Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Emrello ve (artık)Osbourne'un Kaçış Rotaları - 1 - Yalova/Armutlu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bu haftasonu birkaç gün önce Emrello'nun planladığı Yalova-Armutlu arasındaki yaylalar ve köy yollarını keşif rotamız için sabah Pendik Hızlı Feribot iskelesinde bir araya geldik..

Hava her ne kadar kapalı olsa da feribot Yalova'ya yaklaştıkça güneş'te yüzünü göstermeye başladı..

Çok güzel manzaralı ama çok kötü yollarda gezdik, orman içlerine girip sadece bir tabelanın gösterdiği bir içmeyi aradık..
    Canımızın istediği yola girdik, toza toprağa da karıştık hız limitlerinde otoyollarda da gaza bastık..
    Zifti komple erimiş asfaltta da sürdük, ziftsiz, mıcırlı asfalt(!)ta da sürdük..
    Litrelerce terledik, tonlarca su içtik
    Köftede yedik üstüne kahvemizi de içtik..
    Motosikletleriyle kamp kurmaya gelenleri de gördük, cumhuriyetin ilk yıllarında gelen muhacir köylülerle de konuştuk..

Güneş bedenimizi kavurdu ve ikitekerlerimiz bize yoldaş oldu ve olmaya da devam edeceğe benzer..

Buyrun seyre..

Rotayı merak edenler için;
    Bu haritada kırmızı daire içindeki yerler Armutlu'ya giderken uğradığımız köyler ve yaylalar..
    Armutlu'dan Yalova dönüşünü mavi çizgiyle işaretli sahil yolundan yaptık..

Bu sefer resim altı yazıları yok, çok yorgunum çünkü..
    Kusura bakmayınız Zaten o kaadr güzel yer var ki cidden herbirini anlatmaya kalksam 2 gün bu başlığı açmakla uğraşırdım

Emrello'da resimleri ekleyecektir..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Engin abi senin enduro'culuk misyonun başladı artık.
    Bak yaş geldi geçiyor demedi deme..
    Bu arada transalp'ın üzerindeki GPS'e tamamen güvenmeyin.
    Bazı yollarda pusula olmaktan başka bir işe yaramıyor
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Var
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Engin abi senin enduro'culuk misyonun başladı artık.
    Bak yaş geldi geçiyor demedi deme..
    Bu arada transalp'ın üzerindeki GPS'e tamamen güvenmeyin.
    Bazı yollarda pusula olmaktan başka bir işe yaramıyor
    Valla yaşımda bir şey yok ama eşşek kadar Transalp'in girdiği yere benim Chinese 250 mct de giriyorsa enduro motora neden para vereyim ki

Bkz. resim

Bendekiyle birlikte 2 tane gps, haritayı akşamdan ezberlememiz ve bir adet coğrafya öğretmeniyle yolda kaybolursak artık yuh bize

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geziniz harika tenha orman yolarını çok seviyorum şu ormanın içinde arkasını dönüp yürüyen foto favorim.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    valla egınım harıka bır gezı olmuş tam benlık yerler cok hoşuma gıttı bu harıtayı takıp edeceğim emın ol bu arada senın mct de on numara duruyo

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Çok güzel fotoğraflar. Bu arada yol o kadar abartı değilki enduruluk bir yol değil; skutur bile girer.
    Hakını aramaktan korkmak erdemmidir ?

Harika fotoğraflar, tekerinize sağlık.

jason55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    güzel gezi olmuş...tekerinize sağlık...resimler gayet güzel
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    mont deneyecek diye bekliyoz, paso geziyo adam
    neyse, mont işi sonbahara kaldı zaten.
    hayırlı gezmeler
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    Var
    Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel fotoğraflar. Bu arada yol o kadar abartı değilki enduruluk bir yol değil; skutur bile girer.
    Yalova halk ormanını geçtikten sonra mavi-yeşil yolu takip ederek Armutlu'ya doğru inerken Şifalı Su diye bir tabela var..O yol esas olarak arazi motorlarına göre..Fotoları yok ama epey kötüydü yol..Ona istinaden

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mont deneyecek diye bekliyoz, paso geziyo adam
    neyse, mont işi sonbahara kaldı zaten.
    hayırlı gezmeler
    Ben biliyorum zaten sonbharada alacağını ondan şeyettim

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    memleketimin nadide ve güzel yerlerinden birtanesii

hayırlısıysa bende motor alıyorum bu yaz eh artık benide alırsınız yanınızaa....
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Ben de fotoğrafları aşağıya ekledim, umarım hoşunuza gider sizin de.

Ben Engin'den (Osbourne) biraz daha gevezeyim; uzun uzun da yazdım. Önce rotamızı etraflıca anlatayım:

Bu rota aslında geçen seneden beri aklımdaydı. Rotayı aklıma düşüren de Sword rumuzlu arkadaşımızın aşağıda linki bulunan gezi yazısıydı.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...-ve-deniz.html

Kendisine bir teşekkür borcumuz var.

Yalova Valiliği'nin Mavi-Yeşil Yol adlı projesinden bu sayede haberim oldu. Valilik olarak kendi il sınırlarında yer alan doğal güzellikleri Mavi-Yeşil Yol adını verdikleri bir güzergahta tanıtıyorlar. Web sitelerinde bu güzergahtaki doğal güzellikler hakkında ayrıntılı bilgi var. Hatta adamlar yol resimlerini bile koymuşlar. Yalova Valiliği'ne de buradan teşekkür etmek lazım.

Yalova Valiliği'nin Mavi-Yeşil Yol haritasının bir kısmını aşağıya yapıştırdım. Buradaki pembe yol gidiş güzergahımızı, turuncu da dönüşü gösteriyor.

Amacımız başta Erikli ve Delmece yaylaları olmak üzere çeşitli doğal güzellikleri görmek, doğal yaşamın dokusunu içimizde hissetmek (ne cümle kurdum be!), yani uzun lafın kısası muhabbet olsun diye yol yapıp, sonunda da köfte yemekti.

Bu bağlamda gayet başarılı bir gezi oldu. Yollar çok keyifliydi, köfteler de güzeldi.

Gelelim yol hikayemize:

Pendik-Yalova feribotunu kullanarak Yalova'ya geçtikten sonra Çınarcık üzerinden Teşvikiye köyüne ulaştık.

Bu köyde bol miktarda "kendin pişir kendin ye" tarzı tesis var. "Değerlendirilebilir" şeklinde notumuzu aldık ve dağlara doğru yolumuza devam ettik.

Ama çok gitmemize gerek kalmadan bu gölcük karşımıza çıktı.

Yollar o kadar ıssız ki topu toplamı üç beş araç ancak görmüşüzdür. Ayrıca cep telefonunun güzergahın hemen hiçbir noktasında çekmediğini hatırlatayım.

GPS'de de herhangi bir yol bilgisi görmeyi umuyorsanız daha çok beklersiniz.

Bir süre sonra Yalova Kent Ormanı'na vardık. Buranın içinde piknik alanları, çocuk parkları ve şelaleler var. Şelaleleri görmek için biraz yürüdük ama ikimiz de biraz tembel olduğumuzdan yarıda bıraktık ve motorlara döndük.

Yaylalara doğru yolumuza devam ettik. Oldukça virajlı bir yol ama asfalt kalitesi hiç fena değil. Buralar ağaç kesim alanı olduğundan yol kenarındaki tomruklara ve yerdeki döküntülere dikkat etmek gerekiyor.

Erikli Yaylası'nı pas geçiyoruz. Yukarıdan baktık ama pek bir şey göremedik, boşuna mıcır yola girip risk almayalım dedik.

Biraz daha gittikten sonra sol tarafımızda Şifalı Su 1 KM diye bir tabela görüyoruz. Toprak bir yol. "Girelim mi" diye birbirimize bakıyoruz. Osbourne hemen gazı veriyor. Bana uyar! Girdikten sonra bir dört yol karşımıza çıkıyor. O sırada atlarla gelen iki üç kişi görüyoruz. Yolu onlara soruyoruz. Bu atlı arkadaşlar olmasaydı biraz zor bulurduk suyu muyu.

Yollar fotoğrafta göründüğünden çok çok kötüydü. Genelde ortasında kocaman yarıklar vardı. Bir kısmında kaya döküntüsü vardı. Sonuçta bir yerde, ormanın ortasında yol bitiyor. Şifalı su dedikleri ufacık bir yalak. Bir de kocaman çöp konteyneri var! Ben bir halt anlamadım bu işten.

Hoplaya zıplaya anayola dönüyoruz, zaten hemen sonra da Delmece Yaylası'na ulaşıyoruz.

Başka motorcu dostlar da burada kamp kurmuşlar, çay içiyorlar. Selamlaşıp devam ediyoruz.

Bir ara tam bir salaklık yapıp vites boştayken ayağı açıp motordan iniyorum. Alet yokuş aşağı ayağı bırakıyor ama son anda tutuyorum. Fakat öyle bir pozisyondayım ki motorun ayağını açacak açım yok! Neyse ki Engin yetişyor da devirmiyoruz motoru.

Yayladan aşağı iniyoruz, havada mis gibi çam ve yer yer mimoza kokuları. Harika!

Bir süre sonra bir kavşağa ulaşıyoruz, sahildeki ana yoldan veya köy yollarından gitme konusunda karar vereceğiz. Engin yine gazını veriyor! Köy yollarındayız tabii ki!

Eskiler ıslak asfaltlı yol görünce arabayı hızlı kullanırdı, bilen bilir. Daha çok zift sıçrasın da arabanın altını pastan korusun hesabı! Bizim motorların alt tarafının paslanma gibi bir derdi olmayacak, orası kesin! KM'lerce ıslak zift üzerinde sürdük motorları!

Daha sonra bir köyde kahvenin önünde durduk, ufak bir mola. Kahvedekilerle laflaştık. Tam tekrar yola çıkarken arkamdan biri bağırdı: "O motor kaç paraydı!" Bu ne yav?!

Bir süre daha Marmara'yı yukarıdan gören virajlı, tenha yollardan sürerek Armutlu'ya ulaştık. Güzel bir köfte yedik, üstüne de kahvemizi içtik.

Fazla oyalanmadan Armutlu > Çınarcık sahil yoluna girdik. Ama geçen seneden beri bu yolu adam edememişler. KM'lerce mıcır üzerinde 20 - 30'la yol bitmek bilmedi. Allah'tan manzaralar çok güzeldi. Sık sık durup fotoğraf çektik.

(Yolla ilgili geçen seneki raporu merak edenler buraya bakabilir: http://www.motosiklet.net/forum/etki...alari-2-a.html )

Yalova'daki hızlı feribotumuza tam zamanında yetiştik. Çok yorulduk, motorun üstünden çok az indik ama çok güzel yerler gördük. Bir dahaki sefere daha organize bir şekilde gitmeye karar verdik. Biz çok eğlendik, umarım sizin de hoşunuza gitmiştir.
    Ağır metal insanı...

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    sevgili emrello'nun kaçış rotaları yine başladı.yine harika resimler,yollar.ikinizin de emeğine sağlık.nasıl deşarj olmuşsunuzdur,doğayla başbaşa.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili emrello'nun kaçış rotaları yine başladı.yine harika resimler,yollar.ikinizin de emeğine sağlık.nasıl deşarj olmuşsunuzdur,doğayla başbaşa.
    Teşekkürler, valla gerçekten ilaç gibi geldi İstanbul'un gürültüsünden sonra.

Ara ara motorları kapattık, doğanın seslerini dinledik. Yalnız bir ara ormanın içindeyken benim TA'nın soğuma + yağ süzülmesi kaynaklı (glompçk) şeklindeki seslerini domuz sesi zannettik o biraz korkuttu!

Normalde etrafta hep ses olduğu için o sesler duyulmuyor.
    Ağır metal insanı...

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    ohhh tüm dertlerden arınmıssınızdır ben de 2 hafta sonra arınıcam inşallah stresten
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

cok guzel fotograflar =) özendim

Motosikleti
    Var
    Emre bundan sonra gezi raporlarını sen yaz abicim..
    Ona karar verdim

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Çok güzel bir gezi olmuş.Emeğinize, tekerinize sağlık. Önceki gezide Emrello'nun transalp'inin jantları siyah değildi diye hatırlıyorum.Boyanmış anlaşılan, transalp'a siyah jant yakışıyor zaten.Kazasız sorunsuz sürüşler.
    Motosiklet Misyoneri Etrafımda motosiklet ve motosiklet sürücülerine karşı cephe almış, sığ görüşlü veya olumsuz düşünen her tipteki insan itinayla bastırılır, yıldırılır, görüşlerinin olumlu yönde değişmesi için var güçle konuşulur.

Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre bundan sonra gezi raporlarını sen yaz abicim..
    Ona karar verdim
    Abi valla ben de dün gece yazmaya üşendim, bugün oturdum aklıma gelenleri yazdım. Sen o yorgunlukla uzun bile yazmışsın.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:12 ----------

Alıntı Ömercik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir gezi olmuş.Emeğinize, tekerinize sağlık. Önceki gezide Emrello'nun transalp'inin jantları siyah değildi diye hatırlıyorum.Boyanmış anlaşılan, transalp'a siyah jant yakışıyor zaten.Kazasız sorunsuz sürüşler.
    Sağol, beğendiğine sevindim.

Ama bence karıştırdın sen. Hep siyahtı benimkinin jantları.
    Ağır metal insanı...

ımroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-strom DL 650
    çok güzel gezi olmuş emeğinize sağlık..
    Engin bizde senden sülüklü göl gezisini hayata geçirmenin bekliyorduk bide baktıkki sen başka gezi düzenlemişsin
    paylaşım için teşekkürler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler