Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Emrello'nun Kaçış Rotaları 7 - Bihter ve Behlül'ün İzinde! Göllü Köyü - Kardak Mevkii

Motovento
    REKLAM ALANI
    emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)

Kaçış Rotaları 7 - Emrello Bihter ve Behlül'ün İzinde! Göllü Köyü - Kardak Mevkii

Şimdi başlığı okuyan arkadaşlar "Kendini dağa bayıra vurmaktan Emrello kayışı tam kopardı", diyordur eminim. Ama olay bildiğiniz gibi değil...

Önceki gezi yazılarımı okuyanlar hatırlayacaktır, Kaçış Rotaları adını verdiğim gezi notlarımda daha çok keşif tadında güzergahları tanıtmaya çalışıyorum. Genelde de bunlar İstanbul çevresinde pek kimsenin girmediği rotalar oluyor. Hemen herkesçe bilinen veya keşif tadı almadığım gezilerimi yayınlamayı tercih etmiyorum. Umarım sizin de hoşunuza gidiyordur bu rotalar.

Geçtiğimiz Cumartesi (12 Haziran 2010) günü havayı da güzel görünce kendimi Riva taraflarına atayım dedim. Aslımda aklımda ne bir keşif gezisi yapmak, ne de gezi notlarını yayınlamak vardı. Ama yola düşünce işler ilginç ve beklediğimden daha keyifli bir hal aldı. Ben de o günkü fotoğrafları, notlarımı paylaşayım istedim.

İlk hedefim Riva yolunu takip ederek Göllü Köyü'ne ulaşmaktı.

Bu yöne gidecek arkadaşlara tavsiyem M. Şevketpaşa ayrımını kullanmaları. Bu yol daha uzun, son derece ıssız ve virajlarla dolu. Asfalt kalitesi oldukça iyi. M. Şevketpaşa Köyü'ne ulaştıktan sonra Öğümce yönünü takip etmeniz gerekiyor. Dikkat edilmesi gereken şey, köyün tam ortasındaki köprüyü geçip hemen sağa doğru kıvrılan asfaltı takip etmek.

Bol virajlı orman yolunda uzunca bir sürüş sonrasında Bozhane Köyü'ne ulaşıyorum.

Bozhane ve Öğümce köylerini geçtikten sonra, ilk hedefim olan Göllü Köyü'ne varıyorum. Hava çok sıcak ve aşırı derecede susadım. Köyün kahvesine oturup bir çay söylüyorum. Kahvedekilerle biraz muhabbet ediyoruz.

O sırada kahveye gelen bir arkadaş bana gölü de görmemi tavsiye ediyor. (Burada göl de mi varmış?) Köye Göllü ismini vermelerinin bir nedeni olmalı tabii...

Hatta arkadaş tavsiyeyle de kalmıyor, "oraların hepsi benim yerim", "bir laf eden olursa beni tanıdığını söylersin", diye ekliyor. Arkam sağlam yani...

Şaka bir yana, kahvedekiler ilk başta biraz şüpheyle yaklaşsalar da sonradan çok sıcak davrandılar. Gölün sahibi (!) olan arkadaş "insanın ülkesini gezmesi kadar güzel bir şey var mı, helal olsun gez dolaş" gibisinden süper de gaz veriyor.

Göle ulaşmak için köy meydanında sola dönüp otobüs durağına kadar ilerledikten sonra sağa dönülüyor. Toprak bir yoldan 1 km kadar gidince göl karşınıza çıkıyor. Küçük bir göl ama piknik yapmaya uygun ve çok sakin.

Gölün kenarında biraz zaman geçirdikten sonra, tekrar asıl rotama dönmeye karar veriyorum: Dünya Ralli Şampiyonası'nın (WRC) Riva ayağının yapıldığı güzergaha çıkmayı planlıyorum.

Daha önce Osbourne (Engin) ile bu organizasyonu izlemeye gitmiştik, çok güzeldi. Yine bu güzergahın bir kısmını da önceki raporlarımdan birinde anlatmıştım. Bu sefer o bölgede hiç girmediğim yollara girmeyi planlıyorum.

Göllü Köyü'nün yukarılarında, WRC'yi izlediğimiz noktayı rahatça buluyorum.

Yol genelde mıcır, toprak ve kırılmış kayadan oluşan tehlikeli bir yüzeye sahip.

Şimdi bir karar vermem lazım: Uydu fotoğraflarına göre daha ince ve belirsiz olan yoldan mı gitmeliyim, yoksa biraz daha genişçe görünenden mi? Her iki yol da beni Karadeniz'e ulaştıracak. Tabii ki zor olanı seçip soldan bayır aşağı vuruyorum kendimi.

Önceki gezilerimden birinde yukarıdaki patikayı kullanarak yine bu yola ulaşmaya çalışmıştım. Tabii ki olmamıştı, yola baksanıza...

Bir noktada yol ikiye ayrılıyor. Kafam karışık, haritalar açılıyor... Soldaki yol nispeten düzgün ve bir tepeye doğru çıkıyor, sağdaki yol ise çok bozuk ve hafif gevşek, çamurlu, ayrıca dik bir yokuş.

Zaten kuş uçmaz kervan geçmez bir yerdeyim, daha fazla risk almadan soldaki yolu takip etmeye karar veriyorum.

Yolun sonunda çiftlik evi gibi bir yer var. Doğuya gitmem gerekli, ama evin içinden geçmeden bu mümkün değil. Yol bu evin bahçesinden geçiyor ve bahçe kapısı kapalı!

Biraz daha tepeye çıkıp manzaranın resmini çekiyorum.

Evet, hiç tahmin etmediğim bir yere ulaştım. Ben dağ-bayır gezerim erken Bihter'le Behlül'ün "aşk yuvasını" bulmuşum fark etmeden!

Sonradan öğrendim ki, bu kulübede kalmanın gecelik maliyeti 1500 Dolarcıkmış! Sakin bir yer arayanlara duyurulur. Ayrıca buranın ait olduğu otel bu kulübeye gezi düzenliyormuş, gezinin fiyatı da adam başı 100 Dolarcıkmış! Emrello Turizm yarı fiyatına bu dev hizmeti sizlere sunuyor sevgili MT sakinleri! Bu kıyağı da başkası yapmaz!

Bu mevkinin adı da Kardak'mış. İlginç bir isim...

Her neyse! Sonuçta benim doğuya devam edebilmem için o tehlikeli yokuşu çıkmam lazım. Geri dönüyorum, dik yokuş, çamur, taş toprak, Transalp bana mısın demiyor. Birkaç dakika sonra istediğim noktaya ulaşıyorum.

Aşağıdaki haritada pembe noktalar gidip geri döndüğüm yolu, yeşiller ise doğuya doğru takip ettiğim yolu gösteriyor.

Yola devam ediyorum, güzel manzaralar bana eşlik ediyor.

Yol genelde kırılmış kaya şeklinde... En son geldiğimden bu yana üzerinden silindir geçirmişler ama yine de kırıcı bir yüzey.

Nedir bu motorun benden çektiği!

Bir süre sonra Kurna Köyü sahiline varıyorum. En sonunda medeniyet! Gözleme ve çay eşliğinde biraz dinleniyorum.

Deniz sezonu başlamış. Deniz biraz bulanık gibi ama girenler var.

Biraz daha dinlenip Polonezköy-Alemdağ üzerinden eve dönüyorum.

Sonuç: Aslında pek renkli olmayacağını düşündüğüm bir güzergahtı ama çok eğlendim. Şu üçüncü köprü projesi buraları duman etmeden bir gezin görün derim. Bu yollara kros veya enduro dışında bir motorla girmenizi tavsiye etmem, bazı kısımları gerçekten zorlayıcı.

Umarım sizin de hoşunuza gitmiştir.

Görüşmek üzere...

Önceki kaçış rotalarını merak edenler için:

http://www.motosiklet.net/forum/etki...alari-1-a.html

http://www.motosiklet.net/forum/etki...alari-2-a.html

http://www.motosiklet.net/forum/etki...zi-gezisi.html

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ollarinda.html

http://www.motosiklet.net/forum/etki...kefken-vs.html

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ahil-yolu.html

Osbourne (Engin) ile yaptığımız bir başka gezimiz:

http://www.motosiklet.net/forum/etki...a-armutlu.html
    Ağır metal insanı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Öğümceye gitmiştim ama sonrasını görmek nasip olmamıştı...teşekkürler...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    güzel bır gezı olmus oncelıkle tesekkurler

ben daha cok bozuk yolları sevıyorum nedense hoplayıp zıplamak zorlanmak hosuma gdıyor

Güzel paylaşım,teşekkürler.

Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    metehan, yigido, motorhocası, beğendiğinize sevindim. Bu aralar toprak yollara takmış durumdayım. Kısa bir güzergahtı ama zevkliydi.
    Ağır metal insanı...

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Süper gezi olmuş tebrikler.
    Hazır gitmişken bihter ve behlül'e ait izler arasaydın emre abi.
    Kimsenin yapamadığını sen yapıp boynuzlu adnan'ın gözünü açsaydın keşke
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    yine emrello,yine kaçış rotaları.siz ve transalp,müthiş ikili oldunuz.gerçi x max ta sizi durduramıyordu ama transalp tam size ve konseptinize göre.teşekkürler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper gezi olmuş tebrikler.
    Hazır gitmişken bihter ve behlül'e ait izler arasaydın emre abi.
    Kimsenin yapamadığını sen yapıp boynuzlu adnan'ın gözünü açsaydın keşke
    Vallla bizim görevimiz keşif yapmak, koordinatları söylemek, gerisine karışmam.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:04 ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yine emrello,yine kaçış rotaları.siz ve transalp,müthiş ikili oldunuz.gerçi x max ta sizi durduramıyordu ama transalp tam size ve konseptinize göre.teşekkürler.
    Teşekkürler . Evet Transalp'i gerçekten çok seviyorum. Tam aradığım motor. Ama arada gözüm yangın yollarına da kaymıyor değil. Bir de krosum olsun isterdim aslında (konu motor olunca insanın gözü hiç doymuyor).
    Ağır metal insanı...

çok güzel bir gezi olmuş gerçekten, oldukça yolda gitmişsiniz.
    tabi aşk yuvasına da uğramışsınız
    fotoğraflar da harika, teşekkürler, gitmiş kadar oldum resmen

Motosikleti
    honda-ınnova cbf 150
    güzel gezi:

Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı Ofelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel bir gezi olmuş gerçekten, oldukça yolda gitmişsiniz.
    tabi aşk yuvasına da uğramışsınız
    fotoğraflar da harika, teşekkürler, gitmiş kadar oldum resmen
    Valla orasının "aşk yuvası" olduğunu eve dönene kadar bilmiyordum. Sonradan aklıma geldi, internetten öğrendim.
    Ağır metal insanı...

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MAŞALLAH Transalp' e ve tabi sanada.

CBF150 hiç üzmemesine rağmen gözüm hep bu motorda, ama F650 ağzımı öyle yaktıki korkmuyorda değilim hani. Umarım önümüzdeki sezonda bende bu motorun sıortında olacağım. (İNŞALLAH)

Çok güzel gezi olmuş tekerine sağlık.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Emrello, yine yapmışsın yapacağını, yine harika rotalar ve yine bozuk yollar

Bende pazar günü eşimle Şile taraflarındaydım, bir ara birlikte gidelim kardeşleri birlikte yol aldıralım Emre
    ..::.. GO ..::..

aydinsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250 Hyosung (düşüncede)
    Emreciğim Tebrikler yeniden süper bir yazı...
    Hyosung gt250 düşünüyorum.

Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MAŞALLAH Transalp' e ve tabi sanada.

CBF150 hiç üzmemesine rağmen gözüm hep bu motorda, ama F650 ağzımı öyle yaktıki korkmuyorda değilim hani. Umarım önümüzdeki sezonda bende bu motorun sıortında olacağım. (İNŞALLAH)

Çok güzel gezi olmuş tekerine sağlık.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Bu tür yolları seviyorsan TA'yı kesinlikle öneririm. Böyle yollarda kendini buluyor alet.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:09 ----------

Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emrello, yine yapmışsın yapacağını, yine harika rotalar ve yine bozuk yollar

Bende pazar günü eşimle Şile taraflarındaydım, bir ara birlikte gidelim kardeşleri birlikte yol aldıralım Emre
    Yapalım valla bir organizasyon, güzel olur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:15 ----------

Alıntı aydinsen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emreciğim Tebrikler yeniden süper bir yazı...
    Sağol abi, elimizden geldiğince dağ bayır dolanıyoruz işte...
    Ağır metal insanı...

Gitmiş kadar olduk.Teşekkürler Emrello

Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı kkartalf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gitmiş kadar olduk.Teşekkürler Emrello
    Ne demek...
    Ağır metal insanı...

KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok harika gezi sagolasın... sayende bizde bişeyler görüyoruz.tekerin düz bassın.... her zaman bu görsel manzaraları bizden esirgeme emi.
    103 hp

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Gez bakalım

Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gez bakalım
    Ehehe, keşif turları bunlar, sen motoru al bir çok pis yollara gireceğiz, öyle böyle değil!
    Ağır metal insanı...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)