Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Rahmi geçmiş olsun cana geleceğine mala gelsin yaptırılır cirlop gibi olu üzme kendini..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650 i.e.
    geçmiş olsun :(
    koruma demiri olmasına rağmen yan karenaj da hasar görmüş gibi geldi.
    ciddi bi kaza atlatmışsınız. koruma ekipmanlarınızı tamamlayın, kaskta çatlak oluştuysa kaskınızı da değiştirmenizi tavsiye ederim.
    tekrar geçmş olsun

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    Çok geçmiş olsun kurye işinede yeni girmiştiniz sanırım ..motorunuzda ön far korumalık olmaması kötü... belki o demirler işe yarayabilirdi
    MT-İSTANBUL Dikkatli sür, insanın yedek parçası yoktur....ÖNCE GÜVENLİK

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    hepiniz çok sağolun arkadaşlar, dikkatli olmaya devam. en kısa zamanda toparlamaya çalışıcam motorumuda

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Rahmi kardeşim, çok geçmiş olsun, cana geleceğine mala gelsin, motorun tüm parçaları var, orjinal mi istersin, yan sanayi mi, ne ararsan var. Parayı bastırır yaptırırsın. Önemli olan sensin. Sana bişey olmasın. Allah beterinden korusun.

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    motorun hali çok korkutucu, kazanın şiddeti yüksek belli
    size birşey olmaması sevindirici
    geçmiş olsun
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rahmi geçmiş olsun verilmiş sadakan varmış.Allah korumuş.Umarım en kısa zamanda ağrıların geçer motorunu toplarsın

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende biraz ağrı dışında bir sorun yok ama motor malum dağıldı ön takım komple.
    kaza söyle oluştu, düz yolda 50-60 kmh ile giderken öndeki araç set i geç farkedip aniden yavaşladı ve bende set i görmemiştim bile zaten çünkü set i belirten herhangi bir boyama ve tabela vs kalmamış. Ford connect aniden yavaşlayınca ben onun gibi duramadım ve sonuç aracın sağ arka tampona giydirdim bir güzel. connect in yanında harç mikseri olmasaydı yandan kurtarıcaktım ama o olunca connect e giydirmek daha cazip geldi. çok şükür bende birşey yok biraz ağrı dışında. kask ın çene kısmı derin çizilmiş üzerinde biraz çatlaklar vs. görevini yaptı. koruma ekipmanlarım yoktu fakat çok şükür bende hasarsız kurtardım kendimi.. bir güzel yere serildikten sonra, kalkmayı denedim başta kalkamadım :D adamlara dedim durun soluklanayım az yatınca birşey yokmuş gibi kalktım. sadece biraz ağrı var başka bir sıkıntım yok. bir kaç resim atayım;
    http://a1212.hizliresim.com/14/c/gt0d6.jpg
    http://a1212.hizliresim.com/14/c/gt0f1.jpg
    http://b1212.hizliresim.com/14/c/gt0fm.jpg
    Rahmi Abi çok geçmiş olsun. Foruma rast gele girince gördüm bu kötü olayı. Allah kötüsünden korumuş. Birşeyin yoktur inşallah.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rahmi geçmiş olsun,Allah başka keder yaşatmasın sana ve tüm dostlarımıza

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    bugün kaza yaptım be dostlar, motor haşat oldu :(
    çok dikkat edelim yollar fena..

rahmicim çok geçmiş olsun allah beterinden korusun

ne oldu nasıl oldu sende birşey yok inşallah...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

kaza söyle oluştu, düz yolda 50-60 kmh ile giderken öndeki araç set i geç farkedip aniden yavaşladı ve bende set i görmemiştim bile zaten çünkü set i belirten herhangi bir boyama ve tabela vs kalmamış. Ford connect aniden yavaşlayınca ben onun gibi duramadım ve sonuç aracın sağ arka tampona giydirdim bir güzel. connect in yanında harç mikseri olmasaydı yandan kurtarıcaktım ama o olunca connect e giydirmek daha cazip geldi. çok şükür bende birşey yok biraz ağrı dışında. kask ın çene kısmı derin çizilmiş üzerinde biraz çatlaklar vs. görevini yaptı. koruma ekipmanlarım yoktu fakat çok şükür bende hasarsız kurtardım kendimi.. bir güzel yere serildikten sonra, kalkmayı denedim başta kalkamadım :D adamlara dedim durun soluklanayım az yatınca birşey yokmuş gibi kalktım. sadece biraz ağrı var başka bir sıkıntım yok. bir kaç resim atayım;

dostum tekrar tekrar geçmiş olsun bi doktora görün biraz dinlen belki iç kanaması olabilir allah korusun ve lütfen kardeş lütfen kask yetersiz mont ve dizlik almalısın bence

130 liraya venomun çizmesi var ondan al yağmur rüzgar geçirmiyor hatta 115 liraya geliyor sanırım indirimle

bide kask mühim konu kaskını yenilemelisin çatlak kask hiç bir koruma yapmaz ebet belki kasksız dolaimaktan iyi ama o kaskı kullanma

Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    çok çok sağolun dostlarım, mal a geldi can a gelmedi. bugün motorun ön tarafını parçaladım komple, yeni parçaları alır almaz toparlıcam. maddiyat yettikçede ekipmanlarımı alıcam. şuan fena baskı var bizimkiler tarafından sat araba al vs gibi, işler karıştı anlıcanız :(

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    geçmiş olsun Rahmi, Allah beterinden saklasın
    rahmi34 bunu beğendi.
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250

çok çok sağolun dostlarım, mal a geldi can a gelmedi. bugün motorun ön tarafını parçaladım komple, yeni parçaları alır almaz toparlıcam. maddiyat yettikçede ekipmanlarımı alıcam. şuan fena baskı var bizimkiler tarafından sat araba al vs gibi, işler karıştı anlıcanız :(
    geçmiş olsun arkadaşım çok ciddi ve hasarı yüksek bir kaza yapmışsın..
    motoru toplarsın en kısa zamanda inş.
    ama şiddetle sana tavsiyemdir,o lastikleri bir an önce değiştirmelisin...duramayışının connecte arkadan çarpışının %80 nedeni lastiklerin kızaklayışı tekerin kitlenişidir.
    Kuru havada bile güven vermeyen virajda,frenajda alıp başını giden lastik durolar.Allah korusun sana bişey olmamış.
    rahmi34 bunu beğendi.
    Adam adamdır, olmasa da pulu; Eşek eşektir,olsada hint kumaşından çulu.[COLOR="#B22222"][/COLOR]

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    biraderim geçmiş olsun 1 haftadır mt ye uğramıyordum girdim senin kazanı gördüm üzüldüm...yerlerde ıslak fren yapsan ne çare bilirim bu anları...hakkında hayırlısı olsun...
    rahmi34 bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    çok sağolun, kaçınılmaz bir an dı yaşadığım ne yazık ki..
    motorun ön tarafı söktüm komple, parçaları alınca toparlamaya başlıcam..

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motosikleti sıfır alanların ilk yapacağı şeyler.
    1- Lastikler değişecek- Mişlen takılacak
    2- Aynalar değişecek- Mete hanın da tavsiye ettiği wiwi aynalardan takılacak
    3- Aydınlatma mercekli xenon ile değişecek.
    4- Uzun cam takılacak.
    5- Koruma demirleri unutulmaması gerek
    6- Bu ekstra- Elcik koruma her türlü işini yapıyor.

Mühendisler bunları başta yapsaydı hem maliyet artardı hem de üst modellerin satışı azalırdı. ( satış politikası ve mühendislik )

Üsttekileri aldıktan sonra sürüş konforu görüntü ve pratiklik maksimum oranda artıyor. Motosikletinizi değiştirmeyi düşünmüyorsanız çok çok para değiller.

---------- Post added at 23:53 ---------- Previous post was at 23:00 ----------

Bunlara bir ek ve örnek daha vereyim.
    21000tl ye NC700x alan bir arkadaşım, 3lü çanta seti, sis farı, motor koruma, elcik koruma, uzun cam ve elcik ısıtma ya 4000tl daha verdi Onunla karşılaştırdıktan sonra ben bu motosikleti kullanacaksam ( değiştirmeyi düşünmüyorum) üsttekilere 1000tl vermeye razıyım...
    uzun cam konusu aslında nasıl başlarsan öyle başlar gibi birşey...uzun camla rüzgar yüzünde patlıyor resmen alışık olmadığım bir durum...ama o şekilde başladıysan kısa camla yapamıyorsun bu sefer göğüse rüzgar yemek hoşuna gitmiyor...ben düşük hızlarda vizör açtığım için uzun cama soğuk bakıyorum...

wıwı aynada izmirden kargoyla almıştım motorcuhayri diye bir site var bakabilirsiniz...

Sereye abi 1 haftadır yeni girdim konulara uzak kaldım kusurumua bakmayın artık bu aralar idare edin beni..cevaplamak istediğim ama vakitsizlikten konularada beğen diye tıklıyorum illaki yazılcak birşeyler oluyor ama darlanıyorum bazen cbf konularında...bazende mt den uzak kalmak kafamı rahatlatıyor...saygılar sevgiler dostlar...

rahmi çıkacak masraf amortisörler 120 den 250...kafa plastiği far atomu işçilik falan 700-750 tutar galiba....yan sanayimi alır ustan varsa fiyat düşer biraz tabi...kendin toparlarsan 500 ü geçmez herhalde...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun cam konusu aslında nasıl başlarsan öyle başlar gibi birşey...uzun camla rüzgar yüzünde patlıyor resmen alışık olmadığım bir durum...ama o şekilde başladıysan kısa camla yapamıyorsun bu sefer göğüse rüzgar yemek hoşuna gitmiyor...ben düşük hızlarda vizör açtığım için uzun cama soğuk bakıyorum...

wıwı aynada izmirden kargoyla almıştım motorcuhayri diye bir site var bakabilirsiniz...

Sereye abi 1 haftadır yeni girdim konulara uzak kaldım kusurumua bakmayın artık bu aralar idare edin beni..cevaplamak istediğim ama vakitsizlikten konularada beğen diye tıklıyorum illaki yazılcak birşeyler oluyor ama darlanıyorum bazen cbf konularında...bazende mt den uzak kalmak kafamı rahatlatıyor...saygılar sevgiler dostlar...

rahmi çıkacak masraf amortisörler 120 den 250...kafa plastiği far atomu işçilik falan 700-750 tutar galiba....yan sanayimi alır ustan varsa fiyat düşer biraz tabi...kendin toparlarsan 500 ü geçmez herhalde...
    aynen abi kendim toplıcam. orjinal çıkma ya da yan sanayi sıfır bakalım nasıl denk gelirse..

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Dostlar, başıma şöyle bi arıza hadisesi geldi, dün gece çarşıya gidicem, motora bindim, kontağı açtım, haydaa, panelde hiç aydınlanmadı, sanki kontağı açmamışım. Farları açıyorum, yanmıyor. (On off anahtarı yaptırmıştım), parklar yanmıyor (parklardada anantar var). Arka kırmızı park lambası ve stop lambası, plakalık ta tık yok, tek çalışan elektrikli aksam, boş ışığı yanıyordu, korna çalışıyor, sinyaller ve sonradan takmış olduğum dörtlüler yanıyordu. Ver marş basıyordu neyse ki. Tahmin ettim, sele altındaki sigortalardan biri atmıştır. Ama sonradan biraz tırstım, sigorta durup dururken neden atar. Ya bi kısa devre var, şase var, kopuk veya kopmak üzere olan kablo var veya bi elektrikli malzemede arıza var, haricen sigorta kolay kolay atamaz diye düşünerek baya bi korktum, ertesi sabah bakarım dedim bu sabah için. Neyse baktım, Allah Allah, tüm sigortalar sağlam. Takıyorum çıkarıyorum, tık yok, endişelendiğim tarz da bi arıza ise bulmam çok zor, napacaz eyvah, sonra bi alıcı göz ile bakayım dedim sigorta başlarına ve sigorta yuvasına. Sigorta yuvasının bir tarafında ve ve o sigorta yuvasına takılan sigortanın aynı tarafında paslanma gördüm. İçine bir şekilde su girmiş,ve ilgili kısımları paslandırarak iletkenliği kesmiş. Sorunlu yeri güzel zımparaladım, sorunlu paslı sigortayı da değiştirdim, birde öyle bi izole ettim ki, motoru suya atsan artık o sigortalar ıslanmaz. Bu günlerde çok sağnakta gezdim. Bide son 3 ayda falan basınçlı yıkamayla 4-5 kez yıkandı. Sağnak yağıştan olmayabilir ama, yani bu ihtimali pek kuvvetli bulmuyorum fakat basınçlı yıkamayla komple motor yıkandığında sele altına kesinlikle su giriyor ve mutlaka seleyi kaldırarak kurulama ihtiyacı oluşuyor. Sigortaların suya karşı izolesi de açıkça söylemek gerekirse bu pek başarılı değil. Senede bir veya 2 senede bir sigorta ve sigorta yuvalarını elden geçirmekte, deformasyon paslanma var mı kontrol etmekte fayda var. Aynı veya benzer bi sıkıntının, motorun marş basmasını sağlayan ana sigorta kaynaklı oluşması halinde yolda kalmak bile söz konusu olabilir.

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Rahmi çok geçmiş olsun.. Pazar günün bende kaza yaptım. 2-3 metrelik yana uçuşla bir hasarım olmadan atlattık.. Motordada sağ ön üst tarafta kalan koruma demiri içeri girdi ve grenajı ufaktan kırmış ve direksiyon tam dönmüyor sanırım yamulmuş. Bu yüzdende kilitlenmiyor. Onun haricinde yürüründe sorun yok. Çok dikkatli olalım arkadaşlar ben biraz hızlı gidiyordum karşıdakine kornada çaldım durmadı o yüzden oldu. Başka zaman olsa durur arkasından saydırır devam ederdim. Çok çok acil bir şey olmadıkça yavaş ve dikkatli gidelim..
    rahmi34 bunu beğendi.
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler