Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    tesekkurler cevaplar icin / demek iskenderunda var ha, buna cok sevindim, bu hafta gider incelerim motoru... 3lt yakarsa eger 100km de sabit 80le gittigimizde bu cok iyi rakam... saglamlik konusunda da zaten beni uzecegini sanmam ortalama birini uzmuyorsa,cunku ben cok yavas cok nazik kullanirim motoru , 80i de gecmem hiz olarak.. bakim olarak da zaten cok titizim, yag ve buji degisimini 1km bile gecirmem...

valla tipi , sesi , gucu ve fena olmayan yakit tuketimi ile hele de servisi varsa buralarda
    tadindan yenmez diye dusunuyorum

herkese selamlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ubuntu67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tesekkurler cevaplar icin / demek iskenderunda var ha, buna cok sevindim, bu hafta gider incelerim motoru... 3lt yakarsa eger 100km de sabit 80le gittigimizde bu cok iyi rakam... saglamlik konusunda da zaten beni uzecegini sanmam ortalama birini uzmuyorsa,cunku ben cok yavas cok nazik kullanirim motoru , 80i de gecmem hiz olarak.. bakim olarak da zaten cok titizim, yag ve buji degisimini 1km bile gecirmem...

valla tipi , sesi , gucu ve fena olmayan yakit tuketimi ile hele de servisi varsa buralarda
    tadindan yenmez diye dusunuyorum

herkese selamlar...
    Bayide gidip görmedi düşünüyorsan zor. İstersen bir arayıp sor ama geçenlerde gelen tüm motorlar satıldı, en son Ankara'da bir tane kalmıştı sahibinden.com'da ilanı var halen.
    Bir de özellikle motoru ilk aldığın zamanlarda 80'le gidebileceğini hiç sanmıyorum. Çünkü yüksek devirlerde kullanırsan 2. viteste bile 80'i geçiyor. İnsanın gazlayası geliyor. 2. viteste 80 deyince 200 km gibi bir hız bekleme tabi. Bu motorun maksimum seyir hızı 140 km/s. 140'ın üzerine hava ve yol şartlarına göre çıkabilir ama normalde en fazla 140.

zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    slm beyler bi sorum olucakti arka amortisorleri yukseltebiliyormuyuz? motorun arkasi biraz da yukselsin istiorum 150 90 teker taktimda arkada biri olunca tekerlek camurluga surtuo:(
    hyosung gv 250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı zealous adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm beyler bi sorum olucakti arka amortisorleri yukseltebiliyormuyuz? motorun arkasi biraz da yukselsin istiorum 150 90 teker taktimda arkada biri olunca tekerlek camurluga surtuo:(
    Evet yükseltilebiliyor. Yükseklik/sertlik ayarı amortisör üzerinde numaralandırılmış. 1'den 5'e kadardı sanıyorum. Standart olarak 1'de duruyor. Yükseltmek için bir aparat lazım. Muhtemelen herhangi bir motor tamircisinde vardır. Standart bir şey çünkü.

Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    Bana kalırsa o yükseltmez, sadece sertleştirir.. Zaten yaylar çok yatık.. Yine de denemek lazım tabi..

Motosikleti
    Honda nc750X
    ya olmadi biraz sertlestireyimde yukseltirizde o amortisorun alt kisminda gordum numaralari elle donermi peki bu baygı sert bisi yoksa tamirciyrmi gidicez? we slayer senin depo bi ilginc duruo fotografta mavi beyaz şeritlerimi soktun? gri kisim daha fazla sankii... bi soru daha sorayim bu hyosungun isareti yerine baska bisi yapistirmak istiorum bole metal gorunumlu bisiler warmidir nette bilen warmi? sahibindende aradim aradim bulamadim:(
    hyosung gv 250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı zealous adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya olmadi biraz sertlestireyimde yukseltirizde o amortisorun alt kisminda gordum numaralari elle donermi peki bu baygı sert bisi yoksa tamirciyrmi gidicez? we slayer senin depo bi ilginc duruo fotografta mavi beyaz şeritlerimi soktun? gri kisim daha fazla sankii... bi soru daha sorayim bu hyosungun isareti yerine baska bisi yapistirmak istiorum bole metal gorunumlu bisiler warmidir nette bilen warmi? sahibindende aradim aradim bulamadim:(
    Kesinlikle yükseltiliyor. Buluşmalardan birinde kimindi hatırlamıyorum sanıyorum ayar 3'te duruyordu ve motor belirgin bir şekilde yüksek duruyordu. Onu çevirmek için anahtara ihtiyaç var, herhangi bir tamircide olması muhtemel. Çünkü çinlilerin bile ayarı aynı şekilde yapılıyor. Depo ilginç dediğin avatardaki fotoğraftan bakıyorsan orada biraz fazla parlak çıktığı için öyle görünmüş olabilir. Herhangi bir değişiklik yok depo ya da başka bir yerde.

Motosikleti
    Honda nc750X
    hmm saol... ewt avatardakine dayanarak sordum fotoğrah hos çekilmiz o zaman
    hyosung gv 250

cancalskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Alıntı Batuizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gençliğinde ayağını motor kazasında sakatlamış bi kayınpeder denk gelince... ;oD
    Ahmet valla kararına uzuldum motora yakısan bir çiftsiniz bırakmanızı olumlu bulmuyorum tabi ailevi bir mevzu olduğundan birseyde denmez bizede düşmez ilanıda gordum üzüldüm :S

---------- Post added at 23:47 ---------- Previous post was at 23:45 ----------

Bu arada yeni arkdaşlar hoş gelmiş ben bayram nedeni ile okudum okduum bir sey yazamadım
    S&T kanuni Gv 250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı cancalskan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmet valla kararına uzuldum motora yakısan bir çiftsiniz bırakmanızı olumlu bulmuyorum tabi ailevi bir mevzu olduğundan birseyde denmez bizede düşmez ilanıda gordum üzüldüm :S

Bu arada yeni arkdaşlar hoş gelmiş ben bayram nedeni ile okudum okduum bir sey yazamadım
    Ahmet satma konusunda ciddi değildir herhalde. Ahmet?

Can sen de bir gittin 3 kişi bir araya gelmedik

Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmet satma konusunda ciddi değildir herhalde. Ahmet?

Can sen de bir gittin 3 kişi bir araya gelmedik
    İnşallah değildir ben olsam 7500 yazardım baba koydum sayılmıyor vallahi ilan verdim satılsın hemen elden cıkartacagım derim

Onu fark ettim bir araya geliriz simdi perşembe simdiden karar yapalım neler yapacağız akşam takılırız veya isterseniz cumaya alalım
    S&T kanuni Gv 250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Onu fark ettim bir araya geliriz simdi perşembe simdiden karar yapalım neler yapacağız akşam takılırız veya isterseniz cumaya alalım
    Benim için gün fark etmez, Cuma olsun diyen varsa Cuma olsun. Ben hafta içi her gün akşam 6'dan sonra başıma mesai çıkarmazlarsa boşum.

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    ben bayram nedeni ile okudum okduum bir sey yazamadım
    can hoşgeldin kardeş gelmene sevindik be

---------- Post added at 00:17 ---------- Previous post was at 00:15 ----------

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim için gün fark etmez, Cuma olsun diyen varsa Cuma olsun. Ben hafta içi her gün akşam 6'dan sonra başıma mesai çıkarmazlarsa boşum.
    benim için de farketmez ama belirli haftalar işyerimde kapanış mesaisi olduğundan 3 haftada bir yada 2 haftada bir gelemeyeceğim maalesef

bu arada buralarda olsaydın bugün gezi yapacaktık..ama olmadı bende ikindiye kadar yattım valla
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı Batuizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gençliğinde ayağını motor kazasında sakatlamış bi kayınpeder denk gelince... ;oD
    ahmet bak tesadüfe..benim kayın pederim de aynı şekilde gençliğinde motosiklet kazası geçirip sol bacağını paramparça etmiş.şimdi o kadar ameliyat ve tedaviden sonra sol bacağını bükemiyor.motorlara karşı hiç iyi niyet beslemiyor ama ben anlattıkça düzgün bişekilde,bilinçli ve korumalı binince keyifli olduğunu şimdi artık anlayışla karşılıyor.sadece yinede tasvip etmiyor.hayırlısı olsun dostum..yapacak şeyler kısıtlı oluyor böyle durumlarda.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

POSEİDON71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA ROYALSTAR 1300 CC
    neredeyse 510 sayfayıda okumaya çalıştım .ben bu makineye hasta oldum...şu anda keeway 250 cc süpershadow kullanıyorum .ama gözüm bu motorda..inşallah en kısa zamanda sizin aranızda engin tecrübe ve bilgileriniz ışında keyfini sürmek istiyorum..bugün tamamen kararımı verdim en kısa zamanda motorumun fotolarını çekerek sahibindende satışa sunuyrum ve ben bu makineye sahip olmak istiyorumm....herkese selamlarımla kazasız sürüşler.....dilerimmmm
    BURSA / GEMLİK 16 CUP 68
    +905324776099
    ARABA BEDENİ MOTOR RUHU TAŞIR...

Motosikleti
    HYOSUNG Gt650 YENİ TARZIM :D
    slm arkadaslar .

motosıklet satıslarındakı puf nokta nedır ben hala satamadım fıyatta sorun etmıyorum neden bu kadar uzun surdu ?etkılı parametreler nelerdir.

not:motorumda bır arıza kusur oldugundan degıl bugune kadar alıcıların samımı olmaması etkılı oldu

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    Selam arkadaslar,

forumdan gecmis sayfalari karistirirken boyle bir mesaja denk geldim; el yapimi far kasi

Bir motorcuyla gorustum yapilabilir mi diye, farin capini soylersen yapabiliriz dedi. bizim farin capi kac cm?

Alıntı Cevahir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba kardeşim aramıza hoşgeldin bende yenilerdenim.

Arkadaşlar dün bizim motora far kaşını monte ettim soğuk hava baya zorladı ama sonuç içimi ısıttı. fotolara geçelim.

Tedaviden önce

Önce farı resimdeki tepe vidalarından söküyoruz alttaki vidayıda resimlerde yok diye unutmayalım

farı açtıktan sonra ister fişleri çıkarıp ister çıkarmadan bu mini üç vidayıda söküyoruz aman dikkat far camını elimizden düşürüp kaş yaparken göz çıkarmayalım

takacağımız kaş böyle birşey tamamen el yapımı

kaşı cam ile camın çerçevesi arasına sıkıştırıyoruz. önce üç mini vidayı takıp fişlerimizi takıyoruz. sonrada farı geri yerine monte ediyoruz. sonuç bu şekilde oluyor. Tedaviden sonra

Bence gayet efendi bir hava verdi motora ne dersiniz?

Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Alıntı mototor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar,

forumdan gecmis sayfalari karistirirken boyle bir mesaja denk geldim; el yapimi far kasi

Bir motorcuyla gorustum yapilabilir mi diye, farin capini soylersen yapabiliriz dedi. bizim farin capi kac cm?
    nbr Mesut iyi bulmuşun 18 cm diye biliyorum ama en iyisi ölçmek bence

---------- Post added at 23:41 ---------- Previous post was at 23:37 ----------

Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    can hoşgeldin kardeş gelmene sevindik be

---------- Post added at 00:17 ---------- Previous post was at 00:15 ----------

benim için de farketmez ama belirli haftalar işyerimde kapanış mesaisi olduğundan 3 haftada bir yada 2 haftada bir gelemeyeceğim maalesef

bu arada buralarda olsaydın bugün gezi yapacaktık..ama olmadı bende ikindiye kadar yattım valla
    Uğur Hoşbulduk sen lastik olayını ne yaptın geldimi lastik ebatları kış yaklaşıyo iki laştik , pantolon ve eldiven lazım
    S&T kanuni Gv 250

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Uğur Hoşbulduk sen lastik olayını ne yaptın geldimi lastik ebatları kış yaklaşıyo iki laştik , pantolon ve eldiven lazım
    kanka lastik olayı biraz daha kalacak gibi..evdeki hesap uymadı maalesef..ama genede birşekilde ayarlayıp almam gerek..gerçi mct de duro marka lastikle ne yağmurlu havalarda kullandım, bunlar bana canavar gelir o ayrı ama kendimi riske atmak istemiyorum..
    müsait bir zamanda soracağım tekrar..bana ekim başında gelir demişti bayii ama teyit etmekte fayda var..firma buz motor..istersen sen de sorabilirsin..
    lsatik ölçülerini tekrardan hatırlatayım, rıdvan söylediğinden beri not kağıdı şeklinde cüzdanımda taşıyorum

ön :120/80-16 michelin en son 130 tl idi -- 150 tl olmuş
    arka:140/90-15 michelin bu da 270 tl idi -- 270 tl aynı
    sitesi de bu: http://www.buzmotor.com/contact.html
    lastik ebat yeri de burada fiyatlı liste: http://www.buzmotor.com/Buzmotorfiyatlistesi.xls

ayrıca bu pantalon ve eldiven olayı bana da lazım..pantalonun özellikle pratik giyilip çıkartılabilen ve %100 su geçirmez olması lazım..araştırıpta hoşunuza giden olursa bana da söyleyin

ayrıca bu senin sürücü sisy bar projenden ne haber varmı kafanda birşeyler ya da cazip bulabildiğin bir satan yer
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı POSEİDON71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neredeyse 510 sayfayıda okumaya çalıştım .ben bu makineye hasta oldum...şu anda keeway 250 cc süpershadow kullanıyorum .ama gözüm bu motorda..inşallah en kısa zamanda sizin aranızda engin tecrübe ve bilgileriniz ışında keyfini sürmek istiyorum..bugün tamamen kararımı verdim en kısa zamanda motorumun fotolarını çekerek sahibindende satışa sunuyrum ve ben bu makineye sahip olmak istiyorumm....herkese selamlarımla kazasız sürüşler.....dilerimmmm
    Şimdiden hayırlı olsun motorun.

Alıntı bektas46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar .

motosıklet satıslarındakı puf nokta nedır ben hala satamadım fıyatta sorun etmıyorum neden bu kadar uzun surdu ?etkılı parametreler nelerdir.

not:motorumda bır arıza kusur oldugundan degıl bugune kadar alıcıların samımı olmaması etkılı oldu
    Öncelikle bence motoru satamamanın ilk sebeplerinden birisi Kahramanmaraş gibi bir ilde olman. Küçük bir şehir değil belki ama İstanbul, Ankara gibi bir yerde olsa daha çabuk satılacağı kesin. Zaten sezon sonu olduğu için satman daha zor olur şu sıralar. Ama en önemli sebeplerinden birisi, ilan tarihi Temmuz 2010 olarak görünüyor. Yani 1 yıldan bile önce verilmiş. Ben alıcı olarak senin ilanını görsem, "bu motor büyük ihtimalle satılmıştır ama ilanı kaldırmayı unuttular herhalde" ya da "kesin bu motorun bir sorunu var yoksa 1 yılda satılırdı" diye düşünürüm. Onun için bir kaç ayda bir ilanını yenilemeni hatta fotoğraflarını da güncellemeni öneririm.

Alıntı mototor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar,

Motorcu yapsa da sonuçta paslanmazdan yapıp o parlaklığı sağladığı bir parçayı 10-20 TL bir fiyata satmayacak. Zaten üzerinde kabartma işli olan Highway hawk 50 TL. Kendin yapabilirsen gayet güzel olur ama.

Bence sen lastik için Buzmotor'u ara, Uğuru beklersen işin çok. Bu arada bahsettiğim yandan fermuarlı pantolonu ve su geçirmez kışlık eldiven alacam. Pantolon neredeyse bütün yorumlara göre gayet sıcak tutuyormuş. Ankara'nın soğuğunda bile rahatlıkla kullanıyorum diyenler var. En önemlisi de giyip çıkarmak çok pratik. Eldiven olarak da Motomax'de 30 TL'ye su geçirmez kışlık eldiven gördüm. İndirim yapmışlar. Gidip bakacam, eğer çok rahatsız bir şey değilse onu alacam. Yağmurluk olarak da yine motomax'den Bering alt ve üst yağmurluk almayı düşünüyorum. Onlara da gidip bakacam. Eğer sen de almayı düşünürsen yarın falan gitmeyi düşünüyorum, beraber bakabiliriz. En azından görmüş olursun.

Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayrıca bu pantalon ve eldiven olayı bana da lazım..pantalonun özellikle pratik giyilip çıkartılabilen ve %100 su geçirmez olması lazım..araştırıpta hoşunuza giden olursa bana da söyleyin
    Benim düşündüğüm gibi pratik yandan fermuarlı pantolonun kesinlikle su geçirmeyeni maalesef yok. Ebay'den bile baktım ama yok. Zaten sonradan bu su geçirmezlik olayından vazgeçtim. Çünkü yağmurluk kirlendiğinde temizlenmesi kolay oluyor ama pantolonu yağmurlu havada giyip de kirlendiğinde her hafta makinede yıkanırsa çok deforme olacağı kesin gibi. Her ne kadar motorumu temizlemeye üşenen bir insan olsam da çamurlu pantolondan rahatsız olurum.

Mesaj değil destan yazdım be

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler