Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

3 haftalık S&T Kanunimin başına gelenler...

Motovento
    REKLAM ALANI
    PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Gir gir dostum
    250 lik ararken xmax ları da araştırmıştım ama parçaları aşırı pahalı oldugundan vazgeçmiştim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gir gir dostum
    250 lik ararken xmax ları da araştırmıştım ama parçaları aşırı pahalı oldugundan vazgeçmiştim
    Valla ya bu yamaha yedek parçadan çok fena düdüklüyo.Hem sym gts 250 ile xmax 250 aynı beygir gücüne sahip.Ancak xmax daha hızlı diyolar.Nasıl oluyo anlamadım.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Kingman iyi düşün taşın kardeşim takası..
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kingman iyi düşün taşın kardeşim takası..
    Bi yandan şeytan diyo sat şu motoru git japon al.Bi yandan bu sene kullan , seneye 1 yıl daha garantisi varken satıp biraz daha para biriktirip fazer , dl650 gibi kral bir motor al.Noktayı koy.Bu sene daha fazla masraf yapacak durumum kalmadı.Her tarafım taksit oldu.Daha bakalım bizim gt250r ne kadar bekliycek serviste.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı kingman30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi yandan şeytan diyo sat şu motoru git japon al.Bi yandan bu sene kullan , seneye 1 yıl daha garantisi varken satıp biraz daha para biriktirip fazer , dl650 gibi kral bir motor al.Noktayı koy.Bu sene daha fazla masraf yapacak durumum kalmadı.Her tarafım taksit oldu.Daha bakalım bizim gt250r ne kadar bekliycek serviste.
    Bencede bu sene bin seneye bakarsın Ben memnunum fazerımdan Seneye alırsın bir fazer..
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    13 sayfanın tamamını okuyamadım, fakat anladığım kadarıyla ilk ay içerisinde motor arızalanmış ve tamiri yapılıp teslim edilmiş.Fakat ilk 1 ay içerisinde arızalanan ürünler yasaya göre ayıplı ürün olarak sayılır ve bu süre içerisinde motoru iade etme veya yenisiyle değişme gibi haklara sahipsiniz. Keşke sıfırıyla değişim veya iade talebinde bulunsaydınız.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    13 sayfanın tamamını okuyamadım, fakat anladığım kadarıyla ilk ay içerisinde motor arızalanmış ve tamiri yapılıp teslim edilmiş.Fakat ilk 1 ay içerisinde arızalanan ürünler yasaya göre ayıplı ürün olarak sayılır ve bu süre içerisinde motoru iade etme veya yenisiyle değişme gibi haklara sahipsiniz. Keşke sıfırıyla değişim veya iade talebinde bulunsaydınız.
    Valla bunu bilmiyordum.Zaten motor şu an teslim edilmiş değil.2 haftadır serviste yatan motor tamamen söküldü ve 2 hafta sonunda ulaşılan nokta : gerekli parçaların siparişi verildi.Şu an parçaların gelmesini bekliyoruz.Yani iki haftada motor söküldü sadece.Servisin söylediğine göre 1 hafta içinde parçalar gelip motor toplanıp teslim edilecek.1 hafta içerisinde parçalar gelmezse merkezi arayıp mahkemeye vereceğimi söylücem.Bazı arkadaşların söylediğine göre tehdit edince hemen yolluyolarmış parçaları.Yoksa kimin umrunda.Sıfır aldığım motor 3 haftada arızalanmış.

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    senin başınada ne çok iş açılıyo ya bi elektrik cezası bi bu gidip nie markası belli doğru düzgün bişi almadın çok uğraşırsın onla çok
    Motosiklet mucidi

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin başınada ne çok iş açılıyo ya bi elektrik cezası bi bu gidip nie markası belli doğru düzgün bişi almadın çok uğraşırsın onla çok
    hacı özel mesaj attım bakıver bi
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

ünsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250
    kingman 30 arkadaşım selamlar, xmax in yorumlarını incele bazı motosiklet dergilerinde test sürüşleri var, o makina 140 vs hızlara çıkamıyor, hız göstergesi emitasyon yani 20~30km/s fazla hız gösteriyor, ben sym 250 kullanıyorum ve xmax 250 ile kapalı alanda sürat denemesi yaptık ben 130 gördüğümde xmax 150 idi !!! ayrıca japon değil ispanya yapımı.marka japon sadece. İki makinayıda yan yana koy incele işçilik kalitesi xmax e yakışmıyor.göstergeler vs. çok sade ve basit duruyor.
    nezaketin okulu yoktur.

xxrated - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&t Kanuni GT250
    Alıntı ünsal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kingman 30 arkadaşım selamlar, xmax in yorumlarını incele bazı motosiklet dergilerinde test sürüşleri var, o makina 140 vs hızlara çıkamıyor, hız göstergesi emitasyon yani 20~30km/s fazla hız gösteriyor, ben sym 250 kullanıyorum ve xmax 250 ile kapalı alanda sürat denemesi yaptık ben 130 gördüğümde xmax 150 idi !!! ayrıca japon değil ispanya yapımı.marka japon sadece. İki makinayıda yan yana koy incele işçilik kalitesi xmax e yakışmıyor.göstergeler vs. çok sade ve basit duruyor.
    bu bahsettiğin hangi motor açabilirmisin 20 30 km fark ettiriyorsa ciddi bi farktır ve kanunsuzluktur.
    seT By eXe

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı xxrated adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bukadar eminsin yani altımda gtr değil gt var anahtarına 150+ yaptığını sana kanıtlayabilirim nedersin...! Bilmediğimiz konular ve olaylar ile ilgilide yorum yapmayalım lütfen.
    Adam xmaxdan bahsediyor sen gtr sandın sanırım..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    SYM Gts 250
    yamaha x max 250 den bahsettim Sn. xxrated
    nezaketin okulu yoktur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı ünsal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru söylüyosun arkadaşım.Xmax kullananların yorumlarını okudum.Adamlar 3 kere akü boşaltıp beyni değiştirenler var.Motoru yananlar bile var.Benim gt250r'yi tekrar rodaj yapıp kullanırım daha iyi.Benim düştüğüm yanılgı şuydu.Elimdeki kore malını japonla değiştirmek düşüncesindeydim.Ancak bu durum yağmurdan kaçarken doluya tutlmak gibi bişey olacaktı.Zaten xmax'la gts250 aynı beygir gücüne sahip.Daha hızlı olmasına bende ihtimal vermiyodum.Demek ki 140 üstü hızlarda kullanıcılar sadece kendini aldatıyo.

Şimdi bir başka takas alternatifi 400 km'de sym joyride 200 var.Ancak 15 beygir beni kesmez.Benim aklım gts250'de.O da 2006 model 15.000 km'de.Sıfır km alma ihtimalim de var.Bu arada hiç scooter kullanmadım.Şehir içinde rahatlığı tartışılmaz ancak uzun yolda rahat mıdır?130 km hızları görebiliyo mu?O hızlarda tedirginlik oluyo mu?Yoksa yol tutuşu güvenli mi?300 km mesafede yazlık var.Arasıra gitmek isterim.

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    0 km de alarak, hiç bir sorun yaşamadan 5500 km kullandığım bir motosiklettir GT250R. Gerçi ben sattıktan uzun bir süre sonra krank kırdı ama sebebi nedir Allah bilir. Servislerin gevşekliği zaten insanları en çok kızdıran ve motosikletinden soğutan nokta. Umarım tez zamanda herşey yoluna girer. Geçmiş olsun.
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Motosikleti
    Mobylette Super51&Kanuni Tigrina 100 & Masai Grand Eagle
    Alıntı kingman30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru söylüyosun arkadaşım.Xmax kullananların yorumlarını okudum.Adamlar 3 kere akü boşaltıp beyni değiştirenler var.Motoru yananlar bile var.Benim gt250r'yi tekrar rodaj yapıp kullanırım daha iyi.Benim düştüğüm yanılgı şuydu.Elimdeki kore malını japonla değiştirmek düşüncesindeydim.Ancak bu durum yağmurdan kaçarken doluya tutlmak gibi bişey olacaktı.Zaten xmax'la gts250 aynı beygir gücüne sahip.Daha hızlı olmasına bende ihtimal vermiyodum.Demek ki 140 üstü hızlarda kullanıcılar sadece kendini aldatıyo.

Şimdi bir başka takas alternatifi 400 km'de sym joyride 200 var.Ancak 15 beygir beni kesmez.Benim aklım gts250'de.O da 2006 model 15.000 km'de.Sıfır km alma ihtimalim de var.Bu arada hiç scooter kullanmadım.Şehir içinde rahatlığı tartışılmaz ancak uzun yolda rahat mıdır?130 km hızları görebiliyo mu?O hızlarda tedirginlik oluyo mu?Yoksa yol tutuşu güvenli mi?300 km mesafede yazlık var.Arasıra gitmek isterim.
    Yakın bir arkadaşımda var SYM GTS 250 düz yolda iki kişi (95+70kg)
    çok rahat 125-130 u görür.Tedirginlik yaratmaz ağır yeterince de oturaklı bir motor. İki kişi İstanbul- Antalya , Antalya-Denizli Denizli-İstanbul 1600 km lik gezide bizi hiç üzmedi.Bu kadar yolu bir gece konaklamalı 40 saatte tamamladık. Şehir içinde de yeterince kıvrak kullanıma sahip.Fren sistemi merkesi olduğundan tadından yenmiyor.Arka frene bastığınızda %30 oranınıdan ön frene otomatik güç uyguluyor.Pistonu seramik piston. Avrupada Voyager adı ile oldukça tutulan bir model.14000-15000 km de şuan ve bakım dışında bir masrafıda olmadı.

Motosikleti
    SYM Gts 250
    sym hakkında olumlu olumsuz yönler ilgilenir ve merak ederseniz yardımcı olurum. Joyride 200cc de oldukça tatminkar ve güzel bir makina, müthiş atak ve çevik.
    nezaketin okulu yoktur.

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    gelişme var mı peki? son durum nedir?

Tedbirde kusur koyup takdire bahane bulma!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı barannet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gelişme var mı peki? son durum nedir?
    Bu hafta bitince toplam 3 hafta geride kalmış olacak.İlk iki hafta motorun sökülmesi.3 ncü hafta da parça gelmesini beklemekle geçti.Ustanın dediğine göre hemen istanbula gidip parçaları alıp ertesi gün teslim edebilirmiş.Ancak garanti kapsamında değiştirince böyle beklemek gerekiyo.Burada çıkan parçalar da incelenmek üzere gönderilmiş.Gerçi bu kadar kısa sürede arıza çıkaran motoru çok kısa sürede tamir etmeleri gerekirdi.Ancak önümüzdeki pazartesi merkezi arayıp durumu sormaya niyetim var.

Motoru teslim alalı 6 hafta oluyo.Bunun 3 haftası serviste geçti.Ben şu motoru hayırlısıyla bi tamir ettirip bekleme derdinden kurtulayım da garaja koyup satılığa çıkarırız hemen.İsterse yedek parça fiyatına satalım.Servis beklemek bana göre değil.Hadi 4-5 yıllık motor olsa derim ki bu kadar zaman gezmişim.Hevesimi almışım 1 ay servis beklemek koymaz.Ancak motorculuktan soğudum bu motor yüzünden.

Geçenlerde eski motorculardan komşumuz bi abiye rastladım.Ayaküstü muhabbet ettik.Derdimi anlattım.Kendisi hertürlü motora binmiş , 312 km hızı ibresinde görmüş bi abimiz.Bana ilk tavsiyesi kurtul bu motor sevdasından oldu.Sonraki tavsiyesi ise gt250r'yi satıp 2004-2005 model burgman almak oldu.Kendisi o motorla antalya'ya gitmiş.Kendi ideali ise tiptronik vitesli burgman 650 imiş.Ben de burgmanı biraz araştırdıktan sonra neden gözümden kaçmış bu motor dedim.35 beygirlik tek silindirli motoruyla hem ekonomik hem de uzun yolda gayet yeterli.Bakalım inşallah böyle sorunsuz bir japona dönüş yapabiliriz de kabusa dönen motosiklet maceramızı mutlu sona döner.

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    zor bee valla. 3 haftadır motorsuzsun ve de motorun yeni oldugu halde seni böle duruma düşürüyorsa o markada problem var demektir.

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler