Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    (Aman evladım, yavaş gidin, hep gidin) kulakları çınlasın, anneannemin hiç bir zaman aklımdan çıkmayan sözüdür. Bizleri motosikletle uğurlarken, arkamızdan el sallarken hep söyler. Anneannemi dinlemekte fayda var
    rahmi34 ve fatih545 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    slm arkadaşlar nasılsınız.. daha 1 yaşında 50 000 km de rektefiye olmuş bi cbf kuryesi olarak selam ederim...
    mete_han bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar nasılsınız.. daha 1 yaşında 50 000 km de rektefiye olmuş bi cbf kuryesi olarak selam ederim...
    Selam Ramazan kardeşim. Birde merak ediyorum, rektefiye ihtiyacı olduğunu net olarak nasıl karar veriyorsun =? Yağ tüketimi ne seviyelere yükseliyor ? veya çekiş çok aşırımı düşüyor falan =? Egsozdan çıkan renkli duman alenen görünüyor mu ? Çok mu yakıt tüketmeye başlıyor falan ?

Aslında 50 bin, düşününce birde kurye stayl kullanım tarzıyla olduğu varsayılırsa, çok ta kötü değil. Ybr nin motor sıfırlma çalışması çok daha pahalı diye biliyorum zaten, ybr ile 100 bin gidip 1000 tl vereceğine, cbf ile 50 bin gidersin 500 tl verirsin, bilmem fiyatlarda yanılıyormuyum. Ybr nin orj. motor sıfırlama parçaları baya pahalı diye biliyorum. Bu arada senin cbf motor sıfırlama maliyeti ne oldu sana ? Sadece silindir piston segman mı değiş ti ? Ben de 30 bin deyim. 1,5 seneyi geçti. Şu dan motor durumu gayet iyi, yağ yakma var ama motoru sıfır aldığımda ne kadar varsa hala aynı, artmadı hiç yakma oranı. Çekiştede kayıp yok hiç, hatta ilk günkinden de iyi diyebilirim. Şu anki kullanım tarzımla benide 60-70 bin götürse, silindir piston segman grubunun yanında krankıda benden motoruma hediye edebilirim.

Motosikleti
    motorun kitlediğinde kartelinde yağ kalmadığında anlıyorsun.. ama sıfır oldu biraz daha kibar kullanarak sorun u aşağım... nasıl olacaksa o....

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:55 ----------

bu arada motor ilk çalışmasında bariz duman atıyor... şirkette bulunan 13 cbf 150 de aynı....

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:03 ----------

bu işlerle hiç ilgilenmiyorum..şirket konşukta sıfırlatıyor.. bir pul bile faturalı oluyor... yarin bir kaç resim çekeyim bari...

biz devamlı git gel yaptığımızdan normalden daha fazla yıpranıyor bizde...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı fatih545 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rahmi çok geçmiş olsun.. Pazar günün bende kaza yaptım. 2-3 metrelik yana uçuşla bir hasarım olmadan atlattık.. Motordada sağ ön üst tarafta kalan koruma demiri içeri girdi ve grenajı ufaktan kırmış ve direksiyon tam dönmüyor sanırım yamulmuş. Bu yüzdende kilitlenmiyor. Onun haricinde yürüründe sorun yok. Çok dikkatli olalım arkadaşlar ben biraz hızlı gidiyordum karşıdakine kornada çaldım durmadı o yüzden oldu. Başka zaman olsa durur arkasından saydırır devam ederdim. Çok çok acil bir şey olmadıkça yavaş ve dikkatli gidelim..
    fatih ümraniye de db motorun orada duran cbf senindi o zaman, konuşmuştuk hani göstermiştim bende resimleri

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun kitlediğinde kartelinde yağ kalmadığında anlıyorsun.. .
    Mesela bu karterdeki yağ seviyesi 2000 km de mi motor kilitleyecek seviyeye kadar azalıyor, yoksa 4000 de bir mi. Motorlar hangi periyotta yağ değişimi yapıyorlar ? 2000-4000 ? Eğer 2000 km de bir yağ değişimi yapıldığı halde yinede bu 2000 km içinde karterdeki yağ, motor kilitlyecek kadar eksildiyse bu bi problem, yağ yakma aşırı diyebiliriz. Zaten motor kilitlenmese bile sıfırlanma ihtiyacı belirmiş diyebiliriz. Ama 4000 de bir yağ değişimi yapılarak, böyle iken 4000 km boyunca yağına bakılmayan ve 3000 km seviyelerinden sonra eksilttiği yağdan dolayı motoru kilitlenen cbf, yağ ilavesi zamanında yapılarak daha kullanılmaya devam edilebilridi. Ok 2000 km de yağ kilitleyecek kadar eksildiyse problem ama bu kilitlenme arızası, yağ değiştirildikten sonra 3000-3500 km seviyelerinde baş gösterdiyse bunun içinde yağına bakılmamış ve bakılsaymış o motor daha gidermiş diyebiliriz. Bende kendi motorumun yağını değiştireyim. Ve eksilmesini takip edip ilave etmemeyi. Motor 3000-3500 km de kilitleyecek kadar yağ eksiltecektir. İlk günden beri fabrikasyon böyle. Yani bu durumda ben 4000 km de bir bakıma gideyim, aradada yağına hiç bakmayım, ilave etmeyeyim gibi bi şansım yok. Böyle yapacak olsam şu anki yağ yakamla, bir sonraki 4000 km bakımını motor görmez. Görürde motor sıfırlatmaya servise gideriz, öyle görür

Yani motorlar nasıl kullanılıyor, yağ değişimi 2000 mi 4000 mi ? Arada yağına bakılıp eksileni tamamlanıyormu ? Benim öyle bi kurye firmam olsa, alırım bi varil ucuz yağ 10-40 çak gitsin eksilene 30 binde 50 binde motor sıfırlatma maliyetinden daha da karlı olacaktır. Yağına bakıla bakıla ben her hangi bir cbf e 100 bini gödürtürüm diye düşünüyorum. 70-80 bin gören kuryeler bile biliyorum. Bırakında bizde o kadar üstüne titriyoruz, 100 bini görelim dimi Ha, o zamana kadar satarım mı bilemem ama, satmasamda 100 bini motor problemi olmadan görürüm.

Motosikleti
    2000 km de bir yağ değişimi oluyor..servis bakımlı motorlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

firma 10 yıllık sözleşme yaptığından hondandan başka yerden motor alamıyor... şuan bizim şubede 13 cbf modelleri 2009 -2012 arası ve diyer şubedeki var olan bütün cbf ler benzer sorunlarlı.. ama şuda kabul biz limitlerin üzerinde ve bir günün 12 saati aktif olarak kullanıyoruz... en büyük sıkıntıyı piston silindir bitmesiyle yaşıyoruz... şirkette alıştı artık motor neden kitledi diye sormuyorlar...

"Bozkurt" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    rahmi kardeşim çok geşmiş olsun sana birşey olmasın motorunu kısa zaman da toplarsın inşallah
    rahmi34 bunu beğendi.

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih ümraniye de db motorun orada duran cbf senindi o zaman, konuşmuştuk hani göstermiştim bende resimleri
    Yok ben bu hafta hiç motora binemedim ama İşlerde çok yoğun evden işe işten eve En yakın zamanda karşılaşırız inş
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı fatih545 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok ben bu hafta hiç motora binemedim ama İşlerde çok yoğun evden işe işten eve En yakın zamanda karşılaşırız inş
    aynı renk aynı kaza ilginç rastlantı o zaman .
    bu ön far grenajı eski kasa yeni kasa farklımı bilen varmı?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...75110855/detay

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    merhaba arkadaşlar..

rahmi öncelikle geçmiş olsun kardeş.çok kötü olmuş kazan..ucuz atlatmışın gerçekten..

arkadaşlar uzun zamandır giremiyorum..kış da geldi hem.motor yatıyor :(

http://urun.gittigidiyor.com/garaj/m...ct-information
    http://urun.gittigidiyor.com/garaj/m...wells-67381218

almak istiyorum arkadaşlar ama kesinlikle fikrinizi sormadan birşeyler yapmam..

ne dersiniz?
    rahmi34 bunu beğendi.
    birGarip..

Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    motorumu topladım dostlar. parçaları mecburen yan sanayi aldım, amortisör orjinal aldım. zaten geri kalan plastik aksam olduğu için yan sanayinin bir sıkıntısı olmaz. işte resimler;

Garip, "Bozkurt", ethemm76 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    #rahmi34# kardeşim çok güzel olmuş.Tekrar geçmiş olsun.Lastikler michilen yaparsan çok iyi olur.Ben bilerek yağmurda kaydırmaya çalışıyorum yine kaymıyor.
    Siyah kaplama hoş olmuş
    rahmi34 bunu beğendi.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    #rahmi34# kardeşim çok güzel olmuş.Tekrar geçmiş olsun.Lastikler michilen yaparsan çok iyi olur.Ben bilerek yağmurda kaydırmaya çalışıyorum yine kaymıyor.
    Siyah kaplama hoş olmuş
    sağolasın, siyah kaplama fikri abimindi benimde hoşuma gitti. kısmet olursa lastikleride değiştircem şimdilik pek binmicem motora zaten

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Bencede o üzerinde bir etkisini atlatman lazım kazanın.Kolay değil.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bencede o üzerinde bir etkisini atlatman lazım kazanın.Kolay değil.
    yok etkisi felan kalmadıda, soğukta binesim gelmiyor :D. diz örtüsü felan varken rahattı, etkilenmiyordum :D

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    bah rahmi, michelin al.al al al..bu işi yapıyorsan al..belki çok daha büyük kaza atlatacaksın..al kardeşim.bak al diyorum...

var bi bildiiimiz..

Motor süper olmuş.olsun yan sanayı yan sanayı olsun..motor aksamı taş gibi ya yeter
    birGarip..

Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bah rahmi, michelin al.al al al..bu işi yapıyorsan al..belki çok daha büyük kaza atlatacaksın..al kardeşim.bak al diyorum...

var bi bildiiimiz..

Motor süper olmuş.olsun yan sanayı yan sanayı olsun..motor aksamı taş gibi ya yeter
    yok valla işi bıraktım en azından şimdilik, bu havada yapılcak iş değil kuryelik. inşallah en kısa zamanda onuda alırım

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Orijinal HAVA FİLTRESİ kaç lira?
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650 i.e.
    valla yan sanayi olduğunu söylemezsen anlamazlar güzel olmuş güle güle bin
    ama herkesin dediği gibi michelin al acilen ıslak zeminde çok büyük katkısını görürsün, ben yağmur çamur her gün işe gidip geliyorum,sıkıntı yok,ben yine de tırsıyorum gerçi yağmurda yavaş ve mümkün olduğunca motoru yatırmadan gidiyorum ama olsun :D

bu arada ekipman durumun nasıl? yani bot-mont- pantolon?
    saat gece 2 ve az önce geldim. dışarda hava 2 derece gösteriyordu ve ben hiç ama hiç üşümedim
    dechatlon dan termal alt içlik
    üstüne nitro motor pantolonu
    üst kısımda normal işte giydiğim gömlek ve ince kazak,
    onun üstünde hein gericke mont ( arkadaştan 2. el almıştım)
    ayağımdada forma botlar
    soğuk vız geliyor inanın. ekipmanın önemi

motor eğitmenlerinin dediği gibi, kötü hava yoktur yetersiz ve kötü ekipman vardır ;)
    rahmi34 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler