Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
38. sayfa BirinciBirinci ... 283637383940 ... SonuncuSonuncu

KTM Duke 390 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle merhaba, birkaç saat önce biraz dolanmak üzere motora bindim ve garip bir sesle karşı karşıya kaldım. 6 bin devirden sonra bloktan aşırı bir sürtünme sesi geliyor ve birden gidon titremeye başlıyor. Yokuş aşağı saldığımda ise bloktan taktak.....taktak sesler çıkıyor. Fazla uzaklaşmadan geri eve döndüm. Bir önceki gün 100 km civarı bir yol yaptım böyle bir sıkıntı yoktu. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu acaba? Umarım bir şeyleri parçalamamışızdır içerde.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Mümkünatı var ise servise araç ile götür motorunu, yoksa ise sırtına alarak götür motoru. Senin blok sana göz kırpıyor gibi

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    390 larda bu blok patlatma kronik gibi bişey zaten motoru çalıştırma eline alırsın arabaya yükle doğru servise garantiden halledilmesi gerek

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Debriyaj balatalarından biri veya bir kaç tanesi kırılmış olabilir.

Garanti karşılar mı peki bu sorunu? Motorum 6 bin km de en son 4500 de soktum bakıma.

Motosikleti
    Hero Karizma R
    Selamlar herkese günaydın bende rc390 2014 model ktm var. Duke le aynı bloğa sahip rc zaten. Motor 2-3 dk trafikte kaldığı zaman ısınmadan kendini kapatıyor mu sizde de. Ben uzun ışığa ve sıkışık trafiğe yakalnırsam fan malesef motoru soğutmuyor. Motora vaktormadan sizlere sorayım dedim. Rc konusu ölü olduğu için size soruyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Motosikleti
    09
    Alıntı ismail57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar herkese günaydın bende rc390 2014 model ktm var. Duke le aynı bloğa sahip rc zaten. Motor 2-3 dk trafikte kaldığı zaman ısınmadan kendini kapatıyor mu sizde de. Ben uzun ışığa ve sıkışık trafiğe yakalnırsam fan malesef motoru soğutmuyor. Motora vaktormadan sizlere sorayım dedim. Rc konusu ölü olduğu için size soruyorum yardımcı olursanız sevinirim.
    Motorunuzda sıkıntı olduğu kesin normal değil. Motor Kapatma olayı 600-1000cc SS lerde bile olmuyor. soğutma sisteminde hava olabilir yada soğutma suyu eksikte olabilir servise göstermenizde fayda var belki sadece su eksiktir kontrol ettiniz mi?

Şu motor u 3-5 kilo ağır, 1-2 HP düşük yapsalar mış keşke , parça dayanımı daha iyi olurdu yazık bu kadar milet sorun ile uğraşıp duruyor .

Miletin çektiği çileye bak.

Daha kaliteli malzeme kulansa o zamanda maliyet kurtarmazdı galiba ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:21 ----------

Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu motor u 3-5 kilo ağır, 1-2 HP düşük yapsalar mış keşke , parça dayanımı daha iyi olurdu yazık bu kadar milet sorun ile uğraşıp duruyor .

Miletin çektiği çileye bak.

Daha kaliteli malzeme kulansa o zamanda maliyet kurtarmazdı galiba ..
    Edit bukadar limit de motor mu yapılır sonra patladı çatladı oluyor

Motosikleti
    MT-07
    Bundan 5gün önce benim motorumla otobanda gidiyorum. Bir tane 390duke yapıştırıp geldi, arabaların içinden hunharca gazlayarak gitti. 180 basıyorsa tapa gaz o bastığı hızdan düşmemek için yırtınıyordu. Bu böyle gördüğü 5 yada 6.duke. Eskiden blok patladı dediklerinde şaşırıyordum ama şimdilerde normal gelmeye başladı.

Motosikleti
    Hero Karizma R
    Soğutma suyu eksik yok. Ben radyatör kontrol ettiriyim en iyisi.

Motosikleti
    Honda cg125 titan- Ktm 390 Duke
    Alıntı ismail57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soğutma suyu eksik yok. Ben radyatör kontrol ettiriyim en iyisi.
    Sizin fanla alakalı sorununuz olmalı, Ktm lerin biraz karakteristik özelliği gibi bir şey blokları yüksek basınç ve sıcaklıkta çalışıyor. Şu ktm malına ne kadar çok laf atan var onu anlayamıyorum.Cbr250 ler 20 binde bir krank dağıtıyor bir şey yok, R25 ler sanayide gizliden gizliden kaçıncı rektefiyesini yiyor onlarda hiçbirinde sıkıntı yok,Bu rc390 lar ile yurt dışında cuplar var, sohbet ettiğim bir abide 40 bin küsürlerde adam 11-12 kere piste çıktım diyor aletinde sıkıntı yok A2 sınıfına uyumlu en atik aletlerden biri ayrıyeten üzerinde gelen donanımlar hiçbirinde yoktu.

Motosikleti
    Hero Karizma R
    Evet sorun fan motorundaydı motor gürültülü çalıştığı için farkedemedim çalışıyormu çalışmıyor mu diye. Ustama götürdüm baktı fan motoru bozuk çıktı değiştirdik. Şuan hiç bir sorun yok çok şükür.

Mehmet_SIRLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1290SDGT

390 duke sarj bobini sorunu

Arkadaslar merhaba.
    Benim 390 duke nin sarj bobini yine yandi sanirim low battery hatasi veriyor. Olctugumde caliair halde iken11,8 volt gosteriyor bunun 13,6 gibi bir sey olmasi lazimdi. Bu malzeme 1200 tl civari. Bunu tamir edebilecek sarabilecek bir yer var midir motorum 2016 mode ve 58bin km de.

mertd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    Herkese selamlar kazasız belasız sürüşler. Lastik takımı değiştieceğim önerisi olan varmdır? Mt 60 rs corsa baktım 150 de arka bulamadım. 160 taksak soru nyaratır mı fazla yapan, deneyen var mıdır? Şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    09
    İkinci motor olarak Duke 390 almayı düşünüyorum ama son yazılan mesajların çoğunluğu motorun sorunlarıyla alakalı o yüzden arada şüpheye düşüyorum. Eski kasasını kullanmıştım ama yeni kasa konusunda aklımda soru işaretleri var o yüzden bir test günü yakalayıp test etmeyi düşünüyorum sıfırı çok pahalı 2018 leri 34 civarına veriyorlar ama 2019 ları 40 bin. Almak için birkaç ay daha beklesem mi diyorum belki fiyatları satılmadığı için biraz daha düşer.

Motosikleti
    MT-07
    Arkadaş ikinci motor olarak duke 390 düşünmek nedir? Maliyetler kısılsın, az yaksın, düşüp kalınca içimiz acımasın die ikinci motor alınmasını anlarım da duke 390'ı anlayamadım maalesef...

Motosikleti
    KTM Duke 390

koruma

Merhaba arkadaslar, dun duke 390 sahibi oldum, ilk baktigim sey korumalari almak ancak internette cok degisik modeller var ve nasil gozuktukleri pek anlasilmiyor. Neler kullaniyorsunuz? ne onerirsiniz?

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Herkese hayırlı ramazanlar
    2013 model 40000 km duke 390 ile pazarlığımız var tereddüt ediyorum siz neler düşünürsünüz km çok mu fazla problem yasar miyim

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Artık aynı bloğu kullanan Dominar 400 ug de de limitleyiciden şikayet eden var. Bir bildikleri var ki fazla zorlanmasın uzun ömürlü olsun diye biraz kısıtlıyorlar, yoksa motor canavar....
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

emrecamcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 390 '17
    Herkese selamlar, turuncu alemine geçen hafta katıldım 2017 duke 390 ile. Motora hayran kaldım. Bir sorum var sizlere düşük yağ basıncı uyarısı verdi, yağ basıncına baktırdım problem yok dendi sensör değişecekmiş şimdilik böyle kullanabilirsiniz dediler, aranızda böyle bir sensör arızası yaşayan oldu mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:53 ----------

Motor daha 3800 kmde 7500 kmde bir yağ değişimi görünüyor kitapçıkta, siz ne sıklıkla yağ değişimi yapıyorsunuz?

REKLAM ALANI
38. sayfa BirinciBirinci ... 283637383940 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)