Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

3 haftalık S&T Kanunimin başına gelenler...

Motovento
    REKLAM ALANI
    reflexiv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadasım oncelikle geçmiş olsun.bende hyo var.11 e geldi kesinlikle motorla alakalı hiçbir sorun yasamadım.sitedeki çok hyo kullanıcısı olduğunu düşünerek teneke vb kelimeler kullanmak ayıp ve saygısızca.biraz daha dikkatli olun lütfen.ayrıca ben boyle sorun çıkaran 3 haftalık motoru daha once ne gördüm ne de duydum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kingman30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Modaratörlerimizden de rica ediyorum bu konu herhangi bir sebepten kitlenmesin.Bundan sonra da Türkiye'de bi tane bu motorlardan satabilecekler mi çok merak ediyorum.Bu ülkede kanun var.Gerekirse her yere de şikayet edicem.
    Yarın servise gidip motorumun ne halde olduğunu gösteren fotoğraflarını da burada yayınlıyacam.Ayrıca motoru ne zaman almışım faturasının tarihini de göstericem.

Konunuzun kaldırılmaması için , yarın açacağınız konuyu fotograflar ve belgeler ile birlikte Tüketici Köşesi'ne açınız.

Tüketici Köşesine konu açmadan önce Tüketici Köşesi Kuralları'nı inceleyin.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

slamdunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme Supermoto 250
    Bence de olay tamamen şanssızlık ve servisin kötülüğü. Bunun markaya mal etmek yanlış olur. Ben sıfır alınıp yeni sahibi tarafından dükkandan çıkarılıp 1 km sonra motoru darmadağın olan Kawasaki Z750 olduğunu bizzat bayisinden duydum.(Sorabilirsiniz Özgül motor İzmir) Şimdi Kawasaki kötü marka mı diyelim yoksa en baba modellerinden biri olan Z750 e kötü mü diyelim.
    Bu arada bir arkadaşta V twin motorları Ducatiden başkası doğru düzgün yapamaz demiş. GT 650 nin motorunu kullanan kaç tane model olduğunu hatırlatayım.( GT 650 R/Comet, GV 650, Suzuki SV 650, Suzuki DL 650, Fisher)

2rule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    geçmiş olsun, motordan yana şansın pek yok galiba
    2011 Honda CBF 600

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    Geçmiş olsun...

Motosikleti
    yok
    Kingman30 Geçmiş Olsun. Gerçekten süper bir adamsın. Kolay kolay kimse senin yaptığın gibi satmadan bunları yazamaz.Sana hakikaten helal olsun.Gelelim motoru yakma olayına.Bence adamlara dava aç ve hakkını sonuna kadar ara. Çok zamanını alır ve çok yıpratır ama en azından sonunda kesinlikle hakkını alırsın. Arkadaşlar nedir bu şanssızlık olayı ya. 3 haftasından bozulan malın nasıl şanssızlığı olur.Kaza yapsa şanssızlık denir, 3. haftasında çalınsa şanssızlık denir.Ama "senin Şanssızlığın" ne demek ya.Karpuz mu alıyoruz da kelek çıkınca "ŞANS" diyelim.Ki bu st hakkında söylenen ilk kötü şey değil ki.

xxrated - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&t Kanuni GT250
    Alıntı onuray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kingman30 Geçmiş Olsun. Gerçekten süper bir adamsın. Kolay kolay kimse senin yaptığın gibi satmadan bunları yazamaz.Sana hakikaten helal olsun.Gelelim motoru yakma olayına.Bence adamlara dava aç ve hakkını sonuna kadar ara. Çok zamanını alır ve çok yıpratır ama en azından sonunda kesinlikle hakkını alırsın. Arkadaşlar nedir bu şanssızlık olayı ya. 3 haftasından bozulan malın nasıl şanssızlığı olur.Kaza yapsa şanssızlık denir, 3. haftasında çalınsa şanssızlık denir.Ama "senin Şanssızlığın" ne demek ya.Karpuz mu alıyoruz da kelek çıkınca "ŞANS" diyelim.Ki bu st hakkında söylenen ilk kötü şey değil ki.
    öncelikle geçmiş olsun arkadaşım onuray buna şanssızlık denir şöyle eğerki seri olarak tüm motorlar 3. haftalarında aynı sorunları çıkarsaydı bu sorun kronik olurdu ama birçok yerde görebileceğin 30bin Km aşmış birçok Gt250r vb motor var bu motorun her versiyonunu 2 yıldır inceliyorum tüm internette ve kararım verdim ve Gt250 aldım yarın teslim alıcam inş. grenaj ve 1 2 aksesuar dışında herşeyleri aynı bakalım ne olacak. Bu arada geçen yıl arkadaşımla 2 tane aynı marka model laptop aldık aynı anda benim laptop'um hala sorunsuz kullanılırken arkadaşımın laptopunun 1 ayı çıkmadan cd-rom sürücüsünün kapağı bozuldu ve içinde 1 fanı aşırı ses yapmaya başladı servise gönderdi işte bu onun şanssızlığı benim şansım.
    seT By eXe

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun arkadaşım..
    Ben burada gtr a para verilmez derken arkamdan bisürü insan atıp tutuyor hatta benim motorla kıyaslamaya kalkıyorlardı..
    Acaba senin gibi gtr topiğinde aktif bi kullanıcının başına gelenleri duyunda ne diycekler..
    Tekrardan geçmiş olsun diyorum umarım biran önce alıp satarsın..
    abi bundan sonra ne dersen o
    direkten döndüm
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    yok
    Alıntı xxrated adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun arkadaşım onuray buna şanssızlık denir şöyle eğerki seri olarak tüm motorlar 3. haftalarında aynı sorunları çıkarsaydı bu sorun kronik olurdu ama birçok yerde görebileceğin 30bin Km aşmış birçok Gt250r vb motor var bu motorun her versiyonunu 2 yıldır inceliyorum tüm internette ve kararım verdim ve Gt250 aldım yarın teslim alıcam inş. grenaj ve 1 2 aksesuar dışında herşeyleri aynı bakalım ne olacak. Bu arada geçen yıl arkadaşımla 2 tane aynı marka model laptop aldık aynı anda benim laptop'um hala sorunsuz kullanılırken arkadaşımın laptopunun 1 ayı çıkmadan cd-rom sürücüsünün kapağı bozuldu ve içinde 1 fanı aşırı ses yapmaya başladı servise gönderdi işte bu onun şanssızlığı benim şansım.
    Ya ben şunu hakikaten anlamıyorum.9000 lira para veriyorsun ve 3.haftada motor sökülecek kadar büyük sorunlar çıkaroyorsa bunun neresi şanstır.Yani o zaman arkadaş 9000 lira verirken yazı tura mı atmış oluyor.Bu motorlar seri üretim motorlar değil mi? Eğer bunda sorun varsa aynı seri de ki diğer motorlarda da sorun çıkmaz mı? Hakikaten anlamıyorum.

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    arkadaşlar bi de şu var.
    ben sahibinden.com da araştırma yapıyordum.2 el gtr alacaktım.
    dikkatimi çeken ilk km lerdeki gtr larda bu tip şeyler oluyor.çünkü yaklaşık 5 ilanda 2bin altı motorlarda bu tip sorunlar vardı.ancak 10-15 bin devirenlerinde rastlamadım bunlara
    Orgazma Dudak Büktürür

KEMALETTİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 hafta önce sıfır km 2009 model S&T kanuni gt250r motorumu teslim aldım.Başlangıçta herşey çok güzeldi.Ufak ufak motoruma alışma turlarından sonra yağmurlu günlerin gelmesiyle bir süre kullanamadım motorumu.Yaklaşık 1 hafta sonra gidiş-dönüş 110 kmlik şehirlerarası yolculuğuma çıktım.Motoru zorlamadan rahat bir şekilde yolculuk yaptım.Aradan bir kaç gün geçtikten sonra yine aynı yola çıktım.Daha motorumu teslim alalı 3 hafta olmuştu.Bunun 1 haftası yağmurlu geçtiği için kullanamamıştım.Dönüşte motordan anormal sesler geldiğini farkettim.Ancak yine de motor beni evime kadar getirmişti.Yavaşlayınca bu sesi daha iyi dinleyebildim.Sanki sübap vurması gibi bir ses.Ancak şiddetli bir ses.Silindirin her hareketinde bir vuruntu sesi geliyo.İlk aklıma gelen hararetten dolayı sübaplarda eğilme olabilir dedim.Motoru otoparka parkettikten 3 saat sonra tekrar gidip çalıştırdım yine aynı ses.Sabah kalkınca çalıştırdım ses kesilmemiş.Günlerden pazar olduğu için pazartesiye kadar elimi sürmeden bekledim.Servise gittiğimde ortalık çat çat sesleriyle inliyordu.Usta bunun ciddi bi sorun olduğunu söyledi.Hemen içeri çektik ve motorun açılacağını söyledi.

Sonraki 2 gün boyunca motor el sürülmeden koyduğum gibi duruyodu.3 ncü gün keyifleri gelmiş heralde grenajları sökmüşler.Sesin arka silindirden geldiğini söylediler.Fabrikayla görüştüklerini herşeyin garanti kapsamında yapılacağını söylediler.3 gün içerisinde arka silindir sökülmüş ve sesin arkadan değil önden geldiği anlaşılmış.Şimdi ön silindir sökülmek üzere bekliyo.Tam 1 hafta oldu ve son iki gündür usta şehir dışında olduğu için beklemedeyiz.Ciddi bir sorun olduğu kesin ancak henüz motorun sorunu nedir onu bile anlamış değiliz.Benimde sabrım kalmadı artık.

Şimdi soruyorum bu motor bu kadar mı adi malzemeden yapılıyo.Bizim yazlıkta 3 senedir kullandığımız kymco marka motor bile bir kere bile arıza yapmamışken bu motor nasıl oluyo da 3 hafta da kullanılmaz hale geliyo.Ki ben o kymco ile yaz sıcağında saatlerce dağ bayır gezdiğimi biliyorum.Millet çin malı motorlarla yıllardır gezerken kore malı motor onlardan daha mı kalitesiz?Daha önce başka forumlarda insanlar gt250r ile ilgili şikayetlerini yazmış.Hatta bir kişi 1 aylık motorunun nasıl kullanılmaz hale geldiğini anlatmış.Bir yetkili de müdahale edip sempatik bir şekilde açıklama yapmış.Şimdi merak ediyorum bana karşı açıklamaları ne olacak?Yarın servise gidip motorumun ne halde olduğunu gösteren fotoğraflarını da burada yayınlıyacam.Ayrıca motoru ne zaman almışım faturasının tarihini de göstericem.Benimki çamur atmak değil.Bu motorun ne mal olduğunu ortaya koymaktır.Bu motor garanti kapsamında tamir edilse bile ben bu motora artık binmek istemiyorum ve tek istediğim şey bana paramın iade edilmesi ve bu motoru başlarına çalmaları.Ben bu motoru tamir ettirip sonra satarken değişeni var mı diye sorulduğunda yok diyebilecek karakterde bir insan değilim.Benim başım yandı başkalarının başı yanmasın.Beni de daha fazla oyaladıklarında da bu motoru bu haliyle toplatıp tenha bir yere gidip üzerine benzin döküp yakacağımı herkes bilsin.Bunu da videoya çekip bütün türkiye'ye ilan edicem ki bi daha kimse gidip bu motoru alıp parasını çöpe atmasın.
    Büyük geçmiş olsunGerçekten durumunuza çok üzüldüm.Ama yine de hiç canınızı sıkmayın.Ve bence motorun yüksek hızda kitlememiş olmasından dolayı şükredin.Ancak şunu özellikle belirtmek istiyorum.Benim motorum 2006 model 18.500 km'de ve bugüne kadar ne eski sahibine,ne de bana bir sorun çıkardı.Hem de millet 2006 model gt250r'lara sorunlu dediği halde.Ve kimse inanmak istemese de bu durum Hyosung'un,S&T Kanuni'ye göre daha kaliteli olduğunun göstergesidir.Bunu nereden mi saptadım?Sizden önce yine bir S&T Kanuni kullanıcısının başına benzer bir durum gelmişti.İnşallah bu durum lehinize sonuçlanır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Herkesin yorumları için teşekkürler.Satmadan önce böyle bir yazı yazdığım için beni takdir edenlere de teşekkürler.Dediğim gibi satarken de değişeni var mı diye sorana da doğruyu söyleyecek karakterde bir insanım.Biliyorum insanlar motorlarının piyasası düşmesin diye toz kondurmuyolar.Ancak ben satmışım piyasasını....

Yaşadığım olay kabullenilecek birşey değil.Motor serviste yatarken ilk taksidini ödedim.Şimdi bide ilk vergisini ödücem.Ancak kanser olmayı da gerektirecek bir durum yok.Ben başka şeye yoruyorum olayı.Acaba diyorum para kazanırken bi yerlerden haram para mı geldi de onun acısı çıkıyo(Ki hayatta haram paraya el sürmemiş bir insanım).Herşeyde vardır bir hikmet.Ancak o markanında kanunlar çerçevesinde peşindeyim.Hakkımı kimseye yedirmem.Keşke kanunlar biraz da tüketicinin yanında olsa da millete motor diye sattıkları şu gt250r'yi sattıklarına pişman edebilsem.

Bazı arkadaşlar rodajda uzun yola çıkılmaz demiş.Ancak benim çıktığım yol sizin istanbul'da bi yerden bi yere giderken tem e çıkmanız gibi bişey.55 km uzun yol mu sayılıyo.Hem kullanırken hiçbir zaman redline'a girmedim ve dip gaz yapmadım.

Bazı arkadaşlar da 1 yıldır kullandığını ve hiç sorun yaşamadıklarını söylemiş.O arkadaşlara da diyorumki servise uğramanıza az kalmış.Biz de 1 yıl boyunca sorun çıkarmayan gt250r'yi nadir duyuyoruz.Ayrıca 5-6 ay boyunca serviste bekletilen motor olarak sadece gt250r modelinden bahsediliyo.Ee sonra mahkemeye veriyosun.Mahkeme kaç sene sürüyo bu ülkede.Sonuç motorun yenisiyle değiştirilmesi.Adamlar resmen dalga geçer bu kanunlarla.Adamı senelerce oyalayıp bi tane yeni motor verirler.

Her motorda olur böyle şanssızlıklar konusuna da katılmıyorum.Hangi japon motorunu teslim aldıktan 3 hafta sonra arıza yapmış.Belki şöyle olmuştur.Motorun bi yerinde gevşek bir vida vardır.Adam daha evine giderken motor patlar.O ayrı bu ayrı.Zaten bir aksaklık varsa hemen kendini gösterir.Ancak 3 hafta boyunca sorunsuz çalışan motor ne hale gelmiş.Bunun adı kalitesizliktir.Daha aldığım gün arıza yapsaydı yine anlardım.Zaten krediye imzamı motora bi süre bindikten sonra attım.Eğer öyle olsaydı hayatta imzalatamazlardı.

Yarında motorun servisteki halini fotoğraflayıp burada göstericem.Ayrıca fatura tarihini de görünce yalan söylemediğim anlaşılacak.

Motosikleti
    Scrambler Ducati Classic
    Geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda hallolur. İnsanın yeni aldığı birşeyde böyle sinirlenmesi normal tabi.
    Ama bu tür arızalar her üreticide oluyor. Motormuş, arabaymış fark etmiyor. Daha sıfır alınırken eve gidemeyip motoru kulakçıklarından düşen prestijli otomobil firmalarını biliyorum. Ha ne oluyor alıyorlar yapıp geri veriyorlar. Herşey modüler zaten.

Üreticiler artık şöyle bir politika izliyorlar: Çabuk seri üretim, hzlı ve detaysız kalite kontrol. Fakat bunu telafi edebilmek için garanti ve servis hizmetleri. Rekabet için hepsi aynı taktikte. Şans eseri bunlar rastlayınca sinir oluyoruz ama yapacak birşey yok, sorunun halolmasın bekliyoruz. Bu durum yasalarla da destekleniyor. Arıza çıktıktan sonra 30 iş günü = 40 gün onarım süresi var malesef. Yani şu anda kanunen de birşey yapamazsın. Tek yapacağın beklemek. Yine de parça ve servis sorunu pek olmayan bir motorun olduğu için şanslı sayılırsın.

Diyeceksin ki japonlarda böyle sorun yok. Hayır onlar da da ne sorunlar çıkıyor şaşarsın. Tabi bir de şu var 100 motordan 1 i arızalı çıksa. Senede 100 tane motor satan firmada 1 arızalı çıkarken. Senede 1000 motor satan firmada 10 tane çıkar.

En kısa sürede motoruna kavuşman dileklerimle.

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    abicim cok gecmiş olsun her markada böle sansızlıklar olabilir ancak tamir süresini kesinlikle ihmal etme bu yukardaki arkadasın dedigi gibi takip bu süre zarfı icinde motorunu teslim etmeslerse hakkın ara tüketici derneklerine basvur yeni motor iste ayrıca onlarada gidip söle tamir süresi icinde bana motorumu sorunsuz teslim etmesseniz tüketici dernegine gidip hakkımı sonuna kadar arayacagımı her türlü yazılı basınla iletişime durumdan herkesi haberdar edecegimi ve mahkemeye verecegimi sölemenizi tavsiye ederim....bol sans...
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

reflexiv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bi sorun çıkmıs.sinirlenmeniz normal ama bunu dünyaca ünlü bi markaya hemen hemen her ülkede kullanıcı bulmusbi markaya mal etmek büyük hata.ayrıca yeni alacak arkadaslara kötü örnek.yine soylediğim gibi ben ilk defa 3 haftada sorun çıkaran bi makine duyuyorum.lütfen satmak isteyen arkadasların işlerine engel olmayın.(sattığımdan değil motorum 10000 de bi 10000 daha binerim)

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı slamdunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de olay tamamen şanssızlık ve servisin kötülüğü. Bunun markaya mal etmek yanlış olur. Ben sıfır alınıp yeni sahibi tarafından dükkandan çıkarılıp 1 km sonra motoru darmadağın olan Kawasaki Z750 olduğunu bizzat bayisinden duydum.(Sorabilirsiniz Özgül motor İzmir) Şimdi Kawasaki kötü marka mı diyelim yoksa en baba modellerinden biri olan Z750 e kötü mü diyelim.
    Bu arada bir arkadaşta V twin motorları Ducatiden başkası doğru düzgün yapamaz demiş. GT 650 nin motorunu kullanan kaç tane model olduğunu hatırlatayım.( GT 650 R/Comet, GV 650, Suzuki SV 650, Suzuki DL 650, Fisher)
    650cc v2 hyosung motorunun suzuki;sv650 dl650 birmi tutuyorsun? aynı motor olduğunumu sanıyorsun
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

hulisi41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xr250r apaci rks 200 kuba 150 atv
    arkadaşım gecmiş olsun benimde senin gibi ilk aldımda pıroblemlerim olmuştu servis bugungit yarın gel mantıyıla salayıp durdu genelde servis lerin cogu işkonusunda lakayıt bende direk fabrikamüdürlüne meyil atım servis şikayetinde bulundum kanuniye ikigünicersinde deyişecek parcalargeldi ve yapıldı . diyeceyim oki kanunibeli bizde mecburen madiyaten kulanıyoruz şikayetini servis memnuniyetsizlinden yaparsan işin cabuk olur ben öyle yaptım sanakolaygelsin

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Asıl o değil de adamın canı yanmış,millet hyosung a niye laf söylüyosun,al bak benimki sapa sağlam seninki dandikmiş, diye yorumlar atıyor.Adam delikanlı gibi yazmış aha budur diye,ben olsam size kakalamaya çalışırdım.Nıhahahah
    Kolpa Adamları

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok

Bazı arkadaşlar rodajda uzun yola çıkılmaz demiş.Ancak benim çıktığım yol sizin istanbul'da bi yerden bi yere giderken tem e çıkmanız gibi bişey.55 km uzun yol mu sayılıyo.Hem kullanırken hiçbir zaman redline'a girmedim ve dip gaz yapmadım.
    red line mı? dip gaz mı?

rodaj süresi içinde ne kadar km'de ne kadar gaz açılacağı kullanım kılavuzunda bile yazıyor. ilk 800 km'de takriben 4000 deviri geçmemek gerekiyor bu hesaba göre. şimdi 4 bin devir civarında tamamladınız mı ilk 800 km'yi? bu red line ve dip gaz deyimlerinden bu sonuçları çıkaralım mı?

geçmiş olsun bu arada...

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    red line mı? dip gaz mı?

rodaj süresi içinde ne kadar km'de ne kadar gaz açılacağı kullanım kılavuzunda bile yazıyor. ilk 800 km'de takriben 4000 deviri geçmemek gerekiyor bu hesaba göre. şimdi 4 bin devir civarında tamamladınız mı ilk 800 km'yi? bu red line ve dip gaz deyimlerinden bu sonuçları çıkaralım mı?

geçmiş olsun bu arada...

arkadas yazmıs zaten rodaja uydugunu hem uymasa ne olacak yahu 4000 degılde 6000 cevırse ne olacak motorun patlamasımı lazım, bu cok sacma sapan bir sey...ayrıca benım yenı ybr var 6000e kadar basıyorum arızamı cıkarması lazım eger motor bır arıza cıkarcaksa zaten bu sure icinde cıkartır o nedenlede rodaja uyun dıyorlar fabrıkalar motorlarına guvenmıyor yani gebermeyin üstünde 1000 1500 km sakin kullanın diyorlar garantisi var zaten pıston sılındır bır seyler degısır halolur cok can sıkmaya gerek yok ancak kanuni merkezle iletişime gecip durumdan servisin lakayıt durumlardan haberdar etmek şart bu ülkede baska türlü iş halledilmez sesinizi yükseltceksiniz boru degil 9000 bin tl kolay kazanılmıyor...
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler