Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

MONDIAL DESTEK

Motovento
    REKLAM ALANI
    skip_jhon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 mct
    benim de sol sinyal gösterge ışığı yanmıyor.
    250MCT

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    maxi scooter 150 t 1 in aynısı..
    öncelikle yapmış olduğunuz atılım dan dolayı sizi tebrik ediyorum.Ben 151 rs almak istiyorum.ancak mart ta yapılacak fuarı da çok merak ediyorum ...
    benim sorum fuarda fiatlar değişir mi? kısacası fuardan mı alayım yoksa fuarı beklemeden mi? teşekkür ederim.........

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Sevgili selim kardesim
    buranın en kıdemli ve iddialı zat cısı olarak gec yazdıgım için kusuruma bakma öncelikle..
    İyiki geldin kardes..
    Hemen bende bi sorun patlatiim sana madem.
    İlk bakıma kadar gayet normal olan yakıt sarfiyatım ilk bakımdan sonra tam 2 misli arttı ve 1 full depo benzinle anca 140km. yapmaya basladı..
    Umraniye deki serviste manifoltlaalakalı olabilecegini sölediler ama tatmin olmadım..
    Daha sonra 10 siddetindeki kalkış sarsıntılarından dolayı Sevpa ismet usataya gittiğimde sarsıntı problemimi halletti ama bunun için 2. bakımı beklemim gerekebilir dedi..
    Şölee söliim. Sanki jikle takılı kalıo gibi çalışıo..rölanti ayarına bakılmasına ragmen..
    Simdiden cok tesekkürler..
    Tekrar hosgeldin..

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    peki bu kalkışlarda titreme olayını neden yapıyor biliyormusunuz benimki arasıra yapıyor ama yapıyor sonuçta

kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    24 saat'e 72 mesaj baya iyi bi rakam
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    titreme konusu bildigim kadarıyle konvertör ayarı ile alakalı ama ukelalıkda etmiim.

Forumdan Uzaklaştırıldı mertmertmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Sevgili selim kardesim
    buranın en kıdemli ve iddialı zat cısı olarak gec yazdıgım için kusuruma bakma öncelikle..
    İyiki geldin kardes..
    İlk bakıma kadar gayet normal olan yakıt sarfiyatım ilk bakımdan sonra tam 2 misli arttı ve 1 full depo benzinle anca 140km. yapmaya basladı..
    Umraniye deki serviste manifoltlaalakalı olabilecegini sölediler ama tatmin olmadım..
    Daha sonra 10 siddetindeki kalkış sarsıntılarından dolayı Sevpa ismet usataya gittiğimde sarsıntı problemimi halletti ama bunun için 2. bakımı beklemim gerekebilir dedi..
    Şölee söliim. Sanki jikle takılı kalıo gibi çalışıo..rölanti ayarına bakılmasına ragmen..
    Tekrar hosgeldin..

zühtübaba ; bayaa bi sıkıntılı gördüm seni... inşallah en kısa zamanda servis ve mondial destek çi arkadaşımız sayesinde tüm sorunlarımız hallolur........

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    benim kt 125 im var 110 u geçince titreme çok fazla bide yüksek sürate çıkıpta boşa attım mı motor istop ediyo bide aküler kuru akü mü?

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    O kalkıştaki titreme bende de var...Biliyorum sebebini..İsmet Usta ile bende konuştum ama biraz sabır arkadaşlar..2000 km dolsun önce..
    Herkes hakettiğini yaşar.

trigger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt250R
    ismet ustadan dün aldım motorumu titreme ilie ilgili 98 we üzeri benzinle geçtiğini duydum dedi öle yaptm diptekinin ütüne 98 fulledim titreme eskisine nasaran azaldı.usta motor güçsüz kalıyor ondan dedi ki ona sormadan önce beni m tahminlerimden biriydi bu...ama bujiyide değiştirtim ben ngk die bi marka buji taktırdım ustaya o da etkili olabilir bilmiyorum ama şimdi farkındayım daha iyi hızlaıyor ve daha az(sıfır deil) titreme var..

mondial destek benm motorda ise ilk aldıımdan beri arabalardaki kayış sesinin çoook daha sesi kısık hali var işin ilginci 50 den yukarı hızlarda ses çıkmaya başlıo..usta 2500 de gel o zaman sökeriz demişti sesi duyunca da bilyalar olabilir ama bakmam gerek demişti..bu arada sevpa gerçekten adam gibi ilgileniyor müşteriyle...

maylo87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar 2006 mondial 150kn nasıl bilgisi olan varmı

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    mertmertmert,
    selim bey
    peki bize istanbul da alarm taktırabileceğimiz profesyonel bir yer önerebilirmisiniz ?
    çünkü servislerimiz alarm konusunda çok bilgili değil. ilerde yanlış montajdan kaynaklanan bir sorunda canımız yanmasın.

ayrıca servislerin tümüne alarm hususunda ; artık alarmlar garantiyi bozmayacaktır şeklinde bir bildiri geçmeniz gerekmezmi ??

teşekkürler.....
    Akadaşlar bugün göztepe servis motors'den 50 ytlye aldığım alarmı eve gidince kendim taktım(Takma parası çok geldi)
    Çok güzel bişey.Kontağı açınca motor ing. velkom falan diyo,kapatınca alarmı kur vb.(inglazcam bu kadar ).Uzaktan kumandayla çalışıyo,hassasiyet ayarı var,anahtarı iki adet katlanabiliyo,anahtarcıya diş açtırıyorsunuz o kadar.Motoru dışarda bırakacak arkadaşlara tavsiyemdir.
    aşağıdaki linkte anahtarın resmi var:

http://motosiklet.net/modules.php?na...8166&start=266
    gaza gelme;kaza gelmesin

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    sevgili motorin..
    walla bravo.. önce sürat sonrada alarm için..su alarm işi konusunda banada yardımcı olurmusun??Ok.dersen özelden mesaj ata telefon numaranla hemen ariim seni..tesekkurler..

kaskkafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250
    motorinn bu alarm her tip mondiye gider mi. bir de izmirde nerede bulabiliriz acaba bir bilgin var mı. ya da aldığın yerin telefonunu falan özelden gönderebilirsen ben de biraz araştırma yaparım... hayırlı olsun.
    -o-o-o-Altissima quaeque flumina minimo sono labi-o-o-o-
    ------------------
    35 AT 1180 B rh(+)

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    mondialdestek 2 gündür yoksun foruma sadece hafta içi mi bakcaksın????
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Forumdan Uzaklaştırıldı mertmertmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    benim bu gösterge ışıklarının yanmaması ile ilgili gelişme var
    yanmaya başladı ışıklar........ noldu anlamadım ama sirkeciden dönerken tık die yanıverdi birden

mondialdestekk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kaskkafa adlı üyeden alıntı
    selim bey buradan "ön"-teknik destek sağlayabildiğiniz için teşekkürler. benim de canımı biraz sıkan iki sorunum var. birincisi yaz günlerinde dahi sabah saatlerinde çalışma konusunda problem yaşıyordum. havalar soğuyunca daha büyüdü. yazın ilk marşta çalışıyor ancak yola çıkmak için belirli bir süre beklemek gerekiyordu. beklemeyip yola çıkarsam da devrin ilk azaldığı anda stop ediyordu. hava soğukken ise ilk marşa -jigle açık- basınca marş alıyor ancak gaz verince biraz devir alıp stop ediyor. ısınasıya kadar biraz bekliyor ve yola çıkıyorum ancak kırmızı ışıkta trafik sıkıştığında vs. gazı tamamen kesersem stop ediyor. bu aşağı yukarı 5-6 km. böyle devam ediyor daha sonra düzeliyor. neden kaynaklanıyor olabilir?
    ikinci sorunum ise titreşimden dolayı yan sehpayı tutan vida sık sık gevşiyor ve yan sehpa stop özelliği bu gevşemeden dolayı yolda ilerlemekteyken devreye giriyor böylece de giderken stop etme gibi tehlikeli bir durum ortaya çıkıyor. bu özelliği iptal etmek mümkün müdür, mümkünse garantiye herhangi bir etkisi olur mu?
    şimdiden teşekkürler...

merhaba
    ilk soruna motoru görmediğim için net bir cvp veremiyorum ama servisine gidip durumu anlat bir rapor hazırlasınlar ve bana rapor hakkında bilgi ver.
    ikinci sorunun cevabı; özelliği iptal ettirebilirsin garantiden çıkmaz.

[quote="jincheng"]mondialdestek kurduğun sanal desteği verdiğin fikirlerle gerçeğe dökebilirsen ne mutlu bize,benim sorum bu motorların karbüratör sorunu olduğu iddaa ediliyor ,fazla yakıt,stop etme gibi şeylerde buna bağlanıyor,zat modeline has böyle bir sorun tespit edildimi,2. sorum ise eksantrik bilye ,kayış gibi hayati önem taşıyan parçaların stoğunuzda niye bulunmadığı ,bu sebeblerden yatan bir sürü zat mevcut ,halıyle 2000-3000km !de servis önünde yatan gıcır motorları görmekte insanı biraz tedirgin kılıyor.Açıkcası henuz motoruma güvenip avrupa yakasına bile geçmediğimi ,gazteli kopan ve motorunu iterek götüren arkadaslarımı gördükçede zat ı kısa gezilerin mopeti olarak görmeye başladığımı belirtmak isterim.Günlük hayatımda hatrı sayılır bir markanın 4*4 modelini kullanan ve dolayısıyla motoruda sorun yaşamak için değil rahatlık için alan bir kişi olarak bu motoru mahallenin bakkalınamı satıp sırf japonmopedi diye onmilyarmı verelim yoksa düzgün servislerde ilgili ustalara periyodik bakımlarımızla mutlu mesut zat 150 'ye devam mı edelim[/quot

zat modeline has böyle bir sorun bilgisi elimizde yok ama eğer öyle bir sorunla karşı karşıyaysan; sibop ayarı yaptır hala devam ediyorsa karbüratörün garantiden değişir.
    ayrıca depolarımızda ekzantrik bilye ve kayış mevcut olmadığını size servis mi söylüyor lütfen bana bu konu hakkında bilgi verirmisin?
    teşekkürle

Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı
    motorların rutin bakımlarının fiyatını servis mi belirliyor 25ytl normal mi
    ilk bakımızda sadece yağ ücreti verirsiniz.işcilik ücreti alamazlar. diğer bakımlarda fiyatları servis belirler. işcilik + yağ şeklinde ücretlendirme yapılır.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    151 rs ve 151rsi deki arka disk frenleri mondial 50tt ye taktırmak teknik olarak mümkün mü güvenli sürüş acısından iyi olur
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

mondialdestekk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [quote="zuhtupasa"]Sevgili selim kardesim
    İyiki geldin kardes..

Tekrar hosgeldin.. [/quote

]MERHABA
    İLK BAKIMINDA TAM OLARAK NE YAPILDIĞINI YAZABİLİRMİSİN BANA AYRICA FAZLA BENZİN SARFİYATININ SEBEBİ HAVA AYARLARINDAN KAYNAKLANIYOR OLABİLİR. MOTORDAKİ TİTREMEDE ÖN VARYATÖR YADA TAHRİK SETİNDEN DE ALAKALI OLABİLİR. MOTORU GÖRMEDİĞİM İÇİN NET CVPLAR VEREMİYORUM

Alıntı optik1907 adlı üyeden alıntı
    öncelikle yapmış olduğunuz atılım dan dolayı sizi tebrik ediyorum.Ben 151 rs almak istiyorum.ancak mart ta yapılacak fuarı da çok merak ediyorum ...
    benim sorum fuarda fiatlar değişir mi? kısacası fuardan mı alayım yoksa fuarı beklemeden mi? teşekkür ederim.........
    FİYATLAR KONUSUNDA KESİN BİR BİLGİYE SAHİP DEĞİLİM ARKADAŞIM FİYATLARLA İLGİLİ BİLGİYİ MERKEZİ ARAYARAK SATIŞ BÖLÜMÜNDEN ÖĞRENEBİLİRSİN

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Mondialdestekk:Kullanıcı kitabında 95 oktan kullanılması gerektiği yazıyor ama?ben kalkıştaki bir sn. lik titremenin başka birşeyden olduğunu düşünüyorum...
    Herkes hakettiğini yaşar.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler