Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
21. sayfa BirinciBirinci ... 11192021

3 haftalık S&T Kanunimin başına gelenler...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım bir ürünün azami tamir süresi 30 gündür
    bknz. tüketici hakları

eğer bu süreyi geçen yada geçicek tamir süreleri varsa motorun yenisi verilmek ya da verdiğiniz para geri iade edilmek zorunda diye biliyorum

tüketici hakları konuda davalar açmış arkadaşlarımız var forumda motoru bence almayın direk yenisi ile değişmesini talep verin
    Alıntı kingman30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi bakalım hayırlısı.Bizim usta sigara tüttürmeye devam etsin bakalım.Benim alt katta avukat komşum var.Yarın 1 ay doluyo.Komşuma bi danışayım bakayım.Ben de bu motoru iade edip parasını alırsam MT alemine kuzu kesip mangal yapmazsam ne olayım.

arkadaşlar 30 iş günü....yani tatilleri saymıyorlar çumartesi pazarı çıkararak...yanlış hesap yapma dikkatli ol......ona göre hesapla...birde servişe giriş tarihinde servis formu açtılar dimi...buda önemli.. uyanıktır bunlar aman..
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    bencede motor iyi servis beş para etmez

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 30 iş günü....yani tatilleri saymıyorlar çumartesi pazarı çıkararak...yanlış hesap yapma dikkatli ol......ona göre hesapla...birde servişe giriş tarihinde servis formu açtılar dimi...buda önemli.. uyanıktır bunlar aman..
    o sorun değil kanıt olarak motoru gören duyan bile en az 3 kişi bulması yeterli bildiğim kadarıylada

kingman30
    iyicene konuş avukatla sonuçta sana ayıplı bir mal verilmiş herşeyin başında ayıplı mal kategorisine giren birşey bu malın bile tüketici haklarında iadesi ve değişimi bulunduğunu biliyorum

gün olarak servis cumartesi günleride çalışıyor olduğu için cumartesi günleride iş gününe dahildir

o parayı kuzu çevirme yapma direk motorun yenisini iste düzgün bir şekilde motosiklet zevkini yaşa derim ben sana kısaca

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:45 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:41 PM ----------

Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bencede motor iyi servis beş para etmez
    servis bence tüketici haklarından felan haberi yok dava açmak gerekli kanuninin servisleride ne kadar iyi öğrenmiş olduk
    o elemanlar birde özel eğitimlerden geçiriliyordu hani bilgilendiriliyordu ya öyle diyorlardı servisler modernize ediliyordu
    sanırım tüketici hakları bu modernleşme içinde yok onlarca bi hatırlatmak gerek

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 iş günüdür o takvim günü değil, buna Cumartesiler dahildir. Yaklaşık 40 gün tutar ;)
    bi ay içinde en fazla 5 hafta sonu olur (pazar günü)
    yani 35 güne takabül eder buda bayram felan olmadığı sürece arada
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o sorun değil kanıt olarak motoru gören duyan bile en az 3 kişi bulması yeterli bildiğim kadarıylada

kingman30
    iyicene konuş avukatla sonuçta sana ayıplı bir mal verilmiş herşeyin başında ayıplı mal kategorisine giren birşey bu malın bile tüketici haklarında iadesi ve değişimi bulunduğunu biliyorum

gün olarak servis cumartesi günleride çalışıyor olduğu için cumartesi günleride iş gününe dahildir

o parayı kuzu çevirme yapma direk motorun yenisini iste düzgün bir şekilde motosiklet zevkini yaşa derim ben sana kısaca [COLOR="Silver"]
    3 tane şahit kolay.Piyasaya reklam olduk zaten.Eski ustam hemen 20 metre ileride.Karşıda ikinci el motor alıp satan , benim eski cbf150'yi sattığım arkadaşlar falan hepsi şahittir.Zaten motoru servise getiriken sokak çın çın sesleriyle inliyodu.Reklam olduk herkese.

Motorun yenisini isteyip motosiklet zevkinin yaşamak konusunda şüpheliyim.Tamam gt250r çok güzel bir motor.CBF250'den sonra bana reanult torostan inip mercedese binmek gibi gelmişti.Ancak servisin sorumsuzluğu , motor aksamına olan güvenimin kalmaması beni iyice soğuttu.İnşallah para iadesi gibi bir durum olur da Honda VTR 250'ye geçiş yaparız.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı kingman30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 tane şahit kolay.Piyasaya reklam olduk zaten.Eski ustam hemen 20 metre ileride.Karşıda ikinci el motor alıp satan , benim eski cbf150'yi sattığım arkadaşlar falan hepsi şahittir.Zaten motoru servise getiriken sokak çın çın sesleriyle inliyodu.Reklam olduk herkese.

Motorun yenisini isteyip motosiklet zevkinin yaşamak konusunda şüpheliyim.Tamam gt250r çok güzel bir motor.CBF250'den sonra bana reanult torostan inip mercedese binmek gibi gelmişti.Ancak servisin sorumsuzluğu , motor aksamına olan güvenimin kalmaması beni iyice soğuttu.İnşallah para iadesi gibi bir durum olur da Honda VTR 250'ye geçiş yaparız.
    şanssızlık olmuş sendekide hacım
    al yenisini bin keyfine bak rodajındada az sıkıştırmışsın daha dikkatliyaparsın bu sefer uzun süre gider sana satar 600lük yaparsın üstüne
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Bu topiği ayın kaçında açtığın belli bu topic bile belge olabilir.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bugün motoru teslim aldım.Grenajları motorun daha iyi hava alması için takmadık.Bir kaç gün böyle kullanıcam.Bugün yaklaşık 65 km kadar gezdim.Hararet hissettiğim anda motoru dinlendirdim.Ancak bu sıcaklarda şehir içinde fazla yormaya niyetim yok.Bundan sonra şehirlerarası yola çıkıp düşük devirde kullanarak rodajı tamamlamaya niyetim var.Bu motor asfaltı çok seviyo.Bugün kullandığımda hiçbir aksaklık yaşamadım.Motor aynen sıfır aldığım gibi.Ne sesinde ne de çekişinde hiçbir problem yok.Yaklaşık 1 ay gibi bir sürede garanti kapsamında motorumun tüm arızasını gideren kuralkan ve kanuni ailesine teşekkürler.Bana moral destek veren ve derdime ortak olan tüm gerçek motorcu arkadaşlara da teşekkürler.Ayrıca derdimizi anlatıp sesimizi duyurabildiğimiz MT'ye de teşekkürler.

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    hadi gözün aydın arkadaşım.bak işte motordan sogumanada gerek kalmadı güle güle kullan allah kaza bela vermesin
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

fehmiilker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisan 100cc
    iyi günlerde kullanırsın inşallah. allah kaza bela vermesin.

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    hadi tekrar hayırlı olsun
    Orgazma Dudak Büktürür

Senden resimler bekliyoruz bol bol abicim. İnşallah bujndan sonra en ufacık bir problem yaşamazsın senelerce zevkle kullanırsın.

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    hayırlı olsun kuzu için umutlanmıştık bursa mt olarak ama neyse inşallah gezilerde keyifle yakarız mangalımızı...

Tedbirde kusur koyup takdire bahane bulma!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı barannet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kuzu için umutlanmıştık bursa mt olarak ama neyse inşallah gezilerde keyifle yakarız mangalımızı...
    Olsun bizde mangalda inegöl köfte yaparız.Bu arada bilecikteki festivale bursalılar toplanıp gidelim.Var mı gelen?

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    geçmiş olsun tekerin dönmeye başlamış artık, sorunsuz binersin inş.
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Hadi hayırlısı olsun .Sevindim motosikletine kavuşmana.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Yaw Geçmiş olsun aynı zamanda hayırlı olsun...Peki Ehli-keyf servis arıza ile ilgili ne açıklama yaptı Bunu bizimle ayrıntılı paylaşırsan seviniriz.Birde Bu Hyoların S&T kanuni olarak değilde sadece hyosung olarak gelenlerinde daha kaliteli malzeme ve işçilik kullanılmış olmasın? Bu Da araştırılmaya değer bir konu sonuçta..Bu makinanın sıfır 9000 tl felan honda ile kafa kafaya tip olarakda güzel bir motor eğer daha ikinci haftasında böyle dandiruk arızalar veriyorsa sıkıntı büyük demektir.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Forumdan uzaklaştırılmış birisinin açmış olduğu bu maksatlı konu başlığını lütfen ciddiye alıp yorum yapmayınız. 11.000 km dir Hyo kullanan birisi olarak tek bir sorun dahi yaşamadım. Ayrıca bu başlığın kilitlenmesini talep etmekteyim. Sonuçta bu konu ayrı bir başlık yerine GT250R başlığı altında konuşulabilinirdi.
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    GT 250 R
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumdan uzaklaştırılmış birisinin açmış olduğu bu maksatlı konu başlığını lütfen ciddiye alıp yorum yapmayınız. 11.000 km dir Hyo kullanan birisi olarak tek bir sorun dahi yaşamadım. Ayrıca bu başlığın kilitlenmesini talep etmekteyim. Sonuçta bu konu ayrı bir başlık yerine GT250R başlığı altında konuşulabilinirdi.
    Temmuz 2007 trafik çıkışlı gt 250 r kullanıyorum. 18000'i geçtim, hiç bir sorun yaşamadım. Motoru kitlenen çin malı da var, japon malı da var.

REKLAM ALANI
21. sayfa BirinciBirinci ... 11192021

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler