Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kışta Motor Çalışma Sorunu ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kanuni popcorn 90
    Alıntı Blackbeer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuanda ki guyue die bişi zaten.. allah düşürmesin bida ya :D bide şeyler oluomuş içindeki su değilde jel şeklinde kaynatma yapmaması için.. ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:47 ----------

boyutu 8.5x15 12v 6Ah
    vallahı geçen bende yeni kuru bakımsız akü aldım uğur un evde bıraktm masa üstüne aldığm yer içinde sülfirikasiti döktü akünün içine . sonra oda sıcaklında 1-2 saat bıraktm oda da kaynama yaptı hafif de köpürdü... :S sonra hava alması için bir tıpa vardı onu açtım.geçti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    http://www.yuasa-tr.com/ ben bu adreste baktım ama 6ah lık göremedim ben mi göremiyorum acaba ? 12 v 7ah var :S ???

Motosikleti
    kanuni popcorn 90
    http://www.yuasa-tr.com/ ben bu adreste baktım ama 6ah lık göremedim ben mi göremiyorum acaba ? 12 v 7ah var :S ???
    hehh bak ben o işi sordum. benım scooter da 12/5 ah lik. Ustaya telefon açtım sordum. Dedim ki ben 12/5lık motoruma 12/7ah lik taksam olur mu dedimm? olur olmasına hatta süper olur dedi . Ama boyutları uyarsa tabiki dediii...Sen de boyutlaırna önem ver olursa onu al

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    oo tamam o zaman çok saol ya :D peki daha yüksek amperlisini alsam boyutları uysa ? ne farkeder zararı olurmu

Motosikleti
    kanuni popcorn 90
    oo tamam o zaman çok saol ya :D peki daha yüksek amperlisini alsam boyutları uysa ? ne farkeder zararı olurmu
    işte dediğiimm gibi hiç bir zararıı olmaz hatta faydası olur. Ne gibi arka ve ön far ,sinyal vs. aküye bağlı ne varsaa çok daha güçlü yanar...

http://www.biarada.com/golden-12v-6a...fiyati/1209859
    buda mutlu akünün kendı üretimi olan cok sağlam bir aküdür...

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    ama yuasalar çok pahalı ya.. bana 50tl 60tl lik bişey lazım ? 255 tl 275 tl yuasanın bana uygun olan akülerii çok iyiler farkındayım ama :S

Motosikleti
    kanuni popcorn 90
    ama yuasalar çok pahalı ya.. bana 50tl 60tl lik bişey lazım ? 255 tl 275 tl yuasanın bana uygun olan akülerii çok iyiler farkındayım ama :S
    sana akünü buldummm kardeşşş bundan şaşmaaa :D işte asıl link ve benım bu hızlıal sitesinden 15 sefer alışverısım oldu çok güvenilir bir site için rahat olsnn. Ayrıca türkiyede en iyi akü markası olan MUTLU akü den şaşmamak lazmm... Golden onların

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    kardeişm çok çok saolasın tam aradığım gibi varya eline sağlık ya.. mutlu aküye ait ama eminsin demi

Motosikleti
    kanuni popcorn 90
    kardeişm çok çok saolasın tam aradığım gibi varya eline sağlık ya.. mutlu aküye ait ama eminsin demi
    rica edermm önemli değill bende başka ağızlardan duydum. ama eminimm korkma hatta bak duyduğm kaynak http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ngi-marka.html

hatta bak birader senın için üşenmedim google a yazdımm ve sonucu gordum %100 mutlunun dur bak resmi web sayfasında bile yazıorr :D
    http://www.mutlu.com.tr/get_content.cfm?id=46

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Mutlunun golden marka 12v-7a aküsü işini görür.2 seneden beri kullanıyorum 2motorumdada şimdiye kadar aküyle ilgili bi sıkıntı yaşamadım.sana tavsiyem aldıktan sonra motoru yatıracaksan şarj cihazı alman,yoksa 15 20 dk rölanti çalıştırmasında özellikle çin malı scoterlarda şarj düzgün olmaz.bunun yerine 15 20 dk gezmen hem akün hem motorun açısından daha sağlıklı olur kolay gelsin

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    evet öğrendim bende öyleymiş..kendi sayfasından baktım karar verdim golden alıyorum..fiyat olarakta çok uygun çin malı istemiyodum aslında ama mutlu aküye güvenebilirim..umarım işimi görür..

evet dediğin gibi bundan sonra öyle yapcam takarım kaskı giyinirim güzelce kışta yatıo bitek çünkü binerim bi yarım saat nolcakk bu sorunu hallettiğim iyi oldu

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    çek bitane taksi akü kutuplarına takıver kabloları marşlaaa
    bu kawasaki bir başka dostummm

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    Peki bişey sorcam motoru bir hafta çalıştırmadım kışta diğelim ki genelde öyle oluyo.. kontağı açıp marşa bastığımda tek hamlede alması için akünün sağlam olması güçlü olması yetiomu ?

Motosikleti
    kanuni popcorn 90
    Peki bişey sorcam motoru bir hafta çalıştırmadım kışta diğelim ki genelde öyle oluyo.. kontağı açıp marşa bastığımda tek hamlede alması için akünün sağlam olması güçlü olması yetiomu ?
    diğer arkadaşın dediği gibi çinli scooter bunlar honda nın verdiği performansı vermez... Sen en iyi si mi alırsn 1 tane akü şarj cihazı 30 tl civarı . eğer kafana koyduysan 10-15 gün çalıştırmıycm diye son 1 gün kala takarsın şarja kafan rahat eder

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    tamam onuda alayım almışken napalım :D

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    slm kardeş öncelikle size birşey diyeceğim herkez aküyü şarj et aküyü değiştir diyor anlıyorum ancak ayak marşıylada zor çalışıyor bazen çalışmıyor demiş arkadaş onun için yeni akü alsada o da dayanmaz iki günde biter bence öncelikle sen motorun neden çalışmadığını öğren yada servise bir göster derim çünkü benim babamında scooter i var 150 lik aküyü sökmüştüm patlamıştı çünkü akü ayak marşına bastım aküsüz çok rahat çalıştı anladınız değil mi bence öncelikle motoru bir baktır derim saygılar
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm kardeş öncelikle size birşey diyeceğim herkez aküyü şarj et aküyü değiştir diyor anlıyorum ancak ayak marşıylada zor çalışıyor bazen çalışmıyor demiş arkadaş onun için yeni akü alsada o da dayanmaz iki günde biter bence öncelikle sen motorun neden çalışmadığını öğren yada servise bir göster derim çünkü benim babamında scooter i var 150 lik aküyü sökmüştüm patlamıştı çünkü akü ayak marşına bastım aküsüz çok rahat çalıştı anladınız değil mi bence öncelikle motoru bir baktır derim saygılar
    sende haklısında benim aldığımdan beri zaten aynı sorun var kışta hep aynı şeyi yapıyor ayaktan uzun uzun uzun basıp arada bide marştan bascaksın tabi en yine marştan alıyo.. ama çalışıp biraz ısıttıktan sonra stop edip ayaktan çalıştırmak istersem çalışıyo 2-3 seferde..yoksa yazda ayaktan çalıştırması kolay oluyo..

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    sende haklısında benim aldığımdan beri zaten aynı sorun var kışta hep aynı şeyi yapıyor ayaktan uzun uzun uzun basıp arada bide marştan bascaksın tabi en yine marştan alıyo.. ama çalışıp biraz ısıttıktan sonra stop edip ayaktan çalıştırmak istersem çalışıyo 2-3 seferde..yoksa yazda ayaktan çalıştırması kolay oluyo..
    kardeş aldığımdan beri sorun var diyorsun o zaman motorda bir sorun var bence servise götürdüğünde bir ayarlattır derim
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    tamam madem bir baktırıyım en iyisi dediğin gibi..

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    jikle yi çektin mi ? bir bilemedin iki hadi üçüncü pedal da alması lazım marş olmasa da. hatta aküde olmasa çalışır motor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)