hanımınla çaya bekleriz. Makinenin de bi ayrıntılı fotolarını çekeriz, eyice bi inceleriz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler