Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karşılaştırmak gerekirse kendi motorum dışında devamlı Tdm850 ve 1150-1200gs kullanıyorum. Onların gidonlarıda benim aldığım gidon kadar geniş hatta onların ki daha da geniş. Virajlarda eskiye göre çok daha kontrollü ve rahatım. Daha çok yatırıyorum diyemem, ama daha rahat sürüyorum. Bugün 100 km kadar yol yaptık, er5 kullandım uzun süre sonra tekrardan. Düdük kadar gidonu varmış, çok dar hiç rahat edemedim tın tın gittim huzursuz oldum. Halbuki daha önceden çok kullanmıştım o motoru ama kendi gidonumdan sonra ondaki gidon resmen rezalet. Zaten sahibide benim gidonu nerden aldığımı sormaya başladı bile
    Keyifler yerindeyse sıkıntı yok abi. Allah kaza bela göstermesin. Bende benim ybr'ye aksine M direksiyon taktım. Gt250R Direksiyonu gibi düm düz. Viraja girişim çıkışım değişti. Diyorum ya lastikler orjinal olmasa dizimi yere sürterim kaçarı yok
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    halil organize olaydik benim motorun gidonuna da el atardik.

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Açıkcası ben kendim için bile organize olamadım Alacağım herşeyi planladım, yazdım çizdim ancak geri dönmeden1 hafta öncesine kadar hala kararsızdım. Sonra 1 gün Chronix ile bahçelievlere gidon bakmaya gidelim derken parçaları almış oldum. Kelepçelerin birazıda Undocab'dan çıktı falan derken herşey kendililiğinden gelişti Birde benim kötü bir huyum var, elimin altında her malzeme,imkan olmadan motora elimi sürmem. Çünkü ne yaparsan yap kesin eksik bir şey çıkar onuda hemen tedarik etmezsem yaptığım iş yarım kalırsa canım sıkılıyor. Bu yüzden Elazığ'a gelmeyi bekledim başlamak için. Burda bizim tanıdık usta ile birlikte giriştik, düşündüğüm gibide oldu işte yükseltici aparat ve hidrolik hortum işinde tıkandık hemen çözdük.

7-19 şubat arası İstanbul'da olacağım ama motorsuz Ben zaten açtığım konuda karşılaşılacak durumları detaylı yazdım ancak bu işe girişme kararın varsa telefonlaşırız, daha detaylı bilgi verebilirim.

Dün 120 km kadar falan yol yaptık, gidondan oldukça memnun kaldım ancak dik oturuştan dolayı rüzgar direnci oldukça arttı. 120+ hızlarda eskisi kadar istekli bir hızlanma yok, rüzgar bir miktar tutuyor. Yinede halimden memnunum, yol boyunca hiç yol bitsin artık demedim, indiğimde de hep sırıtıyordum

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    gel hacim gidon bahane 2 kahve iceriz. o zamalara gtr kalmayacak zaten bende :-)

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Vallahi kaçtır bir denk gelemedik Talihimizi bir kırsaydık iyiydi )

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Balıkesir/burhaniyeden motor satan bir arkadaş vardı ? Üye ismi neydi, biliyormusunuz ?

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balıkesir/burhaniyeden motor satan bir arkadaş vardı ? Üye ismi neydi, biliyormusunuz ?
    pistelero 10 gibi bişeydi

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pistelero 10 gibi bişeydi
    Teşekkür ettim
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Motosikleti
    MCT 250
    S.a arkadaslar

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-ankaradaki-en-temiz-hyosung-cizik-dahi-yok-139238964/detay

ılandakı hyosung un gecmısı hakkında bılgısı olan bırılerı varmıdır acaba ??

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı SalseroS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a arkadaslar

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-ankaradaki-en-temiz-hyosung-cizik-dahi-yok-139238964/detay

ılandakı hyosung un gecmısı hakkında bılgısı olan bırılerı varmıdır acaba ??
    Arka lastik kabakmı yoksa banamı öyle geldi ?
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Motosikleti
    MCT 250
    Bana da ole geldi kardeşim degisim lazım ayrıca 12.000 de arka lastiğin bu derece kabak olması km konusunda düşündürdü ondan dolayı gecmisini bi sorayım dedim

slm arkadaşlar.kıskandım sizi.herkes motor konusunda bayağı bi bilgi sahibi.ben geç kalmışım.son bir ayda durduk yerde bi motor merakı sardı beni günde 2-3 saatimi bilgisayar başında geçirir oldum hangi motoru alsam diye.arkadaşlar sizce normal midir bu ) komik ama aşıkmışım gibi bişey oldu bir cevap bekliyorum lütfen .aklıma motor gelince bi tuhaf oluyorum heycanlanıyorum.bu nedir böyle.ve son olarak da dediğim gibi bir aydır 250 liklerle ilgili her deliği karıştırdım her markayı araştırdım.artıları eksileri marka kaite fiyat farkı servis ağı dış görüntü vs vs sonuç hyosung gt 250r mantıklı

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Hyosung güzeldir. Yalnız benim motor az önce aşağı inip bir turlayayım dedim marşa basıyorum basıyorum motor çalışmıyor gece gece sinirim bozuldu. Neden böyle yapıyor çözemedim

onuroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Diversion F
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung güzeldir. Yalnız benim motor az önce aşağı inip bir turlayayım dedim marşa basıyorum basıyorum motor çalışmıyor gece gece sinirim bozuldu. Neden böyle yapıyor çözemedim
    vardır bi hayır, bu saatte ne turlaması

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Canım sıkıldı yaw. Uyku da tutmayınca turlayayım dedim. Biraz formu kolaçan ettim akü den de olabilir diyorlar ama pek sanmıyorum. Yarın takviyeli deneyeceğim. Buralarda da ustası olmayınca gelde uğraş şimdi
    onuroz bunu beğendi.

Motosikleti
    Diversion F
    Madem konu aküden açıldı, benim usta en son servise götürdüğümde akü başlarına gres yağı sürmüş. Niye yaptın dedim, motoru yatırcan yağmurda iki üç gün sıkıntı çıkarmasın vs. birşeyler demişti. Sağolsun heryerine sürmüş gres yağını, arka ayaklıklar fln sapsarı oldu her yıkamada bir parça siliyorum. Teknik açıklaması nedir yararı var mıdır yok mudur bilmiyorum ama marş almama gibi bir sıkıntım hiç olmadı. Bujilerim vs. yeni ama. Onları değiştirme sebebide motor rolantide vurma yapıyormuş, ben hiç hissetmemiştim. Dolayısıyla ustası önemli sanırım.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı onuroz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem konu aküden açıldı, benim usta en son servise götürdüğümde akü başlarına gres yağı sürmüş. Niye yaptın dedim, motoru yatırcan yağmurda iki üç gün sıkıntı çıkarmasın vs. birşeyler demişti. Sağolsun heryerine sürmüş gres yağını, arka ayaklıklar fln sapsarı oldu her yıkamada bir parça siliyorum. Teknik açıklaması nedir yararı var mıdır yok mudur bilmiyorum ama marş almama gibi bir sıkıntım hiç olmadı. Bujilerim vs. yeni ama. Onları değiştirme sebebide motor rolantide vurma yapıyormuş, ben hiç hissetmemiştim. Dolayısıyla ustası önemli sanırım.
    Bu bölgede bizim motordan anlayan bir usta olduğunu duymadım hiç. Dün daha bakım yaptım motora. Temizledim vs. Hatta otomatik jikle takılı kalıyormuş onada bir sıvı sürdü usta o devirlenme olayı da kesildi. İşin kötü tarafı kanuninin servislerinde bu motordan anlayan da yok. Motor garanti kapsamında hala ama kime götüreceğim şaşırdım
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

Motosikleti
    Diversion F
    Maalesef çok büyük sıkıntı ustasını bulmak, yada bulunca yaptırmak. Baktım benim servisteki eleman r6ya r1'e bakım vs yapıyo, ayrılmadım peşlerinden, nazlarınıda çektim, yapacak birşey yok. Arızalarda sorunlarda götürün yamahanın hondanın servisine. Periyodik bakımlarda kaşesini vuracaksa garantiye, girecekse sisteme bakımını, başında durmak kaydıyla kanuni/st servisleri çok iyi

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Ya Tarsus'ta bulunan usta kaşesini basıyor genel bir bakım yapıp yağı değiştirtiyorum (kendi götürdüğüm yağı) başka bir işlem yaptırmıyorum. İyi adamlar tanıyorum ama bu motorla hiç uğraşmamışlar. Adana da 1 tane yer bakıyor. O da ustası ayrı bir cins kalfası ayrı bir cins. Boğazlarsın 10 dakika kalsan. Ama hani telefonla arayıp bizi bilgilendirebilecek bir ustanız varsa telefon numarasını alabilirim yok demem yani
    onuroz bunu beğendi.

Motosikleti
    Diversion F
    biraz renk gelsin(herkes böyle diyo)

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:49 ----------

Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya Tarsus'ta bulunan usta kaşesini basıyor genel bir bakım yapıp yağı değiştirtiyorum (kendi götürdüğüm yağı) başka bir işlem yaptırmıyorum. İyi adamlar tanıyorum ama bu motorla hiç uğraşmamışlar. Adana da 1 tane yer bakıyor. O da ustası ayrı bir cins kalfası ayrı bir cins. Boğazlarsın 10 dakika kalsan. Ama hani telefonla arayıp bizi bilgilendirebilecek bir ustanız varsa telefon numarasını alabilirim yok demem yani
    Hocam ben bana 25 km olan servise gitmiyorum, 1.30 saat yol gidiyorum Manisadaki servis için, adamlara güveniyorum ama yinede başından ayrılmıyorum motorun. Senin çalışmama sorunu yarın büyük ihtimal hallolur tecrübeliler uyanınca, yada motor güneşi görünce, bilemedin iki güne hallolur ama ben yinede kendi başıma gelmiş gibi bi sorarım bayramdan sonra böle böle oldu diye
    sailor33 ve zenon bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler