Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı takarfz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ilk motorum CBF 150 yi aldım. İnşallah kazasız belasız kullanırım
    hayırlı olsun kazasız belasız bilinçli sürüşler ;) tekerin düz bassın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Hayırlı olsun.. İyi sürüşler...
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı vakvak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir denielim haftaya yiğen o kumaş olanı kuryelerde gördüm dikaktimi çekti bunca kurye yanılıyor olamaz dedim içimden akıcaz haftaya artık.arka çanta var bir sürü harley davison parçası var gidpndur frendir janttır onlar sana yaramaz ama belki krom gidon yarar tamirane evi gibi.
    abi arka çanta nasıl birşey bende 32 litre cox var ama yetmiyor 2 kask lacak birşey arıyorum ama kappa fillan çok pahalı geliyor 2. el bi ixs var 200 istiyor oda ne yapsam şaşırdım zaten şu ruhsata işletme olayı diye bi saçmalık çıktı :@

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba size bi sorum olacak..
    beni eski kasa cbf bildiginiz üzere farlar gaz verince yükseliyo aydınlatma..
    ama ben motora eski motorumda olan sis farı aynı zamanda çakar devresi olan kendi yaptıgım bi tesisatı baglamak istiyorum..
    ama kontaga baglı olmasını istiyorum kontakla açılsın ..
    eger kontaga baglarsam normal farlar gibi gazı kesince ledlerdeki aydınlatmada düşermi..
    düşmemesi için ne yapmam lazım..
    aküden direk hat çekmeyi düşündüm ama araya anahtar koysam çocuklar direk basarsa yanar ışıklar ve aküm biter..
    çift anahtar koyup birini görünmeyen bi yeremi koysam..?
    led sis farı bu
    http://c1211.hizliresim.com/13/t/g8v3q.jpg
    abi bu sisleri nereden aldın link varmı fiyat filan ?

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi arka çanta nasıl birşey bende 32 litre cox var ama yetmiyor 2 kask lacak birşey arıyorum ama kappa fillan çok pahalı geliyor 2. el bi ixs var 200 istiyor oda ne yapsam şaşırdım zaten şu ruhsata işletme olayı diye bi saçmalık çıktı :@

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

abi bu sisleri nereden aldın link varmı fiyat filan ?
    karaköyden 20 liraya 3x1 power led aldım .
    sis farı tası buldum içine yerleştirdim hazır alınan bişey degil yani
    jackal_64 ve mete_han bunu beğendiler.

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Satışım iptal oldu arkadaşlar motosiklet bakan tanıdığınız varsa 2009 12 bin kmde tertemiz. siyah, topcase, yan demir arka demir. 4000 TL'dir
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    arka stop' a bağlanan çakarlı bir led sistemi aldım fakat arka stopa giden 3 kablodan hangisinin ne olduğunu avometre ile ölçmeme rağmen anlayamadım.
    saçma sapan değerler çıkıyor. motor eski kasa, gaz verdikçe voltaj yükseliyor bu normal ama üç kablodan biri şase, biri park lambası için + gerilim, diğeri fren lambası için sadece frene basınca + gerilim okumam lazım diye düşünüyorum ama iki kabloda da sürekli 6 volt değer var.
    kabloların renkleri şöyle: sarı, yeşil, yeşil/sarı

ihtiyacım olan hangisi şase(-), hangisi park lambası(+), hangisi fren lambası(+)
    ölçtüğüm değerleri de paintte aşmış bir şekilde çizdim

Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    arka çanta biraz harley ii deri cbf lere gitmez gibime geliyor çünkü baglanacak yeri yok sissy barı olan motorlara baglanıyor.

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Sarı kablo direk dinamodan gelen parklara bağlanan kablo,yeşil aküden gelen artı,yeşil sarıda şase gözüküyor yalnız bir kablo eksik frene bastğığında yanan ışık onu görmedin snırım ondan elektriği alman lazım top kasaya.Ben kendi topkasama bağladım ama kabloları hatırlayamıyorum istersen yağrın bakıp söylerim.

Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karda buzda napıcam ben cbfdaşlarım bir fikir verin lastikleri değiştirmem yeterli olurmu acep
    kanka tak michelinleri zaten gittiğin yollar genelde zaten e-5 tem buzlanma yapmıyor orlarada yeterli olur ancak sen yinede gaz koluna şefkatli davran =) ve fazla aralara girme takip mesafeni iyi ayarla dostum =) zaten istanbulda topu topu ne kadar kar yagıyoki =)

Alıntı player77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar KGS den HGS ye geçiş yaptım. Etiket tipi olan versiyonunu da motosiklete yapıştırdım. Birde şeffaf kolibandı ile izole ettim. Henüz deneme fırsatım olmadı ama çalışacak gibi duruyor. Öncamın en altındaki küçük gri renkteki alan.. Varlığı belli bile olmuyor... Tavsiye ederim...

http://img191.imageshack.us/img191/3520/imag03831.jpg

Uploaded with ImageShack.us
    abi güzel olmuş valla biz şimdi bu eski kgsleri bunlarla değiştirebiliyormuyuz yoksa bu kgsler çöpemi artık =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

Alıntı vakvak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka çanta biraz harley ii deri cbf lere gitmez gibime geliyor çünkü baglanacak yeri yok sissy barı olan motorlara baglanıyor.
    cruiser motorlar için yani =) abi o biraz gelecekte inşallah =) önce cbr diye düşünüyorum ancak belki cruiser aşkıma sahip çıkamayıp 250 cc bi cruiser alırım =)

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    yarın kocaeline gidicem patronla beraber bir kaç teslimat için. vaktim olsaydıda ethem abi senide görseydim gelmişken keşke.. :(

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    kanka tak michelinleri zaten gittiğin yollar genelde zaten e-5 tem buzlanma yapmıyor orlarada yeterli olur ancak sen yinede gaz koluna şefkatli davran =) ve fazla aralara girme takip mesafeni iyi ayarla dostum =) zaten istanbulda topu topu ne kadar kar yagıyoki =)

abi güzel olmuş valla biz şimdi bu eski kgsleri bunlarla değiştirebiliyormuyuz yoksa bu kgsler çöpemi artık =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

son gün ne zaman dı hgs ler için
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karaköyden 20 liraya 3x1 power led aldım .
    sis farı tası buldum içine yerleştirdim hazır alınan bişey degil yani
    toplamda kaç paraya maal oldu ben pek anlamam bu elektronik işinden ama yapabilirmiyim kendim =)

Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son gün ne zaman dı hgs ler için
    valla bilmiyorum ama kgs dert hgs aynı ogs gibi ne güzel =)

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    slm.bugün sisleri taktım motora..
    bi ustaya sordum artı yı nerden alablirim diye gösterdi sag olsun ordan aldım enerjide düşme olmuyor..
    sis ve 4 kanallı çakr bagladım aynı sis üzerine araya anahtar koydum ve kanal degişimi için buton ekledim .
    tam istediggim gibi oldu ..
    resimleri yarın eklerim..
    toplam maliyeri 3x1 pover led 3 lü 2adet 15 lira.
    sis farı tası 20 lira
    çakar devresi 15 lira.

Motosikleti
    12" CBF 150
    arkadaşlar ixs marka 46 litre stoplu çanta 200 lira ikinci el iyimidir? yaw çantalar niye bu kadar pahalı =)

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    toplamda kaç paraya maal oldu ben pek anlamam bu elektronik işinden ama yapabilirmiyim kendim =)

valla bilmiyorum ama kgs dert hgs aynı ogs gibi ne güzel =)
    teşekkürler; süreç nasıl işliyor ptt ye mi gidiyoruz başvuru için
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    arkadaşlar ixs marka 46 litre stoplu çanta 200 lira ikinci el iyimidir? yaw çantalar niye bu kadar pahalı =)
    ixs markasını duymadım hiç
    çantada bir numara kappa ve shad dır. kalitesine göre fiyatı yüksektir.
    ben shad 48 litre çantamı satıyorum. ilan linkini 1-2 sayfa önce verdim.

---------- Post added at 00:03 ---------- Previous post was at 00:01 ----------

Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler; süreç nasıl işliyor ptt ye mi gidiyoruz başvuru için
    google a sorsan aynı soruyu cevap veriyor, buraya yazıp cevap gelecek diye saatlerce beklemene gerek kalmıyor..

http://www.habercil.com/tag/hgs-nereden-alinir/
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    arkadaşlar yakın zamanda michelin lastik taktıran varmı en uygun acaba nerde taktırabilirim...bi arkadaş alcak bide ben bu buz motorda acaba indirim yaparlarmı?

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarın kocaeline gidicem patronla beraber bir kaç teslimat için. vaktim olsaydıda ethem abi senide görseydim gelmişken keşke.. :(
    Sağlık olsun Rahmi kardeşim, üzülme, iş için geliyorsun zaten anladığım kadarıyla, daha geniş zamanda iş haricinde buluşuruz inşallah, kalbinden geçirmiş olaman yeter. Bende mesajını yeni görüyorum. Çok uzun bi süredir 24 saat girmediğim oldu o da düne denk geldi

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yakın zamanda michelin lastik taktıran varmı en uygun acaba nerde taktırabilirim...bi arkadaş alcak bide ben bu buz motorda acaba indirim yaparlarmı?
    Arka için michelin alacaktım, oğlumu gönderdim, lastiklerin 2011 üretimi olduğunu duyunca süratle kaç dedim.
    Sahibinden kargo dahil 3 taksit get sistemli 120 lira, dükkanda yine aynı ve burunlarından kıl aldırmıyorlamış.
    Firma ismi vermem doğru değil, ama buz motor değil.

70 liraya IRC NR25 modelini aldım. 2012 yılı 44. hafta lastikleri. Fabrikası bizim Düzce'de, Dadaş motor ıslak, kuru, kumlu yollarda testini yapmış, sonuç çok güzel diye rapor gelince 50 lira da kara geçmiş oldum.

Aslında motorunu çok kullanan veya kurye arkadaşların görüşleri daha gerçekçidir. Özelllikle deneyen arkadaşlar görüşlerini lütfederlerse seçimlerimizde yardımcı olmuş olurlar.
    mete_han bunu beğendi.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Feyizoğlundan sipariş vermiştim 2 ay önce 208 tl takımı...lastikçiyede 10 tl işçilikle halletmiştim.
    Adam adamdır, olmasa da pulu; Eşek eşektir,olsada hint kumaşından çulu.[COLOR="#B22222"][/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler