Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aziz abi sen tech 90 içlik almıştın demi nasıl memnunmusun abi olumlu olumsuz yorum =)[/QUOTE]
    Evet Hüseyinim cok guzel memnunum terlesende hemen terini dışarı atıyor sürekli kuru hissetmek cok guzel bi begenmediğim yönü vücuda cok yapısıyor kolumu sıyırayım desen olmuyor cok sıkı onun dısında güzel sıcak ve kuru.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az önce ilave yaptım. 450 ml yağ koydum ve çubuğun üst seviyesine geldi. (çubuğu yerine vidalamadan ölçtüm)
    ne kadar sürede 450ml eksiltti bunu bilmediğim için kilometreyi not aldım ve dediğin gibi 1000km sonra tekrar eksiğini tamamlayınca anlaşılcak ne kadar yaktığı.
    çok teşekkürler verdiğin cevaplar için.

ha birde far ayarı çok bozukta biraz baktım nasıl ayarlanıcak diye, önde farın altında kızaklı bir vida var onu gevşetip biraz aşağı kaydırmam yeterli olacakmı? böylemi yapılıyor far ayarı?
    birde yağ filtresi yok heralde bunda? temizlenen tel bi filtre mi var
    Yağ ilavesi yapmışsın, güzel. Şimdi 1000 km sonra mutlaka yine aynı şekilde kontrol et. Eğer 1000 km sonra tekrar 400-450 gram ilave ihtiyacı oluşursa sorun var demektir. Ama baktın 100 gram veya 200 gram yakmış, bu kadar ilave ettin ve max. seviyesine geldi, sorun yok, bu tüketim kabul dilebilir.

Far ayarın nasıl bozuktu anlamadım ama, yani çok yukarı ayarlı ise ışık dağıldığından performans alamazsın, biraz öne eğersen kısalarda daha yoğun gösterecek ve uzunlar dağılmayacaktır. Ama fazla öne eğersen far tasını, kısaların performansı artarken gösterdiği mesafe kısalacaktır. Gece zifir karanlık bi ortamda güzel bi ayar yapabilirsin.

Tel bi yağ süzgeci veya filtresi var ama motor bloğu içinde, deb. balatası değiştirilirken görüyorsun, yani deme o ki yağ değişirken veya periyodik bakımlarda temizlememiz veya değiştirmemiz gereken bi filtremiz yok.

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Alıntı sereye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sitenin birinde 20 liraya BEYAZ YANAK tk. görmüştüm, linki şimdi bulamıyorum. Şamyellilere uygulanıyor, tubelesslere olmuyor diye bir bilgi kaldı aklımda.
    Konu hakkında bilgi sahibi olan var mı?

Linki buldum; Yorumlarınız

http://www.itekmotor.com/urunler/67_...agi-4adet-1tk/
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı vakvak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anes motor nerden çıktı onlara ben bisikletimi vermem be bakım için ethem efendi.Bak aç gözlerini iyi oku MOTUL 20W50 yada Castrol 20W40 bu piayasada yok bu sıralar veya ipone 20 50 benim motoruma bu üç yağ dışında yağ girmez.Motorum 16 000 km küsürde hergün 120 km yol yapar 5 dakka ısıtırım çalışmadan sorna yavaç yavaş devirlenirim.Ve 6500 devri geçmem.430 450 km kadar da yedek depoya düşerim bu benim şaşmazım bu motorda.Yağ yakıyormu evet yakıyor 2000 kmde tam 100 ile 150 ml arası bir yag eksilmesi var buda normal yani.Yap dediklerimi bir kullan 4000 km ama adam gibi kullan zorlamadan iyice ısıtarak kısa kmlerde kullanma.Bak kısa km kullanıyorsan yagın pelte olur hemen gider.20 km in altında yada 30 dakkanın altında kullanıyorsan motorun hem daha fazla yakar hemde yagın çöp olur bunu unutma
    Benim kısa mesafe kullanımımda var. Çarşı 2 km, aşağı market 1 km, bu yola giderken 5 dk motor ısıracaksan işimiz var demektir. 15w-50 ile bile kışın 2-3 dk ısıtmak istiyor, motorun km nin % 90 ı uzun yolda yapıldı ama % 10 da bu şekilde kullanım var. Kalın yağ kışın beni üzecektir. Ben tavsiye ettiğin yağları yazın deneyeyim en iyisi. Zaten en iyi 2000 km de 150-200 gram yağ yakmam azalacaktır. Daha fazla iyileşme beklemiyorum. Motorum yağ yakmasın diye bi beklentim yok aslına bakarsan veya yakmasın diye motora (kendi kullanıma göre) Çin işkencesi yapmayı da pek doğru bulmuyorum. Senin kullanım tarzına göre uygun olabilir ve yağ yakma eğilimini düşürmüş olabilir. Yani bi marş basıyosun ısıtıyosun motoru 60 km yol yapıyosun, sonra tekrar akşam üzeri çalıştırııyor ısıtıyorsun ve 60 km yol yapıyorsun. Benim böyle stabil bi kullanımım yok. Yani benim kullanımıma göre 20w-50 motoru üzecektir. Kışın 10w-40 diye yağ yaksın sorun yok, zaten takibimde 700-800 km de bir seviye kontrolü yapıp eksilen varsa tamamlıyorum. 20w-50 kullanabilecek gibi motoru senin sürüş karakterine uygun kullansam bile yağ yakma zannımca yine devam edecek, sadece ufak bi oranda azalacaktır. Bence değmez, ama senin kullanım tarızına göre uygun olabilir, misalen ben 1 -2 dk yola gitmek için 5 dk motoru ısıtmam gerekecekse, bu yakıtımın çoğunu motoru ısıtmak için tüketmiş olmam anlamına gelecek. Ama cbf 150 yi senin sürüş tarzına benzer şekilde kullanan ark..lar, yağ yakmaları fazla ise denesinler, memnun olurlarsa devam ederler. Ben kışın 10w-40 yazın 15w-50 veya 4 mevsim 10w-50 ile devam edeyim. Tavsiye ettiğin yağlarla denemeyi yazın yapmak isterim.

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ ilavesi yapmışsın, güzel. Şimdi 1000 km sonra mutlaka yine aynı şekilde kontrol et. Eğer 1000 km sonra tekrar 400-450 gram ilave ihtiyacı oluşursa sorun var demektir. Ama baktın 100 gram veya 200 gram yakmış, bu kadar ilave ettin ve max. seviyesine geldi, sorun yok, bu tüketim kabul dilebilir.

Far ayarın nasıl bozuktu anlamadım ama, yani çok yukarı ayarlı ise ışık dağıldığından performans alamazsın, biraz öne eğersen kısalarda daha yoğun gösterecek ve uzunlar dağılmayacaktır. Ama fazla öne eğersen far tasını, kısaların performansı artarken gösterdiği mesafe kısalacaktır. Gece zifir karanlık bi ortamda güzel bi ayar yapabilirsin.
    tamamdır kontrol edicem 1000km sonra.

far çok yukarı bakıyor heralde gece hiç bişey göstermiyor. Ayarda eğer o alttan yapılıyorsa zaten ayarı en yukarıda.
    çok fazla aşağı indirmeyecem, ortalama bi ayar yapmaya çalışıcam işte.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    shadow 750 - xmax 250
    Selam arkadaşlar, Sakaryada ikamet eden yakın arkadaşım için cbf 150 arıyoruz. Fazla km yapmamış ve 3.500 tl civarı. Bildiğiniz duyduğunuz motorsiklet varsa özelden mesaj göndermenizi rica ederim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. Sağlıklı ve keyifli sürüşler dilerim.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı Gölge750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, Sakaryada ikamet eden yakın arkadaşım için cbf 150 arıyoruz. Fazla km yapmamış ve 3.500 tl civarı. Bildiğiniz duyduğunuz motorsiklet varsa özelden mesaj göndermenizi rica ederim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. Sağlıklı ve keyifli sürüşler dilerim.
    Fazla km yapmamış derken km aralığınız nedir ? Düşük km olayı göreceli bi kavram. Ayrıcaya 3500 tl bütçe ile km beklediğiniz gibi düşük olsa bile model eski olacaktır.

peacetrain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonunda eski mesut günlerime döndüm,yani cbfime kavuştum cb'yi sattıktan sonra bütün ilanları ara tara kafama göre motor bulamadım,sağolsun metehan abiyle beraber gecelere kadar ilanları elediksonunda 2011 model 3.500 kmde full koruma demirli çantalı garantili motoru aldım cbf gibisi yokmuş gerçekten gezdikce gezesi geliyo insanın

ama bi sorun var ön amortisör çok yumuşak geldi bana ufak çukurlarda nerdeyse dibe kadar geliyor tak yapıyor...amortisör keçesi garantiden yeni değişmiş...

tek foto var ama ilerde motorun cilalı resimleriyle donatırım burayı bu arada resimdeki arkadaş

http://img827.imageshack.us/img827/2646/imag1695.jpg
    Hayırlı olsun Mücahit. CB'yi kaç km.de kaça bıraktın?
    Fight till the end!!!

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    MERHABA HERKESE..bugün mondial drift motorumu satıp
    2007 model orjinal 15 binde sıfır mişhelin ve sıfır 46 lt kappa çantalı cbf 150 aldım.
    koruma demirleri mevcut..
    hafif cizikler mevcut..motor temiz ustayla gittim kaçırma anahtar degmemiş motor dedi..
    zaten sahibi kullanmıyormu yatmış..
    2700 tl ye aldım..
    Garip bunu beğendi.

zilecef2676 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 2007
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MERHABA HERKESE..bugün mondial drift motorumu satıp
    2007 model orjinal 15 binde sıfır mişhelin ve sıfır 46 lt kappa çantalı cbf 150 aldım.
    koruma demirleri mevcut..
    hafif cizikler mevcut..motor temiz ustayla gittim kaçırma anahtar degmemiş motor dedi..
    zaten sahibi kullanmıyormu yatmış..
    2700 tl ye aldım..
    hayirli olsun. bende 5 gun once 2007 model 19000 km de aldij motor acimamis temizdi ufak tefek cizikleri var ama canta yoktu tekerlerde catlak var mislen taktiracam. 2550 tl ye aldim. kazasiz belasiz surusler.
    Garip bunu beğendi.
    Bir anlık dikkatsizlik ömür boyu
    pişmanlık getirir...

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aziz abi sen tech 90 içlik almıştın demi nasıl memnunmusun abi olumlu olumsuz yorum =)
    Evet Hüseyinim cok guzel memnunum terlesende hemen terini dışarı atıyor sürekli kuru hissetmek cok guzel bi begenmediğim yönü vücuda cok yapısıyor kolumu sıyırayım desen olmuyor cok sıkı onun dısında güzel sıcak ve kuru.[/QUOTE]

bende alayım o zaman abi =)

abi bedenini nasıl seçtin? ben normalde xl giyiyorum 1,85 boy 80 kilo olmuşum buda ortaya çıkıyo ama =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:05 ----------

rahmi kışın soğukta el rüzgarlığının içine çok iyi olur bundan al bence

http://www.motosikletaksesuarlari.co...ik_1908.html#0

Motosikleti
    honda cbf 150 2007
    arkadaslar benim motorda problemmi var yoksa genelindemi var anlamadim. 2007 model 19000 de aldigimdada vardi ustaya sordum devir kesici var onlarda dedi. sanki bana anormallik var gibime geliyor cunku hizlanmaya basladigim zaman. motor teklemeye basliyor gazi hafif birakiyorum tekrar aciyorum bu sefer duzeliyor tabi her vites arttirdigimda ayni sorun oluyor bu normalmi acaba? birde az once yagini degistirdim 10 40 yag koydum 1.ci viteste ugultu gibi ses geliyor debriyaji cekiyorum motor yavaslamaya basliyor seste yavasliyor anlamadim. cevplariniz icin simdiden tesekkurler.
    pişmanlık getirir...

Motosikleti
    12" CBF 150
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...MA_2296.html#0

arkadaşlar bu nasıl birşey sizce ilkkez gördüm böyle birşey fiyatıda gayet makul

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

Alıntı zilecef2676 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar benim motorda problemmi var yoksa genelindemi var anlamadim. 2007 model 19000 de aldigimdada vardi ustaya sordum devir kesici var onlarda dedi. sanki bana anormallik var gibime geliyor cunku hizlanmaya basladigim zaman. motor teklemeye basliyor gazi hafif birakiyorum tekrar aciyorum bu sefer duzeliyor tabi her vites arttirdigimda ayni sorun oluyor bu normalmi acaba? birde az once yagini degistirdim 10 40 yag koydum 1.ci viteste ugultu gibi ses geliyor debriyaji cekiyorum motor yavaslamaya basliyor seste yavasliyor anlamadim. cevplariniz icin simdiden tesekkurler.
    devir kesici kaç binde giriyor devreye ethem abi biliyordur sanırım eski kasada kullandı diye biliyorum ama siz yüksek devirmi kullanıyorsunuz?
    Garip bunu beğendi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Hüseyinim cok guzel memnunum terlesende hemen terini dışarı atıyor sürekli kuru hissetmek cok guzel bi begenmediğim yönü vücuda cok yapısıyor kolumu sıyırayım desen olmuyor cok sıkı onun dısında güzel sıcak ve kuru.

abi bedenini nasıl seçtin? ben normalde xl giyiyorum 1,85 boy 80 kilo olmuşum buda ortaya çıkıyo ama =)[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:05 ----------

Ben 1,70 boy 85 kg L beden almıstım tam yapıstı üstüme sıkıntı yok gercı sıkmıyor XL sana iyi olur tahminim,ben bu havalarda bu termal iclikler ustüne prosev mont ve pantolonu onun üstünede diz örtümü alıp cıkıyorum kütahya,eskisehir,egridir geziyorum hava dahada soguyunca bide free moto "dan neopren takımım var onuda giyorum bide uzun ön cam zımba kar dısında motor zevkinden ayrı kalmıyorum çok şükür.

Motosikleti
    honda cbf 150 2007
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...MA_2296.html#0

arkadaşlar bu nasıl birşey sizce ilkkez gördüm böyle birşey fiyatıda gayet makul

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

devir kesici kaç binde giriyor devreye ethem abi biliyordur sanırım eski kasada kullandı diye biliyorum ama siz yüksek devirmi kullanıyorsunuz?
    benim motorda devir gostergesi yok. su sekilde aciklayim belki daha iyi anlatmis olurum 1.ci viseste 17 km 2.ci viteste 38 km 3.cu viteste 60 km 4.cu viteste 80 5.ci viteste 85 e gelince tekleme yapiyor gazi birakip tekrar aciyorum bu sefer hizlanmaya basliyor bakiyorum hic zorlanmada 100 km hiza cikiyor daha bassam 120 ye kadr cikiyor tabi bikere denedim odaotobanda kamyon sollamaya kalkmistim motor supergidiyor ama bu tekleme olayi kafami kurcaiyor. umarim anlatabildim
    pişmanlık getirir...

Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

abi bedenini nasıl seçtin? ben normalde xl giyiyorum 1,85 boy 80 kilo olmuşum buda ortaya çıkıyo ama =)[COLOR="Silver"]

Ben 1,70 boy 85 kg L beden almıstım tam yapıstı üstüme sıkıntı yok gercı sıkmıyor XL sana iyi olur tahminim,ben bu havalarda bu termal iclikler ustüne prosev mont ve pantolonu onun üstünede diz örtümü alıp cıkıyorum kütahya,eskisehir,egridir geziyorum hava dahada soguyunca bide free moto "dan neopren takımım var onuda giyorum bide uzun ön cam zımba kar dısında motor zevkinden ayrı kalmıyorum çok şükür.
    abi senin teşkilat tamam ya =)
    ben bakalım dizlerim üşüyo fena ondan fuarı bekleyemem ama kalanını fuarda almayı planlıyorum =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

benim motorda devir gostergesi yok. su sekilde aciklayim belki daha iyi anlatmis olurum 1.ci viseste 17 km 2.ci viteste 38 km 3.cu viteste 60 km 4.cu viteste 80 5.ci viteste 85 e gelince tekleme yapiyor gazi birakip tekrar aciyorum bu sefer hizlanmaya basliyor bakiyorum hic zorlanmada 100 km hiza cikiyor daha bassam 120 ye kadr cikiyor tabi bikere denedim odaotobanda kamyon sollamaya kalkmistim motor supergidiyor ama bu tekleme olayi kafami kurcaiyor. umarim anlatabildim
    abi sele altında hava filtresi girişine birşey koymuş olabilirmisin? yada bu motorun altında 2-3 tana hortum var onlardan biri hava çekiyodu sanki öyle duydum o tıkanmış filanda olabilir bunlar bi tahmin ama bende pek tecrübeli değilim tahmin yürütüyorum =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:40 ----------

http://www.motosiklet.net/medya/id12...cle-show-2012/

arkadaşlar fotoğraflar içinde kırmızı topcaseli bi motor var inazuma sanırım bekleyenler vardı bi görsün dedim =)

arkadaşlar hondanın yamahanın ne şekil motorları var yurt dışında ya :S

Motosikleti
    honda cbf 150 2007
    [/COLOR]

abi sele altında hava filtresi girişine birşey koymuş olabilirmisin? yada bu motorun altında 2-3 tana hortum var onlardan biri hava çekiyodu sanki öyle duydum o tıkanmış filanda olabilir bunlar bi tahmin ama bende pek tecrübeli değilim tahmin yürütüyorum =)[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:40 ----------
    hava filtresi onu acik. motor altindaki hortumlarda hava aldigini sanmiyorum. baska binsorun var galiba. arkadaslar yardimci olacak birileri yokmu ?
    pişmanlık getirir...

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs

abi bedenini nasıl seçtin? ben normalde xl giyiyorum 1,85 boy 80 kilo olmuşum buda ortaya çıkıyo ama =)

rahmi kışın soğukta el rüzgarlığının içine çok iyi olur bundan al bence

http://www.motosikletaksesuarlari.co...ik_1908.html#0[/QUOTE]
    alıcam hüseyin alıcam, montta pantolon da eldiven de ama zamanını bekliyorum herşeyin. ayrıca bunlar gerçekten işe yarıyormu acaba, yağmurda yalan olmasınlar. ne kadar ısıtıyor? kullanandan dinlemek lazım. bu arada benim devir saatinin 1-2 tane ampülü patladı bugün serviste değiştirtelim

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    hava filtresi onu acik. motor altindaki hortumlarda hava aldigini sanmiyorum. baska binsorun var galiba. arkadaslar yardimci olacak birileri yokmu ?
    bence kalbüratörle ilgili bir sıkıntı olabilir. yada buji problemliyse ateşleme sorunu yapıyor olabilir. 6-7 lira bişey zaten orjinal bujisi değiştir gitsin NGK CPR8EA-9 buji kodu
    yinede ethem'in cevabı bekle derim
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    rolantisi düşük bence.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler