Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

yeni başlayan bir bayan için ne tavsiye edersiniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    tutankhamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco G-Dink 250i
    Bence eğitim almanız,aldığınız eğitim sonucunda da eğitmeninizin gözlemlerine ve yeteneğinize göre bir karar almak en doğrusu olur.
    250 cc ile de başlayabilirsiniz tabi ki ama en büyük probleminiz boydan,fiziksel özelliklerden dolayı özellikle düşük hızlarda motoru devirmek yatırmak.Bu yüzden de koruma demirli bir motosiklet almanızı tavsiye ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı MotoGT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125'lik (Cbr 125r, Yzf125 gibi..) (125lik commuterler hariç) ile 250'lik ss başlangıç sınıfı motorlarda bence bir fark yoktur. Zaten kısa bir süre sonra 125cc yetersiz gelmeye başlayacaktır. Eğitimiyle, Deneyerek, tartarak ölçerek en iyi sonuca ulaşırsınız. Ben Cbr250r nin size uyacağını düşünüyorum. Sonuçta geçiş motoru fazlasına gerek yok.
    teşekkür ederim yardımınız için bende aynı düşüncedeyim ama sizlerinde desteğini almak bana dahada güç veriyor. bu foruma katılmamın amacı da buydu zaten destek arıyorum kendime. çünkü sağolsunlar ailemden tutunda arkadaşlarıma kadar çevremdeki tüm insanlar tamamen karşılar bu isteğime hiçbir şekilde motosiklet almamı istemiyorlar bu nedenle sizlerin arasına katılmak istedim bu işi bilen insanlardan yardım almak istedim çünkü bütün bu motorların hepsini kullanıpta karar verme ve ona göre alma imkanım yok bu yüzdende almadan önce iyice fikir sahibi olmak istedim bu konuyu açmaktaki amacımda buydu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:21 ----------

Alıntı tutankhamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence eğitim almanız,aldığınız eğitim sonucunda da eğitmeninizin gözlemlerine ve yeteneğinize göre bir karar almak en doğrusu olur.
    250 cc ile de başlayabilirsiniz tabi ki ama en büyük probleminiz boydan,fiziksel özelliklerden dolayı özellikle düşük hızlarda motoru devirmek yatırmak.Bu yüzden de koruma demirli bir motosiklet almanızı tavsiye ederim.
    koruma demirli nasıl oluyor acaba

tutankhamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco G-Dink 250i
    [QUOTE=koruma demirli nasıl oluyor acaba[/QUOTE]
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ligi-1147.html
    Mesela bu sayfada göreceğiniz CBF in yanındaki,farının önündeki demirler koruma demirleri oluyor.

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]

http://www.anesmotor.com/?urun-1362-...Takozlari.html

Grenajlı motorlarda da koruma takozları mevcuttur. Cbr250'nin koruma takozu.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

[QUOTE=MotoGT;2802229]http://imageshack.us/photo/my-images/207/cbr250r.jpg/

eğerki motor düşünce grenaja zarar vermiyorsa süpermiş kafamdaki bir soru işareti daha kaybolur ortadan

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]

http://www.anesmotor.com/?urun-1362-...Takozlari.html

Grenajlı motorlarda da koruma takozları mevcuttur. Cbr250'nin koruma takozu
    Düzenledim..
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Alıntı MotoGT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düzenledim..
    eğerki motor düşünce grenaja zarar vermiyorsa süpermiş kafamdaki bir soru işareti daha kaybolur ortadan çünkü anladığım kadarıyla çok düşürücem

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı esra-- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama demek istediğim gene yanlış anlaşıldı sanırım yani korkup vazgeçmemmi gerekiyor ????
    Yok yav, kesinlikle hayır. Espriydi benimki zaten. Kaldı ki çok tuttum tavrınızı. Gayet kendinden emin düşüncelerin var. Bence "çok kararsızım abeler aplalar, nolur yardım edin" diye gezinen oğlan çocuklarından daha iyidir sizin düşünceleriniz...
    #sürenadam

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok yav, kesinlikle hayır. Espriydi benimki zaten. Kaldı ki çok tuttum tavrınızı. Gayet kendinden emin düşüncelerin var. Bence "çok kararsızım abeler aplalar, nolur yardım edin" diye gezinen oğlan çocuklarından daha iyidir sizin düşünceleriniz...
    teşekkür ederim

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içinde istek ve azim olunca boy ve diğer etkenlerin hiç bir önemi kalmıyor benim ayağım motorda yere zor değiyor

her iki ayağımda ucuyla yere basıyor

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    eğerki motor düşünce grenaja zarar vermiyorsa süpermiş kafamdaki bir soru işareti daha kaybolur ortadan çünkü anladığım kadarıyla çok düşürücem
    zaten cbr ların yan grenajlar 60tl civarı,kuyruk desen 35 tl.Gerek yok koruma takozuna daha pahalıya patlıyor:D Neden sürekli düşesiniz bir de:D

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    scooter al güzel kardeşim

125cc bir scooter

o kilo o boy o narinlik ile karenaj sevdasına girme! cbr125 bile yok olmaz

bak piaggio fly100 var mis gibi taş gibi, yada yamaha cygnus110 var oda taş gibi

2+2=4 eder
    Zippo's bunu beğendi.

baysamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asıl ben sorulmamışı sorayım ehliyet aldınız değilmi.?
    Aşk üç harflidir...! BMW binGitSin

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    boy 165 kilo 80 cbf 150'nin selesini traşladım 75 cm'e düşürdüm, yine de durduğum yer de yattığımı bilirim.
    fz6_fazer ve ortadadogulu bunu beğendiler.

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    draglara katılıyorum desem ayrıca 280 i gördüm desem ayrıca makaslarım harikadır kapıştığım erkekler içinde bana yetişeni henüz olmadı desem yeterli olurmu acaba. he unutmadan 15 senedir araba kullanıyorum ve henüz miniminnnacık bir kazam bile olmadı bir far bile kırmadım desem...
    ne kullanıyorsun, nerde yarışıyorsun merak ettimikarus sendromuna kapılma desem
    baysamin bunu beğendi.
    Ninja

Alıntı baysamin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asıl ben sorulmamışı sorayım ehliyet aldınız değilmi.?
    Kursa yazildim ama trafige cikmicam tabiki ehliyet almadan ozamana kadar trafige kapali alanlarda kullanicam artik seneye nisan gibi cikarim trafige

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:52 ----------

Alıntı farcob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boy 165 kilo 80 cbf 150'nin selesini traşladım 75 cm'e düşürdüm, yine de durduğum yer de yattığımı bilirim.
    simdi anladim hocamin bana neden cok iyi kullaniosun dedigini.zira mùtewazi olma sen kendinin farkinda diilmisin diyip duruo

amortisörlerden alçaltma olayı hiç sağlıklı değil tümsekte motorun altı sürter zaten yollar hep çakırlı çukurlu, peki bu koltuk traşlama olayını cbr 250 de de yapabilirmiyiz yapabilirsek en fazla kaç cm traşlanır ama bu seferde gidon yüksekte kalmazmı yani bu olayların hangisini yaparsan yap her şekilde motoru bozar diye düşünüyorum. en güzeli kalın tabanlı bot giymek olacak sanırım ve netten incelediğim kadarıyla +6 cm boy uzatan motor botu var www.moto-bot.com belki benim gibi boy sorunu olan başka arkadaşlara da yardımcı olur.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Acemi birine gaz vermenin hiç manası yok.
    Önce ufak birşeyle başlayıp zamanla kendisinin ne yapabileceğini görmesi ve kendi kararını kendi vermesi en mantıklısı.
    Motorun sizi kullanmasını istemiyorsanız tabiki.
    Ben hala cbr 250 nin başlangıç için fazla geleceğini düşünüyorum. (boy kilo ve fiziksel güç anlamında, ki beceri ve kabiliyet ne durumda oda bir soru işareti )
    Yeterli tecrübe ile birgün 1200 gs dahi kullanabilirsiniz.
    Gaz verip vebal almak istemem. Bence hiç mantıklı değil.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce ufak birşeyle başlayıp zamanla kendisinin ne yapabileceğini görmesi ve kendi kararını kendi vermesi en mantıklısı.
    Ben hala cbr 250 nin başlangıç için fazla geleceğini düşünüyorum. (boy kilo ve fiziksel güç anlamında, ki beceri ve kabiliyet ne durumda oda bir soru işareti )
    aynı fikirdeyiz yani
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 yi gayet güzel kullanıyorum benim kullanışımda bir sorun yok hocam ehliyetin olsaydı trafiğe çıkardık diyor benim korkum duruşlarda çünkü sol ayak yerde sağ ayak frende yapınca parmak ucumla basıyorum düz zeminlerde rahat duruyorum fakat eğimli zeminlerde ayağım yere yetmiyor 2 kere buyüzden düştüm. 250 lik motoruda kullanabileceğim düşüncesindeyim benim sorunum en başından beri dediğim gibi boyutlarla alakalı ama bunu bir türlü anlatamadım ve çok özür dileyerek sorumu geri alıyorum tamam bu problemi kendi başıma çözmeye çalışıcam ve sonuçtan sizleri haberdar ederim hepinize çok teşekkür ederim görüşmek üzere

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)