Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
39. sayfa BirinciBirinci ... 293738394041 ... SonuncuSonuncu

KTM Duke 390 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    emrecamcan..
    2014 model duke390 kullandım 1.5 sene..keyifli makine..bende bir ara yağ basıncı uyarısı aldım ve müşürdeydi problem..sanırım motorun sol tarafında kalıyor müşür..orjinalini alırsan iyi olur..ben sanayide, aynı diş, aynı boy başka bir müşür taktırmış, elektrik bağlantısını uç tarafta değiştirmiş sorunu çözmüştüm..
    Duke lerdeki bir başka problemde devirdaim pompasının dibindeki iki adet keçenin, yırtılıp yağa su karıştırması oluyor...gözğn hep hararet göstergesinde ve park ettiğinde yağ penceresinde olmalı...yağ penceresind, tahinpekmez karışımı kıvamında bir sıvı görürsen...ilk iş devirdaimdeki keçelere bakmak olsun..motoru boşuna açtırma..
    Kazasız belasız sürüşler herkese...
    Kural [ Z ] ve Kaan S. bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emrecamcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 390 '17
    Teşekkür ederim Ayvazdeniz. Hararetle alakalı şimdilik bir problem yaşamadım, İstanbula yolum düşünce spormotoda değiştirteceğim motorun km düşük olduğu için iyi niyet garantisine alabiliriz dediler. Tek sıkıntı 1 gün kalması gerekiyor diyorlar. Servis olarak ata moto ve Moto X i de aradım onlar daha çok ilgilendi telefonda, yetkili servislerden tavsiyen var mı?

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    Ben kadıköyde, metrobüsün son durağına yakın olan spormoto servisinden tedarik etmiştim gerekli parçaları..kullandığım süre içinde servise götürme gereği duymadım..bi kere bobin bozuldu..onu da ordan gidip aldım kendim değiştim..yağını suyunu kendim değiştiriyorum motorumun..
    serviste yağını suyunu değişeceksen, ktm dukeler, 15*50 yağ kullanır fakat servis bu yağı koymuyor..genelde en kolay bulunduğu yer, bp yakıt istasyonlarıdır..yağı kendin alır gidersin servise..yoksa 10*40 koyarlar..makine ısınınca o yağ işlevsiz kalır 1000 km sonra..dukelerin hem yağ, yağ filtre ve hava filtresi değişimi oldukça basittir..kendinde yapabilirsin..

Motosikleti
    Ktm Duke 390 '17
    Teşekkür ederim Ayvazdeniz, yağ için kullanıcı klavuzuna baktım orda da 15w50 diyor. Dikkat edeceğim buna serviste. Şu an için kendim yağma durumum yok belki servis dışında iyi bir ustaya da yaptırabilirim.

Motosikleti
    Ktm Duke 390 '17
    Arkadaşlar, Tekirdağ dan Aydına gideceğim, sele konforu için alternatiflere bakıyorum. Rossmandaki şişme mindere baktım bulamadım, airhawka alternatif olarak şöyle bir ürün buldum, forumda konuları arattım rastlamafm. Kullanan var mı bu ürünü i fiyatı da makul. http://urbanseat.com.trhttp://urbanseat.com.tr

Motosikleti
    125 Drift
    Merhaba a2 ehliyetim var r25 suruyorum dakat duje 390 a kaymayi dusunuyorum fakat kw/kg orani a2 ye tutmuyor sanirim alirsam sorun yasarmiyim

Motosikleti
    Ktm Duke 390 '17
    32kw Duke a2ye uygun en güçlü motor diye biliyorum. Avrupada da A2 kullanıyor.

strangerRTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar. Kardeşimin duke bir süre bendeydi fakat evin önündeki motordan aküyü çalmışlar. 2 sorum var birincisi hangi aküyü sipariş etmeliyim, 2. si sipariş ettiğim aküyü geldiği haliyle motora takıp çalıştırabilir miyim? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    ayvazdeni bahsettiğin 2 sorun da başıma geldi çok ilginç.düşük yağ basıncı uyarısı aldım,yağ basınç sensörü/müşir değiştirdim.sonra da yağa su karıştı,su devirdaim keçelerini değiştirdim şuan sorun yok

DoLPHiN2306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r-R6-ktmrc200-ktmduke390
    Selamlar arkadaşlar. Motor ile ilgili sorunuz olursa cevaplamaya çalışırım. 2018 Duke 390 sahibiyim. Yaklaşık 2 aydır beraberiz

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı DoLPHiN2306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar. Motor ile ilgili sorunuz olursa cevaplamaya çalışırım. 2018 Duke 390 sahibiyim. Yaklaşık 2 aydır beraberiz
    200 Duke'ten geçmeye değer mi sence? Aynı klasmanda sanırım bir de Dominar 400 var, daha ucuz bir alternatif olarak göz kırpıyor. Tabi ki aynı performansı beklemem ama o da bi secenek tabi. Geçmek istediğim cc aralığı 390-500. CFMoto gibi modellere pek bakmıyorum. Bajaj'ın sıkıntıları olabileceğini bekliyorum. 390DUKE'te erken fan açma varmış sanırım belki o biraz rahatsız edebilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Erken fan açma sorunu yok,antifirizsiz kullanınca erken fan açıyor.sadece su koyarsan radyatore erken fan açar.

DoLPHiN2306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r-R6-ktmrc200-ktmduke390
    Tabiki ki Duke200 e göre gidişinde çok fark göreceksin bu sebeple geçilir. Dominar 400 ü bilmiyorum onun hakkında yorum yapamam. Motorun çok sık fan açtığı doğru. Yaz aylarında hızın 70 80 nin altına indiği anda fan açıyor desem yeridir. Sanırım tek silindir ve güçlü olunca kaçınılmaz oluyor. Uyuz da bi sesi var bendekinin ama gidişi şehir içi kullanım keyfi onu unutturuyor. Aldığımda benimkinde puig cam da vardı, bu haliyle epey keyifli. Epey geç dönüş yapmış oldum kusuruma bakma. Antifirizle ilgili bir yorum yapmış arkadaş onu bilemem denemek gerekli

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    sayfa bayagı sessız ama hortlatayım.duke 390 var fan acıyor ama hararret hep ful.cekıste gıdıste sorun yok.arastırdım cogu sıtede akuden dedıler sıfır aku aldım yıne hararret aynı full.basına gelen varmı acaba

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Sorunu çözene kadar kullanma motoru fearless...
    fearlesboyy bunu beğendi.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayfa bayagı sessız ama hortlatayım.duke 390 var fan acıyor ama hararret hep ful.cekıste gıdıste sorun yok.arastırdım cogu sıtede akuden dedıler sıfır aku aldım yıne hararret aynı full.basına gelen varmı acaba
    Akü den nasıl bir durum oluyorda fan açıyor acaba? Yani bir motor fan açmasında akünün nasıl bir rolü olabilir aklım almıyor. Bu sitede mi dediler size aküdendir diye?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    eksik yada fazla yağ bile etkiler de akü nasıl etkiler anlamadım.yeni birşeymi icat oldu

şu videoda da aynı şeyden şikayet ediyor sahibi. ilk şikayet konusu hatta. çok fazla fan açıyor niye anlamıyorum diyor.. sanırım motora özgü bir şey

https://www.youtube.com/watch?v=VFCpifCJfKM

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunu çözene kadar kullanma motoru fearless...
    aynen öyle yapacagım tşk.
    Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eksik yada fazla yağ bile etkiler de akü nasıl etkiler anlamadım.yeni birşeymi icat oldu
    bazı marka modellerde pek cok sensör oldugundan dolayı zayıf akude sorun cıkarabılıyor.hyodan bılıyorum zayıf akude vurdursanda calısmamıstı.
    Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akü den nasıl bir durum oluyorda fan açıyor acaba? Yani bir motor fan açmasında akünün nasıl bir rolü olabilir aklım almıyor. Bu sitede mi dediler size aküdendir diye?
    yok
    yabancı forum ve sıtelerdeki vıdeolarda aynı olay basına gelenler eskı akuyu cıkarıp yenı aku taktıgında sorun düzeliyor duz böyle videolar vardı.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Eğer sensör elektronik kontrollü ise dediğiniz bir nebze mantıklı. Ama fan müşürleri bildiğim kadarıyla mekanik sistemli oluyor. Ki 390 da mekanik müşür vardır diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI
39. sayfa BirinciBirinci ... 293738394041 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)