Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Bugun motorumu teslim aldim devir 1.200 ila 2bin arası dalgalaniyor stop etmedi arka fren suan berbat boşta giderken bisey sürtüyor arka tekerde fren yaparcasina duruyor motor normaldir 500 kmde geldiginde bakariz deyip gecistirder 0 km motoru servisin disinda bekletmisler toz toprak heryeri gordugumde moralim bozuldu 100km yaptım bir diş yakit eksildi gayet güzel eurogrip lastikler var iyi gibime geldi nylon yazmasina karşın gaz tepkisi bekledigimden düşük tabi suan 6bin devir dakikayi geçmedim suanlik böyle

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ayıcık37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB125E PULSAR 200NS
    Alıntı ermans88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi forumlar ve bol kazançlı haftalar dilerim.

325 km'de ki Pulsarımın bana problem gibi gelen bi iki sorunu var. yardımlarınızı bekliyorum;

1- Motoru teslim aldığım andan 325. km'ye kadar 65 tl topmlam benzin aldım ve şuan tek çizgi var.
    bana biraz fazla yakıyor gibi geldi..?

2- Motorum ilk çalışmada rölantide 2000 devir altına düşmüyor. Yol yapıp ısındıktan sonra stop edersem ve bir 5 dk sonra
    tekrar çalıştırırsam bu sefer rölanti devri 3000 devir altına düşmüyor. Sizce de biraz yüksek değilmi?
    Öyle ise sorun nedir ve nasıl çözebilirim?

Yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum.
    Hocam siz ellemyın daha 325 km de motor servise götürün baktırın umarım motor kalsın biz bakalım demezler ayriyeten yakıtta fazla rodajda 6 bin deviri gecmıyosunuzdur umarım . Motorun rolantisi sürekli 2-3 bin devir arasında kalırsa çok ısınır buda motorunuz için iyi olmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:13 ----------

Alıntı hirosche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herhangi bir bayi ile bir ilişkim yok. Yazılım sektöründe çalışıyorum. 12 yıldır otomobil kullanmaktayım. Bundan dolayı belki de trafiği iyi okuyabildiğim için bir problem yaşamadım. Genel olarak ön fren kullanıyorum. Bir yerde ani olarak yavaşlamam gerekmedikçe arka freni kullanmıyorum. Ancak dediğim gibi ani bir yavaşlama gerektiği durumda arka ön beraber kullanıyorum. Söylediklerimden lastiklere güvendiğim düşüncesi çıkmasın, güvenmiyorum. Önümüzdeki sezon ben de değiştirmeyi düşünüyorum. Devir dalgalanması konusunda ise motoru ilk çalıştırdığımda 2bin devir ya da biraz üstüne çıkıp 1.6bin devirde sabit çalışıyor. Bugün özellikle ben mi dikkat etmiyorum diye kontrol ettim, ancak dediğim gibi 1.6bin devirde sabit olarak duruyor.
    Doğrudur hocam illa sizin motorunuzda da devir dalgalanması olucak diye bir durum söz konusu değil zaten ben de pek takmıyorum kendi kendine oynuyor fakat inanın bana isterseniz 40 yıllık şöför olun kaza ansızın gelen bi olaydır kimse bilerek kaza yapmaz hatta ve hatta motor üstündeyken bu risk çok daha fazla artmaktadır onun için sağlam bir lastik şart.
    PULSAR 200RR

Arkadaşlar bu 200ns fani ne zaman açıyor hiç baktınız mi bendeki 20km de açmadı sıcaklık uyarısı felan da vermiyor

ÇARPIŞANTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ150 HYOSUNG GF125 HONDA TODAY50 YBR2004 XMAX400
    Bajaj Pulsar ns 200 servis lambası söndürmeyi bilen varmı

Motosikleti
    Alıntı hhaarruunn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu 200ns fani ne zaman açıyor hiç baktınız mi bendeki 20km de açmadı sıcaklık uyarısı felan da vermiyor
    Hocam fanın açılmasını çok istiyorsan motoru olduğu yerde 4-5 dk çalıştır fanın sesini duyarsın motosiklet giderken kendini soğutur durduğu zaman ısınır ve soğutmak için fan açar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:01 ----------

Alıntı ÇARPIŞANTÜRK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj Pulsar ns 200 servis lambası söndürmeyi bilen varmı
    Hocam Trip 2 ye gel iki tuşa birden yaklaşık 10 sn basılı tut sönecektir.
    PULSAR 200RR

Çok sagol valla kafama takılmıştı çalıştığını gördüm içim rahatladı

ozimosko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK
    2-3 gün içerisinde 2500 km e geliyorum sizce Motul 7100 mü? Motul 5100 mü? yoksa servisin koyduğu castrol yağı mı koydurmalıyım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:43 ----------

2500 km de bir yağ değiştirmeniz gerekiyor. Önden gelen zırıltı sesi debriyaj kolunun boşluğundan kaynaklanıyor. ileri-geri boşluk olmalı ancak yukarı-aşağı da boşluk var dolayısıyla az bir titreşimde yukarı aşağı vurup zırlamaya başlıyor çözümünü daha bulamadım, ama sebebi bu motordan falan gelmiyor yani. Stop mevzusuna ben alıştım daha doğrusu 1 kere başıma geldi daha sonrasında ona göre debriyaj kullanmaya başladım bir daha da başıma gelmedi.

Bu fiyata daha iyisi yok, tam bir Fiyat/performans motoru. Para varsa bunu almaya gerek yok zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:48 ----------

500 bakımında servisinize söyleyin sürüm atsınlar(format artık nasıl anlarlarsa). Evet biraz yakıyor 100 km de 3,2 lt bende genelde artçıyla beraber kullanıyorum onunda etkisi vardır. Basarsan yakar, sabırlı olursan düşürebilirsin. Ayrıca 7000 devirin üstüne çıkma ilk 1000km 1500 lere maximum 9000 devirlere çık 2000 den sonra basarsın istediğin kadar.

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Bu stop sorunu yazılım attıranlarda kesin çözülmediği belli

Peki devir dalgalanma sorunu yazılımdan sonra düzeliyor mu arkadaşlar.?

Merhaba arkadaşlar. Z250sl sayfasında bu motordakine benzer bir stop etme sorununun çözümü için throttle Body isimli parçanın garanti kapsamında değiştirildiğinden bahsedilmiş. Haberiniz oldu mu?
    slyman_b bunu beğendi.

Motosikleti
    debriyajı çektiğinde ya da yokuş aşagı gittiginde olan stop sorunu Benelli tnt25 modelindede var o sayfayıda takip ediyorum ama onlarda çaresiz
    slyman_b bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    6 İleri Papatya Pulsar.
    Bizde doğum günü böyle kutlanıyor sağolsun arkadaşlar akşam akşam süpriz yaptılar hemde motoruma ve doğumgünüme özel.

murat 60 bunu beğendi.

Motosikleti
    arkadaşlarının kıymetini bil abi çok güzel düşünmüşler
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar ns 200
    Alıntı KumanBayram adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu stop sorunu yazılım attıranlarda kesin çözülmediği belli

Peki devir dalgalanma sorunu yazılımdan sonra düzeliyor mu arkadaşlar.?
    evet düzeliyor
    KumanBayram bunu beğendi.

Arkadaşlar merhaba, motoru satarken satın almaya gelen arkadaşın nelere bakmasına izin veriyorsunuz? mesela deseki bir tur atayım geleyim motorun durumuna bakayım dese motoru verir misiniz? ya da arabada olduğu gibi sanayiye gidilip bakılır mı motorun durumuna? motor satışı nasıl oluyor hiç bir fikrim yok :S

geçen hafta cocuk giresundan geldi, gittik bankadan parayı çektik, oradan servise geçtik ve servisle iş bittikden sonra 1 tur atayim dedi, verdim anaktarı gitti geldi, sonrasında deviri aldı, ben kurtuldum, o mutlu idi )

peki nasıl güvendimde verdim sorusuna gelirsek?
    1. cocuk özel harekatci idi polis yani.
    2. bankada gözümün önünde 15bin çekti.
    3. genel olarak diyalog iyiydi.

üzerine binip sürmediği bir motoru kim alırki, ezbere işmi olur.. lokantada, önce para sonra yemek mi yiyorsunuz )

elbette alıp gidebilir geride dönmeyebilir, ama altı üstü 1 telefona bakar, 10 kere durdurulur ana yollarda giderse.. vede bir çok kameralı yerden geçdik, eşgalini saklama şansı yok, her türlü yakalanır..

ve altı üstü 8bin tl lik motor çok üzülmem, zaten 2 defa daha önce çalındı diğer motorlarım..

megruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    ön jant çatlağının tek çözümü yeni jant mıdır yoksa macunla falan kapatılabilir mi bilgisi olan var mı bu konuda ?

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    Selamun aleykum. Arkadaslar 2014 model 30000 km de pulsar alınır mı fiyat 6500. Motor temiz gibi. Km fazla geldi bana biraz ama yardımcı olabilecek var mı sıkıntı çıkartır mı?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar herkese selam,

Şahsi yada yakın çevresinden eşi dostu pulsar almayı düşünen varsa motorum satılıktır.

Sahibinden ilan no: 332965044

Motosikleti
    Alıntı megruz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön jant çatlağının tek çözümü yeni jant mıdır yoksa macunla falan kapatılabilir mi bilgisi olan var mı bu konuda ?
    Hocam kesinlikle değiştirmen gerek tekerleklerin üzerinde gidiyosun bi çukura girdiğinde Allah muhafaza kabak gibi yarılsa ne olur ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

Alıntı jbozgun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun aleykum. Arkadaslar 2014 model 30000 km de pulsar alınır mı fiyat 6500. Motor temiz gibi. Km fazla geldi bana biraz ama yardımcı olabilecek var mı sıkıntı çıkartır mı?
    Bakımları tam yapılmış ise ve kullanan kişi sakin aklı başında biriyse neden olmasın tabiki de 2. el ne olacağı belli olmaz hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen hafta cocuk giresundan geldi, gittik bankadan parayı çektik, oradan servise geçtik ve servisle iş bittikden sonra 1 tur atayim dedi, verdim anaktarı gitti geldi, sonrasında deviri aldı, ben kurtuldum, o mutlu idi )

peki nasıl güvendimde verdim sorusuna gelirsek?
    1. cocuk özel harekatci idi polis yani.
    2. bankada gözümün önünde 15bin çekti.
    3. genel olarak diyalog iyiydi.

üzerine binip sürmediği bir motoru kim alırki, ezbere işmi olur.. lokantada, önce para sonra yemek mi yiyorsunuz )

elbette alıp gidebilir geride dönmeyebilir, ama altı üstü 1 telefona bakar, 10 kere durdurulur ana yollarda giderse.. vede bir çok kameralı yerden geçdik, eşgalini saklama şansı yok, her türlü yakalanır..

ve altı üstü 8bin tl lik motor çok üzülmem, zaten 2 defa daha önce çalındı diğer motorlarım..
    Hayır olsun hocam ne sıkıntı yaşadınızda motora karşı antipati oluşturdunuz? Alanda memnun satan da memnunsa sıkıntı yok hayırlı uğurlu olsun her iki taraf içinde . Eğer kişisek kaçmazsa pulsardan sonra hangi makinaya geçmeyi düşünüyorsunuz?
    new_rider bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj pulsar NS 200
    Merhaba arkadaşlar motorsikletim 150 km oldu motora çok alıştım fakat normal 3-4-5-6. Viteslerin geçişinden farklı bir ses geliyor 1-2 vites arasında daha bi tak yapıyo 1-2. Viteslerden sonra diğerleri böyle değil bu durum normal mi düzelir mi kaygılanmaya başlattı beni

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)