Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

yeni başlayan bir bayan için ne tavsiye edersiniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Şimdi tartışma yaratıp konuyu patlatmak istemiyorum ama:D Makine mühendisi olduğunu söylemesine takılmışsınız.Şimdi eski konulardan link veririm oradada bir bayan,kendini tanıtmadan soru sordu diye tartışma çıkmıştı:D Bayanlar kullanamaz konusuna gelince yakın bir kız arkadaşım ktm duke 125 kullanıyor ve gördüğüm çoğu erkekten daha dikkatli,eğitimlerin hepsini aldı,kitap okuyor araştırıyor ve motosikleti tam bir zevk haline getirdi.Başka bir tanıdığım kız 1000 rr sürüyor ve caddedeki kasksız gençleri aynasından izler.Yine samimi bir arkadaşımın kız arkadaşı;söylediğine göre(yalan söylemez),cbr 250 yi neredeyse dizlerini yere sürtecek kadar kontra ile yatırıyormuş(ayrıca cbr 250 nin lastiklerine laf atanlara duyurulur:D).Bu örnekleri uzattıkça uzatırım,daha çok tanıdığım var:D.

@esra ktm duke lara bakabilirsin,kullanan arkadaşım senin ebatlarında,zaten motosiklet büyükte olsa sen onu taşımıyorsun,o seni taşıyor.Doğru oturmaz bacağına bırakırsan evet taşımak zorunda kalırsın(bu arada bayanlar için topuklu çizmeler varmış,geçen gün mototal de gördüm yok artık dedim:D).Bu arada 1000rr süren arkadaş sanırım senden 20cm kadar uzun.Bu da benim başlangıç motosikleti hakkında yazım:http://www.motosikletmacerasi.com/ba...c-motosikleti/
    Bu yazıyı ss sevenler için yazdım,eğer vitesli motor takıntın yoksa gayet güzel vespa vb scooter tarzı motosikletlerde var.
    atiTheSun ve cousinecruis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

teşekkür ederim cesaretim dahada arttı

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:26 ----------

Alıntı _SpartacuS_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.n...56744541_n.jpg
    https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...57683556_n.jpg
    https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...57706569_n.jpg
    https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...67179799_n.jpg

Bazı işler boyla kiloyla olmuyor. Herifi görürsün 150 kilo Ama içi boş cesaret yok. Siz zaten konuşmalarınızdan da belli ne kadar cesaretli olduğunuzu ortaya seriyorsunuz. Biraz Egoistsiniz ama her bayanda olduğu kadar. Yok makas atıyorum yok geçen olmadı Bunlar Ergen muhabbeti boş muhabbetler.

Motosikleti de Kilo ve boy da kullanmıyor. Paylaştığım resimler bunu belirtmek içindi.Kendinize olan özgüveni yitirmediğiniz sürece, aklı başında insanlardan bir takım eğitimler, bilgiler aldıktan sonra CBR250 'nin size yakışacağından şüphem yok. Hakkınızda hayırlısı olsun..
    çok teşekkür ederim bu arada resimlere bittim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow

Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 60 kiloyum motorum 230 kilo kullanmayımmı kilonun motorla alakası yok sağa sola fazla yanlatmassın motoru olur biraz yüksekse koltuğundan veya amortisörlerinde motosiklet alçaltılabilir ben artcı alırken yan ayaklığı açıp öyle bindiriyorum (motoru tutması kolay oluyor)
    kilo değilde boy etkili oluyor geçen gün iki kere düştüm dururken fazla sola yatırdım motoru parmak ucumda ağırlığı taşıyamadım ve motor devrildi. bu durumu dediğin gibi motoru alçaltarak ve kalın tabanlı bot giyerek çözmeyi düşünüyorum
    eflani bunu beğendi.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı esra-- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    draglara katılıyorum desem ayrıca 280 i gördüm desem ayrıca makaslarım harikadır kapıştığım erkekler içinde bana yetişeni henüz olmadı desem yeterli olurmu acaba. he unutmadan 15 senedir araba kullanıyorum ve henüz miniminnnacık bir kazam bile olmadı bir far bile kırmadım desem...
    bunları yaparken bir elinde sigara yada telefon gözündede güneş gözlüğü oluyormu? eğer varsa sana da küfür etmiş olabilirim.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    Esra hanım ninja 250 de karar kılarsanız. ilanım linkte

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7019878/detay/
    Hondaaaaaaaa

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    2011 cbr 250 r, 5000 km, 8700 TL

Tricolor
    GaCCaLL bunu beğendi.

Alıntı atilla_hakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Esra hanım ninja 250 de karar kılarsanız. ilanım linkte

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7019878/detay/
    çok beğendim gerçi ben ninja alırsam yeşil düşünüyorum ama 600 lüğe mi geçiceksiniz neden satıyosunuz

herkese merhaba bende 3 yıldır scooter kullandım ve artık vıteslıye geçme vaktımın geldıgını düşünerek gv 250 cruiser almayı düşünüyorum.165 boyum ve 60 kiloyum hiç vitesli motor tecrübem olmamıştı.çevremdeki bir kaç arkadaş kullanamayacağımı iddia etmişti.hafta sonu cbr motoru olan bi abiye gittim ve öğretmesini rica ettim herşeyin yerini nasıl kalkılacağını ve vitesin nasıl değişeceğini anlattı ve motoru bana teslim etti başta korktum (adama bide motor borçlanmıyım benım motor hayal olur dedim)ama scooterle ıkı kişi gezdiren 14 yaşına kamyon kullanmaya kalkışmış hiç kimsenin binmeye cesareti olmayan bi ata binip havalarada uçan biri olarak bunu kullanmam gerek dedim.başta gazı ayarlayamamaktan korktum ama gayet güzel bi kalkışla motoru kullandım.bayram abi motoru kontrol edemem diye başta arkadan koştu bir süre sonra yetişemedimotor bambaşka bi heyecan benim gibi hevesli bayanları görünce çok mutlu oluyorum.her ne kadar motoru bayana yakıştırmayan yada kullanamaz diyen erkekler olsada çoğunun desteklediğini gördüm sağolsunlar.herkese kazasız sürüşler dilerim
    lycantrophic, esra-- ve audioslave bunu beğendiler.
    Sahip olduklarına şükretmeyi bilmeyenin, kaybettiklerine isyan etmeye hakkı yoktur

valvole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kilo değilde boy etkili oluyor geçen gün iki kere düştüm dururken fazla sola yatırdım motoru parmak ucumda ağırlığı taşıyamadım ve motor devrildi. bu durumu dediğin gibi motoru alçaltarak ve kalın tabanlı bot giyerek çözmeyi düşünüyorum
    Aynen ben 1.80 boyundayım 64 kiloyum. Zayıf sayılırım. Ama 20 km ile giderken ani reflexle ön frenine abandığım cbf 150'yi yere 1 cm kala tutabildim. Çok rahat bi şekilde de kaldırdım. Belki boyunuz uzun olsada bunu yapamazsınız. Benim kız arkadaşım bi kere benim motoruma binmişti 100 kg ya var ya yok cup modeliydi. Motor hafif sola doğru yatınca çığlık atıp bırakmıştı motoru. sora ayrıldık işte
    _Boreas_ bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    gülü seve n dikenine katlanır yapıcak bişey yok
    Aferim +) O zaman CBR250...

1. Eğitim alırsan
    2. Arabayı söylediğin gibi kullanıyorsan ;

CBR'ı oyuncak edersin altında. Hatta maddi sıkıntın yok ise Ninjayı şiddetler tavsiye ediyorum. 250'lik candır
    #sürenadam

Alıntı valvole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen ben 1.80 boyundayım 64 kiloyum. Zayıf sayılırım. Ama 20 km ile giderken ani reflexle ön frenine abandığım cbf 150'yi yere 1 cm kala tutabildim. Çok rahat bi şekilde de kaldırdım. Belki boyunuz uzun olsada bunu yapamazsınız. Benim kız arkadaşım bi kere benim motoruma binmişti 100 kg ya var ya yok cup modeliydi. Motor hafif sola doğru yatınca çığlık atıp bırakmıştı motoru. sora ayrıldık işte
    yok ben çığlık atıp bırakmadım son ana kadar tutmaya çalıştım motoru ama kollarım ve bileklerim sizlerinki kadar güçlü olmadığı için 150 kg yu tutamadım bu nedenlede altında kalmaktan son anda kurtuldum. burdan bi sonuç daha çıkardım kol ve bilek çalışıcam ama emin ol senin ebatlarında olsaydım o motor hiç devrilmezdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:09 ----------

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aferim +) O zaman CBR250...

1. Eğitim alırsan
    2. Arabayı söylediğin gibi kullanıyorsan ;

CBR'ı oyuncak edersin altında. Hatta maddi sıkıntın yok ise Ninjayı şiddetler tavsiye ediyorum. 250'lik candır
    düşmeyi kalkmayı göze aldım ben zaten başka türlü öğrenilmez. eğitim alıyorum şuanda zaten gayet güzel kullanıyorum ama sıkıntıyı dururken yaşıyorum çünkü parmak uçlarımla yetişiyorum yere problem oluyo boy sorununu çözersem hayalimdeki 1000 rr ı bile kullanırım

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Esra merhaba,

Hevesini kırmak gibi olmasın fakat boyundan büyük işlere kalkışıyorsun haberin olsun . Spor yapmak, body çalışmakta bir yere kadar. Bir motoru rahat kontrol edebilmen için ayaklarının yere tam basması lazım. Hırsını ve hevesini anlıyor ve çok takdir ediyorum. Fakat, özellikle sıkışık trafikte çok zorlanırsın. Motoru alıp yürütmek bir yana, dur kalklar da nasıl olacaksın onu bir düşün derim . Ayaklar yere tam bastığı sürece, motosikletin ağırlığı çok sorun olmaz.

Bence sana chopper daha uygun gibi. Bu yol da motordan soğumakta var. Diyeceğim şu ki, karşılaşacağın sorunlar karşısın da hevesin kaçabilir. Sen iyice bir düşün derim ben...
    Önce emniyet, sonra hareket...

islambey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250NK
    [QUOTE=esra--;2801936]teşekkür ederim cesaretim dahada arttı

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:26 ----------

çok teşekkür ederim bu arada resimlere bittim [/QUOT Sana katılıyorum bu resimler bitlmeyeck gibi deil,bu resimlerden sonra insanın motor kullanasıda gelmez

benimkisi heves diil bitmeyen bir aşk belki 20 senedir hiç sönmedi içimdeki tutku. her geçen gün dahada katlanarak artıyo.artık dayanılmaz bir hal aldı. böyle konuşmalar beni dahada gaza getiriyo herkese ve herşeye inat kullanırım ben. kullanamasam bile alırım 1000 rr ı koyar salonun ortasına seyrederim. ayrıca otomatik vitesli olan ne arabaya araba derim ne motora motor derim

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    benimkisi heves diil bitmeyen bir aşk belki 20 senedir hiç sönmedi içimdeki tutku. her geçen gün dahada katlanarak artıyo.artık dayanılmaz bir hal aldı. böyle konuşmalar beni dahada gaza getiriyo herkese ve herşeye inat kullanırım ben. kullanamasam bile alırım 1000 rr ı koyar salonun ortasına seyrederim. ayrıca otomatik vitesli olan ne arabaya araba derim ne motora motor derim
    Valla o senin bileceğin iş. Hayat senin hayatın . Herkes ektiğini biçer. Ben şahsım adına konuşacak olursam bir inatlaşma söz konusu değil, olamaz da. Burada bir konu açmışsın, ben de kişisel yorumumu dile getirdim. Bence de en iyisi salona koy, çünkü 200 kg'lık bir motorun üstüne devrilmesinin sonuçları pek güzel olmaz sanırım . Manuel vites olayına katılıyorum...
    Önce emniyet, sonra hareket...

Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla o senin bileceğin iş. Hayat senin hayatın . Herkes ektiğini biçer. Ben şahsım adına konuşacak olursam bir inatlaşma söz konusu değil, olamaz da. Burada bir konu açmışsın, ben de kişisel yorumumu dile getirdim. Bence de en iyisi salona koy, çünkü 200 kg'lık bir motorun üstüne devrilmesinin sonuçları pek güzel olmaz sanırım . Manuel vites olayına katılıyorum...
    yapıcak bişey yok atın ölümü arpadan olsun

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    yapıcak bişey yok atın ölümü arpadan olsun
    At, arpa, ölüm... ne gereksiz adamlarsınız yahu
    #sürenadam

bazı arkadaşlar sanırım benim sorumu yanlış anlıyorlar ben motor olarak ne kullanmalıyım diye sormuyorum ki bana scooter kullan diyorlar yada ss motor kullanabilirmiyim demiyorum ki hiç başlama diyorlar. benim sorum başlangıçta 125 liklemi başlıyım yada 250 likle başlayabilirmiyim ilk etapta onu kullanabilirmiyim kontrolü zormu olur diye soruyorum. ama bu sorunu burda çözemeyeceğimi anladım. en güzeli kullanmayı denemek olucak sanırım. ve beni destekleyen arkadaşlara çok teşekkür ederim güzel yorumlarınız ve yardımlarınız için

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:36 ----------

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    At, arpa, ölüm... ne gereksiz adamlarsınız yahu
    ama demek istediğim gene yanlış anlaşıldı sanırım yani korkup vazgeçmemmi gerekiyor ????

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    bazı arkadaşlar sanırım benim sorumu yanlış anlıyorlar ben motor olarak ne kullanmalıyım diye sormuyorum ki bana scooter kullan diyorlar yada ss motor kullanabilirmiyim demiyorum ki hiç başlama diyorlar. benim sorum başlangıçta 125 liklemi başlıyım yada 250 likle başlayabilirmiyim ilk etapta onu kullanabilirmiyim kontrolü zormu olur diye soruyorum. ama bu sorunu burda çözemeyeceğimi anladım. en güzeli kullanmayı denemek olucak sanırım. ve beni destekleyen arkadaşlara çok teşekkür ederim güzel yorumlarınız ve yardımlarınız için

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:36 ----------

ama demek istediğim gene yanlış anlaşıldı sanırım yani korkup vazgeçmemmi gerekiyor ????
    125'lik (Cbr 125r, Yzf125 gibi..) (125lik commuterler hariç) ile 250'lik ss başlangıç sınıfı motorlarda bence bir fark yoktur. Zaten kısa bir süre sonra 125cc yetersiz gelmeye başlayacaktır. Eğitimiyle, Deneyerek, tartarak ölçerek en iyi sonuca ulaşırsınız. Ben Cbr250r nin size uyacağını düşünüyorum. Sonuçta geçiş motoru fazlasına gerek yok.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)