Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    yorumun ıcın tesekkur ederım. forumun eskı konularını okuyorum sabahtan berı yağ olayınıda orada okudum zaten. msnden gorusme imkanımız varmı acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650 i.e.
    uzun yol olarak izmir çanakkale gittim artçı artı topcase + depo üstü çanta + yan soft çantalar 40 kg yükle ve artçıyla yani
    80-90 sabit gittim ( çok şiddetli rüzgar vardı düz yolda tam gaz ancak 100 yapıyordu zaten)
    3 kere mola verdim molada toplam 1buçuk saat harcadım
    7 saatte çanakkaleye girdim. hiç sorun çıkarmadı şişmedi bayılmadı.
    geçen bayramda da ölüdeniz e gittim izmirden yine yaklaşık aynı km lerde. grup hızlıydı biraz zorlandım
    yani demem o ki hız yapmam 80-90 bana yeter dersen 100-150 km de bir mola verirsen ( zaten yoruluyosun mola vermek istiyosun yada yol kenarında bişey hoşuna gidiyo duruyosun) dünyayı bile gezersin
    motorun yağ eksiltme periyodunu kafana yaz, 100 km de bir kontrol etmene gerek yok eğer eksiltmen acaip derecede deilse. ben 500 km de bir bakıyorum anca 100 gram gidiyo ortalama.

bu segmentteki en rahat motor artçı için de öyle. bence al bi tane gez dolaş

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar cbf 150 de yağ yakma oranı nedir.. ne değildir. bir iki konuda rastladım. yorumlarsanız cok sevınırım. cok cok yakın zamanda cbf almayı düşünüyorum
    Yağ yakma oranını şekillendiren çok kriter var aslında, aynı gün içinde soğuyan motorun sık sık marş basması, fazla devirli ve uzun süre bu şekilde kullanmak, mevsime uygun vizkozite de yağ kullanmamak, (Mesela yazın madeni 10w-40 yağ, tüketimi max seviyeye çıkarabilmekte) Kullanım tarzına göre, (özellikle gaza basma hassiyeti) yolculu yolcusuz kullanım dağılımına göre, motorun rodajda olup olmama durumuna göre, veya motor kullanım ömrü bitme eğilimi başlamış mı başlamamış mı, bu ve belki şu anda anımsayamadığım bi kaç kriterde olabilir, cbf 150 yağ tüketim oranı değişmekte.

Cbf 150 de 2000 km de 300-400 grama kadar kabul edilebilir yağ yakma, bu eksilen yağ tamamlanılarak sorunsuz bi biçimde kullanılabilmekte. Ama ikinci el bi motora talip olursanız ve km baya yüksekse, yağ yakma da bu oranın bi nebze de dahi olsa üzerindeyse biraz düşünmekte fayda var. Çünki yağ yakma 2000 km de 600-700 gram seviyelerine ulaşmışsa çekişte kayıp ve motor ömrünün de sonu demektir bu. Ama sıfır alacaksanız yağ yaksada yakmasada kesinlikle sorun yok. Bunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirsin. Fakat 30-40 bin seviyelerinde bi motora alip olacaksanız, yağ yakmasını sorgulamakta fayda var. Çok sert, yağ yaktığı halde yağ bakımı ihmal edilerek kullanılan
    bir cbf 150 bu km seviyelerinde dahi motor yiyebilmekte. Yağına bakıldığı ve sert kullanılmadığı taktirde de bu bahsettiğim km lerin en az 2-3 katı daha uzun km lere ulaşabilmektedir. Cbf 150 de yağ önemlidir, yağ eksiltmeyen arkadaşlar da var. Onlarda zaten sorun yok fakat, yağ eksilten bi motorun eksilen yağı tamamlanıp takip edilmiyorsa ve bu motor uzun km ler bu şekilde kullanıldıysa, sizde bu motora 2. el almayı düşünerek talip olacaksanız sorgulamakta fayda var.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    ethem abi slm ..naber nasılsın.. motorsuz kaldık vallahi.. gidip en sonunda ybr 125 alacam yine.. honda yeni commuter getiriyor mu haberin var mı?

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ethem abi slm ..naber nasılsın.. motorsuz kaldık vallahi.. gidip en sonunda ybr 125 alacam yine.. honda yeni commuter getiriyor mu haberin var mı?
    Saol Koraycım iyiyim, sen nasılsın ? 4-12 yiz işte Yok valla Koraycım, hiç haberim yok, fakat zaten Honda nın o sergmentte bi motor tr ye getiridği taktirde ilk müşterisi olmak ben istemezdim. Biliyosun Honda o segmenteki motorların kronik sıkıntıları ile meşhur. Aslında yine en başa dönecez belki ama git al bi sıfır cbf 150 cam gibi ful+ful mevcut bütçenle, yanınada dünya para kalır zaten. Sen ağır başlı dingin tatlı tatlı takılan adamsın, bu segment seni mutlu etmeye yeter.

Kafan rahat etsin. Gel aramıza, tatlı tatlı gezelim sezonda. kurtul be kardeşim yaw ne alacam sıkıntısından Ybr 125 diyosun ama belki bu sezon eşinde arkana binecek ve ybr 125 yolculu yolcu için cbf ten hem bir adım bana kalırsa geride, hemde 25 cc güç ve tork farkını dahi hissedebiliyorsun özellikle yolcu bindirdiğinde. Ayrıca sen gezen adamsın er-6 ne falan senin sezonda ocağına incir ağcı diker. Söylemedi deme. Ekonomi de önemli.. Haftada bi gaz açarım bırakırım abi deme, seni kesmez, seni doğru tanıdıysam böyle Bu sezon kısmet olursa cbf 150 ile bi Karadeniz turu düşünüyorum. 2 senedir uzun bi tur yapamadım zaten.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok valla Koraycım, hiç haberim yok, fakat zaten Honda nın o sergmentte bi motor tr ye getiridği taktirde ilk müşterisi olmak ben istemezdim. Biliyosun Honda o segmenteki motorların kronik sıkıntıları ile meşhur. Aslında yine en başa dönecez belki ama git al bi sıfır cbf 150 cam gibi ful+ful mevcut bütçenle, yanınada dünya para kalır zaten. Sen ağır başlı dingin tatlı tatlı takılan adamsın, bu segment seni mutlu etmeye yeter.

Kafan rahat etsin. Gel aramıza, tatlı tatlı gezelim sezonda. kurtul be kardeşim yaw ne alacam sıkıntısından Ybr 125 diyosun ama belki bu sezon eşinde arkana binecek ve ybr 125 yolculu yolcu için cbf ten hem bir adım bana kalırsa geride, hemde 25 cc güç ve tork farkını dahi hissedebiliyorsun özellikle yolcu bindirdiğinde. Ayrıca sen gezen adamsın er-6 ne falan senin sezonda ocağına incir ağcı diker. Söylemedi deme. Ekonomi de önemli.. Haftada bi gaz açarım bırakırım abi deme, seni kesmez, seni doğru tanıdıysam böyle Bu sezon kısmet olursa cbf 150 ile bi Karadeniz turu düşünüyorum. 2 senedir uzun bi tur yapamadım zaten.
    haklısın abi, ama eğer bu segmente karar verirsem ybr 125 esdden kesinlikle şaşmam.. şimdilik arıyorum..
    bi motor buldum beni geçmişime götürdü.. cbf 500 5700 km de..bursada... yağ gibi vallahi.. ama 12,000 fiyatı var.. ne kadar düşer yada düşmez mi bilmiyorum ama kafam fena takıldı

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    haklısın abi, ama eğer bu segmente karar verirsem ybr 125 esdden kesinlikle şaşmam.. şimdilik arıyorum..
    bi motor buldum beni geçmişime götürdü.. cbf 500 5700 km de..bursada... yağ gibi vallahi.. ama 12,000 fiyatı var.. ne kadar düşer yada düşmez mi bilmiyorum ama kafam fena takıldı
    O zaman biz deli gibi gezerken ya sen az gezicen Yada evinin arka bahçesinde petrol kuyusu buldun Ayrıca kardeşimle takılırsınız artık

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman biz deli gibi gezerken ya sen az gezicen Yada evinin arka bahçesinde petrol kuyusu buldun Ayrıca kardeşimle takılırsınız artık
    zamana bıraktım abi ,inazuma kazık attı bize.. fiyatıda daha 2. parti gelmeden 11,000 yaptılar.. topu topu 12 motor var piyasada..

Camper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f650 twin
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağolasın, şuan yaptığım masraf 300tl sadece parça. belki daha parça değiştirebilirim ileride, şimdilik idare eder

Rahmi kardeşim geçmiş olsun motorunla sana birdaha aksi bir olay yaşatmasın Allah. Dün Eyüpte park yerinde motorumu yıkarken iki tane genç arkadaş geldi (siyah transporter) kolay gelsin dediler muhabbet kısa sürdü ama bu arada senin arkadaşların olduğunu öğrendim motosiklet.net vasıtasıyla dün cbf forumuna girmiştim kazayı orada okudum geçmiş olsun dileklerimi yazmak nasip olmadan önce arkadaşlarına ilettim
    rahmi34 bunu beğendi.

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    arkadaşım merhaba
    bende bursadayım da ilana baktım ama sahibini tanımıyorum. ilginç geldi 2006 model 6-7 yaşında motor 5600km olması pek mümkün değil. Çok iyi araştır derim.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

Motosikleti
    KapÇık
    yorumlar için tesekkurler 14-20bin arası 2-3 cbf var gozumde bakalım kısmet artık. bu gün ehliyete yazıldım dosya teslim 750 cıktı. bunun 350sı kurs.. ocakta vergıyı atlatıp bı cbf alıcam kısmetse 20 gune yani. kafama takılan seylerı sormaya devam edıcem affınıza sıgınarak. iyi forumlar

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    tabiki sor mehmet hoşgeldin forma.msn e ekledim..gezeriz bool bol senle.gezmeyi seviyorsan tabi.. açtığım konulara bakabilirsin uzun yol tecrübesi olarak..cbf ile bambaşka oluyor.
    birGarip..

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    yorumun ıcın tesekkur ederım. forumun eskı konularını okuyorum sabahtan berı yağ olayınıda orada okudum zaten. msnden gorusme imkanımız varmı acaba?
    msn kullanmıyorum ancak 0538 213 77 85 mesaj atabilir arayabilirsin motosiklet.net den dersen hatırlarım
    elimden geldiğince forumdan herkese istanbul anadolu yakası işlerinde yardımcı olurum =)

Motosikleti
    KapÇık
    tesekkurler arkadaslar. birde baktıgım ilanlarda yan cantalar yok bazılarında yan canta demırlerı bıle yok bunların temini ne durumda acaba?

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    arkadaslar cbf 150 de yağ yakma oranı nedir.. ne değildir. bir iki konuda rastladım. yorumlarsanız cok sevınırım. cok cok yakın zamanda cbf almayı düşünüyorum
    bak bu soru değişik yorumlanır...

neden dersen önceki cbf 150 lim aslan gibi yağ yakıyordu... şimdi ki şirketimdeki cbf 150 limde aslan gibi yağ yakıyor.. şirkette bulunan 50 adet cbf de yağ yakıyor... ama bu motorun yağına baktıkca yol alınıyor.. bu arada kurye olduğumuzdan biz birazda limitlerin üzerinde kullanırız... ısıtmadan yol alırız.. dip gaz görürüz.. bu arada motorlar servis bakımlı ve yetkili servis bile yağ eksiltme problemi var diyor... 500 km de ben 450-500 gr yağ yakıyorum.. normal bir kullanıcı 1000 km 250 grm eksiltir...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

Uploaded with ImageShack.us

bu arada sabah bu halde km öğleden sonra 14-15 civarları bu halde... çok çalışıyorum yaw....

blueway2 ve ethemm76 bunu beğendiler.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı Camper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rahmi kardeşim geçmiş olsun motorunla sana birdaha aksi bir olay yaşatmasın Allah. Dün Eyüpte park yerinde motorumu yıkarken iki tane genç arkadaş geldi (siyah transporter) kolay gelsin dediler muhabbet kısa sürdü ama bu arada senin arkadaşların olduğunu öğrendim motosiklet.net vasıtasıyla dün cbf forumuna girmiştim kazayı orada okudum geçmiş olsun dileklerimi yazmak nasip olmadan önce arkadaşlarına ilettim
    sağolasın cümlemize kazasız belasız yolculuklar. kimmiş arkadaşlar merak ettim doğrusu tanıdık gelmedi transporter felan ama

Motosikleti
    biraz foto atalım dedik... biz kuryeler yağmur demeyiz çamur demeyiz kar buz demeyiz...

DaRkNeSs- ve ethemm76 bunu beğendiler.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    yahu ramazan imreniyorum sana. Allah kaza bela vermesin arkadaşım. Tekerin hep düz bassın. Ben bodrumda zor kullanıyorum bu soğukta. Allah yardımcın olsun. Helal.

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu ramazan imreniyorum sana. Allah kaza bela vermesin arkadaşım. Tekerin hep düz bassın. Ben bodrumda zor kullanıyorum bu soğukta. Allah yardımcın olsun. Helal.
    ne yapalım ekmek parası...
    DaRkNeSs- ve ethemm76 bunu beğendiler.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yapalım ekmek parası...
    haklısın arkadaşım bende her gece çalışıyorum güvenlik. Ekmek parası...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler